Jolanta Mockevičienė | 2010 m. rugsėjo 24 d. 12:02 |
![]() ![]() |
Mokyklos pagerbtos ministerijoje
Švietimo ir mokslo ministerijoje buvo pagerbtos bendrojo lavinimo mokyklos, geriausiai pasirodžiusio per V Lietuvos mokinių olimpinį festivalį
Iškilmėse, kuriose buvo pagerbti mokyklų vadovai bei kūno kultūros mokytojai, taip pat dalyvavo miestų ir rajonų savivaldybių bei Švietimo skyrių atstovai. Lietuvos mokinių ir studentų sporto centro direktorė Ona Babonienė teigė, kad tai šių metų gražių darbų pradžia, kad LMSSC jau susidėliojo 2011 m. varžybų kalendorių ir pradeda rengti varžybas. Direktorė pasidžiaugė, kad kai kurios savivaldybės mokinių olimpiniam festivaliui finansavimą skyrė atskira eilute.
Dar neišblėso iškilmingo olimpinio mokinių festivalio uždarymo akordai Vingio parke, kada nugalėtojams taures įteikė LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, o centro mintyse – jau šeštasis mokinių olimpinis festivalis, kuris, tikimasi vyks ir šiais mokslo metais. Iš 60 savivaldybių jau pareiškė norą dalyvauti 57. Kol kas LMSSC dar negavo atsakymo iš Skuodo, Palangos ir Neringos savivaldybių.
Kaip teigė Lietuvos mokinių olimpinio festivalio vyr. teisėjas Gintaras Prunskus, penktajame festivalyje 23 sporto šakų varžybose jėgas bandė 1862 komandos, daugiausiai jų sutraukė krepšinio ir kvadrato varžybos. Daug kam maloni staigmena buvo nedidelės Rietavo savivaldybės didelis aktyvumas – olimpiniame festivalyje jėgas bandė net 40 jų komandų.
Susirinkusieji buvo supažindinti su Lietuvos mokinių ir studentų sporto centro veikla, jų darbuotojai papasakojo apie kolegijų ir profesinio mokymo įstaigų olimpinius festivalius, rengiamas dviračių žygius, įvairius konkursus, atskirų sporto šakų pirmenybes.
Švietimo ir mokslo ministerijos atstovas Rimvydas Mockevičius pasveikino bendrojo lavinimo mokyklų nugalėtojus. Jis daug gražių žodžių skyrė šios veiklos puoselėjimui bei dėkojo LMSSC kolektyvui ir jos direktorei už kantrybę, nuveiktus gražius darbus, ugdant jaunąją kartą.
NUGALĖTOJAI:
Bendrojo lavinimo vidurinės mokyklos
Pirma grupė – 1. Vilniaus M. Mažvydo vid. m-la, 2. Panevėžio „Minties“ gimnazija, 3. Kauno S. Nėries vid. m-la.
Antra grupė – 1. Mažeikių Viekšnių gimnazija, 2. Mažeikių „Pavasario“ vid. m-la, 3. Jonavos Senamiesčio gimnazija.
Trečia grupė – 1. Šalčininkų Lietuvos Tūkstantmečio gimnazija, 2. Širvintų „Atžalyno“ pagr. m-la, 3. Biržų „Kaštonų“ pagr. m-la.
Bendrojo lavinimo mokyklų pradinės klasės
Pirma grupė – 1. Kauno S. Lozoraičio vid. m-la, 2. Klaipėdos „Gabijos“ pagr. m-la, 3. Klaipėdos „Gilijos“ pagr. m-la.
Antra grupė – Mažeikių „Pavasario“ vid. m-la, 2. Šiaulių r. Kuršėnų Pavenčių vid. m-la, 3. Rokiškio Senamiesčio pr. m-la.
Trečia grupė – 1. Širvintų pr. m-la, 2. Biržų „Kaštonų“ pagr. m-la, 3. Elektrėnų sav. Vievio pr. m-la
Bendrojo lavinimo kaimo mokyklos
1. Varėnos r. Merkinės V. Krėvės gimnazija, 2. Alytaus r. Butrimonių vid. m-la, 3. Rokiškio r. Juodupės gimnazija.
PAVYZDYS. Per diskusijas bene daugiausiai buvo kalbama apie tai, ar ne per daug įskaitinių sporto šakų yra olimpiniame mokinių festivalyje, nes mokykloms susidaro nemažų sunkumų nuvykti į varžybas. Širvintiškis Leonas Vaicekauskas siūlė iš 23 sporto šakų įskaitinėmis padaryti 10-13 šakų, o kitose mokiniai galėtų dalyvauti savo malonumui ir kovoti dėl asmeninių apdovanojimų.
Visiems pavyzdžiu galėtų būti Šiaulių r. savivaldybė. Jų savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Judita Šertvytienė sakė, kad jų savivaldybėje atskira eilute pagal programą „Sportas visiems“ kasmet bendrojo lavinimo mokykloms skiriama apie 20 tūkst. Lt mokinių olimpiniam festivaliui. Jų mokykloms buvo apmokamos visos kelionės išlaidos, mokiniai ir kūno kultūros mokytojai, vykdami į varžybas, gaudavo maistpinigius.
„Dienpinigiai buvo mokami pagal Vyriausybės patvirtintus normatyvus – jaunučiams tekdavo po 12 Lt, jauniams – po 20 Lt, o kūno kultūros mokytojams – po 35 Lt. Varžybose dalyvavo apie 40 mūsų rajono bendrojo lavinimo mokyklų komandų. Nė viena jų už savo lėšas nevyko į varžybas. Mūsų savivaldybė pagal sportui skiriamas lėšas Lietuvoje yra kažkur apie 50 –a, bet mes sugebame lėšas sudėlioti taip, kad nebūtų skriaudžiamas bendrojo lavinimo mokyklų sportas“, - sakė J. Šertvytienė.
PIRMĄ KARTĄ. Bendrojo lavinimo kaimo mokyklų grupėje pirmą kartą nugalėtoja tapo Varėnos r. Merkinės V. Krėvės gimnazija. Jų mokykloje tesimoko arti 300 mokinių, tačiau mokykloje sportas – viena populiariausių veiklų. Mokyklos kūno kultūros vyr. mokytojas Valdas Lukšys prasitarė, kad pagaliau persilaužimas įvyko.
Dvejus metus iš eilės varėniškiai per olimpinį festivalį buvo antri, o šiemet pagaliau pirmi. Jie netgi neturi normalaus stadiono, tiktai prieš porą metų įrengtą dirbtinės dangos futbolo aikštelę. „Pagrindinis gyvenimas vyksta sporto salėje, vaikai noriai lanko kūno kultūros pamokas. Mokyklai parvežėme nemažai taurių, tačiau kitąmet nugalėti bus labai sunku“, - teigė V. Lukšys.
Tačiau pagerbime dalyvavusi jų mokyklos direktorė Regina Sakalauskienė galvoja kitaip. „Kitaip ir negali būti - trečius metus mus mokiniai džiugina, todėl nemanau, kad ketvirtaisiais metais sustos. Esu griežta direktorė – arba mokiniai tampa nugalėtojais ir prizininkais, arba ... na, neįsivaizduoju, kad jie man gali iškrėsti tokią kiaulystę ir neparvežti taurių“, - kalbėjo mokyklos direktorė.
Ji suranda būdų vaikus išvežti į varžybas ir pabrėžia, kad tai daro ne iš mokinių krepšelio lėšų. V. Krėvės gimnazija turi du geltonuosius autobusiukus, kuriais Merkinės mokiniai ir keliauja į varžybas. Tačiau jie susiduria su kita problema: nepakanka krepšelio lėšų, ir yra nuskriausti kūno kultūros mokytojai, kuriems neužtenka apmokėti pinigėlių už darbą savaitgaliais. „Mūsų mokytojai yra tikri entuziastai, dėl vaikų aukoja savo laisvalaikį“, - sako R. Sakalauskienė.