Augustas Četkauskas | 2010 m. vasario 28 d. 15:03 |
![]() ![]() |
Vienintelis fechtuotojo tikslas - nugalėti
Fechtuotojas Tomas Krasikovas po skambios pergalės Berlyne vykusiame “Weisser Bier 2010” turnyre įgavo pasitikėjimo ir dar didesnio pergalių alkio
Vasario pabaigoje Berlyne vykusiame 50-ajame fechtavimosi špaga turnyre „Baltoji meška“ Tomas Krasikovas tapo nugalėtoju. Lietuvio pergalė daugeliui tapo didžiule staigmena, nes FIE reitinge 254 vietą užimantis lietuvis finale įveikė 5 vietą FIE reitinge užimantį Venesuelos atstovą Rubeno Limardo. Atslūgus pergalės džiaugsmui sportas.info pakalbino "Baltają mešką" įveikusį lietuvį.
Tomai, „Baltosios meškos“ turnyro finale teko kovoti su gerokai pajėgesniu varžovu. Ar prieš kovą tikėjai, kad gali įveikti Rubeno Limardo?
Žinoma, kad nesitikėjau. Varžybose dalyvavo arti trijų šimtų dalyvių iš 23 šalių, šansai laimėti buvo maži, bet man pavyko. Pavyko todėl, kad esu kovotojas ir visada kovoju iki galo, nesvarbu, koks varžovas stovi prieš mane.
Ar ši pergalė pakels tave FIE reitinguose?
Tam, kad turėtum daug reitingo taškų, turi dalyvauti FIE varžybose. Šios varžybos neįeina į FIE kalendorių. Taškų galima gauti tik satelitinėse varžybose, "Grand Prix" turnyruose, pasaulio taurės etapuose, pasaulio čempionatuose, olimpinėse žaidynėse. Net žemynų čempionatai (Europos, Amerikos, Azijos) neįeina į reitingines FIE varžybas.
Kokiuose turnyruose artimiausiu metu žadi dalyvauti?
Laukia nemažai varžybų. Dalyvausiu turnyre Švedijoje, Lenkijoje, liepos mėnesį laukia Europos čempionatas Leipcigo mieste, spalį - pasaulio čempionatas Paryžiuje. Pastarosios dvejos varžybos - svarbiausios šį sezoną.
Kokie tikslai svarbiausiose sezono varžybose?
Mano tikslas būna tik vienas – laimėti. O realiai kalbant, mano galimybės kiek kitokios. Bet jeigu galiu laimėti tokias varžybas kaip Berlyne, manau, galiu laimėti ir visas kitas. Aišku, reikia, kad pasitaikytų gera diena.
Kaip pasirinkai fechtavimosi sporto šaką?
Dar būdamą šeštoką mane pakvietė treniruotis. Buvo smalsu nueiti pažiūrėti, kas čia per sporto šaka. Nuėjau, pamačiau ir likau. Jau dvejus trejus metus spotuoju be trenerio, jis išvykęs į užsienį.
Kiek metų užsiiminėji šia sporto šaka?
Sportuoju nemažai, kažkur apie 10 metų.
Kokie laimėjimai per tavo karjerą svarbiausi?
Nemažai buvo gražių pergalių. Žinoma, svarbus laimėtas tarptautinis turnyras “Weisser Bier 2010” Berlyne (Vokietija). Gražus buvo pasirodymas 2008 metais Porece (Kroatija) Europos jaunimo čempionate, kur pavyko užimti aštuntą vietą. 2005 metais laimėjau Austrijos taurę, 2003 metais pasaulio jaunimo čempionate Trapani (Sicilija) užėmiau 18 vietą.
Kokios galimybės Lietuvoje kultivuoti šią sporto šaką? Ar reikia važiuoti stovyklauti svetur?
Galimybės suaugusių ir vaikų fechtavimosi sporte skirtingos. Vaikams užtenka ir trenerių, ir patalpų, kur galima sportuoti, suaugusiems reikia tarptautinių varžybų patirties, o mes net neturime normalaus treniruočių partnerio, kad galėtume tobulėti. Čia viskas atsimuša į pinigus: nėra pinigų – nėra varžybų ir rezultatų. Kad išvažiuotų į varžybas, laisvalaikiu sportininkai turi uždarbiauti. Aš ir pats pusantrų metų dirbu fechtavimosi treneriu.
Kokios fizinės savybės svarbiausios fechtavimosi špaga sporte?
Fechtavimosi sporte svarbios tokios fizinės ypatybės, kaip greitis, vikrumas, ištvermė ir, žinoma, labai svarbi reakcija. Be šių fizinių ypatybių, sportininkui svarbu charakterio savybės, psichologija. Jeigu tu esi puikiai pasiruošęs fiziškai ir techniškai, bet silpnas psichologiškai, laimėti bus sunku.
Kokiomis sporto šakomis dar domiesi?
Domiuosi nemažai sporto šakų, pradedant lengvąja atletika, dvikovinėmis sporto šakomis, baigiant žiemos sportu.
Papasakok apie laisvalaikį.
Laisvalaikį praleidžiu su savo šeima. Vasarą mėgstu išvažiuoti pažvejoti, žiemą – paslidinėti.