Marytė Marcinkevičiūtė | 2016 m. rugpjučio 6 d. 01:08 | Siųsti nuorodą | Spausdinti | Komentarai |
Profesionalai – ne antžmogiai
"Varžovus reikia aplenkti savo jėga ir sugebėjimais, o ne į pagalbą telktis draudžiamus preparatus", - teigia I.Konovalovas.
Dviračių sportas Ignatą Konovalovą lydi nuo pirmųjų jo gyvenimo žingsnių. Jo motina – 1988 m. Seulo olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja, pasaulio čempionė Laima Zilporytė. Tėvas – vienas geriausių visų laikų Lietuvos dviračių sporto trenerių Valerijus Konovalovas.
Bet trasoje kovoja ne tėvų vardai, o jis pats. Ir daro tai labai sėkmingai – tai rodo pergalė legendinių daugiadienių lenktynių „Giro d’Italia“ etape, kiti svarūs titulai. Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės jau trečios jo karjeroje. Tiesa, 2004 m. Atėnuose I. Konovalovas lenktyniavo treke ir su Lietuvos rinktine iškovojo aštuntąją vietą persekiojimo lenktynėse. 2008 m. Pekine jis finišavo 28-as plento grupinėse lenktynėse.
Nuo šio sezono 30 metų I. Konovalovas atstovauja garsiam Prancūzijos profesionalų klubui FDJ.
Ne vienerius metus profesionalų pasaulyje besisukantis panevėžietis apie aukščiausio lygio dviračių sporto užkulisius yra sakęs: „Profesionalai – tokie pat žmonės, kaip ir kiti. Klaidinga manyti, kad negalime išgerti alaus bokalo ar paskanauti gero vyno, vėliau eiti miegoti. Gyvename natūralų gyvenimą. Jeigu lyja ar blogai išsimiegame, niekas neverčia ryte minti dviračio pedalų – treniruotis galime ir po pietų. Griežtesnis režimas būna tik treniruočių stovyklose ir varžybose. Viskas priklauso nuo mūsų pačių. Jeigu nori, gali visai nesitreniruoti. Tačiau jeigu nebus gerų rezultatų, nepasirašysi sutarties.“
Kiek metų jau mini dviračio pedalus?
Rimčiau dviračio pedalus minu nuo keturiolikos. Metai prabėgo žaibo greičiu. Gerai, kad visa informacija pateikta internete, nes kai paklausia, kokioms komandoms atstovavau, pradedu galvoti: „Eik tu sau, vienais metais ten buvau, kitais – kitur ir t. t.“ Laikas labai greitai bėga.
Atstovavau šešioms komandoms: 2008 m. – „Credit Agricole“, 2009–2010 m. – „Cervelo Test Team“, 2011–2012 m. – „Movistar Team“, 2013–2014 m. – „MTN-Qhubeka“, 2015 m. – „Team Marseille 13 KTM“ ir „MTN-Qhubeka“, nuo 2016 m. – FDJ.
Papasakok apie savo dabartinį klubą FDJ.
Tai Prancūzijos klubas. Pagrindinė jo rėmėja – loterijų bendrovė „Française des Jeux“. Ji dosniai prisideda prie sporto, buvo ir šiemetinio Europos futbolo čempionato Prancūzijoje rėmėja. Kitais metais sukaks 20 metų, kai „Française des Jeux“ remia šią dviračių komandą.
Per Rio de Žaneiro olimpines žaidynes turėtų dalyvauti keturi mūsų klubo dviratininkai, atstovausiantys Brazilijai, Prancūzijai, Šveicarijai, na, ir aš – Lietuvai.
Buvo kalbama, kad prancūzų ekipos yra daugiau mėgėjiškos, ne tokios profesionalios. FJD paneigia tuos samprotavimus, nes yra labai aukšto lygio. Jai atstovauti man yra didelė garbė ir ne mažesnė atsakomybė. Per lenktynes gaunu gana svarbių užduočių.
Šiemet ketvirtą kartą dalyvavai „Giro d‘Italia“ lenktynėse ir užėmei 132 vietą. Ar gerai po jų pailsėjai?
Savo pasirodymu esu patenkintas. Atlikau visas trenerių užduotis ir iš jų nesulaukiau jokių priekaištų.
Po lenktynių atgauti jėgų važiavau į aukštikalnes Livinjo kurorte Italijoje. Ilsėjausi ir treniravausi. Buvo atvažiavusi visa mano šeima – tėtis, mama, sesutė Irma, besimokanti ir dirbanti Anglijoje. Jos nebuvau matęs porą metų, todėl visiems buvo labai smagu bendrauti. Tos kelios savaitės prabėgo labai gretai.
Per Lietuvos čempionatą Ignalinoje laimėjai atskiro starto lenktynes, o grupinėse buvai šeštas. Kaip vertini savo pasirodymus?
Per atskiro starto lenktynes, nedalyvaujant Ramūnui Navardauskui ir Gediminui Bagdonui, stiprių konkurentų nebuvo. Tačiau vis dėlto pavyko gerai išsikrauti, parodžiau gerą rezultatą. O grupinėse varžybose po pratybų aukštikalnėse buvo sunkiau, pasirodžiau vidutiniškai. Trūko varžybų ritmo. Tad kaip buvau joms pasirengęs, taip ir pasirodžiau.
Tavo tėvas V. Konovalovas teigia, kad esi švariausias pasaulio dviratininkas.
Nežinau, kokio esu švarumo. Bet niekada nevartojau ir nevartosiu draudžiamų preparatų ir nepalaikysiu sportininkų, kurie juos vartoja. Varžovus reikia aplenkti savo jėga ir sugebėjimais, o ne į pagalbą telktis draudžiamus preparatus.
Subrendai kaip dviratininkas, ar tau dar reikalinga tėvo pagalba?
Labai reikalinga. Žinoma, ne kiekvieną dieną, bet ypač tomis akimirkomis, kai nebežinai, ką daryti, o reikia priimti kokį nors sprendimą. Tokie patarimai kaip, tarkime, kaip treniruotis, likus iki svarbių lenktynių maždaug trims savaitėms, labai naudingi. Tada skambinu tėčiui ir deriname planus. Man ypač svarbus tėčio psichologinis palaikymas, labai daug padeda jo neformalūs sprendimai. Tėtis kartais atvažiuoja pasižiūrėti lenktynių, kuriose dalyvauju. Jis šiemet stebėjo varžybas Belgijoje, kur tuo metu olimpinės atrankos varžybose rungtyniavo jo vadovaujama Lietuvos moterų rinktinė.
Kaip vertini situaciją, kad tavo tėvas priverstas ieškotis darbo Lietuvoje, nes yra netarifikuotas dėl auklėtinių treniravimosi užsienyje?
Absurdas, daugiau nieko. Juo labiau kad ir toliau darbas vyksta gera linkme: Daiva Tušlaitė ir aš dalyvausime olimpinėse žaidynėse. Tegul visi treneriai parengia nors vieną olimpietį.
Jau seniai draugauji su dviratininke Edita Janeliūnaite. Planuojate vestuves?
Draugaujame devintus metus. Vestuves vis paplanuojame, bet mums jos nieko nekeistų. Esame lyg ir vedę, nors artimieji vis paspaudžia, kad viskas turi būti oficialu. Jiems pasakome, kad nebijotų: kai sugalvosime, tai ir atsiųsime kvietimus.
Dalyvausi savo trečiosiose olimpinėse žaidynėse, kokie tavo lūkesčiai ir planai?
Trasa bus labai sunki, man ir R. Navardauskui nepalanki. Bet olimpiada yra olimpiada – mažiau dalyvių, mažiau dviratininkų komandose, todėl reikės Fortūnos pagalbos. Jeigu ji nuo mūsų nenusisuks, tikrai kovosiu dėl kuo aukštesnės vietos. Būčiau labai laimingas, jeigu patekčiau į dvidešimtuką.
Kartais esi labai gerai pasirengęs, bet ta diena, kad ir ką darytum, yra ne tavo. Rio de Žaneiro olimpinėje trasoje neteko minti, tačiau su trasa susipažinau kompiuteriu. Realiausi pretendentai tapti olimpiniais čempionais ir prizininkais yra tikrieji kalnų specialistai, kurie gerai pasirodo per „Tour de France“, „Giro d’Italia“ lenktynes.
Konovalovų šeima Italijoje. Iš kairės: Laima, Valerijos, Ignatas, Irma.
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.