Jokūbas Plytnikas | 2015 m. rugpjučio 11 d. 20:10 |
![]() ![]() |
Po išvermės žygio - cepelinai oro uoste
„Šioms lenktynėms žmonės ruošiasi bent pusę metų. Man išėjo šiek tiek kitaip“, — juokėsi M. Ratkevičius, numynęs 3800 km nuo Belgijos iki Turkijos
Trys tūkstančiai aštuoni šimtai kilometrų. Dviračiu. Per 40 laipsnių karštį. Be jokių specializuotų treniruočių. Tokį žygdarbį atliko dviratininkas Marius Ratkevičius, dalyvavęs „Transcontinental“ lenktynėse nuo Belgijos iki Turkijos. Šiose varžybose vienintelis dalyvavęs lietuvis finišavo pirmadienio vakarą ir užėmė 58-ąją vietą.
Sugrįžo geros nuotaikos
M. Ratkevičius šiandien parskrido į Vilnių. Kartu parsivežė ir savo dviratį. „Ten dabar sveikos dalies nėra, lyg metus aktyviai važinėtas būtų“, — apie savo transporto priemonę šmaikštavo vyras. Beveik jokio kito bagažo lietuvis neturėjo. Jis avėjo tais pačiais sportbačiais, su kuriais ir įveikė visą „Transcontinental“ distanciją.
Oro uoste jį pasitiko kolegos ir draugai su armonikos melodijomis ir cepelinais. Jų sportininkas paskanavo net nespėjęs pasisveikinti su visais susirinkusiais. „Dabar taip žmones iš turistinių žygių pasitinkate?“ — juokaudamas klausė M. Ratkevičius.
Pasiruošimas — tik techninis
„Tik nuovargis šioks toks yra. Pats jo objektyviai net nesuvokiu. Finišavau, nuvažiavau į viešbutį, išsimiegojau, o kitą dieną nesupratau, kas buvo“, — savo savijautą komentavo M. Ratkevičius.
Didžiulių psichologinių ir fizinių jėgų reikalaujančioms lenktynėms dviratininkas laiko pasiruošti neturėjo. 3800 km įveikti ketino kitas lietuvis — Elijus Čivilis, kuris šioms lenktynėms ir treniravosi. Aplinkybės lėmė, kad paskutinėmis dienomis E. Čivilį pakeitė M. Ratkevičius.
„Paprastai šioms lenktynėms žmonės ruošiasi bent pusę metų, kai kurie ir daugiau. Man išėjo šiek tiek kitaip, — su šypsena pasakojo sportininkas. — Likus trims savaitėms, Elijus pamatė, kad dalyvauti negalės, pasiūlė man. Aš pats nesu didelis mėgėjas tokių itin ilgų lenktynių. Tokia avantiūra išėjo ir dėl to nebuvo lengva. Per tą laiką fizinės formos nepagerinsi, tik išsimiegoti ir pailsėti gali. Ko, beje, padaryti vis tiek nepavyko. Jei būčiau pusmetį ruošęsis, būtų tikrai lengviau.“
![](http://www.old.sportas.info/images/banners/KIYiy8slw9Ax.png)
![](http://www.old.sportas.info/images/banners/KIYiy8slw9Ax.png)
Važiavo kęsdamas skausmą
Jam tokio tipo varžybos nebuvo itin pažįstamos: „Ilgiausia prieš tai mano įveikta distancija buvo 220 km per dieną. Čia pirmą dieną įveikiau 400 km. Dėl smarkiai ilgesnių atstumų, negu buvo įprasta ir, galbūt, dėl neteisingai pasirinktų pavarų, krūvis buvo šiek tiek per didelis. Todėl kilo problemų su čiurna. Nebuvau pas rimtą gydytoją, bet įtariu, kad turiu Achilo sausgyslės uždegimą. Ta trauma, negalint pailsėti, progresuoja. Bandžiau kompensuoti kita koja mindamas, bet tada skaudėti pradėjo ir ją. Tai mane lydėjo visą kelionę.“
Nors M. Ratkevičius su kitomis didelėmis problemomis nesusidūrė, bet su įvairiomis kliūtimis dorotis teko nuolat. „Važiuojant į tokias varžybas kiekviena menka smulkmena po savaitės tampa rimta problema. Anglas Jamesas Haydenas turėjo pasitraukti iš varžybų, nors važiavo vienas pirmųjų. Jo kaklo raumenys nebegalėjo nulaikyti galvos“, — lenktynių specifiką komentavo dviratininkas.
„Teko prigulti ant asfalto“
Tokios varžybos neapsieina ir be nemalonių nutikimų. M. Ratkevičiui teko nukristi nuo dviračio, kai priekinis ratas pataikė į vandens kolektoriaus groteles: „Praėjusį ketvirtadienį teko prigulti ant asfalto, bet pasisekė, kad važiavau lėtai. Planavau keliauti ir naktį, bet teko pusdienį laukti ryto, kol atsidarys parduotuvės ir galėsiu išsitiesinti ratą. Su kreivu važiuoti nebūčiau galėjęs.“
Pasiteiravus apie sunkiausią kelionės dalį, sportininkas išskyrė antrąją „Transcontinental“ lenktynių pusę: „Jau buvo susikaupęs nuovargis, darėsi sunku psichologiškai. Nors atrodė, kad finišas — čia pat, nebėra visų kontrolinių punktų, tereikia iki galo nuvažiuoti, bet tuos kilometrus įveikti buvo labai sunku. Taip pat nepadėjo 40—41 laipsnio karštis ir įkalnės, į kurias slenki 7—8 km / h greičiu. Tas ruožas iš Bosnijoje ir Hercogovinos per Juodkalniją į Albaniją buvo sunkiausias.“
Antras kartas būtų kitoks
M. Ratkevičius įrašinėjo visus duomenis apie savo važiavimą, tačiau jų analizuoti dar nespėjo. „Kol kas dar net prie kompiuterio prisėdęs nebuvau. Statistika tikrai neparodys įspūdingo tempo“, — pasakojo dviratininkas.
Jis teigė nežinantis, ar kada dar ryžtųsi tokioms lenktynėms. „Niekada nesakyk niekada, bet jei kartočiau, tai daryčiau visai kitaip. Tikrai nebevažiuočiau taip avantiūristiškai, visiškai nesiruošęs“, — kalbėjo M. Ratkevičius.
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.