Gedas Saročka | 2016 m. rugpjučio 13 d. 13:02 |
![]() ![]() |
"Velomaratonas": nuo diplomato iki kunigo
Kunigai drąsiai neria į „Velomaratono“ sūkurį tvirtindami, kad tokie renginiai skatina gerumą ir dvasingumą žmogaus viduje
„Velomaratonas“ jungia skirtingų veiklų ir profesijų žmones. Čia mina sportininkai ir mėgėjai, vaikai ir seneliai, šeimos, įmonės, draugų būriai, bendruomenių atstovai. Didžiausiam Baltijos šalyse dviračių renginiui neabejinga aktyvioji visuomenės dalis.
Kaip į dviratį, jo vietą miesto ir žmonių gyvenime žiūri stereotipus griaunančių kunigų, sportinius kostiumus apsitempusių diplomatų ir ERGO draudimo bendrovės bendruomenių nariai, rugpjūčio 21-ąją minsiantys ratus didžiausioje Baltijos šalyse dviračių šventėje?
Kunigai sutanas iškeis į dviračius
Kunigai griauna stereotipą, kad bažnyčia – tik statiška, rimta, moralizuojanti ir drąsiai neria į „Velomaratono“ sūkurį tvirtindami, kad tokie renginiai skatina gerumą ir dvasingumą žmogaus viduje.
„Paprastai važinėjame be sutanų, todėl gal esame ir ne taip pastebimi. Vilkėdami laisvalaikio aprangą susiliejame su visuma. Nemažai kunigų pažįstu, kurie važinėja ir sportuoja, o man studijuojant Prancūzijoje teko stebėti net kunigų dviračių lenktynes“ , - pasakojo Lietuvos policijos kapelionas Algirdas Toliatas.
Su dvasininkų komanda dviratį „Velomaratone“ minsiantis kunigas teigia, kad daugeliui tai gali atrodyti keista – juk dviratis siejamas su malonumu, džiaugsmu, o čia – tokia rimta bažnyčia. „Iš tikrųjų gyvenime yra visko, ir ta pati bažnyčia pilna dvasingumo, gyvenimo, juoko, gerumo. Kaip gali nepalaikyti tokių renginių, kurie viduje puoselėja gerumą ir dvasingumą“, - aiškino jis.
Pasak pašnekovo, „Velomaratonas“ artimas dviem aspektais. „Pirma – sveikame kūne – sveika siela. Ekologija ir judesys – tai, kas veda į dvasingumą. Antras dalykas – bendravimas. Nori nenori esi ištrauktas iš namų ir susitinki su žmonėmis akis į akį, o ne virtualioje aplinkoje. Važiavimas ir buvimas kartu – pagarbios kultūros ugdymas. Tai reiškia diskusiją, vienybę. Tai užkabina labai gilius dalykus, mūsų vertybes – taip Benedikto Vanago mėgstamą Vytį, laisvę, tautą, santykį, bendrystę. Tai svarbu ir palaikytina“, - komentavo Policijos kapelionas.
Pirmą kartą „Velomaratone“ dalyvausiantis A. Toliatas apgailestavo, kad dvasininkams koją kiša renginio diena – sekmadienis: „Kunigams tai ypatinga diena, kur yra daug mišių, veiklos, susijusios su mūsų tarnyste. Ne taip lengva surasti, kas galėtų pavaduoti. Surinkti komandą nėra lengva užduotis. Kiti tikino palaikysią mus mintimis ir maldomis.“
Kunigas prisipažino, kad dviratis jam nėra svetimas – dar būdamas vaiku su tėvu važinėjo šimtus kilometrų po Lietuvą, o studijų Prancūzijoje metais leidosi dviračiais į daugiadienę kelionę.
„Keliese septynias dienas mynėme dviračius iš Tulono į Romą – tokia piligriminė kelionė, kasdien po daugiau nei 100 km Viduržemio jūros pajūrio krantu. Neišdildomas atsiminimas. Dabar dažniau sėdu ant motociklo, bet jis niekada nebus toks kaip dviratis. Ši priemonė labai puiki“, - pasakojo jis.
Dvasininkas taip pat atkreipė dėmesį į visų eismo dalyvių pagarbą vieni kitiems, nes jos dar trūksta. „Viena vertus automobilininkai nemato dviratininkų, nepraleidžia, negerbia. Nors tokių dalykų ir mažėja. Kita vertus, būna, kad dviratininkai nelabai gerbia kitus. Ne kartą teko matyti, kad lekia milžinišku greičiu tokiose vietose, kur vaikas gali išbėgti, ar važiuoja per raudoną šviesoforo signalą. Tas taisyklių nesilaikymas provokuoja neteisingumą kelyje, kursto ambicijas, neapykantą. Ta kultūra, kurią mes ugdome, turi būti abipusė. Tokie renginiai kaip „Velomaratonas“ – būdas sau ir kitiems priminti pagarbų važiavimą bendrystėje“, - teigė Policijos kapelionas A. Toliatas.
Diplomatams dviračiai – progresyvaus miesto rodikis
Kitą dviračių mylėtojų bendruomenę jungia diplomatai. Užsienio reikalų ministerijos (URM) politikos direktorius Rolandas Kačinskas tikino, kad dviratis yra daug daugiau nei sveikos gyvensenos atributas. Jis pabrėžė, kad jei Vilnius nori atrodyti kaip progresyvus, dinamiškas Europos miestas, dviratis užima svarbią šio įvaizdžio vietą – į tą procesą galima pažiūrėti ir plačiau.
„Važinėjimas dviračiu nėra tik pedalų mynimas. Dviratis siunčia tam tikrą žinutę – apie pagarbą aplinkai, dėmesį klimato kaitos problematikai, apie poreikį būti socialiai atsakingiems. Dviračių populiarumo lygis yra šalies progreso bei visuomenės subrendimo atspindys, – kalbėjo jis. – Palyginkime Europos Sąjungos šalių sostines su nuo mūsų į Rytus esančių valstybių sostinėmis ir suprasite, apie ką kalbu. Jei norime, kad Vilnius panašėtų į Stokholmą ar Kopenhagą, tai elkimės kaip šių miestų gyventojai.“
![](http://www.old.sportas.info/images/banners/KIYiy8slw9Ax.png)
Anot diplomato, tai yra kartu ir noras padėti Vilniui tapti dviračiams ir sportui draugiškesniam miestui. „Džiugu, kad vis daugiau URM darbuotojų sėda ant dviračio. Jie važinėja dviračiais į darbą, daugelis matę užsienyje ir pietų pertraukas išnaudojančius darbuotojus – apsuka ratą su dviračiu ar pabėgioja. Norėtųsi, kad mūsų biuruose būtų sudaromos galimybės pasportavus pasikeisti aprangą, kaip yra kitose šalyse, tai normalu, tačiau pas mus tai vis dar kažkas įvardija kaip prabangą. Tad mūsų darbuotojai važinėja su apranga, kuria yra ir darbo vietoje“, - dalijosi mintimis pašnekovas.
Gerą pavyzdį, anot jo, demonstruoja užsienio šalių diplomatai – Švedijos ambasadorė į susitikimus atvyksta dviračiu ir pastato jį priešais ministeriją. „Stengsimės į „Velomaratoną“ suburti didesnę komandą, įtraukti kuo daugiau užsieniečių. Tiesa, rugsėjį žmonių turėtume daug daugiau, nes rugpjūtis diplomatams – rotacinis laikotarpis, jie keičia savo darbo vietas“, - apgailestavo R. Kačinskas.
Jis prisipažino, kad dviratis – gyvenimo būdas ir laisvalaikis, o URM turi ne tik dviračių entuziastų, bet ir stiprų bėgikų klubą, krepšininkus, golfo žaidėjus. „Nuo 2010 metų ketverius metus praleidau Vašingtone ir grįžęs į Lietuvą pastebėjau didelį sujudimą – dėmesį sportui. Aišku, vis dar norisi geresnių takų ir dėmesio iš vairuotojų, netraktuojančių dviratininkų kaip kliūties kelyje. Nepamirškime, kad šie eismo dalyviai, pasirinkę važiuoti dviračiu, prisideda prie srautų mažinimo ir sveikos gyvensenos“, - atkreipė dėmesį URM politikos direktorius.
Draudimo bendrovė diktuoja madą, kuri saugo
Penktus metus „Velomaratone“ rieda draudimo bendrovės ERGO komanda. Tai ir pagrindinis renginio rėmėjas, ir vieną gausiausių komandų, ir visos Lietuvos mastu dviratininkų saugumu bei kultūra besirūpinanti įmonė.
„Kartu su „Velomataronu“ tapti dviračių kultūros formavimo ambasadoriais paskatino bendros vertybės – saugumas, šeima, ekologija, sveikata. Jaučiame įsipareigojimą prisidėti prie dviračių kultūros formavimo, nes ekologišką transporto priemonę renkasi vis daugiau lietuvių. Dar vienas stimulas prisidėti prie „Velomaratono“, jog įmonėje turime gausų būrį darbuotojų, dviračiais atvykstančių tiek į darbą, tiek keliaujančių laisvalaikiu,“- pasakoja „ERGO Insurance“ SE Lietuvoje generalinis direktorius Saulius Jokubaitis.
Praėjusiais metais ant dviračių sėdo 200 ERGO darbuotojų, komanda buvo apdovanota taure kaip viena didžiausių. Šiemet raudonais marškinėliais vilkinčiųjų skaičius didės bent keliomis dešimtimis. Gausiausias ERGO komandos pajėgas „Velomaratone“ sudaro lietuviai, bet drauge važiuoja kolegos iš Latvijos ir Estijos. ERGO komanda buriama principu „Aš minsiu, o aš tave palaikysiu“, važiuojančius palaiko kolegos sirgaliai. Įmonės vadovas pasakoja, jog „Velomaratonas“ svarbus renginys ne tik įmonės darbuotojams, tačiau didelė šventė ir jų vaikams. Kolegų atžalos jau treniruojasi ir nekantriai laukia starto, o renginį prilygina ir metų įvykiui.
Visus norinčius „Velomaratono“ dalyvius renginio dieną ERGO nemokamai apdraudžia nuo nelaimingų atsitikimų. Šis projektas jau tapo neatsiejama „Velomaratono“ tradicija. O štai ištisus metus bendrovė vykdo socialinę saugaus eismo akcija – „Mada, kuri saugo“.
„Ketverius metus iš eilės plėtojame iniciatyvą „Mada, kuri saugo“. Šios iniciatyvos užmanymas kilo pasitelkus kūrybiškumą skatinti dviratininkų saugumą kelyje. Pirmaisiais iniciatyvos metais „Velomaratono“ metu surengėme dviračių dekoravimo dirbtuves, o vėliau kvietėme dviratininkus dekoruoti marškinėlius šviesą atspindinčiomis medžiagomis ir tapti labiau pastebimais kelyje. Pernai pristatėme „Dviračių tako kultūros manifestą“, kurio simboliu tapo šviesą atspindinčios peteliškės. Šiemet bendradarbiaudami su Lietuvos kelių policijos tarnyba visoje Lietuvoje rengiame draugiškus reidus, kuriais skatiname dviratininkus dėvėti šalmus ir būti saugiais kelyje. Į draugiškus policijos reidus aktyviai įsitraukia ERGO darbuotojai, kurie kartu su pareigūnais pasakoja apie šalmų svarbą, dalinasi saugumo patarimais,“- dėsto S. Jokubaitis.
Pastaraisiais metais apie 10 tūkstančių dalyvių suburiantis „Velomaratonas“ šįmet vyks rugpjūčio 21 dieną, sekmadienį, Vilniuje. Renginio startas ir finišas numatytas prie LR Seimo rūmų. Didžiausioje Baltijos šalių dviračių šventėje mėgėjams skirtas „ERGO mėgėjų“ važiavimas (pasirinktinai 10, 20 arba 30 km), vaikučiai mins „Akropolio vaikų važiavime“ (2,4 km), treniruoti mėgėjai - „Semi Sport“ (50 km) grupėje, o profesionalai - „Toyota Sport“ (100 km) važiavime.
Septintus metus organizuojamas „Velomaratonas“ šiais metais vyks rugpjūčio 21 dieną. Renginio starto-finišo arka stovės prie LR Seimo rūmų. Šventėje kojas judins mėgėjai („ERGO mėgėjų” važiavimas - 10, 20 arba 30 km), vaikai („Akropolio vaikų” važiavimas - 2,4 km), treniruoti mėgėjai („Toyota Semi Sport“ - 50 km) ir profesionalai („Toyota Sport“ - 100 km).
Kaip į dviratį, jo vietą miesto ir žmonių gyvenime žiūri stereotipus griaunančių kunigų, sportinius kostiumus apsitempusių diplomatų ir ERGO draudimo bendrovės bendruomenių nariai, rugpjūčio 21-ąją minsiantys ratus didžiausioje Baltijos šalyse dviračių šventėje?
Kunigai sutanas iškeis į dviračius
Kunigai griauna stereotipą, kad bažnyčia – tik statiška, rimta, moralizuojanti ir drąsiai neria į „Velomaratono“ sūkurį tvirtindami, kad tokie renginiai skatina gerumą ir dvasingumą žmogaus viduje.
„Paprastai važinėjame be sutanų, todėl gal esame ir ne taip pastebimi. Vilkėdami laisvalaikio aprangą susiliejame su visuma. Nemažai kunigų pažįstu, kurie važinėja ir sportuoja, o man studijuojant Prancūzijoje teko stebėti net kunigų dviračių lenktynes“ , - pasakojo Lietuvos policijos kapelionas Algirdas Toliatas.
Su dvasininkų komanda dviratį „Velomaratone“ minsiantis kunigas teigia, kad daugeliui tai gali atrodyti keista – juk dviratis siejamas su malonumu, džiaugsmu, o čia – tokia rimta bažnyčia. „Iš tikrųjų gyvenime yra visko, ir ta pati bažnyčia pilna dvasingumo, gyvenimo, juoko, gerumo. Kaip gali nepalaikyti tokių renginių, kurie viduje puoselėja gerumą ir dvasingumą“, - aiškino jis.
Pasak pašnekovo, „Velomaratonas“ artimas dviem aspektais. „Pirma – sveikame kūne – sveika siela. Ekologija ir judesys – tai, kas veda į dvasingumą. Antras dalykas – bendravimas. Nori nenori esi ištrauktas iš namų ir susitinki su žmonėmis akis į akį, o ne virtualioje aplinkoje. Važiavimas ir buvimas kartu – pagarbios kultūros ugdymas. Tai reiškia diskusiją, vienybę. Tai užkabina labai gilius dalykus, mūsų vertybes – taip Benedikto Vanago mėgstamą Vytį, laisvę, tautą, santykį, bendrystę. Tai svarbu ir palaikytina“, - komentavo Policijos kapelionas.
Pirmą kartą „Velomaratone“ dalyvausiantis A. Toliatas apgailestavo, kad dvasininkams koją kiša renginio diena – sekmadienis: „Kunigams tai ypatinga diena, kur yra daug mišių, veiklos, susijusios su mūsų tarnyste. Ne taip lengva surasti, kas galėtų pavaduoti. Surinkti komandą nėra lengva užduotis. Kiti tikino palaikysią mus mintimis ir maldomis.“
Kunigas prisipažino, kad dviratis jam nėra svetimas – dar būdamas vaiku su tėvu važinėjo šimtus kilometrų po Lietuvą, o studijų Prancūzijoje metais leidosi dviračiais į daugiadienę kelionę.
„Keliese septynias dienas mynėme dviračius iš Tulono į Romą – tokia piligriminė kelionė, kasdien po daugiau nei 100 km Viduržemio jūros pajūrio krantu. Neišdildomas atsiminimas. Dabar dažniau sėdu ant motociklo, bet jis niekada nebus toks kaip dviratis. Ši priemonė labai puiki“, - pasakojo jis.
Dvasininkas taip pat atkreipė dėmesį į visų eismo dalyvių pagarbą vieni kitiems, nes jos dar trūksta. „Viena vertus automobilininkai nemato dviratininkų, nepraleidžia, negerbia. Nors tokių dalykų ir mažėja. Kita vertus, būna, kad dviratininkai nelabai gerbia kitus. Ne kartą teko matyti, kad lekia milžinišku greičiu tokiose vietose, kur vaikas gali išbėgti, ar važiuoja per raudoną šviesoforo signalą. Tas taisyklių nesilaikymas provokuoja neteisingumą kelyje, kursto ambicijas, neapykantą. Ta kultūra, kurią mes ugdome, turi būti abipusė. Tokie renginiai kaip „Velomaratonas“ – būdas sau ir kitiems priminti pagarbų važiavimą bendrystėje“, - teigė Policijos kapelionas A. Toliatas.
Diplomatams dviračiai – progresyvaus miesto rodikis
Kitą dviračių mylėtojų bendruomenę jungia diplomatai. Užsienio reikalų ministerijos (URM) politikos direktorius Rolandas Kačinskas tikino, kad dviratis yra daug daugiau nei sveikos gyvensenos atributas. Jis pabrėžė, kad jei Vilnius nori atrodyti kaip progresyvus, dinamiškas Europos miestas, dviratis užima svarbią šio įvaizdžio vietą – į tą procesą galima pažiūrėti ir plačiau.
„Važinėjimas dviračiu nėra tik pedalų mynimas. Dviratis siunčia tam tikrą žinutę – apie pagarbą aplinkai, dėmesį klimato kaitos problematikai, apie poreikį būti socialiai atsakingiems. Dviračių populiarumo lygis yra šalies progreso bei visuomenės subrendimo atspindys, – kalbėjo jis. – Palyginkime Europos Sąjungos šalių sostines su nuo mūsų į Rytus esančių valstybių sostinėmis ir suprasite, apie ką kalbu. Jei norime, kad Vilnius panašėtų į Stokholmą ar Kopenhagą, tai elkimės kaip šių miestų gyventojai.“
![](http://www.old.sportas.info/images/banners/KIYiy8slw9Ax.png)
Anot diplomato, tai yra kartu ir noras padėti Vilniui tapti dviračiams ir sportui draugiškesniam miestui. „Džiugu, kad vis daugiau URM darbuotojų sėda ant dviračio. Jie važinėja dviračiais į darbą, daugelis matę užsienyje ir pietų pertraukas išnaudojančius darbuotojus – apsuka ratą su dviračiu ar pabėgioja. Norėtųsi, kad mūsų biuruose būtų sudaromos galimybės pasportavus pasikeisti aprangą, kaip yra kitose šalyse, tai normalu, tačiau pas mus tai vis dar kažkas įvardija kaip prabangą. Tad mūsų darbuotojai važinėja su apranga, kuria yra ir darbo vietoje“, - dalijosi mintimis pašnekovas.
Gerą pavyzdį, anot jo, demonstruoja užsienio šalių diplomatai – Švedijos ambasadorė į susitikimus atvyksta dviračiu ir pastato jį priešais ministeriją. „Stengsimės į „Velomaratoną“ suburti didesnę komandą, įtraukti kuo daugiau užsieniečių. Tiesa, rugsėjį žmonių turėtume daug daugiau, nes rugpjūtis diplomatams – rotacinis laikotarpis, jie keičia savo darbo vietas“, - apgailestavo R. Kačinskas.
Jis prisipažino, kad dviratis – gyvenimo būdas ir laisvalaikis, o URM turi ne tik dviračių entuziastų, bet ir stiprų bėgikų klubą, krepšininkus, golfo žaidėjus. „Nuo 2010 metų ketverius metus praleidau Vašingtone ir grįžęs į Lietuvą pastebėjau didelį sujudimą – dėmesį sportui. Aišku, vis dar norisi geresnių takų ir dėmesio iš vairuotojų, netraktuojančių dviratininkų kaip kliūties kelyje. Nepamirškime, kad šie eismo dalyviai, pasirinkę važiuoti dviračiu, prisideda prie srautų mažinimo ir sveikos gyvensenos“, - atkreipė dėmesį URM politikos direktorius.
Draudimo bendrovė diktuoja madą, kuri saugo
Penktus metus „Velomaratone“ rieda draudimo bendrovės ERGO komanda. Tai ir pagrindinis renginio rėmėjas, ir vieną gausiausių komandų, ir visos Lietuvos mastu dviratininkų saugumu bei kultūra besirūpinanti įmonė.
„Kartu su „Velomataronu“ tapti dviračių kultūros formavimo ambasadoriais paskatino bendros vertybės – saugumas, šeima, ekologija, sveikata. Jaučiame įsipareigojimą prisidėti prie dviračių kultūros formavimo, nes ekologišką transporto priemonę renkasi vis daugiau lietuvių. Dar vienas stimulas prisidėti prie „Velomaratono“, jog įmonėje turime gausų būrį darbuotojų, dviračiais atvykstančių tiek į darbą, tiek keliaujančių laisvalaikiu,“- pasakoja „ERGO Insurance“ SE Lietuvoje generalinis direktorius Saulius Jokubaitis.
Praėjusiais metais ant dviračių sėdo 200 ERGO darbuotojų, komanda buvo apdovanota taure kaip viena didžiausių. Šiemet raudonais marškinėliais vilkinčiųjų skaičius didės bent keliomis dešimtimis. Gausiausias ERGO komandos pajėgas „Velomaratone“ sudaro lietuviai, bet drauge važiuoja kolegos iš Latvijos ir Estijos. ERGO komanda buriama principu „Aš minsiu, o aš tave palaikysiu“, važiuojančius palaiko kolegos sirgaliai. Įmonės vadovas pasakoja, jog „Velomaratonas“ svarbus renginys ne tik įmonės darbuotojams, tačiau didelė šventė ir jų vaikams. Kolegų atžalos jau treniruojasi ir nekantriai laukia starto, o renginį prilygina ir metų įvykiui.
Visus norinčius „Velomaratono“ dalyvius renginio dieną ERGO nemokamai apdraudžia nuo nelaimingų atsitikimų. Šis projektas jau tapo neatsiejama „Velomaratono“ tradicija. O štai ištisus metus bendrovė vykdo socialinę saugaus eismo akcija – „Mada, kuri saugo“.
„Ketverius metus iš eilės plėtojame iniciatyvą „Mada, kuri saugo“. Šios iniciatyvos užmanymas kilo pasitelkus kūrybiškumą skatinti dviratininkų saugumą kelyje. Pirmaisiais iniciatyvos metais „Velomaratono“ metu surengėme dviračių dekoravimo dirbtuves, o vėliau kvietėme dviratininkus dekoruoti marškinėlius šviesą atspindinčiomis medžiagomis ir tapti labiau pastebimais kelyje. Pernai pristatėme „Dviračių tako kultūros manifestą“, kurio simboliu tapo šviesą atspindinčios peteliškės. Šiemet bendradarbiaudami su Lietuvos kelių policijos tarnyba visoje Lietuvoje rengiame draugiškus reidus, kuriais skatiname dviratininkus dėvėti šalmus ir būti saugiais kelyje. Į draugiškus policijos reidus aktyviai įsitraukia ERGO darbuotojai, kurie kartu su pareigūnais pasakoja apie šalmų svarbą, dalinasi saugumo patarimais,“- dėsto S. Jokubaitis.
Pastaraisiais metais apie 10 tūkstančių dalyvių suburiantis „Velomaratonas“ šįmet vyks rugpjūčio 21 dieną, sekmadienį, Vilniuje. Renginio startas ir finišas numatytas prie LR Seimo rūmų. Didžiausioje Baltijos šalių dviračių šventėje mėgėjams skirtas „ERGO mėgėjų“ važiavimas (pasirinktinai 10, 20 arba 30 km), vaikučiai mins „Akropolio vaikų važiavime“ (2,4 km), treniruoti mėgėjai - „Semi Sport“ (50 km) grupėje, o profesionalai - „Toyota Sport“ (100 km) važiavime.
Septintus metus organizuojamas „Velomaratonas“ šiais metais vyks rugpjūčio 21 dieną. Renginio starto-finišo arka stovės prie LR Seimo rūmų. Šventėje kojas judins mėgėjai („ERGO mėgėjų” važiavimas - 10, 20 arba 30 km), vaikai („Akropolio vaikų” važiavimas - 2,4 km), treniruoti mėgėjai („Toyota Semi Sport“ - 50 km) ir profesionalai („Toyota Sport“ - 100 km).
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.