Marytė Marcinkevičiūtė ("Olimpinė panorama") | 2016 m. kovo 3 d. 14:52 |
![]() ![]() |
Simonai Krupeckaitei - dviguba atsakomybė
Rio de Žaneiro žaidynėms besirengianti dviratininkė Simona Krupeckaitė į stovyklas keliauja ne tik su ją treniruojančiu vyru, bet ir su sūnumi.
Dukart pasaulio ir Europos čempionė Simona Krupeckaitė, praėjusių metų gruodžio 13-ąją atšventusi 33-iąjį gimtadienį, jau kitą dieną išvyko į Kroatiją rengtis pagrindiniams sezono startams ir į namus grįžo tik po poros mėnesių.
Olimpinius metus panevėžietė pradėjo puikiai – pasaulio taurės trečiojo etapo varžybose Honkonge ji laimėjo keirino rungtį. 2014 m. į treką grįžusi po motinystės atostogų pernai S.Krupeckaitė laimėjo keletą tarptautinių varžybų, pasaulio taurės antrajame etape Naujojoje Zelandijoje iškovojo sprinto bronzos medalį, bet pasaulio taurės varžybų pergalių skonį jau buvo primiršusi.
„Visada gera nugalėti, atlaikyti didelį varžovių spaudimą. Pergalė Honkonge man suteikė daug jėgų, pasitikėjimo savimi ir noro dirbti toliau. Jau praėjusiais metais užsitikrinau teisę dalyvauti olimpinėse žaidynėse, pakako surinktų taškų. Dėl to, kad tapau olimpiete, nevadinčiau savęs laiminga, nes toks yra mano darbas, o olimpinis kelialapis – šio darbo vaisius“, – sakė Simona LTOK žurnalui "Olimpinė panorama."
Kaskart važiuoji vis greičiau. Ar įmanoma pasaulio taurės varžybose pasiektą keirino rungties pergalę pakartoti Rio de Žaneire?
Olimpinės žaidynės daro savo, ten didžiulė įtampa ir atsakomybė. Vienaip yra rungtyniauti per pasaulio taurės varžybas, kai važiuoji atsipalaidavusi ir tavęs niekas nespaudžia, kitaip – žaidynėse.
Pasaulio taurės varžybos parodė, kad tarp keirino rungties dalyvių ėmė dominuoti Kinijos, Honkongo dviratininkės. Ar galima teigti, kad europietės pamažu užleidžia lyderių pozicijas?
Kinijos dviratininkės ir anksčiau buvo stiprios sprinto bei keirino rungtyse, geras jų šiųmetis pasirodymas nėra jokia naujiena. Be galo talentinga ir jaunoji Honkongo dviratininkė Wai Sze Lee, kuri šiemet pasaulio taurės keirino varžybų įskaitoje liko antra, o aš trečia. Atsirado dar viena labai stipri australė, su kuria nesu rungtyniavusi. Metai bėga, dviratininkių pajėgumas keičiasi – niekas nestovi vietoje. Kupinas ambicijų jaunimas nenori skaitytis su pasaulio lyderėmis. Tačiau jaunoms sportininkėms dažniausiai pritrūksta patirties.
Negalėčiau teigti, kad europietės užleidžia savo pozicijas. Tarkime, 2014 m. pasaulio čempionė vokietė Kristina Vogel kaip anksčiau greitai važiavo, taip ir dabar, bet ji nerungtyniavo Honkonge. Labai stipri olandė Elis Ligtee, prancūzė Virginie Cueff. Tačiau sprinto ir keirino lyderėmis vis dėlto reikėtų laikyti Kinijos dviratininkes.
Ketveriems metams už dopingo vartojimą diskvalifikuota viena tavo varžovių rusė Jelena Brežniva, kuri 2012-aisiais Panevėžyje pelnė keirino rungties bronzą. Ar per tavo sportinę karjerą daug dviračių treko meistrių buvo diskvalifikuota?
Neskaičiuoju ir nesigilinu į šiuos klausimus. Keletą atvejų žinau, bet, palyginti su kitų sporto šakų atstovais, tarp trekininkų jų nėra labai daug. Rusė J.Brežniva nebuvo viena stipriausių treko meistrių, Rio de Žaneire galėjusių pretenduoti į medalį.
Rengiesi ketvirtosioms olimpinėms žaidynėms ir tikriausiai esi viena iš nedaugelio dviračių treko atstovių, didžiajame sporte išsilaikiusių net 16 metų. Turbūt. Į ketvirtąsias olimpines žaidynes važiuos ir australė Anna Meares. Mes abi Rio de Žaneire būsime jau veteranės. Net nepastebėjau, kaip prabėgo šie metai. Veji, veji laiką, vienas čempionatas keičia kitą, medaliai, pasaulio rekordai, pergalės euforija.
Be to, kiekvieną dieną treniruotės. Po jų skubi pailsėti, kad per kitą vėl būtum žvali, energinga. Ir taip kasdien. Sportas yra negailestingas. Jeigu prisiminčiau visas akimirkas, praleistas dviračių sporte, galėčiau pasakyti: padariau viską, ko norėjau ir apie ką nė nesvajojau. O gal netgi daugiau nei viską.
Su kuria rungtimi sieji didžiausias olimpines viltis?
Sunku pasakyti. Šiek tiek lengviau bus keirino varžybose, bus mažiau važiavimų. Bet keirinas – labai didelės koncentracijos reikalaujanti rungtis. Vieną kartą pralaimi ir jau neturi galimybės pasitaisyti.
Keirinas ir sprintas – mano specifika. Vieną kartą geriau pasiseka vienoje rungtyje, kitąsyk – kitoje. Tvirčiau jaučiuosi keirine, bet čia ne visada šimtu procentų pavyksta padaryti tai, ką būnu užsibrėžusi.


Ar abiejose rungtyse lenktyniauji su tuo pačiu dviračiu ir kaip dažnai jį keiti?
Važiuoju tuo pačiu dviračiu. Geriausia dviratį keisti kasmet, tada jis nepraranda savo kokybiškų savybių. Aš tuo pačiu dviračiu esu važinėjusi ir ketverius, ir daugiau metų. Šiemet sėdau ant naujo, prancūzų firmos „Look“ dviračio, o prieš tai senuoju važinėjau net penkerius metus.
Su šiuo naujuoju dviračiu lenktyniausiu ir Rio de Žaneire. Jis nebuvo specialiai man gamintas, o pirktas iš parduotuvės. Su juo treniruojuosi, dalyvauju varžybose.
Dabar, kai šeimoje auga dvejų metų sūnus Maksimilianas, tikriausiai nėra lengva treniruotis ir rengtis svarbiausioms metų varžyboms?
Du darbus derinti sudėtinga, bet įmanoma. Turime didelę pagalbininkę Dimos (Simonos vyro ir trenerio Dmitrijaus Leopoldo – aut. past.) mamą, atvažiavusią iš Omsko. Maksimilianas tuos du mėnesius, kuriuos praleidau treniruočių stovykloje Kroatijoje, buvo kartu su mumis ir močiute. Į pasaulio taurės varžybas Honkonge iš mūsų šeimos skridau viena ir po kovų vėl grįžau į Kroatiją toliau treniruotis.
Nežinau, ar norėčiau, kad sūnus žengtų mūsų pėdomis, manau, jis pats išsirinks savo sporto šaką, o mes jam padėsime apsispręsti. Jis jau senokai turi triratuką ir mina jo pedalus.
Kovo 2–6 d. Londone vyks pasaulio čempionatas. Kokius tikslus ten keli?
Šis pasaulio čempionatas – paskutinė stambių varžybų repeticija prieš olimpines žaidynes. Kaip sako Dima, norisi pačiupinėti savo varžoves, pamatyti, kaip su jomis lenktyniauti. Kaip seksis – taip. Daug varžybų bus ir vasarą, tik jos bus menkesnio rango.
Pamažu Lietuvoje atsiranda gabių sprinterių, kurias ugdo tavo vyras Dmitrijus. Viena jų – Miglė Marozaitė, su kuria dalyvavai komandinio sprinto varžybose per 2015 m. Europos čempionatą. Ką gali pasakyti apie šią dviratininkę?
Ši jauna dviratininkė yra labai fiziškai stipri, bet jai dar reikia daug treniruotis, kad labiau subręstų.
Dmitrijus yra pasakęs, kad tokioms sprinterėms kaip tu reikia gimti. Vadinasi, gali būti rami, tau rimtos konkurencijos kol kas nematyti?
Labai sunku atsakyti į šį klausimą. Šiandien konkurencijos tikrai nejaučiu, bet ką gali žinoti, kas bus rytoj. Gal ir Miglė užaugs, gal dar kas nors.
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.