Tomas Gaubys | 2018 m. kovo 3 d. 12:51 |
![]() ![]() |
Kelią užtvėrė pasaulio čempionas
Pasaulio dviračių treko čempionato vyrų sprinto rungtyje V. Lendelis pralaimėjo aštuntfinalyje, o O. Baleišytė daugiakovėje užėmė 18-ą vietą.
![]() |
Apeldorne (Nyderlandai) vykstančio 115-ojo pasaulio dviračių treko čempionato vyrų sprinto rungtyje penktadienį Lietuvos atstovui Vasilijui Lendeliui nepavyko patekti tarp aštuonių stipriausiųjų. 22 metų dviratininkas, pralaimėjęs aštuntfinalyje, tarp 35 dalyvių užėmė 12-ą vietą.
V. Lendelis šešioliktfinalyje įtikinamai įveikė japoną Tomoyukį Kawabatą (23 vieta atrankoje), o aštuntfinalyje turėjo pripažinti Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojo, triskart Europos čempiono ir nugalėtojo titulą ginančio ruso Deniso Dmitrijevo (7) pranašumą. Vasilijus aštuntfinalio važiavimą pradėjo iš pirmos pozicijos. Likus ratui iki finišo, D. Dmitrijevas išsiveržė į priekį ir išlaikė savo persvarą iki pat finišo. Praėjusių metų gruodį Čilėje vykusio pasaulio taurės varžybų ketvirtojo etapo sprinto rungties finale V. Lendelis netikėtai įveikė geriausią karjeros rezultatą tada atrankoje pasiekusį Rusijos dviratininką.
„Buvo sunku tikėtis, kad pasaulio čempioną pavyks nugalėti dar kartą. Denisas degė noru atkeršyti Vasilijui už pralaimėjimą Čilėje. Tai rodo aštuntfinalio rezultatai. Iš visų aštuonių aštuntfinalio važiavimų nugalėtojų jo laikas buvo geriausias“, – sakė Lietuvos dviračių treko sprinto rinktinės treneris Dmitrijui Leopoldui.
Antrą kartą pasaulio čempionate dalyvavęs V. Lendelus atrankoje užėmė 10-ą vietą. Jis 200 m distanciją iš eigos įveikė per 9,788 sek. Pasaulio čempionate debiutavęs 23 metų Svajūnas Jonauskas (10,243 sek.) liko 33-ias ir į šešioliktfinalį nepateko. Geriausiai pasirodė 2015 metų Europos čempionas olandas Jeffrey Hoogland (9,674 sek.; vid. greitis – 74,426 km/h), tačiau jis aštuntfinalyje pralaimėjo vokiečiui Maximilianui Levy (17). 1-4 vietas atrankoje užėmę dviratininkai iškart pateko į aštuntfinalį, o 5-28 vietas užėmę atletai atkrintamąsias varžybas pradėjo nuo šešioliktfinalio.
„Atrankoje galėjome pasirodyti geriau. Mano klaida, kad komanda važiavo lėčiau nei tikėjausi. Svajūnas debiutavo pasaulio čempionate, o jam būna didžiulis stresas, atsidūrus kur nors pirmą kartą. Manau, kad jis turėjo įveikti distanciją per 10 sek. O Vasilijui paprasčiausiai trūksta patirties tokiame lygyje, kai dauguma pasirengę kautis dėl aukščiausių pozicijų. Norint užkopti ant prizininkų pakylos, būtina kiekviename metre atiduoti visas jėgas, – teigė D. Leopoldas. – Tačiau, kaip bebūtų, jaunimas auga – Svajūnas pirmą kartą iškovojo teisę dalyvauti pasaulio pirmenybėse, o Vasilijus pakilo šešiais laipteliais, lyginant su praėjusių metų pasaulio čempionatu Honkonge. Tik viskas vyksta labai lėtai. Tiek aš, tiek sportininkai, tiek dviračių sporto gerbėjai, norėtų geresnių rezultatų jau dabar. Mūsų pagrindinis tikslas – olimpinės žaidynės. Reikia tikėtis, kad per jas būsime jau penketuke ar dar aukščiau.“
Antrą kartą pasaulio pirmenybėse dalyvavo ir Olivija Baleišytė. Ji, kaip ir pernai, daugiakovėje (keturios rungtys) užėmė 18-ą vietą (14 tšk.). Teisę dalyvauti daugiakovės varžybose turėjo 24 dviratininkės iš tiek pat šalių.
Pirmą kartą pasaulio daugiakovės (omniumo) čempione tapo 35 metų olandė Kirsten Wild (121 tšk.). Iki šiol pasaulio pirmenybių daugiakovėje ji buvo iškovojusi vieną sidabro ir du bronzos medalius. Pasaulio vicečempione tapo danė Amalie Dideriksen (112 tšk.), o bronzos medalį pelnė Naujosios Zelandijos atstovė Rushlee Buchanan (106 tšk.), kuri po trijų rungčių buvo tik 11-a.
O. Baleišytė skrečo rungtyje (3,75 km; 15 ratų) buvo 20-a, tempo lenktynėse su tarpiniais finišais (7,5 km; 30 ratų) – 22-a, atkrintamosiose lenktynėse – 18-a, o grupinėse lenktynėse (80 ratų; 20 km) su aštuoniais tarpiniais finišais pelnė 5 taškus (laimėjo pirmąjį tarpinį finišą) ir iš 22-os vietos pakilo į 18-ą.
![](http://www.old.sportas.info/images/banners/KIYiy8slw9Ax.png)
![](http://www.old.sportas.info/images/banners/KIYiy8slw9Ax.png)
Beje, pirmoji rungtis po 23 ratų iš 30 buvo nutraukta. Iš pradžių griuvo kelios dviratininkės, o netrukus viena varžybų dalyvių įsirėžė į vieną teisėjų, kuris neapdairiai įžengė į treką paimti per griūtį nukritusios dviračio detalės. Parblokštas ir sunkiai sužeistas UCI komisaras buvo išgabentas į ligoninę. Varžybos buvo atnaujintos tik po 45 min. Skrečo rungtyje dviratininkės startavo iš naujo. Distanciją nuspręsta sutrumpinti perpus. Nutraukta buvo ir trečioji rungtis. Jau jos pradžioje griuvo keturios dviratininkės ir po pertraukėlės varžybų dalyvės startavo iš naujo.
„Omniumas mums susiklostė nesėkmingai. Olivija tiek pirmojoje, tiek trečiojoje rungtyse iki griūčių buvo priekyje ir pretendavo į neblogas vietas. Du kartus teko startuoti iš naujo, o po incidentų atnaujintose lenktynėse Olivijai nebepavyko pasiekti aukštesnių rezultatų“, – apgailestavo dviratininkės treneris Antanas Jakimavičius.
O. Baleišytė prieš čempionatą tikėjosi patekti bent į stipriausiųjų 15-uką.
„Atrodo, kad varžyboms buvau pasirengusi, tik niekas nesiklostė taip, kaip norėčiau – žemė slydo iš po kojų. Liūdna, labai liūdna, bet ką jau padarysi, – kalbėjo 19-metė dviratininkė. – Guodžia tik tai, kad nepakliuvau nė į vieną iš griūčių. Ten tai buvo tikrai baisu.“
„Atrodo, kad varžyboms buvau pasirengusi, tik niekas nesiklostė taip, kaip norėčiau – žemė slydo iš po kojų. Liūdna, labai liūdna, bet ką jau padarysi, – kalbėjo 19-metė dviratininkė. – Guodžia tik tai, kad nepakliuvau nė į vieną iš griūčių. Ten tai buvo tikrai baisu.“
Net ir po nesėkmingų rungčių Olivija rankų nenuleido.
„Buvo sunku, bet tikėjau, kad dar išsikapstysiu. Iki pat paskutinės rungties tikėjau. Grupinėse lenktynėse planavau aplenkti varžoves ratu, bet pavyko uždirbti tik penkis taškus,“ – sakė panevėžietė.
„Buvo sunku, bet tikėjau, kad dar išsikapstysiu. Iki pat paskutinės rungties tikėjau. Grupinėse lenktynėse planavau aplenkti varžoves ratu, bet pavyko uždirbti tik penkis taškus,“ – sakė panevėžietė.
Pasaulio daugiakovės reitinge Olivija tarp 488 klasifikuotų dviratininkių yra septinta.
Šeštadienį Lietuvos dviratininkai čempionate nestartuoja, o sekmadienį Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė kovos keirino rungtyje.
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.