sportas.info | 2018 m. balandžio 20 d. 11:42 |
![]() ![]() |
"Jeigu einu, tai einu greitai"
„Vienos gyvenimo aistros man per maža“, - sako lengvaatletė ėjikė olimpietė Brigita Virbalytė.
![]() |
Pasak Brigitos Virbalytės, sportinis ėjimas jos gyvenime atsirado tik dėl trenerio gudrybės – jis jaunos atletės paprašė porai savaičių išbandyti ėjimą. Tačiau keliolika dienų išsitęsė į dešimtmečius, kuriuose tilpo net tik dalyvavimas Londono ir Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse, bet ir jau 11 metų trunkanti sporto žurnalistės karjera.
Batus sudėvi per 2 mėnesius
„Nesu iš tų žmonių, kurie kasdieniame gyvenime daug vaikšto, nes treniruotėse ir taip tenka suvaikščioti ne vieną kilometrą. Tačiau jeigu einu, tai einu greitai“, – TV laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“ sako sportininkė, kurios teigimu, ėjikai per metus sudėvi apie 6 sportinės avalynės poras. Na, taupantys sugeba apsieiti ir su 4 poromis.
„Nuo mažens buvau aktyvi, vietoje nenustygstanti mergaitė, vis ieškojau, kur nukreipti savo energiją, kurios visada turėjau daug. Kelias į sportą prasidėjo nuo mokyklinių varžybų: kvadrato, „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“, krosų. Čia mane pastebėjo pirmasis treneris Vaidas Gumauskas.
Jis pasiūlė ateiti pas jį bėgioti. Aš sutikau, nes, kaip ir kiekvienas jaunas žmogus, norėjau išbandyti viską. Netrukus treneris pasakė – man trūksta vaikų ėjimo varžyboms, pabandyk pavaikščioti 2 savaites, paskui galėsi grįžti prie bėgimo. Ir tos 2 savaitės trunka jau lygiai 20 metų. Ir to tikrai nesigailiu. Ėjimas mane subrandino tokią, kokia esu dabar – kovingą, siekiančią tikslų visose gyvenimo srityse“, – pasakoja B. Virbalytė.
Ėjikai – besivaržantys draugai
„Ėjikai visame pasaulyje yra didelė šeima. Aršios konkurencijos ir susipriešinimo tarp mūsų nėra. Ėjimo varžybos dažnai vyksta atskirai nuo kitų lengvosios atletikos rungčių, tad mes susitinkame kaip draugai ir pažįstami“, – TV laidoje teigia sportininkė.
Anot jos, sportinis ėjimas – tai ištvermės sportas, todėl nebūtina juo užsiimti nuo mažų dienų. Kartais netgi geriau pradėti juo užsiiminėti sulaukus 16–18 m. Pati B. Virbalytė ėjimą pasirinko būdama 13 m.
„Užtat mūsų karjera gali trukti ilgai – Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse Ispanijai atstovavo ėjikas, kuriam buvo 45 m. Dabar šis sportas labai populiarus Pietų ir Lotynų Amerikoje. Pavyzdžiui, Meksikoje ėjikai yra visiems žinomos sporto žvaigždės, o olimpinis prizininkas iš Gvatemalos savo šalyje yra ne tik žinomas, bet gerbiamas ir netgi įtakingas žmogus“, – pasakoja lengvaatletė.


Vienos aistros – per maža
Laidoje pašnekovė prisipažįsta, kad vienos aistros jai yra per maža, todėl šalia sporto ji nuolat turi ir kitų veiklų.
„Dabar tai yra sporto žurnalistika. Mokykloje buvo mokslai. Yra mitas – jeigu vaikas mokykloje daug sportuoja, jis būtinai apleis mokslus. Taip būna tikrai ne visada. Pavyzdžiui, aš buvau pirmūnė ir moksliukė, kuri vidurinę mokyklą baigė su pagyrimu.
Man sekėsi derinti sportą ir mokslus, o dar turėjau daug draugų. Jeigu labai nori, laiko gali rasti viskam. Manau, kad sportas netgi padeda mokslams – jaunus žmones vertėtų bent trumpam leisti sportuoti, nes taip jie sužino, kas yra tikslas, kas yra rutina ir tvarkaraštis“, – įsitikinusi sportininkė, kuri pati jau 11 metų užsiima sporto žurnalistika.
Laidoje ji prisipažįsta, kad šalia svajonės dalyvauti olimpinėse žaidynėse kaip sportininkė, ji kada nors norėtų į šią sporto šventę atvykti ir kaip žurnalistė.
Bėgte paskui ėjikę
Siųsdama sveikinimus „Lietuvos mokyklų žaidynių“ sportininkams, B. Virbalytė linkėjo jiems daug kantrybės ir judėjimo žingsnis po žingsnio: „tik įgyvendinant mažus tikslus atsiranda dideli tikslai“.
Išsamiau apie sportinį ėjimą atletė pasakos laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“, kurią šeštadienį 10.30 val. rodys kanalas TV6. Žiūrovai taip pat galės pamatyti, kaip laidos vedėjui Mindaugui Ponomariovui-Oziui seksis rungtyniauti su B. Virbalyte, o tiksliau – iš pradžių ją vytis eite, o paskui ir bėgte. Laidos pabaigoje, tradiciniame „Maxima“ iššūkyje, M. Ponomariovas-Ozis nematytoje karatė smūgio ir paieškos rungtyje susirungs su kanojininku Henriku Žustautu.
Lietuvos mokyklų žaidynės – masiškiausias sporto renginys Lietuvoje. Jame dalyvauja per 200 tūkst. mokinių iš daugiau nei 1100 Lietuvos mokyklų. Žaidynių programoje net 25 sporto šakos: nuo legendinių estafečių „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ iki olimpinių sporto šakų – lengvosios atletikos ar krepšinio. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės, mokyklos. Projekto tikslas – per sportą ugdyti sveiką, atsakingą ir pilietišką jauną žmogų.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.