Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. lapkričio 10 d. 10:06 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tinklininkas saugo irkluotojų kūnus

Karjerą tinklinio aikštėje baigęs Lietuvos irklavimo rinktinės kineziterapeutas Liudoslavas Adamovičius jaučiasi įsėdęs į savo valtį.

L. Adamovičius (stovi antras iš dešinės) dirba su irkluotojais.
Nuotr. iš asmeninio albumo.
L. Adamovičius (stovi antras iš dešinės) dirba su irkluotojais.
Lietuvos irklavimo rinktinės kineziterapeutas, 32-ejų Liudoslavas Adamovičius, – septyniskart Lietuvos tinklinio čempionas, rungtyniavęs įvairiose Vilniaus, Šiaulių ir Marijampolės komandose, taip pat Estijos, Liuksemburgo ir Olandijos klubuose. Kaip profesionalus sportininkas tinklinį žaidė nuo 19 metų, o su juo atsisveikino 2016-aisiais.

„Apie 15 metų treniruočių draugams skirsčiau kamuolius, tačiau patyriau kelio raiščių ir menisko traumas, todėl turėjau persikvalifikuoti į laisvojo žaidėjo, kitaip dar vadinamo libero, poziciją. Vis dėlto savo gyvenimo nepanorau susieti su tinkliniu, nes Lietuvoje nemačiau galimybių tapti pagrindiniu komandos treneriu, galinčiu parengti profesionalų komandą“, – sako L. Adamovičius. 

Jam visą laiką labiau patikdavo būti kažkur pašonėje ir padėti parengti žaidėjus, jiems patarti, dirbti trenerio asistentu. Todėl, kai buvo pakviestas dirbti Lietuvos merginų rinktinės (iki 18 metų), besirengiančios Europos jaunių čempionato atrankos varžyboms Kaune, vyriausiojo trenerio Sauliaus Matekonio asistentu, ilgai negalvodamas sutiko. 

Praėjusiais metais, prieš pasirašydamas darbo sutartį su Lietuvos irklavimo federacija (LIF), L. Adamovičius tapo to paties S. Matekonio asistentu Raseinių „Norvelitos“ klube, dalyvaujančiame Lietuvos aukščiausiosios lygos čempionate. „Nuo tinklinio vis dar nepabėgu, esu šalia jo“, – sako L. Adamovičius.

Liudoslavai, kada pradėjai domėtis kineziterapija?
Tada, kai, būdamas 20-ies ar 21-ų, žaisdamas tinklinį, patyriau traumą. Norint sugrįžti į aikštę, reikėjo septynių mėnesių pertraukos. Tačiau grįžau truputėlį anksčiau, nes turėjau galimybę susipažinti su gerais gydymo specialistais. Reabilitacijos laikotarpiu daug bendravau su kineziterapeutais, jie man daug padėjo. 
 
Pradėjau galvoti, kad galbūt ir aš galėčiau padėti sportininkams suprasti – reikia labiau rūpintis savimi, kad tų traumų būtų mažiau. Nusprendžiau studijuoti ergoterapiją Vilniaus kolegijoje. Tačiau, išsigydžius traumą, atsirado galimybė pasirašyti trejų metų žaidėjo sutartį Estijoje ir, kolegijoje pasimokęs metus, savo studijas sustabdžiau.

Grįžęs į Lietuvą, nusprendžiau studijuoti fizioterapiją Varšuvos reabilitacijos mokykloje. Varšuvą pasirinkau, nes ten buvo galima studijuoti neakivaizdiniu būdu. Tuo metu dirbau, sukūriau šeimą su psichologe Saule, mums gimė dukrytė, tad ir jai reikėjo skirti daugiau dėmesio. 

Nemažai padėjo buvęs tinklininkas Saulius Astrauskas – jį gerai pažinojau, kartu žaidėme vienoje komandoje Šiauliuose, tapome Lietuvos čempionais. Jis tuo metu dirbo Teniso akademijos fizinio rengimo centre SEB arenoje ir pakvietė mane dirbti, užsiimti privačia praktika. 

Dirbdamas arenoje susipažinau su Mantvydu Šilkūnu, Lietuvos irkluotojų gydytoju. Gruodį jis mane ir rekomendavo šalies Irklavimo federacijai, nes rinktinei reikėjo žmogaus, galinčio važinėti su irkluotojais į visas treniruočių stovyklas bei varžybas.

Vykau į Lietuvos irkluotojų slidinėjimo stovyklą kalnuose. Gerai su sportininkais padirbėjau ir irkluotojai panoro mano paslaugų visus metus. Vasarį su LIF pasirašiau sutartį. Atsisakiau visų kitų darbų, pagrindinį dėmesį sutelkiau į irkluotojus. Šiemet su jais buvau išvykęs į pasaulio ir Europos čempionatus Plovdive (Bulgarija) ir Glazge (Škotija) bei dviejų Pasaulio irklavimo taurės etapų varžybas Serbijoje ir Liucernoje.

Kaip sekasi dirbti su visame pasaulyje garsiais Lietuvos irkluotojais?
Pagal sutartį per visas treniruočių stovyklas ir varžybas visada būnu su irkluotojais. Tai – mano pagrindinis darbas. Pati sunkiausia ir atsakingiausia veikla vyksta kasdien arba per treniruočių stovyklas, kai irkluotojai gauna didelį krūvį. Labai smagu dirbti su pasaulio ir Europos čempionais, olimpinių žaidynių prizininkais, tai mane stipriai įpareigoja. 
 
Kiekvieną dieną savo darbui rengiuosi atsakingai, kiek įmanydamas sportininkams stengiuosi kuo labiau padėti. Su mūsų irklavimo žvaigždėmis susipažįstu palaipsniui, reikia truputį laiko, kad įgyčiau jų pasitikėjimą, kad būtume viena komanda. 

Dirbu su pagrindiniais Lietuvos rinktinės irkluotojais, tačiau į treniruočių stovyklas užsienyje ir Trakuose dažnai atvažiuoja ir irkluotojų pamaina, prie kurios taip pat tenka prisiliesti. Smagiai darbuojamės, bendraujame ir su treneriais, ir su sportininkais.

Darbų tikriausiai per akis?
Dirbu kartu su sporto medicinos gydytoju M. Šilkūnu. Su irkluotojais stengiuosi praleisti kuo daugiau laiko – nuo ryto iki vakaro. Atlieku visą prevenciją, skirtą traumoms sumažinti. Tai ir mankštos, įvairūs korekciniai pratimai, apšilimai prieš irklavimą ir po jo. Šį darbą atliekame salėse, prie vandens.
 
Atlieku ir įvairias procedūras: masažą, kineziterapiją, įvairius manualinės terapijos būdus, kuriuos paskiria rinktinės gydytojas. 


Ar esi patenkintas tuo, ką darai?
Darbas kol kas man daugiau malonumas. Malonu dirbti tokioje komandoje, kur sudarytos ypač geros sąlygos. Kadangi pats buvau sportininkas, žinau, kiek daug reikia dirbti, norint pasiekti svarių rezultatų, todėl su irkluotojais dirbti nėra sunku, su malonumu einu į darbą. 
 
Kaip jautiesi tarp dvimetrinių irkluotojų, už juos būdamas gerokai žemesnis?
Normaliai. Dirbu ir su moterimis, jos, išskyrus Ievą Adomavičiūtę, yra žemesnės už mane. Mano ūgis – 186 cm. 
 
Kurie irkluotojai tau daro didžiausią įspūdį? 
Labai malonu matyti, kaip treniruojasi pasaulio čempionės Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė. Jos ypač darbščios, ambicingos, atsakingos ir daug reikalaujančios. Iš vyrų gal išskirčiau Saulių Ritterį. Nors visi irkluotojai – puikūs atletai, man ypač malonu bent kiek prisidėti prie jų laimėjimų. Norėčiau su šia šaunia komanda dirbti ir ateityje. 
 
Kai dabar darbuojuosi su irkluotojais, į Trakus kartais nusivežu ir savo ketverių metukų dukrytę Gabrielę. Ji pabendrauja su sportininkais ir man neseniai pareiškė, kad nori būti tokia, kaip ir irkluotojos.
 
Kaip dabar tinklinio kamuolys – ar jis jau padėtas į šoną, sėdai į valtį?
Kartais kamuolį paimu į rankas ir jį pamušinėju. Nostalgija tinkliniui dar liko: nemažai bendrauju su tinklininkais, žaidžiančiais namie ir užsienyje. Turiu pasiūlymų sugrįžti į aikštelę ir žaisti. Tačiau kol kas atsisakau. O valtį jau išbandžiau. Per vieną iš treniruočių į valtį padėjo įsėsti Ieva Adomavičiūtė, galbūt tikėdamasi, kad apvirsiu. Tačiau taip neįvyko. Į valtį kalbina sėsti ir kartu pairkluoti Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas Dainius Pavilionis. Reikės kitą sezoną pabandyti. 
 
Turiu pasiūlymų sugrįžti į aikštelę ir žaisti. Tačiau kol kas atsisakau. O valtį jau išbandžiau. Per vieną iš treniruočių į valtį padėjo įsėsti Ieva Adomavičiūtė, galbūt tikėdamasi, kad apvirsiu. Tačiau taip neįvyko.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas