Marius Grinbergas | 2010 m. lapkričio 27 d. 19:37 | Siųsti nuorodą | Spausdinti | Komentarai |
Ilgam palikti gimtinę verčia noras tobulėti
Makaronai su aguonomis ir cukrumi. Tokio neįprasto patiekalo laikinais namais tapusioje Čekijoje neseniai teko paragauti čiuožėjai Agnei Sereikaitei
Perspektyviausia Lietuvos čiuožėja trumpuoju taku Agnė Sereikaitė jau įpratusi valgyti neįprastus patiekalus, klausyti nurodymų užsienio kalba, kas rytą prabusti toli nuo namų.
Sąlygų aukšto lygio pratyboms gimtinėje neturinti 16-metė pastaruoju metu gyvena ir treniruojasi Čekijoje su šios šalies jaunimo ir suaugusiųjų rinktinėmis. Tad Agnė iš arti mato, kaip pergalių link žengia kartu prakaitą liejanti Europos suaugusiųjų čempionė Katerina Novotna.
Ankstesnį sezoną lietuvė klausė Slovakijos rinktinės trenerių patarimų, o praėjusią vasarą treniravosi su latviais.
Sėkmingai sezoną pradėjusi A.Sereikaitė Europos jaunimo taurės varžybų B grupėje, kurioje rungiasi 16-17 metų sportininkės, užima antrąją vietą. Praėjusią savaitę Lenkijoje vykusiame trečiajame etape Lietuvos sportininkė buvo greičiausi visose trijose distancijose - 500 m, 1000 m ir 1500 m.
Šį sezoną perspektyvios čiuožėjos laukia nemažai svarbių varžybų. Pirmiausia, dar penki Europos greitojo čiuožimo jaunimo taurės etapai, vėliau tradicinis turnyras Italijoje, į kurį susirenka pajėgiausi čiuožėjai, vasario pabaigoje vyksiantis Pasaulio jaunimo čempionatas ir kovo pradžioje – Europos taurės finalinės varžybos.
Užsieniečiai treneriai nenustumia tavęs į šalį, neignoruoja, kad jų tautiečių neaplenktum?
Niekas manęs niekur nestumia. Žiūri kaip į savo sportininkę.
Ar yra ir daugiau čiuožėjų, kurie treniruojasi su kitų šalių rinktinėmis?
Dabar europiečiai mėgsta išvažiuoti į kitas šalis. Latvis dabar – Olandijoje, lenkai – Kanadoje, belgas – Vengrijoje. Tai įprasta mūsų sporte, visi nori geriausių sąlygų.
Trumpai papasakok apie savo dienotvarkę.
Sunkiausia – ryte, kai reikia keltis. Atvykusi į Čekiją pradėjau keltis tuo pačiu laiku – septintą ryto. Tada pavalgau ir 10 valandą einu į treniruotę. Grįžusi prisėdu prie mokslų. Vėliau – pietūs, po jų vėl mokausi. 17-18 valandą prasideda antroji treniruotė. Po jos laukia vakarienė, dienos kontroliniai, ir pagaliau – laisvas laikas, kurį skiriu kompiuteriui, knygoms, muzikai, filmams. 22-23 valandą stengiuosi užmigti.
Kiek laiko per metus būni užsienyje?
Šį sezoną į Lietuvą grįšiu tik pavasarį. Bet ir anksčiau būdavau ne ką dažniau, mažiausiai savaitę per mėnesį praleisdavau užsienyje.
Ar čekiškai jau laisvai kalbi?
Kalbu slovakiškai, o tai beveik ta pati kalba. Bet mokausi ir tikrai išmoksiu čekiškai.
Kiek dar kalbų moki?
Moku labai daug kalbų. Su latviais kalbu latviškai, su slovakais – slovakiškai, su lenkais – lenkiškai, dar laisvai kalbu angliškai bei rusiškai. Tad, skaičiuojant ir lietuvių, moku šešias kalbas. Kai išmoksiu čekiškai, bus septynios.
Koks čekiškas valgis labiausiai patinka?
Patinka čekų knedliai, mėgstu guliašą. Vakar valgiau makaronus su aguonomis ir cukrumi. Įdomus skonis, keistas po lietuviškų cepelinų.
Gal esi treniruočių drauges cepelinais pavaišinusi?
Nelabai moku tuos cepelinus gaminti. Atvažiuos mama per Kalėdas, tai ji prigamins ir būtinai visus pakviesiu.
Iš ko pragyveni per stovyklas, juk norisi ne tik pabalgyti, bet ir kokį drabužį, kosmetikos nusipirkti?
Gyvenimą ir maitinimą man apmoka Lietuvos olimpinis sporto centras bei Lietuvos greitojo čiuožimo asociacija. O visa kita perku iš savo kišenės, ilgai taupiau, tai dabar galiu save palepinti.
Kelintoje klasėje mokaisi ir kaip mokslai sekasi, juk nuolat būni užsienyje?
Esu dešimtokė, nuo spalio mėnesio pradėjau mokytis Ozo vidurinėje mokykloje nuotoliniu būdu. Sekasi neblogai, nereikia jaudintis dėl praleistų pamokų, nes galiu prisijungti ir mokytis bet kuriuo paros metu.
Ar labai sunku visąlaik toli nuo namų? Ar dažnai skambini į Lietuvą, o gal kitaip bendrauji su namiškiais?
Nėra labai sunku, ne jau ne pirmi metai keliauju, pripratau. Dažniausiai skambina man, o ne aš jiems. Susirašinėjame ir internete.
Ar galėtum pasiekti dabartinius rezultatus, jei treniruotumeisi tik Lietuvoje?
Negalėčiau, nėra tam sąlygų, nei ledo nei kompanijos. Lauke vienas ne karys, nors sportas ir individualus, treniruotis vienam neįmanoma, reikia komandos, kuri kartu atlieka užduotis. Tuomet tas pats darbas dvigubai lengviau atliekamas, o rezultatai tie patys.