sportas.info 2018 m. spalio 25 d. 10:51 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vedė noras užkariauti pasaulį

Stulbinančią karjerą Vokietijoje padariusi apie darbą esporto sektoriuje: "Užsidirbti galima ir labai neblogai".

Karina Ziminaitė.
Charles Dalton/G2 Esports nuotr.
Karina Ziminaitė.
Karina Ziminaitė Lietuvoje įgijo žurnalistės specialybę, dirbo žurnaliste viename šalies naujienų tinklapyje, tačiau naujų iššūkių alkis ir noras užkariauti platesnius vandenis merginą atvedė į Vokietiją. Čia, siekdama magistro laipsnio, ji kaktomuša susidūrė su esportu. Susitikimas buvo lemtingas ir baigėsi su esportu susijusia magistrinio darbo tema, o jį apsigynus ir karjera industrijoje. Šiandien ji pasaulinį pripažinimo pelniusios profesionalaus esporto organizacijos "G2 Esports" komunikacijos vadovė. Apie tai, koks gyvenimas verda esporto industrijoje ir kokios galimybės čia dirbti bei užsidirbti, papasakojo pati K. Ziminaitė.

Daugeliui esportas vis dar skamba mįslingai, dar mažiau žmonių įsivaizduoja, ką iš tiesų veikia šiame sektoriuje dirbantys žmonės. Koks yra jūsų darbas?
 
Šiuo metu "sėdžiu" ant keleto kėdžių. Esu "G2 Esports" komunikacijos vadovė, tačiau taip pat dirbu mūsų vaizdo turinio prodiusere ir fotografe renginiuose. Mano komandoje 10 žmonių, kurių dauguma dirba mūsų būstinėje Berlyne. Darbo dieną paprastai pradedu apie 10-11 val., atsakau elektroninius laiškus, bendrauju su partneriais, netrūksta posėdžių ir susitikimų organizacijos viduje bei su žmonėmis, su kuriais bendradarbiaujame, ieškau talentų ir "freelancerių" naujiems projektams. Kiekvieną dieną generuojame idėjas, kaip galėtume sukurti turinį, kuris patiks mūsų publikai ir ją plės. Mano darbas labai įvairus ir įdomus: jei norite išgirsti visą istoriją, ateikite į "GameOn", kur skaitysiu savo pranešimą!

Atrodo, kad norėdamas dirbti šiame sektoriuje, turi gerai išmanyti žaidimus. Ar pati žaidžiate vaizdo žaidimus? 
 
Daugeliu prasmių aš - balta varna esporto sektoriuje. Niekuomet nebuvau aktyvi vaizdo žaidimų žaidėja. Gyvendama Lietuvoje net nepagalvodavau, kad galėčiau laiką leisti žaisdama. Neturėjau nieko prieš vaizdo žaidimus, bet žmonių, valandų valandas leidžiančių prie ekrano, nesupratau. Kai susidomėjau esportu, mokymosi tikslais pabandžiau turbūt visus žaidimus, apie kuriuos esu rašiusi ar kurių žaidėjus esu kalbinusi. Tačiau dabar, tiesą sakant, žaidžiu labai retai - tik, kai prikalbina draugai. Man patinka žiūrėti įvairius video, skaityti interviu, stebėti oficialias esporto varžybas, bet aš žinau, kad mano stiprioji pusė - būti ne žaidėja, o žmogumi, kuris pasakoja žaidėjų istorijas.
 
Esate esporto profesionalė. Kuo ši sritis jus žavi? Kokias perspektyvas matote?
 
Dauguma esporto rinkoje besisukančių žmonių - žaidimų mėgėjai, todėl, mano nuomone, esporte dar daug vietos kitų sričių profesionalams. Šiuo metu veikia daug esporto kompanijų, kurios pačios nežino, ką parduoda. Daug organizacijų tik pastaraisiais metais pradėjo restruktūrizaciją, mes, beje, vieni iš jų. Dauguma esporto dalyvių yra startuoliai, kuriuose taip pat daug vietos įvairių sričių specialistams. Prieš trejus metus esporto rinkoje buvau, ko gero, viena iš tūkstančio kvalifikuota ir diplomuota žurnalistė. Dabar situacija keičiasi, tačiau esporto rinka tik įsibėgėja. Mes kuriame istoriją, klojame kelią ateities pramogų industrijai. Mane žavi galimybė būti šių įvykių centre. 

Karjeros laipteliais kylate žaibišku greičiu. Kokių planų ir svajonių turite ateičiai?
 
Šiuo metu plečiame turinio ir komunikacijos komandą, mano siekis - surinkti geriausius iš geriausių. Man patikėtas atsakingas ir svarbus vaidmuo - kompanijos ir komandų įvaizdis. Žiūriu į tai labai atsakingai. Žaibiškai augantis "G2 Esports" gerbėjų ratas - geriausias įrodymas, kad dirbame teisinga kryptimi. Artimiausiu metu į dienos šviesą planuoju paleisti keletą projektų, gimusių iš mano idėjų. Nekantrauju pamatyti, kaip jiems seksis. O žvelgiant į tolimesnę ateitį, esu sau pasižadėjusi, kad vieną dieną parašysiu knygą.
 
Kokių savybių ir/ar įgūdžių reikia norint prasimušti į esporto aukštumas? 
 
Stebuklingo recepto nėra, bet manau atkaklumas, kūrybiškumas ir noras dirbti būtų didelis privalumas. Taip pat labai svarbios geros anglų kalbos žinios.
 

 
Vaizdo žaidimų ir, apskritai, esporto rinka priklauso vyrams. Kaip manote, kodėl ši rinka tokia "nedraugiška" moterims? 
 
Taip, procentine išraiška vyrų rinkoje daugiau, bet pastaraisiais metais balansas kinta. Pavyzdžiui, mūsų organizacijoje moterų daug - galbūt ne pusė darbuotojų (neskaičiuojant žaidėjų), bet arti to. Iš tikrųjų talentingų moterų industrijoje yra kur kas daugiau nei atrodo. Taip, moterų žaidėjų mažai, bet užkulisiuose mūsų labai daug! Negaliu sutikti, kad rinka moterims nedraugiška. Problema, matyt, yra sukurtas klaidingas įvaizdis. 
 
O gal vyrai išties geresni žaidėjai nei moterys? 
 
Aš manau, kad vyrų/moterų santykio esporte priežastis - ne skirtingi lyčių gebėjimai. Moterys labiau vertina saugumą ir nesiryžta visko mesti dėl "šakėmis ant vandens rašytos" galimybės tapti profesionalia žaidėja. Be to, kol kas ir visuomenėje labiau priimtina, kad vaikinas, o ne mergina, taps CS:GO profesionalu. Tačiau šiemet buvo gausu moterų turnyrų, jos dažniau kviečiamos į konferencijas, esporto festivalius. Rėmėjai ir rinka supranta, kad moterys taip pat gali žaisti ir varžytis, tiesiog stereotipai nedingsta per naktį. Neabejoju, kad greitai įvyks lūžis. Tereikia keleto merginų, kurios "duotų į kaulus" geriausiai pasaulio komandai. Kai taip nutiks, esporte turėsime mišrias komandas ir situacija pasikeis kardinaliai. 

Visuomenėje, tarp žaidimų nežaidžiančių, gajus stereotipas, kad vaizdo žaidimai - blogis. Ar jų baimės pagrįstos? Kokie yra žaidėjai, su kuriais susiduriate?
 
Žinoma, yra žmonių, kuriems vaizdo žaidimai - tai būdas pabėgti nuo realybės, tačiau ne žaidimai pakeičia žmogų. Aš į vaizdo žaidimus žiūriu kaip į hobį. Bet koks užsiėmimas be saiko nebus sveikas. Atsidūrusi esporte, labai greitai supratau vieną dalyką - niekada nereikia daryti išankstinių išvadų ar turėti išankstinio nusiteikimo. Daugybė žaidėjų yra komunikabilūs ir atviri žmonės. Be to, labai daug esporto profesionalų mokykloje užsiėmė tradiciniu sportu, o vaizdo žaidimais susidomėjo po traumos. Vaizdo žaidimai jiems tapo vienintele galimybe vėl būti sporto dalimi. Tai labai dažna istorija.

Esporto sektorius auga aritmetine progresija. Didėja ne tik įsitraukiančių žmonių skaičius, bet ir finansiniai resursai. Ar iš šio sektoriaus galima užsidirbti?
 
Užsidirbti galima ir labai neblogai! Priklausomai nuo komandos ir žaidimo, algos gali siekti ir dešimtis, ir šimtus tūkstančių eurų. Svarbiausia, kur žaidėjas žaidžia - savo kiemo ar Čempionų lygoje. Visus piniginius prizus turnyruose dažniausiai pasidalina žaidėjai. Organizacijos gyvena iš partnerių ir rėmėjų lėšų.

Kokią esporto ateitį matote? 
 
Milijono vertas klausimas, į kurį, esu tikra, nėra vieno atsakymo. Mes manome, kad esportas bus tarsi vaizdo žaidimų Holivudas. Asmeniškai aš labiau matau esporto pramoginę vertę, nelyginu esporto su tradiciniu sportu. Apie tai jau diskutuota daugybę kartų, tačiau esporto nereikia sprausti į rėmus - jis sujungia skirtingas sferas, skirtingus žmones, tuo jis ir gražus. 
 
Kaip pasaulinėje esporto rinkoje atrodo Lietuva ir lietuviai?
 
Profesionaliame esporte lietuvių sutikau nedaug. Žinau vieną lietuvę merginą, kuri dirba vieno esporto žaidimo kūrėjų kompanijoje. Esu sutikusi du "League of Legends" žaidėjus iš Lietuvos ar lietuvius, gyvenančius Anglijoje. Pažįstu Aurimą Kvakšį, vienintelį lietuvį, žaidusį pastaruosiuose CS:GO Major turnyruose. Kol kas Lietuva pasaulinėje esporto industrijoje neatrodo stipriai, tačiau tikiu, kad tai gali pasikeisti. Nemeluosiu, viena iš priežasčių, kodėl sutikau skaityti pranešimą "GameOn", - siekis sužinoti daugiau apie tai, kaip esportas vystosi Lietuvoje ir galbūt paskatinti daugiau žmonių bandyti laimę šioje srityje.

Ar nenorėtumėte grįžti į Lietuvą ir savo žinių panaudoti kuriant esporto istoriją čia?
 
Jei kas pakviestų bendradarbiauti, kodėl gi ne? 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas