MKL informacija | 2010 m. spalio 31 d. 09:01 |
![]() ![]() |
Moksleivių lyga - ne konkurentė, o bičiulė
Lietuvoje įvairių krepšinio lygų – daugybė. Bet jų gausoje tikrai išsiskiria pati masiškiausia - Moksleivių krepšinio lyga (MKL)
![]() |
MKL ne tik nenublanksta preš daug ilgiau gyvuojančius čempionatus, bet jau spėjo ir išsikovoti gerą vardą.
„Lietuvos krepšinio lyga (LKL) ir MKL yra bičiuliai. Bendraujame su MKL direktoriumi Dainiumi Čiuprinsku. Tariamės dėl tam tikrų sprendimų, jeigu reikia MKL pakonsultuojame, - pasakojo pajėgiausios Lietuvos lygos – LKL - generalinis direktorius Linas Gilys. - LKL papildo geriausi Moksleivių lygos žaidėjai. Vyksta toks dviejų lygų bendradarbiavimas. MKL yra laiptelis tolesniems ateities rezervams. Būna tokių pavydžių, kad vos tik baigęs žaisti MKL čempionate, krepšininkas jau ateina rungtyniauti į LKL pirmenybes“.
Pajėgiausios vyrų krepšinio lygos atstovams pritaria ir šalies moterų lygos vadovybė.
„Su jokia krepšinio struktūra mes nesame priešai ir net nemanau, kad konkurentai, - kalbėjo pajėgiausios šalies moterų krepšinio lygos direktorė Audra Ginelevičienė. - Nuo Moksleivių lygos darbo ir žaidėjų paruošimo priklauso Moterų lygos gerovė. Didžiausias noras, jeigu tik yra galimybė, visada padėti ir siekti, kad tos jaunosios krepšininkės galėtų savo sportininkių karjeras tęsti moterų krepšinio lygoje“.
Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) vadovai džiaugiasi bendru abiejų lygų darbu ir tikina, kad nuo to tik geriau visam šalies sportui.
„MKL ir NKL yra kolegos. Sezono metu abejose lygoje žaidžia daug tų pačių žaidėjų ir tai yra gerai visam krepšiniui. Tiek MKL, tiek NKL lygose yra didelių galimybių skirtumų. Kiekvienas visur gali rasti savo nišą ar norimą specifiką. Jeigu dar visi dirbtų gražiau ir glausčiau, nuo to tik klestėtų Lietuvos krepšinis“, - teigė NKL vykdantysis direktorius Virginijus Bulotas.
Pasak Lietuvos moterų krepšinio A lygos (LMKAL) direktoriaus, žaisdamos ne vienoje lygoje jaunosios krepšininkės greičiau tobulėja ir sparčiau gali kilti karjeros laiptais.
„MKL ir LMKAL yra darbo kolegos, draugai. Konsultuojamės ir dirbame bendrą darbą Lietuvos krepšiniui. Mūsų lygoje žaidžia po dvi Vilniaus ir Kauno merginų komandas ir šioms jaunėms labai naudinga dalyvauti A lygos pirmenybėse, kuriose susigrūmia su daug vyresnėmis krepšininkėmis ir gauna daug žaidybinės patirties, - tikino LMKAL direktorius Algimantas Ivašauskas. - Manyčiau, tai labai naudinga, papildome jaunoms krepšininkėms rungtynių bagažą.
Jaunės taip pat žaidžia ne tik tose komandose, kurios sukomplektuotos jaunimo ar jaunių pagrindu, tačiau ir papildo kitas LMKAL komandas. Taip yra Ukmergėje, Mažeikiuose. A lyga ir MKL - jaunimo pagalbininkės“.
„Jaunos mergaitės sporto mokyklose krepšinį pradeda žaisti 8-9 metų. Jeigu jos progresuos, jau pasiekusios 16 metų amžių, jos žais moterų krepšinio lygose“, - pastebėjo LMKL direktorė A. Ginelevičienė. - Manau, kad yra gerai, jog jos vienu metu žaidžia dvejose lygose. Moters krepšininkės karjera prasideda žymiai anksčiau ir baigiasi anksčiau, plius dar iškrenta metai, kai moterys laukiasi vaiko. Visame Pasaulyje moterys pradeda profesionaliose lygose žaisti anksčiau nei vyrai.
Bendru darbu su MKL pasižymi ir Regionų krepšinio lyga (RKL).
„Ne, mes ne konkurentai. Mes - pagalbininkai vieni kitiems, draugiškai bendraujame. Pavyzdžiui, aš asmeniškai esu Moksleivių lygos Revizijos komisijos pirmininkas, - kalba RKL direktorius Aleksas Makulavičius. - Moksleiviams leidžiama žaisti Regionų lygoje. Mes taip deriname tvarkaraščius, kad Moksleivių lygos ir Regionų lygos komandų rungtynių datos ar bent jau laikas nesutaptų. Čia jokių problemų nėra”.
MKL plėtojama sistema patenkinti ir vienos didžiausių Lietuvoje mėgėjų lygos vadovai.
„Mes esame draugai. Aš, manau, kad yra labai gerai, kad jaunieji krepšininkai dalyvauja keliose lygoje ir taip tobulina savo įgūdžius. Ypač jeigu jie gali, turi laiko bei noro. Daugiau judesio žaidėjams tik į naudą, tai yra geriau nei jų užimtumas būtų panaudojamas kur kitur“, - kalba Kauno krepšinio lygos prezidentas Esmiraldas Sliežauskas.
Sirgalių šiuo metu trūksta kiekvienai krepšinio lygai ar komandai. Tačiau dėl to jos visiškai nekonkuruoja ir stengiasi, kad eilinis Lietuvos krepšinio mylėtojas sugebėtų pamatyti kuo daugiau aukšto lygio krepšinio runtynių. Rėmėjų klausimas taip pat labai aktualus, tačiau lygų vadovai šneka, kad kiekvienas puikiai sugeba susirasti sau tinkamus ir jokios konkurencijos nėra.
„Tarp mūsų lygų absoliučiai nėra jokios konkurencijos. Nuo MKL rezultatų toliau priklauso LMKL rezultatai. Jaunosios krepšininkės ateina stebėti LMKL kovų. Glaudžiai bendraujame su sporto mokyklomis. Man pačiai tenka jaunąsias krepšininkes stebėti, būtent, Moksleivių krepšinio lygoje. Perspektyvias žaidėjas kviečiame į savo renginius, ne vieną kartą jos dalyvavo mūsų Žvaigždžių dienose. J.Štreimikytė-Virbickienė jaunosioms MKL krepšininkėms vedė parodomąsias treniruotes“, - prisiminimais dalinosi LMKL direktorė A.Ginelevičienė.
LKL vieno vadovų L. Gilio nuomone, MKL rėmėjai puikiai atspindi šią lygą.
„Konkurencija ir rėmėjai tai yra atskiras segmentas, - teigė L. Gilys. - MKL remia „Kraft Foods Lietuva“, tai yra saldainiai ir šokoladukai, kuriuos labiausiai mėgsta jaunimas. Tai pat dabarinis rėmėjas „Omnitel“. Jaunimas tai pat labai mėgsta siųsti SMS žinutes ir daug bendrauti tarpusavyje. Todėl remti MKL rėmėjai yra labai suinteresuoti“.
Konkurencijos problemų nemato ir Kauno krepšinio lygos vadovas.
„Manau, kad konkurencijos žiūrovų atžvilgiu nėra. Tiek Moksleivių lygoje, tiek mūsų Kauno lygoje, yra daug įdomių rungtynių, - kalbėjo pašnekovas. - Jeigu jos vyktų vienu metu, žiūrovas pasirinktų, kas jam įdomiau. MKL yra respublikinio mąsto lyga, todėl, manau, jiems yra paprasčiau susirasti rėmėjų ir, žinoma, gana stambių. Bet dėl rėmėjų tikrai nėra jokios kovos. Manau, jų yra pakankamai tam, kad visiems užtektų“.
„Rėmėjų reikia visiems, bet jei kažkas remia Moksleivių krepšinio lygą, mes tų verslininkų tikrai nekalbiname pereiti į Regionų lygą. Ir žiūrovų vieni iš kitų neatimame. Žiūrovas, kur nori - ten ir eina”, - savo kolegoms antrina Regionų lygos direktorius A. Makulavičius.
„Čia nėra konkurencijas, - sako LMKAL direktorius A. Ivašauskas. - Ateina tėvai, draugai, globėjai. Kiekviena lyga susiranda savo rėmėjų. Priešiškumo vieni kitiems nejaučiame“.
Lietuvos krepšinio piramidę sudaro visos mūsų šalyje registruotos lygos. Tačiau pasak didžiausiųjų, itin svarų vaidmenį toje piramidėje sudaro būtent Moksleivių lyga, kuri yra pirmas ir pats svarbiausias jaunųjų sportininkų laiptelis.
„MKL yra būtina Lietuvos krepšiniui, - drąsiai rėžia LKL generalinis direktorius L.Gilys. - Tai pati masiškiausia šalies lyga tiek rungtynių, tiek dalyvių skaičiumi. Varžybos čia rimtai organizuojamos ir dalyvauja visos amžiaus grupės. MKL – Lietuvos krepšinio piramidės vienas iš kertinių akmenų“.
Lietuvos krepšinio lygos vadovams pritaria ir antrojo pagal pajėgumą šalies lyga.
„Be abejo, MKL yra labai naudinga mūsų šalies krepšiniui, - neslėpė V. Bulotas. - Tai pats pirmas etapas jauniems sportininkams. Reikia dar labiau bendradarbiauti, kad sportininkai vėlesniame amžiuje, žaisdami MKL ir NKL lygose, nepatirtų per didelio fizinio krūvio, kad augtų sveiki. MKL – misija labai gera, tačiau visi turime, ką veikti“.
MKL tobulėjimą pastebi ir kiti kolegos.
„Galvoju, kad MKL yra labai reikalingas dalykas Lietuvoje. Pastebėjau, kad kai atėjo naujas vadovas lyga stipriai pasikeitė ir labai patobulėjo. Matosi, kad įdėta daug darbo, daug įgyvendinta naujų įdėjų. Todėl, matau, kad MKL turi dar didesnes perspektyvas ir čia didelis Moksleivių lygos vadovo nuopelnas“, - tikina KKL prezidentas E. Sliežauskas.