Lina Daugėlaitė 2016 m. gruodžio 30 d. 10:57 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Šeima žengia vienu ritmu

Mamos treniruojami Urtė ir Juozas Baikščiai šuolių į aukštį sektoriuje jau yra savo amžiaus grupių lyderiai Lietuvoje ir neabejoja, jog taps olimpiečiais.

Urtė ir Juozas su savo mama ir trenere J. Baikštiene.
Nuotr. iš asmeninio albumo
Urtė ir Juozas su savo mama ir trenere J. Baikštiene.
17-metei šuolininkei į aukštį Urtei Baikštytei šie besibaigiantys metai buvo sėkmingi: Europos jaunių čempionate ji iškovojo sidabro medalį (179 cm) ir šis trofėjus tapo pagrindiniu kaltininku, kad jaunoji šiaulietė Lietuvos lengvosios atletikos federacijos rinkimuose nugalėtų „Kylančios žvaigždės“ nominacijoje. „Nesijaučiu išskirtinė, bet smagu“, – šypsosi Urtė ir teigia, kad toks įvertinimas – dar vienas postūmis nesustoti ir eiti į priekį. Kita vertus, pirmieji šlovės spinduliai jaunajai lengvaatletei galvos neapsuko. „Šis įvertinimas iš tikrųjų dar nieko nereiškia. Reikia kažkada tapti geriausia ir tarp suaugusiųjų. Toks tikslas“, – sako rimtai šuolių į aukštį sektoriuje dirbti nusiteikusi U. Baikštytė.

Tarp „Kylančios žvaigždės“ nominantų buvo ir Urtės brolis – 18 metų Juozas Baikštys. Jis, kaip ir sesuo, bando įveikti vis aukščiau kylančią kartelę. 2016 m. lengvaatletis iš Šiaulių pasiekė Lietuvos 17-mečių rekordą (215 cm) ir pakartojo 18-mečių rekordą (217 cm). Tačiau trauma sutrukdė įvykdyti pasaulio jaunimo čempionato normatyvą, tad jis neturėjo galimybės šiemet parodyti, ką sugeba, varžydamasis su pajėgiausiais savo bendraamžiais iš viso pasaulio. „Nebuvau išvažiavęs nei į Europos, nei į pasaulio čempionatą, tad net truputį nustebau, patekęs tarp penkių sportininkų („Kylančios žvaigždės“ nominantų – aut. past.). Pats suprantu, kokios galimybės buvo, ir ką parodžiau“, – nesijaučia sesers šešėlyje likęs vyresnysis brolis.

Trenerė – mama

Nuo mažumės drauge treniruotes pas savo mamą Juzefą Baikštienę lankantys brolis ir sesuo šypsosi – tarpusavyje jie tikrai nekonkuruoja. Atvirkščiai – visada vienas kitam padeda tiek mokydamiesi – jie mokose toje pačioje Juliaus Janonio gimnazijos 12-oje klasėje, tiek šuolių į aukštį sektoriuje. „Palaikome vienas kitą. Jeigu matau, kad ji kažką blogai daro, pasakau, jeigu ji mato – ji man padeda“, – pasakoja J. Baikštys. „Gali atrodyti, kad nusibostame vienas kitam, bet, manau, kad taip gerai. Tiek klasėje galime vienas kitam padėti, tiek sportuodami, tai labai smagu. Ir į varžybas kartu važiuojame. Kadangi mama trenerė, beveik visa šeima keliaujame. Linkime vienas kitam tik gero“, – broliui antrina sesuo.

Ar gerai, kai mama – ne tik mama, bet ir trenerė? Abu šypsosi: nelabai įsivaizduoja, kad gali būti kitaip. „Džiaugiuosi, kad mama trenerė, nes ji mane geriausiai pažįsta. Ji mane mato ir namuose, ir treniruotėse, žino, kas man geriau“, – įsitikinusi mergina. „Būna truputį ir sunku, nes ant trenerės negalėtum taip supykti. Būna, pasiginčiji, principus pradedi savo rodyti arba ji savo. Kartais sunkoka“, – ne tik pliusų, bet ir minusų įžvelgia vaikinas.

Manieže – nuo mažens

Kad vaikai šiandien neįsivaizduoja savo gyvenimo be lengvosios atletikos, „kalta“ būtent mama J. Baikštienė. Ji į treniruotes vaikus vesdavosi nuo mažumės. „Kad auklės nereikėtų samdyti, ten pabūdavome, o vėliau ir sportuoti pradėjome“, – savo kelią į lengvąją atletiką prisimena Juozas. Lygiai toks pat buvo ir sesers kelias. Urtė juokiasi, kad manieže ir vaikščioti išmoko. Maniežas Baikščiams tapo antraisiais namais ir abu vaikai už tai dėkingi savo mamai. „Šuolis į aukštį nuo vaikystės – net ne pomėgis, tai svarbiau už viską. Nėra nieko svarbesnio. Pagalvojau, kaip kiti nesportuoja, nieko nelanko, vien tik mokosi. Net neįsivaizduoju, kaip taip galima. Aš einu į mokyklą, grįžtu – iškart į treniruotę. Dauguma minčių būna vien apie sportą“, – pasakoja Juozas. 

Būtent tai, kad lengvąja atletika jiedu gyvena nuo mažumės, abiejų jaunuolių nuomone, ir leido jiems šiandien tapti savo amžiaus grupių lyderiais šuolių į aukštį sektoriuje Lietuvoje. „Gal reikia dėkoti mamai, kad nuo pat mažens vedėsi į maniežą, gal anksčiau nei visi pradėjome sportuoti. Mama – buvusi sportininkė, gal ir genus paveldėjome. Mes tiesiog gyvename tuo, ką darome. Aišku, daug ir darbo įdėta, daug paaukota“, – sako Urtė. „Gal talentas kažkiek padeda, bet mes nuo mažens sportuojame, tikime tuo, trokštame. Mūsų niekas neverčia. Patys einame, sportuojame, papildomai dirbame, nepasiduodame, – seseriai pritaria brolis. – Nenorime likti antri ar treti – mums reikia pirmos vietos. Kuo geresnio rezultato.“ 


Užsispyrę ir atkaklūs

Užsispyrimas ir atkaklumas – charakterio bruožai, itin reikalingi norint siekti pergalių. Paklausta, kokia brolio charakterio savybė ją labiausiai žavi, trumpai susimąsčiusi Urtė sako, kad užsispyrimas. „Jį kamuoja traumos, bet jo didelė valia – ką užsibrėžia, to ir siekia. To gal negalėčiau pasakyti apie save. Jis labiau užsispyręs.“ Bet brolis apie sesę mano lygiai tą patį: „Ji užsispyrusi, nenori pasiduoti. Jeigu kažko siekia, siekia iki galo. Maksimalistė.“ 

Savo užsispyrimą ir tvirtą charakterį J. Baikštys turėjo įrodyti jau ne kartą. Nelengvas išbandymas teko vaikinui, kai trejus metus dėl nugaros traumos negalėjo treniruotis visa jėga ir dalyvauti varžybose. „Tuos trejus metus kiekvieną dieną ėjau į treniruotę ir galvojau – gal po jos pagerės, gal po savaitės. Galvoji, kad praeis kada nors ir tai praeina“, – treji metai be varžybų, bet ne be treniruočių – vaikinas darė specialius pratimus stiprindamas nugarą. 

Lengvoji atletika – pirmoji ir vienintelė jaunuolių meilė. Nesugundė Juozo, šiandien išstypusio iki 202 cm ūgio, ir krepšinio trenerių vilionės. „Gal kartą buvau pagalvojęs apie tokią galimybę, bet labai gerai lengvojoje atletikoje sekėsi. Tai kam eiti kitur, jeigu čia gerai?“ – įsitikinęs vaikinas. Beje, Urtė iš merginų taip pat išsiskiria ūgiu – 181 cm. Bet komplekso dėl ūgio ji neturi. Šypteli: nesupyktų, jeigu ir dar kelis centimetrus pasistiebtų, nes ūgis šokant į aukštį – didelis pranašumas.

Laukia egzaminai

Šiais mokslo metais brolis ir sesuo laikys abitūros egzaminus. Tačiau tai ne priežastis sumažinti sporto tempą. Pirmoje vietoje abiem – sportas. Jaunuoliai dar nėra apsisprendę, kuria linkme savo gyvenimą pakreips palikę mokyklinį suolą. Juozą traukia specialybės, susijusios su sportu, – galbūt fizinio rengimo, lengvosios atletikos trenerio ar kineziterapeuto. Urtė šypsosi, kad, nors laiko jau mažai, jis vis dar dvejoja: „Mokomės mes pagal biomedicinos profilį, bet nesu įsitikinusi, kad mane traukia specialybės su medicina. Kiti bendraklasiai apsisprendę, o mes sportuojame, mums svarbiausia rezultatas ir apie specialybę nelabai yra laiko galvoti.“

Užtat ji su broliu tiksliai žino, ko laukia iš naujo lengvosios atletikos sezono. Urtė pereis į kitą amžiaus grupę. „Perėjimas į kitą amžiaus grupę kartais būna sunkus, nes vieni metai daug reiškia“, – dėsto mergina.

Naujo sezono tikslas – dalyvauti Europos čempionate ir jame užimti kuo geresnę vietą, pagerinti asmeninį rekordą. Juozas taip pat viliasi, kad jam pavyks patekti į Europos čempionatą, kur sieks kuo geriau pasirodyti. 

Žvelgdami toli į ateitį brolis ir sesuo nedvejoja – vieną dieną jie viliasi vilkėsią olimpiečių aprangas.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas