sportas.info | 2018 m. gegužės 16 d. 12:45 |
![]() ![]() |
"Sportuoti galima bet kur ir bet kada"
M. Šatkus yra bėgęs lėktuvo pakilimo taku, treniravęsis ant banko pastato stogo, svajoja apie treniruotę jūra plaukiančiame kariniame laive.
Gal norit prasibėgt ant banko stogo ar lėktuvų pakilimo take?
„Kodėl gi ne?! Nenormalumas išlaisvina“, - įsitikinęs netradicinius bėgimo renginius savo prekiniu ženklu pavertęs Mindaugas Šatkus. Baigęs darbo dieną vienoje Kauno įmonių, vyras pasineria į sportinę veiklą. Jo vedamos treniruotės simboliniu pavadinimu „Šešios trim“ traukia būrius sporto entuziastų. O ypač ieškančių naujovių.
Vyras žinomas ir kaip beprotiškai patriotiškų renginių iniciatorius. Būtent Mindaugas subūrė lietuvių pasaulio bendruomenę ir kartu išbėgo „Tautišką giesmę“, iniciavo žygį „Karūnos keliu“, „Gediminaičių“ bėgimą bei daugelį kitų.
Vietoje nenustygstantis Mindaugas pasakoja apie jį netikėtai užvaldžiusią aistrą bėgimui, keisčiausius sumanymus ir kviečia kartu ruoštis „Citadele Kauno maratonui“ jo vedamose imitacinėse treniruotėse.
Vietoje nenustygstantis Mindaugas pasakoja apie jį netikėtai užvaldžiusią aistrą bėgimui, keisčiausius sumanymus ir kviečia kartu ruoštis „Citadele Kauno maratonui“ jo vedamose imitacinėse treniruotėse.
Jūs bėgioti pradėjote vos prieš tris metus, dabar jau treniruojate kitus – kaip pasukot šiuo keliu?
Vieną dieną atsikėliau ryte ir išbėgau be jokio tikslo. Galbūt tiesiog pabodo per ramiai gyventi ir reikėjo prasijudinti. Paskui nustojau rūkyti, po kiek laiko visai atsisakiau alkoholio ir pradėjau sportuoti rimčiau. O vieną dieną pagalvojau, kad visai smagu būtų pačiam išmokti vesti treniruotes ir motyvuoti žmones. Baigiau intensyvius kursus, įgijau žinių ir pradėjau skleisti sporto misiją. Iš pradžių sportavome su judėjimo bendruomene „My Hero“. Kai jie pasitraukė iš Kauno, aš su Ignu Dombrauskiu įkūrėme sporto bendruomenę „Šešios trim“, prisijungė dar keli treneriai ir pradėjome visus kauniečius judinti, kviesti sportuoti kiekvieną dieną. Vedame ir nemokamas treniruotes kauniečiams „Judėk sveikai“, į kurias susiburia virš 100 žmonių.
Kodėl pasirinkote būtent bėgimą, o ne kokią nors kitą sporto šaką?
Man svarbu, kad būtų tyras oras, gali net lyti arba snigti, o bėgimas yra geriausia priemonė sportuoti lauke. Apsiavei batus, išbėgai į lauką ir esi nepriklausomas – kur nori, ten bėgi, vėjai pučia galvoje, bėgdamas gali visur nukeliauti. Bėgimas tiesiog išlaisvina, neigiamas emocijas padeda paverst pozityvo užtaisu.
Kada nubėgote pirmąjį savo maratoną?
Visada savo pirmąjį maratoną norėjau nubėgti Kaune, todėl „Citadele Kauno maratonas“ prieš dvejus metus buvo pirmasis mano oficialus maratonas. Bet patį pirmąjį, neoficialų maratoną įveikiau dar prieš tai - bėgau iš Nidos į Smiltynę, tai gavosi net kaip ultra bėgimas, nes nubėgau daugiau nei 42 km. Čia aš bėgau ne dėl medalio, ne dėl įvertinimo, bėgau dėl savęs.
Esate žinomas kaip netradicinių renginių mėgėjas, kokiose įdomesnėse vietose teko treniruotis?
Vedžiau treniruotes Kauno oro uoste, su „Šešios trim“ bendruomene bėgome lėktuvų pakilimo taku, treniravomės Kauno dramos teatre, Kauno geležinkelio stotyje, netgi ant „Citadele“ banko stogo buvome užsikorę. Kai kurie žmonės galvoja, kad čia nenormalu, bet nenormalumas išlaisvina – galima parodyti, kad sportuoti galima bet kur, bet kada ir tam nėra jokių ribų (šypsosi).


Esate žinomas kaip šimtmečio akcijos „Bėgame Tautišką giesmę pasaulyje“ iniciatorius. Kaip kilo tokia mintis?
Mano draugas gruodžio mėnesį pastebėjo, kad iki Vasario 16-osios liko apie 100 dienų, o Tautiškoje giesmėje yra šešiasdešimt keli žodžiai, ir jis, turėdamas omenyje, kad aš esu išbėgiojęs užrašus „Žalgiris“, „Lietuva“ ar Gediminaičių stulpus, pasiūlė lygiai taip pat išbėgioti Lietuvos himną. Aš sakiau – žinoma, darom! Bet tegul šioje akcijoje dalyvauja visas pasaulis, tegul bėga lietuviai, išsibarstę skirtinguose pasaulio kampeliuose. Ir taip susijungusios mūsų idėjos suvienijo lietuvių bendruomenes nuo Japonijos iki JAV – lietuviai bėgo Amerikoje, Čilėje, Argentinoje, Ispanijoje, Švedijoje ir dar daugiau. Tai pavirto į bendrą pilietiškumo idėją visame pasaulyje.
Esate ne vienos panašios iniciatyvos autorius. Kurį projektą buvo sudėtingiausia įgyvendinti?
Vienareikšmiškai – „Karūnos keliu“, skirtą Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti. Tai buvo pati beprotiškiausia ir mažiausiai techniškai apskaičiuota idėja. Mes su dar dviem draugais ryžomės kelių dienų kelionei, kurios metu rinkome iš gyventojų linkėjimus Lietuvai ir įteikėme juos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.
Šio žygio metu su baidare nuo Vilniaus iki Svencelės nuplaukėme apie 200 km, o dviračiu atgal numynėme 450 km. Išsikėlėme tikslą finišuoti Liepos 6 dieną, 9 valandą vakaro ir kartu su visais Katedros aikštėje, Vilniuje, giedoti Tautišką giesmę. Stengėmės iš paskutiniųjų, kad spėtume, ir į Katedros aikštę įvažiavom paskutiniam giesmės stulpeliui beskambant – metėm šalmus, ranką prie širdies ir stojom giedot.
Kokių dar idėjų turite ateičiai?
Sportuosime ir toliau netradicinėse vietose, tas yra dabartinis mano „arkliukas”. Viena mano planuojamų „nurautesnių” idėjų būtų įšokti į karinį laivą ir jūroje padaryti treniruotę. Dar nežinau, kaip tai padaryti, bet ieškosiu būdų (juokiasi).
Organizuojate ir taip vadinamus imitacinius bėgimus, šią programą taikote ir besiruošiantiems bėgti „Citadele Kauno maratone“. Kas tai yra?
Prieš pusantrų metų sugalvojau tokius imitacinius bėgimus - kas kilometrą stoti ir atlikti funkcinius pratimus. Iš pradžių buvau vienas, vėliau pavyko sutraukti daugiau žmonių. O dabar taip bėgame kiekvieną antradienį ir treniruojamės artėjančiam „Citadele Kauno maratonui“. Mūsų susirenka gal apie 30 ir man be galo smagu matyt taip besiruošiančius, sportuojančius žmones.
Šeštasis „Citadele Kauno maratonas“ startuos Kauno Rotušės aikštėje, Senamiestyje, šių metų birželio 10 d. Didžiausio vasaros bėgimo šventės organizatoriai VšĮ „Kauno maratono klubas“ kviečia dalyvauti ne tik profesionalus, bet ir mėgėjus. Taip pat ragina aktyviai palaikyti bėgančius tiek prie starto linijos, kur vyks tradicinė sporto mugė, tiek trasoje išdėstytose sirgalių stotelėse.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.