Marytė Marcinkevičiūtė | 2016 m. vasario 12 d. 09:51 |
![]() ![]() |
„Sportuoju ne dėl pinigų“
Lietuvos ėjimo rekordininkė Neringa Aidietytė - apie konkurenciją per pratybas ir draugystę po jų, olimpinę ramybę, išaugusį greitį, teisėjų pagyras.
![]() |
Lietuvos sportinio ėjimo 20 km distancijos rekordininkė Neringa Aidietytė šią žiemą dalyvavo tik vieneriose varžybose. Po trijų savaičių treniruočių stovyklos Kanaruose (Ispanija) ji startavo Lietuvos žiemos ėjikų čempionate Vilniuje.
N.Aidietytė 3 km distancijoje 11 sek. pagerino savo asmeninį rekordą (12 min. 34 sek.), nusileido tik Brigitai Virbalytei-Dimšienei ir pelnė sidabro medalį. 2102 –aisiais Londone ji šį nuotolį buvo įveikusi per 12 min.46 sek.
N.Aidietytė 3 km distancijoje 11 sek. pagerino savo asmeninį rekordą (12 min. 34 sek.), nusileido tik Brigitai Virbalytei-Dimšienei ir pelnė sidabro medalį. 2102 –aisiais Londone ji šį nuotolį buvo įveikusi per 12 min.46 sek.
Dabar N. Aidietytė kartu su B.Dimšiene, Mariumi Žiūku ir Tadu Šuškevičiumi, vadovaujant treneriams Kastyčiui Paviloniui ir Juzefui Romankovui, treniruojasi Kolorado valstijoje Amerikoje.
„Ispanijoje labai gerai padirbėjome, specialiai jokioms varžyboms nesirengėme. Padidėjo mano greitis, kuriuo anksčiau niekada nepasižymėjau.
Džiaugiuosi, kad per Lietuvos čempionatą Brigita Dimšienė, kuri ypač mėgsta trumpas distancijas, o aš ne, visu ratu manęs neaplenkė, kaip būdavo anksčiau. Nuo jos atsilikau vos 14 sek., distancijoje pavyko protingai paskirstyti jėgas. Asmeniniai rezultatai nesimėto, savo pasirodymu esu patenkinta “, - kalbėjo N. Aidietytė.
Kas tau atsitiko, kad po puikaus 2014-ųjų sezono, praėjusiais metais niekuo nedžiuginai?
2014-ieji man buvo stebuklingi metai, gerinau Lietuvos rekordus. Tai mane kažkiek paveikė psichologiškai. Praėjusių metų žiemą labai daug treniravausi, galvojau, kad galiu dar greičiau eiti, ir persitreniravau.
Reikėjo kažką keisti. Dabar treniruojuosi ramiau, nieko neskubino. Ispanijoje mano krūviai jau buvo vidutiniški. Treniravomės manieže ir lauke. Visą laiką šeštadieniais įveikdavau 25 km, o vieną sykį - 28 km distanciją.
Treniruojuosi kartu su Brigita Dimšiene, per pratybas stengiuosi nors keliais kilometrais įveikti ilgesnį nuotolį nei Brigita.
Pratybos su viena geriausių Lietuvos ėjikių Brigita Dimšiene, ko gero, abiem yra labai naudingos, galite mokytis viena iš kitos?
Aš manau, kad Brigita gali labiau džiaugtis, galėdama treniruotis su manimi. Ji mėgsta konkuruoti, ją tas stimuliuoja, o man geriau, kad viena kitai padėtume.
Kai Brigita stengiasi labiau, nuo jos irgi bandau neatsilikti, pasitempiu. Norom nenorom viena kitą stumiame į priekį. Mes ir anksčiau abi treniravomės.
Brigita pati prisipažino, kad jai buvo didelis smūgis, kai aš išvažiavau gyventi ir dirbti į Londoną. Kai sugrįžau į Lietuvą, nebuvau tokio lygio ėjikė kaip Brigita, bet ją pasivijau, o 2014-aisiais ir pralenkiau.
Mes abi vienodai galvojame, mūsų mintys sutampa. Brigita yra ir mano geriausia draugė, ir varžovė ėjimo takelyje. Mes trise – Brigita, Tadas Šuškevičius ir aš – esame puikūs draugai, kartu švenčiame gimtadienius, kitas šventes.
Šią žiemą lenktyniavai tik vieną kartą, ar nepasiilgsi varžybų?
Jų ilgai laukti nereikės, jau kovo 19-ąją, galbūt, stosiu į startą. Tačiau pažiūrėsiu, kaip jausiuosi po mėnesio pratybų aukštikalnėse Amerikoje, kokia bus mano sportinė forma. Jeigu matysiu, kad ne kokia, pirmasis startas nusikels į balandį.
Ne už kalnų ir olimpinis vasaros sezonas, tavo antrosios olimpinės žaidynės. Ar jau jaučiasi įtampa?
Olimpinis normatyvas jau įvykdytas, esu olimpinėje rinktinėje. Nėra jokios įtampos, ramiai rengiuosi pagrindiniams metų startui. Jeigu kelialapio dar neturėčiau, spaudimas būtų didelis, nuotaika ne kokia. Kol kas viskas gerai: kiek kartų 20 km distancijoje startavau, tiek kartų įvykdžiau olimpinį normatyvą – 1 val. 35 min.


Kokie tavo planai Rio de Žaneire?
Po katastrofiško pernykščio pasaulio čempionato, kai 20 km distancijoje buvau diskvalifikuota, buvau labai nusivylusi, prasta nuotaika pradėjau šį sezoną.
Su savo treneriais dabar stengiamės tobulinti ėjimo techniką. Per Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės varžybas, kurių metu buvo surengtas mūsų ėjikų čempionatas, varžybų teisėjai mane pagyrė, jog patobulinau ėjimo techniką.
Per Rio de Žaneiro olimpines žaidynes norėčiau pasiekti savo geriausią sportinę formą. Nenoriu sakyti, kad užimsiu aukštą vietą, tačiau tikrai stengsiuosi dėl jos kovoti.
Noriu pasirodyti kur kas geriau nei per Londono olimpines žaidynes, kai 20 km distancijoje buvau 39-a (1 val.36 min. 1 sek.). Bandysiu taikytis į pirmąjį dvidešimtuką.
Idealiausias variantas – pirmas šešioliktukas ir asmeninis rekordas. Manau, kad esu tikrai pajėgi būti tarp 16 –os stipriausiųjų pasaulio ėjikių, o gal netgi užimti ir aukštesnę vietą. Daug kas priklausys nuo to, ar po dopingo skandalo bus leista olimpiadoje dalyvauti Rusijos ėjikėms.
Ar negalvoji gerinti sau pačiai priklausančio Lietuvos rekordo 20 km distancijoje (1 val. 29 min. 1 sek)?
Rekordų nesivaikysiu. Šiemet mano pagrindinis tikslas – per Rio de Žaneiro olimpines žaidynes užimti kuo aukštesnę vietą. Per tokio rango varžybas rekordus sunku gerinti.
Tikriausiai iki olimpinių žaidynių jau esi susiplanavusi visas savo varžybas?
Apytiksliai taip. Iki olimpinių žaidynių 20 km distanciją eisiu gal tris - keturis kartus: Slovakijoje, Portugalijoje, Pasaulio sportinio ėjimo komandų čempionate Romoje ir dar kur nors.
Ar Lietuvoje tau ir Brigitai Dimšienei auga gera pamaina?
Auga gera. Vis greičiau eina trenerio Viktoro Meškausko auklėtinės sesės Monika ir Živilė Vaičiukevičiūtės. Pastaroji per šalies uždarų patalpų ėjimo čempionatą pagerino Lietuvos 19-mečių rekordą ir pelnė bronzos medalį.
Tobulėja Austėja Kavaliauskaitė, į Vilnių atvažiavusi iš Krakių. Dar vienas ėjikas iš Krakių Daumantas Liutinskis, nuo praėjusių metų irgi gyvenantis Vilniuje, mus "patampo“ šeštadieniais per pratybas.
Kurį laiką gyvenai ir dirbai Anglijoje, ar negalvoji ten grįžti?
Tikrai ne, tai jau praeitis. Gaunu 402 eurų stipendiją, dar padeda klubas „Interwalk“, kaip visko ir užtenka. Sportuoju ne dėl pinigų. Gyvenu su mama dviejų kambarių bute Šeškinėje, viskas šalia. Netoliese yra ir Lietuvos sporto medicinos centras, kur einu pas masažuotoją.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.