sportas.info | 2010 m. rugsėjo 8 d. 13:15 |
![]() ![]() |
Argentinos egzaminas - daug sunkesnis
„Lietuviai gali įveikti argentiniečius. Bet tik tuo atveju, jei tiksliai vykdys trenerio nurodymus“, – įsitikinęs Sergejus Jovaiša.
![]() |
Pasaulio čempionato aštuntfinalio rungtynės Stambule su kinais baigėsi taip, kaip ir turėjo baigtis – Lietuvos rinktinės pergale 78:67.
Tačiau, kaip jau įprasta pirmenybėse Turkijoje, mūsų šalies rinktinė ir antradienį leido varžovams įgyti pranašumą, kurį vėliau teko tirpdyti.
Ketvirtadienį Lietuvos komandos laukia daug sunkesnis egzaminas – ketvirtfinalio dvikova su Argentinos krepšininkais, kuriuos į priekį veda rezultatyviausias pasaulio čempionato žaidėjas Luisas Scola. Jis vidutiniškai per rungtynes pelno 30,3 taško. Argentiniečiai aštuntfinalyje 93:89 palaužė kitą Pietų Amerikos komandą Braziliją. L.Scola šiame mače pelnė 37 taškus.
a
Ketvirtąją vietą rezultatyviausiųjų sąraše užimantis Linas Kleiza vidutiniškai renka 19,5 taško.
Ketvirtfinalio mačą ketvirtadienį dar žais JAV ir Rusija. O trečiadienį dėl bilietų į pusfinalį kovos Serbija ir Ispanija bei Turkija ir Slovėnija.
Į įvykius Turkijoje pažvelgėme 1982 metų pasaulio čempiono, legendinio „Žalgirio“ krepšininko Sergejaus Jovaišos akimis.
Lyderis. L.Kleizos pasirodymas buvo fantastinis. Jis ne tik pelnė 30 taškų, bet ir puikiai gynėsi, sugriovė labai daug priešininkų sumanymų.
Mačas. Nedidelis skirtumas ir pati eiga – ne įspūdingi. Bet reikia suprasti rungtynių reikšmę ir vyrams atleisti už buksavimą starte. Kai lietuviai įsivažiavo, nebepaleido iniciatyvos. O kinai niekuo nenustebino. Nebent tuo, kad per pirmąją rungtynių pusę įmetė į mūsų krepšį 40 taškų. Tai jiems – lyg dovana. Antroje mačo pusėje kinų atakos buvo supančiotos, o lietuviai neblogai pasinaudojo savo individualiomis savybėmis ir išsprendė gynybos problemas.
Ketvirtfinalis. Prireiks visos komandos indėlio stabdant L.Scolą. Labai negerai, jei jis labai taikliai atakuodamas įmes 30 taškų. Neblogai, jei L.Scola surinks 20 taškų, nelabai gerai pataikydamas, Svarbiausia, kad kiti būtų uždengti, nes Argentinos komanda labai pavojinga. Ji brandi, suižaidusi, visi žaidėjai gali pateikti nemalonumų. Bet jei mūsų krepšininkai įvykdys trenerio planą, rungtynės turėtų baigtis gerai.
Mūsų komandą jau ne vieneriose rungtynėse tempė L.Kleiza. Neramu, kad varžovai gali susitelkti jį dengdami, o neatsiras kito žaidėjo, kuris iššautų.
Nemanau, kad psichologiškai atsiliekame nuo argentiniečių. Toli nuėjome, minimalus planas įvykdytas, todėl neslegia įtampa. Turėtume dar laisviau žaisti nuo pradžių. Nes negalima taip, kaip iki šiol. Nežinau, kiek dar gali tęstis ta loterija leidžiant priešininkams nutolti.
Štai mače su kinais jei Robertas Javtokas būtų pagavęs kamuolį, įmetęs kelis kartus pradžioje , gal viskas gal jau nuo pradžių būtų gerai. Bet kai vienas kuris krepšininkas sužaidžia žemiau savo galimybių, tas neužtikrintumas persiduoda ir kitiems.
K.Kemzūra labai protingai padarė ilgiau aikštėje palaikęs Joną Mačiulį, nors jam nesisekė. Bet treneris norėjo, kad Jonas atsigautų ir kitose rungtynėse būtų geresnės nuotaikos, kad neliktų dvejonių.
Rinktinės psichologinis ir taktinis pasirengimas yra puikus. Tiesiog reikia įvykdyti, ką sumano treneris. Gerai, kad dar kompensuoja širdis, ryžtas. Bet reikėtų, kad meistriškumas išliktų nuo pradžios iki pabaigos.
Aštuntfinalis. Nebuvo jokių staigmenų. Visos rungtynės baigėsi logiškai. Žinoma, sunku buvo nuspėti, kaip sužais serbai ir kroatai. Jie vieni kitus puikiai pažįsta. Kaip ir brazilai su argentiniečiais.
Ateitis. Ir gerai, ir blogai, kad kitais metais per Europos čempionatą Lietuvoje žais 24 komandos.
Bus daugiau rungtynių be intrigos, kaip ir šiame pasaulio čempionate – čia kai kurios komandos ir aštuntfinalyje nesugeba rimtai pasipriešinti favoritams.
Kai Europos čempionate žaidė tik 16 komandų, bet kuri galėjo pateikti staigmeną. O dabar gali būti kelios ekipos, kurios tik mokysis žaisti ir nesukels sunkumų lyderiams.
Bet čempionatas bus ilgesnis, žiūrovai pamatys daugiau krepšinio. Šalims, kurios šiaip nepatektų į tokio lygio varžybas, irgi bus naudinga.
Mums gal geriau, jei būtų mažiau komandų. Trumpesniu keliu nueitume į finalą. Nors lengvesnės rungtynės kartais padeda nušlifuoti žaidimą. Pavyzdžiui, mačo su kinais pabaigoje, kai jau žygiavome pergalės keliu, buvo gerai pasikartoti derinius.