Julius Bliūdžius 2010 m. spalio 13 d. 11:49 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sunkiausia - gautas žinias pritaikyti praktikoje

Sporto vadybos seminaro dalyviai džiaugėsi galimybe pasiklausyti profesoriaus iš Prancūzijos paskaitų, bet nuogąstavo dėl praktinio žinių pritaikymo.

   

Spalio 4–7 d. Vilniuje vyko specialus sporto vadybos seminaras, kurį vedė kviestinis lektorius iš Prancūzijos prof. Alainas Ferrand’as. Seminarą sporto organizacijų vadovams organizavo Lietuvos sporto federacijų sąjunga (LSFS).

„Šis seminaras – viena sudedamųjų Europos Sąjungos finansuojamo projekto, kurį organizuoja LSFS, dalių. Visas mokymų ciklas susideda iš septynių seminarų vadybininkams ir iš dviejų seminarų vadovams, tarp jų įterpėme šį specialų sporto vadybos seminarą, pasikvietėme lektorių iš Prancūzijos A. Ferrand’ą“, – pasakojo LSFS žaidynių sekretorius Artūras Sirajevas.

„Projektas prasidėjo 2009 m. rugpjūtį, kai mus pasiekė Europos Sąjungos lėšos. Kovą pradėjome naudoti gautas lėšas ir šiandien šis projektas jau yra įpusėjęs, o mokymai sporto darbuotojams tęsis iki 2011 m. rugpjūčio. Visų mokymų ciklas apima visą Lietuvą. Norėjome, kad projektas būtų kuo įdomesnis ir suteiktų kuo daugiau žinių, todėl ir gimė idėja pasikviesti lektorių iš užsienio. Vėliau dešimt žmonių, turbūt aktyviausiai mokymuose dalyvaujančių federacijų atstovų, siųsime į užsienį, į kurį nors Europos universitetą, kur jie galės dar labiau pagerinti savo žinias“, – teigė A. Sirajevas.

Pasak jo, lektorius šiam specialiam sporto vadybos seminarui Vilniuje buvo pasirinktas iš pačių žinomiausių sporto vadybos specialistų Europoje: „Žinojome, kad tai profesionalas, vertinamas ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Be to, A. Ferrand’o studentų yra ir Lietuvoje, pavyzdžiui, Krepšinio federacijos projektų vadovas Mindaugas Špokas, kiti studentai iš Lietuvos olimpinio sporto centro bei Tautinio olimpinio komiteto. Tiesiog didžiuojamės tuo, kad toks žmogus rado laiko savo patirtį perteikti čia, Lietuvoje.“

Anot A. Sirajevo, dalyvauti seminare panoro maždaug pusės Lietuvoje pripažintų sporto federacijų atstovai. „Dalyvavimas pateisino lūkesčius, 90–95 proc. užsiregistravusiųjų į seminarą atvyko, iš viso – apie 200 dalyvių. Dalyvavo, galima sakyti, dvi grupės žmonių – federacijų ir savivaldybių sporto padalinių vadovai, taip pat buvo sporto klubų atstovų“, – sakė seminaro organizatorius.

Dviejų dienų programą sudarė keturios temos ir du praktiniai užsiėmimai grupėse, kur buvo pristatyti ir apibendrinti rezultatai. Prof. A. Ferrand’as pristatė šias temas: sporto organizacijų vadybos iššūkiai (sporto organizacijos esmė ir valdymas), sporto organizacijos strateginis planavimas (strateginio plano kūrimas, planų vykdymas ir diegimas, strategijos poveikio vertinimas), sporto organizacijos rinkodara, paramos valdymas (parama kaip įtikinama komunikacijos priemonė, efektyvių paramos planų kūrimas, paramos strategijos, technikos ir pardavimo procesai).

Seminaro dalyviai džiaugėsi galimybe paklausyti profesoriaus iš Prancūzijos paskaitų ir nuogąstavo dėl praktinio žinių pritaikymo.

ATSILIEPIMAI

Viačeslavas KALININAS, Šiuolaikinės penkiakovės federacijos generalinis sekretorius:
„Šis seminaras mus lenkia dešimtmečiu. Mes labai atsiliekame. Seminaras buvo įdomus, gavome daug žinių, bet sunku bus jas pritaikyti. Kodėl? Nes Vakarų Europoje visai kita situacija nei pas mus. Ir rėmėjų požiūris kitoks, ir įstatymai, reglamentuojantys sporto rėmimą, visai kitokie. Mes dar tik ateiname į tą sistemą, mūsų žmonių mentalitetas dar visai kitas. Mūsų Kūno kultūros ir sporto rėmimo įstatymas labai silpnas. Kaip teigė prof. A. Ferrand’as, turi būti grandis – rėmėjas turi ne tik duoti, bet ir gauti. Pas mus įprasta, kad rėmėjas tik duoda. Žinoma, po tokio seminaro norisi dar daugiau dirbti ta linkme – ieškoti rėmėjų, kalbėtis su jais. Tai gera paskata. Daug žmonių dalyvavo seminare, duok Dieve, kad bent dešimtadalis jų pradėtų dirbti ta linkme. Paskaitas skaitė labai aukštos klasės lektorius, tikras profesionalas, žinomas visame pasaulyje. Bet kurios paskaitos, jei gauni bent 10–15 proc. naujų žinių, jau yra didelis pliusas, bet, kaip sakiau, svarbiausia, kaip pavyks jas pritaikyti.“



Marius ŠLAUSTAS, Badmintono federacijos generalinis sekretorius:
 „Manau, kad LSFS iniciatyva surengti šį seminarą buvo labai graži, nes įspūdis, kad dalis sporto organizacijų sporto vadybos srityje šiek tiek klaidžioja tamsoje – be teorinio pagrindo, be žinių, be bazės – išties yra. Juolab kad tai ne vienintelis seminaras, o tik mokymų ciklo dalis. Taip pat noriu pabrėžti, kad tai puikiai suorganizuotas seminaras. Informacija, įskaitant dalomąją medžiagą, buvo kokybiška ir lengvai prieinama. Teko dalyvauti ir ankstesniame seminare „Finansavimo pritraukimas“, kuris buvo labiau koncentruotas į vieną temą. Šis seminaras įvairesnio pobūdžio, jame kalbama apie gana plačias temas – rinkodarą, strategiją, projektų valdymą. Ypač džiugu dėl to, kad atvyko svečias iš užsienio, didelis autoritetas sporto vadybos srityje. Tiesa, vien tai, kad į seminarą susirinko daug žmonių, reiškia, kad seminaras negalėjo būti pritaikytas kieno nors poreikiams. Jis buvo labiau teorinis, tad siekiant praktinio pritaikomumo teks bandyti sintetinti gautas žinias ir, atsižvelgiant į turimus išteklius, bandyti jas pritaikyti savo sporto šakoje. Bet kokiu atveju gauta informacija naudinga, nes ji universali, pritaikoma bet kurioje šalyje, visai nesvarbu, kokia organizacija ar koks šalies dydis. Tai metodai, kuriais remiantis galima ir didelę, ir mažą organizaciją sėkmingai vesti į priekį. Aišku, skirtingose šalyse yra specifinių dalykų. Nežinau, ar ir Prancūzijoje labai paprasta pritraukti tokias bendroves kaip „Coca-Cola“, bet, aišku, Lietuvoje pritraukti tokias bendroves labai sudėtinga, ir daugeliui organizacijų turbūt tai nepavyktų, bet pritaikyti išgirstus metodus, siekiant pritraukti vietos ar mažesnius rėmėjus, išties galima. Netgi būtina.“

Vilius PODBERECKAS, Vilniaus olimpinio sporto centro direktoriaus pavaduotojas:
„Tokio aukšto lygio sporto vadybos kursai, kuriuos vedė tikrai apie šią sritį nusimanantis žmogus, Lietuvoje turbūt vyko pirmą kartą. Lektorius nėra sporto darbuotojas, todėl jo žvilgsnis į visas problemas buvo labai įdomus. Sporto aktualijas jis susiejo su ekonominiais, socialiniais ir kitais dalykais. Įdomu tai, kad teorinę medžiagą papildė praktiniais pavyzdžiais iš viso pasaulio – tiek olimpinių komitetų, tiek federacijų, tiek verslo įmonių veiklos. Jis susiejo sportą ir komerciją. Galbūt teorija daugeliui mūsų sporto vadovų nebuvo nauja, tačiau praktiniai pavyzdžiai, kaip tai įgyvendinti, buvo išties labai naudingi. Taip, tose šalyse, apie kurias jis kalbėjo, rėmėjų parama sportui didesnė, tai ekonomiškai stipresnės šalys ir paramos įstatymai ten lankstesni, labiau prieinami verslui. Lietuvoje viskas kol kas šiek tiek kitaip. Geriausios sporto federacijos, išskyrus keletą, neturi didelio rėmimo ir palaikymo, o rėmimas mūsų šalyje suprantamas tik kaip lėšų pritraukimas arba gavimas, nors tai tik viena proceso dalis. Turi būti bendradarbiavimas ir veiklos aktyvinimas, abipusė sąveika, tik tada įmanoma bendra nauda. Apie tai buvo daug kalbama seminare. Pavyzdžiui, šiuolaikinė penkiakovė yra pasiekusi gražių laimėjimų, ypač nepriklausomybės laikotarpiu, ir jei vertintume pagal rezultatus, tai būtų turbūt pirmoji sporto šaka Lietuvoje. Pagal teoriją, kurią dėstė lektorius, šios sporto šakos partneris turėtų būti stipriausia įmonė ar verslo organizacija Lietuvoje, bet neteko girdėti, kad penkiakovę apskritai kas nors remtų, juolab finansiškai stipriausia bendrovė. Tai abipusė problema. Galbūt federacija neturi parengusi pasiūlymo, kita vertus, nėra suinteresuotumo ir iš verslo struktūrų. Labai norėtųsi, kad ta teorija, išdėstyta seminare, ateityje virstų praktiniais veiksmais.“


* * *

APIE PROF. ALAINĄ FERRAND’Ą. A. Ferrand’as – Prancūzijos Puatjė universiteto vadybos profesorius, Verslo ir vadybos tyrimų centro (Centre Européen de Recherche et d’Enseignement des Géosciences de l’Environnement, CEREGE) direktorius. Kviestinis profesorius Turino universitete, „Euromed“ vadybos universitete Marselyje, ESG vadybos mokykloje Paryžiuje, Sporto mokyklos (Scuola Dello Sport) Romoje (Italijos olimpinis komitetas – „CONI Servizi“) profesorius. Šiuo metu eina programos „MEMOS“ direktoriaus pareigas prancūzų kalba rašantiesiems magistro darbus. Mokslo žurnalų „European Sport Management Quarterly“ ir „International Journal of Sport Management and Marketing“ redaktorių kolegijos narys. Specializuojasi sporto vadybos ir rinkodaros srityje, daugiausia dėmesio skiria paramai, sporto rinkodarai, sporto renginiams, sporto politikos ir strategijos plėtrai. Daugiau nei 20 knygų, išleistų pripažintose tarptautinėse leidyklose, autorius ir bendraautoris.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas