Julius Bliūdžius | 2010 m. rugsėjo 30 d. 17:13 | Siųsti nuorodą | Spausdinti | Komentarai |
Dviračių sporto bumas su lietuviškais prieskoniais
Kaimynų įrodinėjimai, kad investicijos į masinius dviračių sporto renginius atsiperka, Lietuvos verslininkams kol kas – neperkandamas riešutas.
Po pastarojo – ketvirtojo – Lietuvos dviračių maratonų taurės etapo Anykščiuose, vykusio rugsėjo pradžioje, buvo suskaičiuoti rezultatai ir paskelbti nugalėtojai. Vyrų grupėje nugalėjo 28 metų vilnietis Elijus Čivilis, moterų – 23 metų taip pat vilnietė Tatjana Kaliakina. Komandinėje įskaitoje triumfavo „Top Team-Specialized-1“ komanda iš sostinės. Šiemet Lietuvos dviračių maratonų taurės etapai taip pat vyko Druskininkuose, Vilniuje ir Ignalinoje.
Apie augantį dviračių maratonų populiarumą Lietuvoje ir šio augimo trukdžius kalbėjomės su renginio siela ir pagrindiniu organizatoriumi Arūnu Daugirdu, Lietuvos biatlono federacijos prezidentu.
„Į pirmąsias varžybas, kurias organizavome 2002-aisiais, Ignalinos savivaldybės aikštėje susirinko apie 50 dalyvių. Tuomet niekas nemanė, kad viskas išsirutulios į tokį renginį. Dabar daugybė žmonių neįsivaizduoja vasaros be šių maratonų. Kai pernai dėl krizės sumažinome etapų skaičių, sulaukėme nepasitenkinimo, kodėl taip padarėme. Jau atsiranda judėjimas, ir tai džiugina“, – teigė A. Daugirdas.
Kas aktyviau dalyvauja maratonuose – pavieniai dviračių mėgėjai ar organizuoti klubai?
Nuo pavienių mėgėjų iki organizuotų klubų. Šiemet netgi įsitvirtino komandinė įskaita. Klubai kovėsi tarpusavyje. Padarėme tokį dalyką kaip „Maxi“ įskaita. Komanda turi priregistruoti kuo daugiau žmonių, kad, sudėjus jų numintus kilometrus, išeitų kuo didesnė atkarpa. Tiesa, daug komandų šioje įskaitoje dar nebuvo – tik penkios. O komandinėje įskaitoje varžėsi dešimt komandų. To mes tikrai nesitikėjome, manėme, kad taip pat bus apie penkias.
Šiandien apie dviračių varžybas mėgėjams kalbama kaip apie gana naują dalyką, nors minėjote, kad šias varžybas rengiate jau nuo 2002-ųjų. Kaip kiekvienais metais didėjo domėjimasis šiuo renginiu?
Žiūrint į kaimynus, pavydas suimdavo, bet tikėjimas, kad bus toks susidomėjimas, koks yra dabar, buvo. Aišku, negali sakyti, kad viskas per vieną dieną pavyko – devyneri metai praėjo. 2009 m. jau apie 800 dalyvių turėjome. Be abejo, Latvijoje ir Estijoje masiškumas per tą laiką sparčiau augo. Lietuviai labai konservatyviai žiūri į tokius dalykus. Ketveri metai praėjo, kol žmonės apskritai tokį dalyką pripažino, o iki tol skynėmės kelią į plačiąją visuomenę, bandydami įtikinti, kad tai, ką darome, skirta ne profesionaliems sportininkams, o visiems. Tas ėjimas į priekį iš pradžių buvo labai atsargus, nors dalyvių kasmet dvigubėjo – 50, 100, 200... Kadangi dalyvių skaičius augo tokia progresija, ėmėme rengti du etapus, vėliau – tris, rekordas – keturi etapai. Pernai dėl krizės buvome sumažinę iki trijų, šiemet – vėl keturi.
Sakote, kad nuo pat pradžių pavydėjote latviams ir estams. Kodėl kaimynai šioje srityje nuėjo toliau?
Viską rėmėjai padarė. Užsienyje jau seniai šį dalyką pasigavo stambios bendrovės – bankai, draudimo bendrovės... Latvijoje du maratonai konkuruoja tarpusavyje. Vienas susideda iš penkių etapų, ir kitas iš tiek pat. Iš viso – dešimt etapų šiltuoju sezonu, jei ne daugiau. Tai renginiai, į kuriuos susirenka nuo 1 500 iki 3 000 dalyvių. Mes nesuvokiame tokių skaičių. Jiems tai jau per daug. Kelia dalyvio mokestį, įrengia sudėtingesnes trasas – vis tiek daug žmonių registruojasi. Ten dviračių sporto renginiai labai smarkiai reklamuojami. Žmonės yra pajutę tą smagumą. Latvijoje ir Estijoje vasarą vos ne kas trečią automobilį galima pamatyti su dviračiais ant bagažinės ar stogo. Sutinku, kad Lietuvoje dviračių taip pat daugėja, bet ne tokiu tempu.
Jei Lietuvoje atsirastų stambus rėmėjas, kuris sezonui skirtų bent 100 tūkst. litų, pusę šios sumos paskyrus renginiui viešinti, dalyvių skaičius akimirksniu išaugtų dar 30–40 procentų. Pinigai daro propagandą. Tai priežastis, kodėl Lietuvoje krepšinis taip aukštai.
Lietuvoje nėra stambių rėmėjų, negalime jų prikalbinti. Vaikštome ir sakome, žiūrėkite, ką latviai daro. Kodėl tas pats bankas Latvijoje ir Estijoje remia, tam skiria šimtus tūkstančių litų, o Lietuvoje – ne? Atsakymas dažniausiai būna vienas ir tas pats – krepšinis. Sako, tokia strategija, kitas požiūris. Netgi pažįstamas verslininkas gali taip pasakyti. Visi žiūri tik į krepšinį ir mano, kad tik parama krepšiniui atsiperka. Bet juk kaimynai įrodė, kad gali būti ir kitaip.
Renginio kokybe nuo latvių ar estų beveik neatsiliekame, galbūt apskritai neatsiliekame. Turime tą pačią elektroninę sistemą, trasų parengimas ir reljefas ne ką prastesnis. Ignalinos etapas turi tiek įkalnių ir nuokalnių, kiek nė vienas etapas Latvijoje neturi. Jau kiek metų patys latviai atvažiuoja į mūsų renginius. Taip pat atvažiuoja lenkų, ukrainiečių, rusų...
Visą interviu su Arūnu Daugirdu skaitykite kitame laikraščio "Sportas" numeryje (spalio 6 d., trečiadienis).
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.