sportas.info | 2010 m. lapkričio 30 d. 23:46 |
![]() ![]() |
Į pagalbą - virtualus bėgimo treneris
Karščiausia metų naujiena – tokiais žodžiais „adidas“ kompanijos atstovai pristatė virtualujį bėgimo trenerį su su garsiniais patarimais „miCoach“.
Karščiausia metų naujiena – tokiais žodžiais „adidas“ kompanijos atstovai antradienį „Forum Palace“ rūmuose Vilniuje pristatė virtualujį bėgimo trenerį su garsiniais patarimais „miCoach“.
Prietaiso veikimo principas – labai paprastas. Viena jo dalis, fiksuojanti širdies ritmą, patogiai apjuosia krūtinę, kita, padedanti stebėti žingsnių ritmą, tvirtinama prie sportinio batelio. Visos treniruotės metu pagrindiname pultelyje, kuris lengvai telpa į kišenę, kaupiama svarbi informacija apie širdies ritmo pokyčius, bėgiko pasirinktą tempą, įveiktą atstumą ir žingsnių ritmą. Namuose, prisiregistravus sveitainėje adidas.com/miCoach ir prijungus prietaisą prie kompiuterio, visą treniruotės ataskaitą galima matyti kompiuterio ekrane.
Nežinantys nuo ko pradėti, gali patys pasirinkti norimą programą: lieknėjimo, savijautos gerinimo, ištvermės ir greičio didinimo, pasiruošimo pirmajam maratonui ir daugelį kitų, o treniruotės metu, ausinės pagalba, klausyti virtualaus trenerio nurodymų – pagreitinti ar sulėtinti tempą, įveikti tam tikrą atstumą ir pan.
Žurnalistė, Vilniaus maratono dalyvė Gabija Vitkevičiūtė neslėpė savo susižavėjimo „miCoach“. „Aš nesu sportininkė, bet esu už sveiką gyvenseną. Tai mano gyvenimo būdas. Planuoju gyventi 120 metų ir tikiuosi tai padaryti. Bėgimas man yra visiškai nauja sritis – bėgioju tik keletą metų. Bet kiekvieną dieną man tai vis labiau ir labiau patinka, o ypač dabar, kai atsirado „miCoach“. Negalvojau jokių reklaminių tekstų, bet labai džiaugiuosi šia programa ir visiems, kurie mėgsta sportuoti, jį rekomenduoju. Jis atitinka mano būdą. Nors atrodau kompanijos žmogus, esu vienišė. Aišku, smagu bėgti su draugais maratone, tai – šventė, bet maratonui būtina pasiruošti, todėl mėgstu bėgioti viena. Vienai bėgioti be trenerio, žinoma, yra labai sunku. Jį atstoja – „miCoach“.
Pirmoji mano mintis, kai susipažinau su „miCoach“, buvo: vau, negi taip gali būti!? Ji skaičiuoja mano širdies ritmą, judesius, sudegintas kalorijas, įveiktą atstumą, pasako kada pasistengti ar sulėtinti tempą. Treniruotės su šiuo prietaisu tapo nebe tokios nuobodžios“, – įspūdžiais dalijosi G.Vitkevičiūtė.
„miCoach“ pristatymo metu prietaisą išbandė ir profesionalūs sportininkai – viena pajėgiausių šalies vidutinių nuotolių bėgikė Aina Valatkevičiūtė, Kauno „Žalgirio“ snaiperis Artūras Milaknis, fizinio parengimo treneris Sigitas Kavaliauskas bei šalies čempionai, Panevėžio „Ekrano“ futbolininkai Egidijus Varnas ir Tadas Kauneckas.
S.Kavaliauskas teigė, kad „miCoach“ labai naudingas stebint krepšininkų fizinę būklę ne sezono metu, kai sportininkai pagal individualias programas dirba savarankiškai. „Ypač gerai, kai komandoje daug užsieniečių. Naudojant „miCoach“ treneris gali aiškiai matyti, kaip ir kiek žaidėjas atostogų metu dirbo savarankiškai. Prisiregistravęs svetainėje, galiu matyti visų sportininkų treniruočių duomenis, parašyti jiems savo pastabas, duoti patarimus, įvertinti pasirengimo lygį“, – pasakojo „Žalgirio“ fizinio parengimo treneris.
Kiekvienas sportininkas, nesvarbu mėgėjas ar profesionalas, gali pats susidaryti individualią treniruočių programą arba pasirinkti vieną iš daugelio, kurios yra siūlomos „adidas“ svetainėje. Pasak G.Vitkevičiūtės, tai yra labai patogu tiems, kurie negali sau leisti mokėti treneriui, kuris sukurtų sportininkui mėgėjui tinkamiausią programą ir stebėtų, kaip jam sekasi siekti užsibrėžtų tikslų.
„miCoach“ įrenginį galima sujungti su bet kuriuo MP3 grotuvu, tad sportuojant galima klausytis patarimų, bet ir savo mėgstamos muzikos. Įdomu tai, kad nurodymai gali būti duodami įžymių sportininkų, pavyzdžiui, tenisininko Andy Murray'aus ar pasaulio čempiono NBA krepšininko Derricko Rose'o, balsais. „miCoach“ naudoja pasaulio bei Europos futbolo čempionė Ispanijos futbolo rinktinė.