Darius Grinbergas | 2018 m. rugsėjo 27 d. 15:11 |
![]() ![]() |
Svarbiausiose lenktynėse - du lietuviai
Debiutavę pasaulio kartingų čempionate Gustas Grinbergas ir Kajus Šikšnelis parodė, kad gali sėkmingai varžytis su geriausiais pasaulio lenktynininkais.
Pasaulio kartingo čempionatas visuomet yra milžiniška autosporto šventė. Šiemet jis vyko Švedijoje, Kristianstado trasoje, o jaunųjų žvaigždžių palaikyti atvyko buvę Formulės 1 pilotai Felipe Massa, Nico Rosbergas, ART Grand Prix Formulės 2 komandos vadovas Nicolas Todtas ir dar daugybė lenktynių įžymybių. Svarbiausiose kartingo lenktynėse pasaulyje dalyvavo ir du lietuviai - Gustas Grinbergas (OK kategorija) ir Kajus Šikšnelis (OK Junior). Abiems tai buvo debiutas Pasaulio čempionatuose savo klasėse ir lietuviai parodė, kad gali sėkmingai varžytis su geriausiais pasaulio lenktynininkais. Bet apie rezultatus vėliau.
Gustui jau penkiolika ir 2018 metų sezoną jis buvo vienos iš žinomiausių kartingo pasaulio komandų "BirelART" gretose. Buvo gerų, buvo prastesnių lenktynių, tačiau per tuos metus jis tapo tikru profesionalu ne tik trasose, bet ir kelionėse. Per metus daugiau nei 40 skrydžių, nemaža dalis Europos išmaišyta traukiniais ar komandos transportu, nepasiklysta Paryžiaus ir Romos metro net ir išsikrovus telefonui. Dažniausiai jis keliavo vienas, o aš atvykdavau tik į finalinę lenktynių dalį. Juk lenktynių savaitgalis prasideda trečiadienį, tad trasoje reikia būti jau antradienį. O kai tiek varžybų ir testų, tai norint visur jį lydėti, tėvui tektų mesti visus darbus. Ir šį kartą į Švediją Gustas išskrido vienas. Tiksliau, ne į Švediją, o Daniją. Lenktynių trasa yra šiek tiek daugiau nei 100 km nuo Kopenhagos ir į ją labai paprasta nuvykti traukiniu tiesiai iš oro uosto. Komanda įsikūrė viešbutyje prie pat Kristianstado traukinių stoties, pėsčiomis galima nueiti per porą minučių.
Dėl darbų gausos iki pat paskutinės minutės nežinojau ar galėsiu pats nuvykti į varžybas, o kai paaiškėjo, kad pavyks, labai nuliūdino lėktuvų bilietų kainos. Išgelbėjo atsitiktinumas. Praėjusią savaitę vienu iš Gusto rėmėjų tapo tarptautinių pervežimų kompanija "Hegelmann Transporte". "Hegelmann" grupei priklauso įmonė UAB "HT Ferry Service", kuri siūlo daugiau nei 300 maršrutų įvairiomis kryptimis skirtingomis keltų linijomis. Kompanijos vadovas Antonas Hegelmannas patarė vykti keltu. Ir tikrai, nuo Karlshamno uosto iki lenktynių trasos tik apie 60 km. O tuomet sugalvojau tą nuotykį padaryti dar įdomesniu ir į Švediją vykti be automobilio. Atsisiunčiau porą programėlių ir pirmyn.
Apie "DFDS" keltus internete galima rasti įvairiausių atsiliepimų. Kelios įžymybės gieda ditirambus, nemažai realių keliautojų juos mala į miltus. Teisybė kažkur per vidurį. Taip, čia daug "fūristų" ir lietuvių, dirbančių mažai kvalifikuotus darbus Skandinavijoje. Kai kurie jų bando greituoju būdu "pailsėti". Kai kurie "pailsi" labai rimtai. Bet mačiau, kad apsauga juos prižiūrėjo ir jokių nesusipratimų nekilo. Laisvo laiko plaukiant keltu begalė ir buvo labai smagu stebėti laivų personalą. O jis labai įdomus. Kelte "Optima", kuris sąlyginai nedidelis ir jau gana senas, darbuotojai irgi buvo lyg iš praeities. Jie buvo užsiėmę patys savimi ir tik iš bėdos atkreipdavo dėmesį į klientą. Per televizorių kažkodėl ukrainietiškas muzikos kanalas traukė dėmesį. Kelte "Athena", o jis didesnis, gerokai naujesnis, tvarka buvo kitokia. Svečius personalas pasveikino dar net nepriėjus registratūros. Tiesa tik pasveikino, bet neparodė kur ta registratūra. Barmenai buvo labai mandagūs, bet ne per daug familiarūs, o registratūroje net kreipėsi vardu ir palinkėjo gero poilsio. O jis tikrai buvo geras. Puikiai išsimiegojau ir nuo pirmadienio ryto vėl darbuose. Ir vis tik nepalieka mintis, kad teisūs tie, kurie sako, kad įmonėje svarbiausia investuoti į puikius darbuotojus, nes jie yra kompanijos veidas. Kad ir kaip vadovai stengtųsi kurti geriausią kompanijos įvaizdį, jį akimirksniu gali sužlugdyti neprofesionalas. Man pažintis su "DFDS" nuo tokio ir prasidėjo. Paskutinį kartą keltu plaukiau gal prieš 20 metų, tad su šiuolaikine tvarka nebuvau susipažinęs. Klaipėdos terminale nužingsniavau link išėjimo ir tiesiu atsispausdintą bilietą tikrintojui. Tas net per žingsnį atsitraukė ir sako:"Ką čia man duodate?". Sakau - bilietą. Jis mane nužvelgia ir išdidžiai pareiškia, kad šitas netinka. Tada aš klausiu, koks tinka. Dar kartą nužvelgia nuo galvos iki kojų ir tada paaiškina, kad man reikėjo pirmiau užsiregistruoti registratūroje. Sugėdintas kiūtinu atgal. Registratūroje pasitinka labai maloni moteris, greitai viską sutvarko, o kol ji dirba, galiu stebėti jos kolegę, gretimame kambarėlyje besigrožinčią savimi veidrodyje. Ir nuotaika vėl gera!
Klaipėda išlydėjo 26 laipsnių kaitra, Švedija pasitiko 15 laipsnių šiluma ir vėju su lietumi. Iš Karlshamno uosto į traukinių stotį autobusai nevažiuoja, tad vienintelė viltis taksi. "DFDS" tinklalapyje parašyta, kad galioja speciali 30 kronų kaina (apie 3 eurus), bet mane vežęs taksistas Karlsonnas pagudravo, paėmė 150 kronų. Teisingumo dėlei reikia pasakyti, kad tas pats Karlsonnas kitą dieną iš stoties į uostą parvežė už žadėtas 30 kronų. Toliau - traukiniu į Kristianstadą, o iš ten autobusu į trasą. Viskas be galo paprasta naudojant "Skanetrafiken" programėlę. Gali pirkti bilietą tik šiai kelionei, gali pirkti galiojantį parą ar 30 dienų. Ji parodo visus galimus maršrutus ir net galimus vėlavimus. O bilieto pirkimui užtenka dviejų - trijų spustelėjimų.
Kristianstado kartingo kompleksas vienas iš įspūdingiausių Europoje. Dar prieš kelis metus čia buvo tiesiog gera trasa, bet švedai nusprendė būti geriausiais ir pastatė šedevrą. Milžiniška tribūna, daug stovimų vietų iš kurių matai visą trasą, milžiniškas lenktynių valdymo centras, didžiulis dalyvių parkas bei patogios žiūrovų automobilių stovėjimo aikštelės, restoranai. O visą tai vainikuoja pati trasa su nemažais aukščių skirtumais ir net vienu neblogu tramplinu, kur kartingai šokteli lyg ralio kroso automobiliai. Komentatorių balsai ir variklių ūžimas girdisi bent už kilometro, bet niekam tai netrukdo - aplinkui miškai. Šeštadienį oras labai švediškas - lietų keičia saulė ir atvirkščiai. Šeštadienis Pasaulio čempionate labai svarbi diena - vyksta atrankiniai važiavimai. Po penktadienį vykusios kvalifikacijos 102 OK ir 110 OK Junior lenktynininkų, suskirstytų į 7 grupes, kaunasi atrankiniuose važiavimuose, kurių kiekvienam reikės lėkti po šešis. Kajaus pradžia daug žadanti, pirmuosiuose važiavimuose jis finišuoja 9 ir 13. Gustas gauna baudą ir klasifikuojamas 15 ir 20. Bet įpusėjus atrankai lietuviai atrodė gana neblogai ir pradedame galvoti apie patekimą į 34 finalininkų būrį. Kajų įkvepia Europos kartingo čempiono Simo Juodviršio ir geriausio Lietuvos autosporto trenerio Jono Dereškevičiaus patarimai, Gustui susikaupti padeda septynis kartus Pasaulio kartingo čempionu tapęs Davide'as Fore. Bet Kajui pradeda velniškai nesisekti startuose. Jei per pirmą ratą apstumdytas varžovų nukrenti iš 8 į 20 vietą, atgal sugrįžti labai sunku ir beveik neįmanoma. O jei taip porą važiavimų iš eilės, tuomet dar sunkiau susikaupti ir nusiteikti greitam važiavimui.
Gustui pavyksta sudalyvauti istoriniame įvykyje. Pirmą kartą per Pasaulio čempionatų įstoriją įvyksta važiavimas, kuriame nuo pirmo iki paskutinio rato lenktyniaujama pliaupiant lietui, bet su sausam asfaltui skirtomis padangomis, t.y. visiškai be protektoriaus. Praėjus 3 sekundėms nuo sportininkai pajudėjimo į apšilimo ratą pradėjo lyti kaip iš kibiro, bet teisėjai nusprendė lenktynių nestabdyti. Ir teisingai padarė. Slidžiausiose sezono lenktynėse finišo nepasiekė tik vienas dalyvis, o kova neįtikėtinai įdomi ir profesionali.
Paskutiniai atrankiniai važiavimai įvyko sekmadienį. Kajų ir toliau persekiojo nesekmės, Gustui pavyko šiek tiek pagerinti savo padėti turnyrinėje lentelėje. Pasaulio čempionato atrankos važiavimuose Kajus finišavo 9, 13, 19, 26, 7, 27 vietose ir OK Junior kategorijoje klasifikuotas 50 iš 110 dalyvių. OK kategorijoje Gustas finišavo 15,13, 20. 9, 9. 11 vietose ir surinkęs 77 baudos tašku pasidalino 35-36 vietas su komandos draugu olandu Marjeinu Kremersu.
Žinoma, visuomet gali būti geriau, bet kartais tiesiog pritrūksta šiek tiek sėkmės. Tačiau šių metų pasaulinio kartingo sezonas parodė, kad Lietuvoje auga nauja aukščiausios klasės lenktynininkų karta. Tą jau įrodė Rokas Baciuška, šiemet šiek tiek mažiau matomas kartinge, bet spindintis Europos ralio kroso čempionate.
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.