Marius Grinbergas | 2010 m. gruodžio 17 d. 18:00 |
![]() ![]() |
Naująjį turnyrą tikisi paversti tarptautiniu
Nors dalis komandos vietoj varžybų ėjo į paskaitas arba darbą, “HC Vilniaus” rankininkai tapo pirmaisiais Vytauto Sakalio atminimo turnyro nugalėtojais
“Jei šis turnyras taps tradiciniu, tai bus gražiausias Vytauto atminimas”, - sakė Jūratė Sakalienė. Buvusio garsaus rankininko, šios sporto šakos trenerio, federacijos vadovo, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) sportinio gyvenimo siela vadinto Vytauto Sakalio našlė penktadienį apdovanojo varžybų dalyvius.
Rekonstruotoje VGTU salėje vykusį keturių komandų turnyrą laimėjo “HC Vilnius” rankininkai. Finale jie 30:28 (14:12) palaužė varžybų šeimininkę VGTU ekipą. Mače dėl trečiosios vietos Vilniaus “Abipa-SM Tauras” 28:26 (16:13) įveikė Molėtų sporto centro komandą.
Pusfinalyje VGTU 20:17 (12:9) pranoko Molėtų SC, o “HC Vilnius” 36:26 (14:13) – “Abipą-SM Taurą”.
Vieninteliams iš turnyro dalyvių aukščiausioje šalies rankinio pakopoje rungtyniaujantiems “HC Vilnius” rankininkams nugalėti nesutrukdė ir tai, kad jie varžėsi vos devyniese.
“Paskaitos, darbas. Ką padarysi”, - šyptelėjo nugalėtojų treneris Gintaras Paškevičius.
Visos kitos turnyre dalyvavusios ekipos rungtyniauja šalies pirmojoje lygoje.
Visoms komandoms atiteko taurės ir atminimo prizai, o pirmąją vietą iškovojusiai ekipai – ir medaliai.
Buvo išrinkti kiekvienos komandos geriausi žaidėjai. Jais tapo: Povilas Žarnauskas (“HC Vilnius), Deividas Pranka (VGTU), Vytas Strakšys (“Abipa-SM Tauras”) ir Vitalijus Baronovas (Molėtų SC).
“Idėja surengti turnyrą gimė spontaniškai. Galvojome, kad žmogus, tiek padaręs mūsų katedrai, buvęs jos siela, turi būti pagerbtas ne tik gėlėmis kapinėse. Rektoratas šią mintį palaimino. Ėmėmės organizacinio darbo, suradome komandas ir idėja virto realybe. Be to, turnyru ne tik pagerbiame Vytautą, bet ir populiariname rankinį”, - džiaugėsi VGTU Kūno kultūros katedros vedėjas profesorius Povilas Tamošauskas.
Vienas pagrindinių idėjos įgyvendintojų buvo VGTU lektorius Jonas Pečiūra.
“Pati svarsčiau, kaip galima būtų įamžinti Vytauto atminimą. Pagalvojau ir apie turnyrą. O čia skambina Jonas Pečiūra ir sako: “Rengiame turnyrą”. Tarsi perskaitė mano mintis”, - prisiminė J.Sakalienė.
2009-ųjų sausio 13-ąją netikėtai miręs tada 78 metų V.Sakalys didžiąją dalį savo gyvenimo atidavė sportui (plačiau apie V.Sakalio gyvenimą – čia).
“Retas žmogus taip save atiduoda sportui. O Vytautas juo tiesiog gyveno, nuolat žiūrėdavo per televizorių varžybas, palaikydavo mūsų komandas.
Aš tikrai nepavydėjau jo sportui, nes pati visada mėgau sportuoti. Man labai patinka rankinis. Štai šiandien visą dieną žiūrėjau varžybas ir buvo labai įdomu, nors tai buvo ne koks tarptautinis turnyras”, - neslėpė J.Sakalienė.
Kad V.Sakalio turnyras jau kitąmet būtų tarptautinis, per varžybų atidarymą linkėjo rankinio pradininkas Lietuvoje Janis Grinbergas. Šią idėja palaiko ir P.Tamošauskas.
Kūno kultūros katedros vedėjas teigė, jog dirbdamas VGTU V.Sakalys neskyrė viso dėmesio rankiniui, nors ši sporto šaka jam buvo artimiausia.
“Rankinis VGTU pastaraisiais metais net buvo prigesęs, nes sporto bazė buvo avarinės būklės, studentai irgi mažiau domėjosi šia sporto šaka. Tad Vytauto sąmonėje nebedominavo rankinis. Labiau – bendri sporto, sveikatingumo renginiai. Bendras sportinio gyvenimo vystymas, tarpfakultetinės spartakiados, mūsų rinktinių dalyvavimas aukštųjų mokyklų varžybose, SELL žaidynėse”, - aiškino P.Tamošauskas.
Jo teigimu, VGTU kūno kultūros katedrai V.Sakalio mirtis buvo labai skaudus smūgis.
“Vytautas didžiąją dalį gyvenimo leido čia. Prižiūrėjo kiekvieną kampelį, pastebėjo kiekvieną smulkmeną, rodė iniciatyvą, sugalvodavo idėjas ir pats jas įgyvendindavo. Juk pasiūlyti galima daug ką, bet padaryti ne visi ryžtasi. O Vytautas ką sugalvodavo, tą ir padarydavo. Neužkraudavo kitiems. Todėl jo netektis buvo didžiulis smūgis katedrai. Nes kol kas nematau, kas jį gali pakeisti. Kai vyksta katedros atjauninimas, labai trūksta ir kitų mūsų veteranų, kurie buvo tikrai kieti žmonės, tvarkingi, principingi.
Vytautas čia buvo pagrindinė figūra. Kaip patikimas draugas ir kaip puikus sporto specialistas, į kurį galima atsiremti, pasikliauti juos Visos sritys – ir sporto, ir sveikatingumo – jam dirbant klestėjo”, - kalbėjo P.Tamošauskas.
Anot katedros vedėjo, VGTU pastaruoju metu atsigauna ir rankinis. Universiteto komanda žaidžia šalies pirmojoje lygoje. O pagrindinės sporto šakos šioje aukštojoje mokykloje yra krepšinis, futbolas, tinklinis, stalo tenisas, tenisas, dziudo, lengvoji atletika.
VGTU atstovai šių sporto šakų arenose skina pergales ne tik studentų varžybose. Tinklinio komanda net žaidžia šalies aukščiausioje lygoje.
“Yra ir daug kitų sporto šakų, kurioms negalime skirti tiek dėmesio. Bet stebime, kas įstoja į mūsų universitetą.
Mūsų sportinis gyvenimas ypač atsigavo kai buvo baigtas trejus metus trukęs salės renovavimas. Nesutrukdė net krizė”, - džiaugėsi P.Tamošauskas.