Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. sausio 17 d. 13:52 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Treke reikia ir greičio, ir drąsos, ir proto

„Labai dideles, bijau ir prasitarti“, - paklausta, kokias viltis sieja su planetos čempionatu, teigė O.Baleišytė, viena treko Pasaulio taurės lyderių.

Olivija Baleišytė su mama ir trenere Solveiga.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Olivija Baleišytė su mama ir trenere Solveiga.
 
Praėjusių metų Europos jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato sidabro medalininkė atkrintamosiose varžybose panevėžietė Olivija Baleišytė dalyvauja ne vienos rungties lenktynėse, bet svarbiausia jai dabar - omniumas (daugiakovė), įtrauktas į olimpinių žaidynių programą. Būtent šioje rungtyje ji po keturių etapų žengia trečia Pasaulio taurės varžybose.

Praėjusį savaitgalį per Lietuvos čempionatą Panevėžyje ji be didelio vargo laimėjo rungčių, kuriose dalyavo, varžybas: antrą kartą tapo šalies čempione omniumo rungtyje ir pirmą kartą – skreče (grupinėse lenktynėse). 
 
Jau šiandien O. Baleišytė išvyksta į Minską, kur dalyvaus paskutiniame šio sezono Pasaulio taurės varžybų etape.  O vasario pabaigoje jos laukia Olandijoje startuosiantis pasaulio čempionatas.

„Lietuvos čempionatui specialiai nesirengiau. Pagrindinį dėmesį esu sutelkusi į Pasaulio taurės varžybas ir pasaulio čempionatą. Šalies čempionatas man buvo tarpinė stotelė, gera treniruotė. Lietuvos čempione tapau trečią kartą, nes tik 2017-aisiais debiutavau suaugusiųjų grupėje. Šiemet rugsėjo 3-iąją man sukaks 20 metų, tik pradedu brautis į elitą“, - sako 19-metė sportininkė. 
 
Lietuvos čempionato išvakarėse liginonėje atsidūrė tavo treneris Antanas Jakimavičius, tad kas tau padėjo treke?, - paklausėme O. Baleišytės.  
Mamytė, kuri mane treniruoja kartu su A. Jakimavičiumi. Nors mano treneris ir buvo ligoninėje, tačiau per Lietuvos čempionatą su juo palaikiau nuolatinį ryšį telefonu ir buvome lyg ir kartu.  
 
Treneris tuoj bus išleistas iš ligoninės, viskas gerai, tačiau su manimi į Minską gal dar negalės vykti. Kartu rengsimės pasaulio čempionatui.  

Per Pasaulio taurės varžybas žengi trečioje vietoje, ar šioje aukštoje pozicijoje sugebėsi išsilaikyti?
Turėčiau. Trečioji vieta – labai aukšta, man gal netgi per aukšta. Tačiau jos nusipelniau, nes dalyvavau visų etapų varžybose, trankiausi po pasaulį.
 
Pirmas etapas vyko Lenkijoje, antrasis – Didžiojoje Britanijoje, trečiasis – Kanadoje, o ketvirtasis – Čilėje.  
 
Per paskutinio etapo varžybas Minske dalyvausiu ne tik omniumo, bet ir skrečo varžybose.   

Tai – mano dvi pagrindinės rungtys: omniumas, kuris nuo 2012-ųjų yra olimpinė rungtis ir neolimpinis skrečias. 

Tiesa, Minske labai nepalankus varžybų tvarkaraštis, abiejų rungčių varžybos vyks tą pačią dieną. Baigsis omniumas, o mažiau nei po pusvalandžio - jau skrečo startas. 

Aišku, trečioji pozicija Pasaulio taurės varžybose nėra fantastika. Jeigu per pasaulio čempionatą būčiau pelniusi medalį, tada būtų visai kitaip. Pasaulio čempionate Honkonge 2017-aisiais debiutavau ir omniume buvau 18-a. Buvau visiškai žalia, be jokių startų įmesta į šios rungties varžybas.

Džiaugiausi, kad baigiau lenktynes. Dabar stengiuosi, kuo dažniau dalyvauti omniumo varžybose, kaupiu patirtį.  Labai daug jos įgiju dalyvaudama Pasaulio taurės varžybose. Pirmajame etape buvau dešimta, antrajame – aštunta, trečiajame – šešta. 

Nesėkmingai man susiklostė ketvirtasis etapas gruodžio mėnesį Čilėje. Per skrečo varžybas kritau ir nebaigiau varžybų.

Traumą pavyko sėkmingai išsigydyti, nėra jokių pasekmių, rentgeno nuotraukos nerodė jokių blogų pokyčių. 
 
Apie savaitę laiko praleidau namuose, jautėsi kažkoks silpnumas. Kai pagijau, prieš Šv. Kalėdas išvažiavau į Turkiją, kur po truputį pradėjau treniruotis. Buvo sunku vėl viską pradėti iš naujo. 

Tačiau didelių pastangų dėka pavyko pasiekti neblogą sportinę formą. Turkijoje su mamyte ir treneriu kartu sutikome  Šv. Kalėdas ir Naujuosius metus.

Pastaruoju metu pamėgai skrečą, kuo tau patinka ši rungtis?
Anksčiau ji man nepatikdavo, nes nepasižymėdavau geru finišu. Tačiau dabar pavyksta gerai finišuoti, netgi atitrūkti nuo pagrindinės grupės.  
 
Tačiau bene labiausia mėgstu dalyvauti atkrintamosiose varžybose. Praėjusiais metais per Europos suaugusiųjų čempionatą buvau penkta, o jaunimo (iki 23 metų) – antra. 

Ši rungtis patinka todėl, kad reikia daug drąsos minti pagrindinėje grupėje, kada visos dviratininkės važiuoja viena šalia kitos kelių centimetrų atstumu. 

Siekiant nugalėti, kartais nereikia būti pačiai stipriausiai, užtenka gerai mąstyti distancijoje ir finišuojant stengtis nebūti paskutinei. Man kol kas gerai sekasi. Viliuosi, kad kada nors atkrintamosios varžybos bus ne tik omniumo programoje, o ir kaip atskira rungtis pasaulio čempionatuose. Galima būtų pakovoti dėl medalio. 

Galiu pasiguosti tuo, kad atkrintamosios varžybos jau porą metų yra Europos čempionatų programoje.    


Tau – vos 19 metų, dar turėsi nemažai laiko siekdama Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionato sidabro medalį iškeisti į aukso?
Taip tik atrodo. Pasiskaičiavau, kad ši vasara dalyvauti Europos jaunimo čempionate man bus paskutinė. 
 
Dar galėčiau porą metų startuoti šioje grupėje. Tačiau 2019-aisiais panašiu laiku vyks Europos antrosios žaidynės, o 2020-aisiais – Tokijo olimpinės žaidynės. 

Savo sportinę karjerą pradėjai nuo asmeninių persekiojimo lenktynių, o dabar tapai daugiakovininke. Ar sunku buvo persikvalifikuoti?
Taip, persekiojimo lenktynės buvo mano arkliukas. Tačiau Lietuvoje vertinamos tik olimpinės rungtys. Jeigu laimi neolimpinių rungčių varžybas, esi niekam neįdomi. Todėl ir atisakiau persekiojimo, liko tik gražūs prisiminimai. 

Pasirinkau olimpinę omniumo rungtį, kuriai pasirengimas jau visai kitoks. Varžybos dabar vyksta vieną dieną ir tai man patinka. Tenka rungtyniauti keturiose rungtyse, o anksčiau – šešiose per porą dienų. Tai, manau, nebeparanku didžiųjų šalių dviratininkėms, turinčioms dideles aptarnaujančio personalo komandas. Kai varžybos vykdavo dvi dienas, antrą dieną jos būdavo šviežutėlės, visiškai nepavargusios, o mes vos kojas vilkdavome. Dabar iš treko nėra laiko kažkur išvažiuoti,  nes tarp rungčių 1-3 val. tarpai. Visoms suvienodėjo sąlygos, esame priverstos būti treke. 

Kokias viltis sieji su pasaulio čempionatu?
Labai dideles, bijau ir prasitarti. Po čempionato pasakysiu, ar pavyko įgyvendinti savo tikslus, ar ne. Čempionate dalyvausiu omniumo ir skrečo lenktynėse. 
 
Rengtis nėra lengva. Mokausi Lietuvos sporto universitete pirmame kurse, baigėsi egzaminų sesija, o aš turiu skolų, tai tenka važinėti į Kauną ir atsiskaitinėti. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas