Marytė Marcinkevičiūtė ("Olimpinė panorama") 2017 m. kovo 8 d. 09:46 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Imtynių kartelė užkelta labai aukštai

Pekine ir Londone Lietuvos imtynininkai pelnė po medalį, o iš Rio grįžo tuščiomis. Ar federacijoje įvykusios permainos prisidės prie pokyčių Tokijuje?

Lietuvos imtynininkai iškovojo daug titulų.
pliadisfoto.com nuotr.
Lietuvos imtynininkai iškovojo daug titulų.
   
Naujuoju Lietuvos imtynių federacijos prezidentu tapęs vilnietis Giedrius Dambrauskas viliasi suburti tokią komandą, kuri dirbs imtynių, trenerių labui ir populiarins šią sporto šaką. Kaip ir ankstesni federacijos vadovai, jis ir toliau vienys imtynininkus bei stengsis pateisinti graikų-romėnų, laisvųjų imtynių ir moterų trenerių lūkesčius.  

Buvote ilgametis Lietuvos imtynių federacijos viceprezidentas, o dabar tapote prezidentu. Kodėl nutarėte siekti šio posto? Gal kuo nors netenkino ankstesnė federacijos veikla?, -
LTOK žurnalas „Olimpinė panorama“ paklausė G.Dambrausko.
Nemanau, kad ankstesnė federacija, vadovaujama Valentino Mizgaičio, blogai dirbo. Iš jo ir dar ankstesnių federacijos prezidentų daug mokiausi, stengiausi perimti gerąsias savybes. Federacijos veikloje dalyvauju nuo 1992-ųjų: ketverius metus dirbau generaliniu sekretoriumi, o nuo 1996 m. su nedidele pertraukėle buvau viceprezidentas. 
 
Įsiklausydavau į trenerių nuomones, kurios federacijos administracijai, manau, yra pačios svarbiausios. Federacija dirbo pagal savo pajėgumą, neviršydama lūkesčių. Daugiausia kuravau vieną sporto šaką – graikų-romėnų imtynes, kurias geriausia išmaniau, nes 17 metų dirbau treneriu. Viliuosi, kad mano vadovaujamos federacijos stiprioji pusė bus komanda. Tikiuosi ją suburti tokią, kuri dirbs imtynių, trenerių labui ir populiarins mūsų sporto šaką. 

Su kokiomis viltimis pradedate naują darbą, kokie pagrindiniai iššūkiai laukia?
Imtynių kartelė užkelta labai aukštai. Jeigu prieš 12–15 metų būčiau kam nors užsiminęs, kad mes turėsime olimpinių žaidynių medalininkų, iš manęs būtų gardžiai nusijuokę, pasakę, kad imtynės – ne lietuvių sportas. Bet ankstesnių federacijos prezidentų Andrejaus Gribojedovo, Dariaus Čepausko bei visos jų komandos kruopštus darbas padėjo mūsų treneriams išugdyti du olimpinius medalininkus: kaip paaiškėjo, Mindaugas Mizgaitis Pekino olimpinėse žaidynėse tapo vicečempionu, o Aleksandras Kazakevičius Londone pelnė bronzą. 
 
Be jų, pasaulio ir Europos pirmenybių medalių laimėjo Mindaugas Ežerskis, Valdemaras Venckaitis, svariai pasirodyta ir kitų amžiaus grupių čempionatuose. Lietuvos imtynių federacija iš eilinės tapo pastebima, sukūrėme gerai veikiančią sistemą. Būsiu nusivylęs savo darbu, jei kažko panašaus nepasieksime ir per šią kadenciją. 

Mūsų iššūkiai – tie patys, o tikslai patys aukščiausi. Per Tokijo žaidynes ant olimpinio kilimo norime matyti dėl medalių ar aukštų vietų kovojančius ne vieną ir ne du mūsų imtynininkus bei imtynininkes.

Remdamasis graikų-romėnų imtynininkų pavyzdžiu norėčiau suformuoti aukšto meistriškumo sportininkų piramidę. Jos kontūrai jau matyti žvelgiant į moterų, o atsidarius Šiaulių sporto gimnazijai – ir į laisvąsias imtynes. 

Šiaulių sporto gimnazijoje suburta jaunųjų imtynininkų grupė. Šios gimnazijos auklėtinis Mantas Adomaitis 2015 m. Europos jaunių čempionato svorio kategorijos iki 85 kg varžybose pelnė bronzos medalį. Be piramidės ir profesionalaus trenerių bei imtynininkų požiūrio į sportą nieko nebus. Galime išugdyti Lietuvos, Baltijos šalių čempionų, bet toliau niekur nenueisime. 
 
Žinome, kad jūs – buvęs Vadovybės apsaugos departamento skyriaus viršininkas, į atsargą išėjęs 2016-ųjų sausį, vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas, aštuoniskart Lietuvos čempionas, kad jums 54-eri, o ko dar nežinome? 
Gimiau ir augau Kaune, čia mokiausi iki septintos klasės, po to persikėlėme gyventi į Vilnių. Esu iš disidentų šeimos: mano tėtis Liudas Dambrauskas, pagal profesiją chemikas technologas, Maskvoje apsigynęs mokslo daktaro disertaciją, sovietiniais metais buvo persekiojamas ir už antisovietinę veiklą dukart teistas. Kai jis antrą kartą buvo nuteistas ir išsiųstas į Mordviją, aš mokiausi Vilniaus pedagoginio instituto trečiame kurse. Po tėvo teistumo mano, kaip sportininko, vieno Lietuvos imtynių rinktinės lyderių, keliai labai susiaurėjo. Po studijų dirbau Vilniaus rajone Rukainiuose geografijos ir kūno kultūros mokytoju, treniravau imtynininkus. 
 
1988-aisiais aktyviai dalyvavau rajone kuriant Sąjūdį, dirbau jo renginių apsaugos tvarkdariu – „žaliaraiščiu“. Taip susiklostė, kad 1990 m. buvau tarp tų žmonių, kurie pirmieji pradėjo saugoti Seimą, profesorių Vytautą Landsbergį. Pradėjau dirbti Aukščiausiosios Tarybos apsaugos skyriuje. Šią veiklą iš pradžių pavyko suderinti su trenerio darbu, bet vėliau tapus skyriaus vadovu ir pradėjus vadovauti pareigūnų profesiniam rengimui ėmė trūkti laiko. 

Be to, vedžiau. Su žmona Daiva, dirbančia draudime, auginame tris dukras – Aistę, Viltę ir Eglutę. Sūnus Ignas, baigęs aukštuosius mokslus, gyvena atskirai ir tvarkosi savarankiškai. Mano abu broliai – irgi buvę imtynininkai. Vidmantas – laisvųjų imtynių kandidatas į sporto meistrus, o brolis dvynys Saulius, šiuo metu garsus advokatas, kaip ir aš, – graikų-romėnų imtynių atstovas. 
 
Imtynėmis nesusižavėjo tik mūsų sesutė Dalia, kuri nemažai laiko praleisdavo baseine, o vėliau rankinio aikštelėje. Šiuo metu ji yra aukščiausios kvalifikacijos gydytoja-kardiologė. 

Imtynininku tapau vyriausiojo brolio Vidmanto, kuris dabar yra Kapčiamiesčio seniūnas, dėka. Mano pirmasis treneris buvo kaunietis Valentinas Bagdonavičius, po to mane treniravo kaunietis Algis Matuza ir vilniečiai, dabar jau šviesaus atminimo Vladas Ščeponas ir Eduardas Fainšteinas. 

Buvote ir vienas tų, kurie Lietuvos olimpiniame sporto centre (LOSC) būrė imtynių grupę iš visos Lietuvos. 
Taip, man tai buvo didelė garbė. Vaikščiojau ir įrodinėjau, kad turime gerą sporto bazę, tad iš rajonų sukelti sportininkai turės su kuo treniruotis, nes mano grupė, kurioje treniravosi Lietuvos jaunimo ir jaunių čempionatų medalininkai, buvo pajėgi tapti treniruočių partneriais. 
 
Į LOSC atėjau su gražiomis mintimis ir idėjomis, mano pagrindinis tikslas buvo išugdyti aukšto meistriškumo imtynininkų. Subūriau dešimties sportininkų grupę, plius dar buvo apie 16 mano auklėtinių.

Talentingų sportininkų atvažiavo iš Tauragės, Anykščių, Joniškio. Mano grupėje treniravosi ir panevėžietis Marius Baranauskas, kuris dabar dirba treneriu Panevėžio sporto gimnazijoje, taip pat Anykščiuose treneriais dirbantys Renatas Puikys ir Algirdas Pupkis.  

Startas nebuvo lengvas, bet auklėtiniai ir jų treneriai manimi patikėjo, nė vienas jų nepabėgo ir negrįžo į savo miestelius. Iš pradžių dirbau vienas, po to paprašiau, kad man padėtų pirmasis A.Kazakevičiaus treneris Remigijus Gustas bei Viktoras Ivankinas, nes jau dirbau Vadovybės apsaugos departamente. 

Tuo metu buvo labai gera praktika: ir kiti Vilniaus imtynių treneriai vyresnius savo auklėtinius siųsdavo į tą grupę, kuri treniravosi su LOSC sportininkais. Buvo didelė konkurencija, nesidalindavome, kad čia mano auklėtinis, o čia ne mano – treniravomės visi kartu. Su pirmąja sportininkų grupe į LOSC atvyko ir būsimieji olimpiečiai Edgaras ir Valdemaras Venckaičiai, Svajūnas Adomaitis, kiti puikūs imtynininkai. Augau ir brendau kartu su imtynėmis. 

Šių metų Lietuvos imtynių čempionato graikų-romėnų turnyre nedalyvavo olimpinių žaidynių medalininkai A.Kazakevičius ir M.Mizgaitis, pajėgus Laimutis Adomaitis. Ar jie jau baigė aktyviai sportuoti?
Sunku pasakyti. Jeigu nusprendei dar likti sporte, turi susitaikyti su mintimi, kad dirbsi visą ketverių metų ciklą. Tačiau būna taip, kad sportininkai, metus pailsėję po fizinio ir psichologinio nuovargio, patirto per beprotišką pasirengimo olimpiadai laiką, vėl sugrįžta. Kažkada sugrįžo ir M.Ežerskis, ir M.Mizgaitis. 
 
Minėtiems imtynininkams jau gerokai per 30 metų. Vienam gal tai riba, kitam gal ne – gerbsiu bet kokį jų pasirinkimą. Labai norėčiau, kad jie nenutoltų nuo šios sporto šakos. L.Adomaitis išvažiavo į Šiaulius ir sporto gimnazijoje dirba treneriu. Ozo gimnazijoje treneriu dirba ir A.Kazakevičius, nuo sporto dar nenutolo ir M.Mizgaitis, kuris toliau treniruojasi. Be to, Mindaugas su Aleksandru yra kariškiai, o šiemet rugpjūčio mėnesį Klaipėdoje vyks pasaulio kariškių imtynių čempionatas, todėl manau, kad jie atstovaus mūsų šaliai. 

Panevėžyje vykusiame Lietuvos čempionate visus medalius iškovojo trenerio Olego Antoščenkovo auklėtiniai. Ką daro kiti treneriai?
O.Antoščenkovas – Lietuvos olimpinio sporto centro treneris, į jo rankas patenka visi geriausi šalies imtynininkai. Jis dirba kartu su Ruslanu Vartanovu ir Lietuvos rinktinės vyriausiuoju treneriu, mokslų daktaru M.Ežerskiu. Jie yra pasidaliję grupėmis, todėl sportininkų medaliai – visų šių trijų trenerių laimėjimas. Sportininkai į LOSC atvyko iš įvairių miestų, kuriuose turėjo savus trenerius, bet jie patikėjo centro specialistais ir gabiausius atidavė treniruoti kitiems. Dabar šalia LOSC dar yra Ozo gimnazija, kurioje mokosi apie dešimt imtynininkų. Jie čia gyvena, treniruojasi, yra prižiūrimi medikų. Dėl LOSC esu ramus, bet galvą skauda dėl to, kad Vilniuje graikų-romėnų imtynininkai teturi vos vieną treniruočių vietą, o „laisvūnai“ – dvi. Sostinei tiek mažoka. 



Kokie pagrindiniai imtynių miestai Lietuvoje?
Graikų-romėnų – Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Tauragėje, Joniškyje, Anykščiuose, Visagine, Trakuose, Utenoje, Kupiškyje, Kuršėnuose, Vilkaviškyje, Šiaulių, Klaipėdos, Plungės ir Šalčininkų rajonuose, labai stiprus klaipėdiečių centras, kuriam vadovauja treneris Artūras Ševelkovas. 
 
Laisvųjų imtynių centrai daugmaž irgi yra didžiuosiuose Lietuvos miestuose, o pats stipriausias – klaipėdiečių, tradiciškai stiprūs Raseinių ir Radviliškio imtynių centrai. Pastaraisiais metais ypač sustiprėjo Vilkaviškio, Pagėgių ir Kelmės „laisvūnai“, gabaus jaunimo suburta Šiaulių sporto gimnazijoje. 

Pačios geriausios Lietuvos imtynininkės iš įvairių vietovių suburtos Šiaulių centre, kuriame profesionaliai su jomis dirba treneris Aivaras Kaselis. Moterų imtynes kultivuoja Vilnius, Kaunas, Anykščiai, Troškūnai, Kavarskas, Vilkaviškis, Pagėgiai, Kupiškis, Viešintos. 

Moterų imtynės ypač populiarios Skandinavijos šalyse – Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, jų imtynininkės pasiekia svarių rezultatų. Mūsų vienas tikslų – bendradarbiauti su Šiaurės šalių imtynių populiarintojais. Šiemet gegužės mėnesį Panevėžyje bus surengtas Šiaurės šalių imtynių čempionatas.  

Kokios imtynininkų galimybės siekti kelialapių į Tokijo olimpines žaidynes?
Praėjusį olimpinį ciklą tikėjomės, kad kelialapius į Rio de Žaneiro žaidynes gali iškovoti keturi mūsų graikų-romėnų meistrai ir Danutė Domikaitytė. Tačiau viltys neišsipildė. Dabar mūsų žvilgsniai krypsta į Tokiją. 
 
Kelialapio į olimpinį graikų-romėnų imtynių turnyrą sieks Europos iki 23 m. čempionato prizininkas, klaipėdiečio trenerio A.Ševelkovo surastas ir dabar LOSC besitreniruojantis sunkiasvoris Mantas Knystautas, kuris yra nugalėjęs ne vieną pasaulio elito sunkiasvorį. 

Tarp realių kandidatų – iš Panevėžio kilęs vidutinio svorio atletas, labai motyvuotas Kristupas Šleiva, kuris iš 66 kg svorio kategorijos turėtų pereiti į didesnę, nes Tokijo žaidynėse olimpinė bus ne 71 kg svorio kategorija, o iki 75 kg, todėl Kristupui reikės nemažai priaugti svorio. 

Didelių ambicijų turi Londono ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvis Edgaras Venckaitis, į Tokiją pretenduos 2012 m. pasaulio jaunimo čempionas sunkiasvoris Vilius Laurinaitis, kuris per universiadą Kazanėje patyrė sunkią traumą, bet dabar po truputį atsigauna. V.Laurinaitis turi puikių sparingo partnerių, to paties svorio atletų – „žaidžiantį trenerį“ M.Ežerskį bei Romą Fridriką, su kuriuo susitiko per šiųmetį Lietuvos čempionatą Panevėžyje. Manau, Romas su Viliumi padės vienas kitam tobulėti ir vienas iš jų tikrai pelnys kelialapį į Tokiją. 

Debiutuoti olimpinėse žaidynėse sieks Malmės universiteto antrame kurse studijuojantis trenerio Sauliaus Liaugmino auklėtinis Eividas Stankevičius, šiemet pirmą kartą nesunkiai tapęs svorio kategorijos iki 85 kg Lietuvos čempionu. Ketverių metų ciklas sporte nėra labai ilgas, bet mes tikimės daugiau malonių atradimų.  

Kuklesnės laisvųjų imtynių atstovų galimybės. Nežinau, ar aštuoniolikmečiai ir devyniolikmečiai „laisvūnai“, kurie savo amžiaus grupėse dabar rodo gerus rezultatus, per ketverius metus sugebės pasirengti dvikovoms su suaugusiais. Tačiau tas jaunimas bus pakeliui į olimpines žaidynes ir dalyvaus atrankos turnyruose.  

Manau, puikių galimybių pamatyti savo sportininkes ant Tokijo olimpinio kilimo turi moterų imtynių puoselėtojai. Be minėtos rinktinės lyderės D.Domikaitytės, realių galimybių patekti į Tokiją turi šiuo metu Švedijoje besitreniruojanti Europos žaidynių penktos vietos laimėtoja Giedrė Blekaitytė. 

Įspūdingai atrodo artimiausia lyderių pamaina: pasaulio jaunių pirmenybių trečios vietos laimėtoja Kamilė Gaučaitė, penktą vietą užėmusi Auksė Rutkauskaitė, aštunta likusi Kornelija Zaicevaitė ir kitos. Potencialą turime tikrai neblogą, tad mūsų sportininkams ir treneriams belieka palinkėti atkaklaus triūso bei sėkmės varžybose, o federacijai – susitelkimo visokeriopai remiant jų pastangas.
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas