Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. birželio 11 d. 10:56 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Ėjikų festivalyje – olimpiečių pergalės

44-asis Alytaus tarptautinis sportinio ėjimo festivalis sutraukė apie 160 ėjikų iš 18 šalių. Tarp jų buvo ir gerai žinomų lengvaatlečių.

Sportino ėjimo festivalis Alytuje.
Donato Škarnulio ir Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Sportino ėjimo festivalis Alytuje.
   
Alytaus festivalio, kurio pagrindinis organizatorius – Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidentas alytiškis Kastytis Pavilonis – turi „European Athletics Permit Meeting“ varžybų statusą, tad čia susirinka nemažai pajėgių atletų iš įvairių šalių. Kartu vyko ir Lietuvos, Estijos, Latvijos čempionatai.

Kadangi kitąmet Alytuje vyks Europos sportinio ėjimo taurės varžybos, į Dzūkijos sostinę buvo atvykę Europos lengvosios atletikos asociacijos delegatai, kurie stebėjo, kaip sekasi rengtis šioms varžyboms. Alytiškiai sulaukė gerų įvertinimų.     
 
Iš Vilniaus oro uosto – į Alytų 

Festivalio išvakarėse varžybų organizatoriai, padedant treneriui Juzefui Romankovui, varžybų teisėjui Andrejui Ivanovui bei Notingeme pastaruoju metu dirbančiam Ričardui Rekstui, Vilniaus oro uoste pasitiko festivalio dalyvius ir teisėjus - jie keliais reisais buvo atvežti į Alytų. 

Varžybose be alytiškių K.Pavilonio (varžybų direktorius) Valdo Kučinsko (varžybų vyr. teisėjas) ir Arūno Klebausko (distancijos viršininkas), kauniečių Alfonso Buliuolio (vyriausiais sekretorius), Aloyzo Bliūdžiaus (ėjimo stiliaus vertinimo vyr. teisėjas), teisėjavo ir Vokietijos, Lenkijos, Estijos ir Šveicarijos arbitrai. 

Kaip jau tapo įprasta, festivalis prasidėjo įspūdinga darželinukų eitynėmis nuo Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos į Rotušę. Čia jų laukė šventė, atrakcionai, kur vaikai galėjo nemokamai iki soties pasidūkti. 

Pradinukai ir darželinukai internete rinko ėjikų talismanui Gandriukui vardą ir dabar jis buvo iškilmingai pristatytas – Klapatūnas. 
 
Varžyboms startą davė Alytaus savivaldybės vicemerė Valė Gibienė. Vyrų 20 km distancijoje į startą stojo 29 sportininkai, o finišą pasiekė 24. 

Distancijos nebaigė ir individualiai besitreniruojantis Tadas Šuškevičius. Jis gavo tris teisėjų pastabas už netaisyklingą ėjimą, o ketvirtosios nelaukė – pasitraukė iš distancijos. 

Lietuvos čempionams Brigitai Vrbalytei-DImšienei ir Arturui Mastianicai buvo įteikti Alytaus garbės piliečio Vytauto Zambacevičiaus ir praeityje puikaus ėjiko, o dabar jau šviesaus atminimo Jono Vainausko prizai. 

Svarbiausia gimtajame mieste – pergalė  

Per 20 km distancijos varžybas, kuriose rungtyniavo 11 ėjikių, ant nugalėtojų pakylos stovėjo dvi Lietuvos ėjikės: pirmąją vieta iškovojo Brigita Virbalytė-Dimšienė (1 val. 31 min. 24 sek.), antrąją vietą užėmė graikė Antigoni Ntrismpioti (1 val. 32 min. 34 sek.), o trečiąją - Živilė Vaiciukevičiūtė (1 val. 33 min. 16 min.). 

Abiems mūsų šalies ėjikėms Lietuvos lengvosios atletikos federacijos generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva įteikė Lietuvos čempionato aukso ir sidabro medalius, o bronzos nebuvo kam įteikti, nes daugiau Lietuvos moterų nedalyvavo. 

B. Virbalytė-Dimšienė nuo varžovių atitrūko 8-ajame kilometre ir nieko artyn neprisileido iki pat finišo.  

„Gavau velnių nuo savo trenerio, gyvenančio  Australijoje, kad per Pasaulio taurės varžybas ėjau priekyje su lydere, todėl šiandien turėjau užduotį kurį laiką eiti kartu su visomis. 
Planas buvo eiti greičiau nei iki šiol buvau ėjusi šioje trasoje. Tačiau pritrūkau stipresnių varžovių, o ir karštas oras buvo nepalankus siekti gero rezultato.  Svarius rezultatus paprastai pasiekiu per stambaus masto varžybas. Per Europos čempionatą pasistengsiu parodyti, ką galiu. O savo gimtajame mieste svarbiausia buvo pergalė“, - po finišo kalbėjo B. Virbalytė-Dimšienė. 
 
Sportininkė yra įsitikinusi, kad, siekiant įgyti visišką pasitikėjimą savo jėgomis, distanciją reikėtų bent triskart įveikti greičiau nei per 1 val. 30 min. 

„Šiemet pasitikėjimo turiu kur kas daugiau, žymiai geresnė emocinė būsena. Todėl  bent jau kelerius metus treniruosiuosi visu pajėgumu ir stengsiuosi dėl tų žmonių, kurie 20 metų yra kartu su manimi“, - sakė Lietuvos čempionė. 

Alytaus festivaliui ir Lietuvos čempionatui ji beveik dvi savaites rengėsi Druskininkuose. Pagerinusi Lietuvos 3 km ėjimo rekordą, olimpietė Druskininkuose jau kitos dienos ryte po 10 metų pertraukos per pratybas nuėjo 30 km nuotolį, o po pietų – dar 10 km. 

„Mano treneris labai  griežtai mane kontroliuoja: prieš varžybas, kurios yra mažiau svarbios, jis nemažina krūvio per treniruotes, o prieš svarbius startus – leidžia truputį atsikvėpti, jog būčiau šviežesnė ir greitesnė. Alytaus festivalis man buvo ypač gera treniruotė. Po varžybų man paskambino treneris ir geras 40 minučių kalbėjomės. Nuo šių metų sausio pradžios mano treneriu tapo australas, kuris, man besitreniruojant Australijoje, pats pasisiūlė juo tapti“, - sakė B. Virbalytė-Dimšienė. 

Varžybas stebėjo ir sportininkės tėvai, vyras Marius, artimieji. Rungtyniauti savo gimtinėje sportininkė labai mėgsta. Geriausia Lietuvos ėjikė teigė, kad ji iki Europos čempionato 20 km distancijoje daugiau nelenktyniaus, o ramiai rengsis svarbiausioms metų varžyboms.  

Lietuvos edukologijos universitete šiemet trečią kursą baigusi trenerio Viktoro Meškausko auklėtinė Ž. Vaiciukevičiūtė teigė, kad jai ypač sunkūs buvo pirmieji kilometrai, ji maždaug 10 km jautė pilvo skausmus.  

Tačiau kuo toliau, tuo labiau jie mažėjo. „Treneris prieš startą pasakė, kokiu laiku eiti. 20 km distanciją šiemet ėjau trečią kartą, o pagrindinis startas lauks per Europos čempionatą. Jam rengsiuosi treniruočių stovyklose aukštikalnėse Bulgarijoje, o prieš pat čempionatą - Druskininkuose“, - kalbėjo bronzinė Lietuvos čempionato prizininkė. 

Sportininkė kiek išgyvena, kad praėjusieji metai jai buvo puikūs, o šiemet kol kas nepavyksta įgyti geros sportinės formos. 

„Norisi tobulėti greičiau, per šias varžybas galėjau užimti ir antrą vietą, apie kurią galvojau, tačiau nesugebėjau greičiau pagreitėti“, - neslėpė Ž. Vaiciukevičiūtė.  

Šįkart čempionate nedalyvavo jos sesuo dvynė Monika, kuri neseniai gavo kojos traumą ir, atrodo, jai šiemetinis sezonas baigėsi. 

Favorito pergalė  

Alytiškių festivalį papuošė svečias iš Vokietijos, Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių penktos vietos laimėtojas, 2017-ųjų Europos taurės laimėtojas, šiemet spalio 24 d. 30 metų sukaktį švęsiantis  Christopheris Linke, kuris greičiausiai įveikė distanciją – 1 val. 21 min. 10 sek. 

Spėta, jog vokietis pagerins trasos rekordą, kadangi jo asmeninis rekordas 20 km distancijoje – 1 val. 18 min. 50 sek. 

Ch. Linke pergalę pasiekė nesunkiai, tačiau trasos rekordas (1 val. 20 min. 33 sek.) liko nepagerintas. 

Antrą vietą užėmęs 20 metų sportininkas iš Čeliabinsko Vasilijus Mizinovas atsiliko 35 sek., o trečias buvo ukrainietis Ivanas Losevas (1val. 23 min.12 sek.).  

V. Mizinovas buvo vienintelis Rusijos ėjikas, dalyvavęs Alytaus sportinio ėjimo festivalyje. 

Ketvirtus metus pratybas lankantis sportininkas netgi atsisakė dalyvauti Rusijos ėjikų čempionate Čeboksaruose, nes jis jau turi įvykdęs Europos lengvosios atletikos čempionato normatyvą, ir pirmą sykį atvažiavo į Alytų. 

„Negalvojau, kad patirsiu tiek daug įspūdžių, viskas labai patiko. Jeigu tik bus galimybė, kitąmet vėl sugrįšiu į Alytų“, - sakė V. Mizinovas. 

Šio talentingo sportininko ėjimo technika ypač patiko treneriui J. Romankovui, kurį jis pavadino techniškiausiu festivalio ėjiku. 

Lietuvos čempionu tapo aštuntą vietą festivalyje užėmęs Arturas Mastianica (1 val. 26 min. 30 min.). O štai sidabro ir bronzos medalių nebuvo kam įteikti, nes, išskyrus T. Šuškevičių, daugiau Lietuvos ėjikų nedalyvavo. 

Lietuvos sportinio ėjimo istorijoje, ko gero, tai pirmasis toks atvejis ir labai rimtas signalas mūsų treneriams. 

Varžybas stebėjęs praeityje neblogo lygio ėjikas, o dabar Notingeme emigrantų, daugiausia lenkų, vaikus stiprinantis R. Rekstas apgailestavo, kad taip atsitiko su mūsų vyrų ėjimu. 

„Nuolat pagalvoju, jog reikėtų vėl sugrįžti į sportinį ėjimą, labai jau daug metų jam atidaviau.  Anglijoje truputėlį pajudu ir aš, stengiuosi kuo daugiau vaikščioti, neprisiauginti  svorio“, - sakė R. Rekstas, kuris gegužės 25-ąją sumainė aukso žiedus su šuolininke į tolį Akvile Šimkute.
 
Mokytojas ėjimą derina su darbu 

Lietuvos čempionu 20 km distancijoje pirmą kartą tapęs A. Mastiancica po finišo ilgai negalėjo atsigauti. 

Jis šį nuotolį šiemet įveikė antrą kartą. Pirmoji su pergale šalies čempioną pasveikino vilnietė draugė sprinterė Emilija Rudytė.

„Kentėjau, buvo labai sunku. Esu patenkintas savo rezultatu, panašų ir planavome su savo treneriu“, - sakė Molėtų r. Joniškio mokykloje trečius metus kūno kultūros mokytoju dirbantis A. Mastianica. 

Jis gyvena už Pabradės, Pavoverės kaime, jo treneris – Barselonos olimpinių žaidynių dalyvis Viktoras Meškauskas. 

Į treniruotes ir į darbą jis važinėja arba dviračiu, arba mašina. Iki darbo nuo namų – 35 km, tenka važinėti triskart per savaitę, o į Pabradę -  5 km. 

„Dabar kokia savitėlę pailsėsiu ir pradėsiu rengtis Europos čempionatui, nes jau dukart esu įvykdęs 50 km nuotolio normatyvą“, - sakė A. Mastianica.  

Lietuvos čempionams B.Vrbalytei-DImšienei ir A.Mastianicai buvo įteikti Alytaus garbės piliečio Vytauto Zambacevičiaus ir praeityje puikaus ėjiko, o dabar jau šviesaus atminimo Jono Vainausko prizai. 
 
Skirtingi jaunimo tikslai 

Jaunimo grupėje 10 km nuotolį greičiausiai nužingsniavo prancūzas Justinas Bournieras (44 min. 07 min.). 

Šeštas finišavęs devintus metus besitreniruojantis birštonietis Paulius Juozaitis (49 min. 48 sek.), kuris, kaip  ir praėjusiais metais, tapo Lietuvos jaunimo čempionu. 

Tačiau praėjusiais metais šioje distancijoje jis buvo greitesnis (47 min. 44 sek.), o dabar nugalėtojui pralaimėjo 5  min. 41 sek. 

Pagrindinis birštoniečio tikslas šį sezoną – pasigerinti savo asmeninį rekordą ir sezoną baigti be traumų.  Jo treneriai Jonas ir Povilas Juozaičiai nepraranda vilties, kad gal jų auklėtinis suspės įvykdyti ir normatyvą, leidžiantį jam dalyvauti Europos jaunimo čempionate. 
 
Visada gerai nusiteikęs P. Juozaitis pridūrė, kad Birštone puoselėjamos gražios  sportinio ėjimo tradicijos ir, kol tame kurorte gyvens nors vienas Juozaitis, ėjimas tikrai neišnyks.    

Merginų grupėje 10 km nuotolį greičiausiai įveikė prieš ketverius metus į Vilniaus Ozo gimnaziją mokytis atvažiavusi Austėja Kavaliauskaitė (52 min. 52 sek.). 

Ši trenerio J. Romankovo auklėtinė šiemet jau baigs gimnaziją, tačiau dar nenutarė, ką studijuos. Žino viena: į užsienį mokytis tikrai nevyks.  

Abitūros egzaminai sportininkei trukdė deramai pasirengti Lietuvos jaunimo čempionatui. 

Praėjusiais metais ji pateikė staigmeną ir 20 km distancijoje laimėjo Lietuvos čempionato sidabro medalį, tačiau šiemet 18-metė sportininkė nesuspėjo deramai pasirengti ir nepanoro eiti šį dvigubai ilgesnį nuotolį. 

„Tikėjausi eiti greičiau nei asmeninis rekordas (50 min. 15 sek.), tačiau labai jau buvo karšta rungtyniauti.   Noriu dalyvauti liepos mėnesį įvyksiančiame Europos jaunimo čempionate Suomijoje. Normatyvą jau esu įvykdžiusi, tačiau jis nėra labai tvirtas. Gaila, kad šįkart nepavyko eiti greičiau“, - pasiguodė A. Kavaliauskaitė. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas