Marytė Marcinkevičiūtė 2015 m. rugpjučio 10 d. 13:02 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Prieš kelionę į Pekiną - nerimo gaidos

Palangoje daugiau kelialapių į pasaulio čempionatą neiškovota, o ir tų, kurie juos turi, gretos retėja. Bet kalbama ir apie galimybę iškovoti medalį.

LLAF generalinė sekretorė N.Medvedeva.
pliadisfoto.com nuotr.
LLAF generalinė sekretorė N.Medvedeva.

Palanga varžybų metu alsavo karščiu, lengvaatlečiams nebuvo lengva rungtyniauti. Tačiau kai kuriems sportininkams tai nesutrukdė pasiekti asmeninių rekordų. Vyriškai su suaugusiais varžėsi jaunieji sportininkai, kurie nepripažino autoritetų ir ne vienoje rungtyje juos nugalėjo.

 

Pirmą varžybų dieną, kai buvo iškilmingai atidarytas naujasis kurorto stadionas, kovas stebėjo mūsų šalies sporto vadovai – Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir generalinis sekretorius Valentinas Paketūras.

 

LTOK vadovė Palangos merui Šarūnui Vaitkui įteikė simbolinį raktą į pergales, taip pat „Olimpiniais žiedais“ apdovanojo neseniai 50 m. jubiliejų šventusį Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) prezidentą Eimantą Skrabulį.

 

Čempionatą abi dienas atidžiai stebėjo LLAF generalinė sekretorė, Barselonos olimpinių žaidynių dalyvė Nijolė Medvedeva.

 

Kaip įspūdį paliko naujasis Palangos stadionas?, - paklausėme N.Medvedevos.

Stadionas puikus. Čia – devyni bėgimo takeliai. Jis kompaktiškas, žiūrovai gerai viską gali matyti. Turime puikų stadioną ir Utenoje, tačiau ten nėra gero viešbučio, kur galėtume apgyvendinti sportininkus. Palangoje yra visos sąlygos.

 

Nors ir pats vidurvasaris, didelis karštis, tačiau čempionatą stebėjo pakankamai nemažai žiūrovų. Manau, kad tie, kurie atėjo į stadioną - nenusivylė.

 

Stadionas bus dar geresnis, kai kiek ilgiau pastovės. Nes danga čia paklota neseniai ir dar neįgijo visų reikimų savo savybių. Sportininkams ji yra per minkšta, o alinantis karštis dangą darė dar minkštesnę.

 

Tikėtis kažkokių stebuklingų rezultatų buvo sudėtinga. Tačiau gražių kovų netrūko. Tie, kurie buvo pasiekę svarių rezultatų, dar tikėjosi įvykdyti normatyvus į pasaulio čempionatą. Tačiau tai padaryti buvo labai sudėtinga, nors sakoma, kad stipriems sportininkams paprastai niekas nemaišo.

 

Gal dabar Palangos stadionas taps pagrindine Lietuvos lengvaatlečių vieta, čia dažniau rengsite šalies čempionatus, nors pasigirdo balsų, kad jis Lietuvos lengvosios atletikos federacijai brangiai kainuoja?

Čempionatą surengti tikrai kainuoja ne brangiau nei Kaune, kur ypač brangi yra pati bazės nuoma. Palangoje stadioną gauname geresnėmis sąlygomis.

 

Tačiau, ką reiškia tas brangu? Jeigu norime surengti  gerai, tai visada yra nepigu. Mūsų teisėjai gyvena Vilniuje ir Kaune. Bet kuriuo atveju juos reikia atvežti. Jeigu Vilniaus ir Kauno stadionai vidurvasary tokiais gerais orais yra visiškai tušti, tai mūsų sportininkai praktiškai rungtyniauja tik su savimi.

 

Kai žiūrovų daug, tai ir patiems sportininkams yra maloniau, ir mums, čempionato rengėjams. Vienareikšmiškai buvo geras sprendimas šalies čempionatą surengti Palangoje.

 

Kai planuojame kur rengti savo pagrindines varžybas, visus klausimus deriname su tais miestais, kurie labiausiai nori čempionato, žiūrime, kokias lengvaatlečiams jie suteiks sąlygas.

 

Tada LLAF taryboje sprendžiame, kurį miestą pasirinkti. Be abejo, čempionatus reikia rengti tam mieste, kuris pritrauktų daugiausiai žiūrovų.

 

Kalbant apie varžybų rezultatus, ar nekelia nerimo prastoka disko metiko Andriaus Gudžiaus sportinė forma?

Per disko metikų varžybas niekas pernelyg nenustebino, nė vienas sportininkas disko nenumetė 65-66 metrų. Gal nustebino tai, kad trys atletai – čempionu tapęs Aleksas Abromavičius bei prizininkai Andrius Gudžius ir Eligijus Ruškys - įrankį nusviedė už 60 m ribos. Net negaliu prisiminti, per kurį čempionatą taip yra buvę. 60 m – tai iš tikrųjų didmeistriška riba.

 

Bronzos medalininkas Eligijus Ruškys sezonui rengėsi su Virgilijumi Alekna ir tas įdirbis dabar davė gerų rezultatų. Metikų kompanija dabar tikrai yra gera.

 

Iki  pasaulio čempionato Pekine liko vos keliolika dienų, ar yra nerimo?

Taip, ne tik A. Gudžiaus sportinė forma mums kelia rūpesčių. Pakankamai daug mūsų lengvaatlečių, kurie įvykdė pasaulio čempionato normatyvus, yra traumuoti.

 

Tai – ėjikė Kristina Saltanovič, kuri dėl traumos negalės dalyvauti čempionate, šiomis dienomis traumą patyrė ir bėgikė Eglė Balčiūnaitė, kuri irgi nevyks į čempionatą.

 

Pekine nedalyvaus ir bėgikės Vaida Žūsinaitė, Živilė Balčiūnaitė, ėjikas Marius Žiūkas, kuris pats atsisakė dalyvauti, nes nesijaučia gerai pasirengęs. Mūsų komanda labai aptirpo.

 

Neramina ir Palangoje pasiekti šuolininko į aukštį Raivydo Stanio, disko metikės Zinaidos Sendriūtės rezultatai. Šie sportininkai sustiprėjo fiziškai, tačiau turi  technikos problemų. Reikėtų viską sustyguoti. Gal iki pasaulio čempionato jiems pavyks viską suderinti.

 

Ar nebandote kalbinti Virgilijaus Aleknos, kad jis konsultuotų mūsų disko metikus?

Jo kalbinti nereikia, jis ir šiaip jau padeda. Virgilijus ateina į stadioną ir mūsų metikams geranoriškai padeda, negaili patarimų, su metikais labai gražiai bendrauja.

 

Labi gražu, kad Virgilijus dalyvavo mūsų čempionate, nors ir be konkurencijos. Jo viduje dar dega azartas, jis nori viename sektoriuje pasivaržyti su jaunesniais varžovais. 

 

Šiemet Virgilijus diską numetė tiek, jog galėjo dalyvauti čempionate. Kita vertus, mes Lietuvos čempionate leidžiame startuoti visiems lengvaatlečiams be konkurencijos. 

 

Štai pasiprašė čempionate dalyvauti Ukrainos 400  bajerio bėgimo atstovė Ana Ryžikova ir mes jai neprieštaravome.  Kai mums reikia pagalbos, jie mums irgi padeda.

 

Ar atkreipėte dėmesį į lengvaatlečius, kurie beldžiasi į Lietuvos suaugusiųjų rinktinės duris?

Jaunų, talentingų lengvaatlečių turime. Tik neaišku, ar jie tik liks sporte. Jaunų niekas nepalaiko, jiems ypatingai sunku. 400 m gerai bėga klaipėdietė Erika Krūminaitė, auga talentingas sprinteris Gediminas Truskauskas.
 

Puikiai ietį meta 19-metis Edis Matusevičius, kuris, būdamas toks jaunas, įvykdė tarptautinės klasės sporto meistro normą. Tokių talentų lengvojoje atletikoje - vienetai.

 

Negaliu 100 procentų teigti, tačiau panašu į tai, kad šis 19-metis talentas yra vienas iš nedaugelio arba, ko gero, vienintelis, tokiame amžiuje įvykdęs tarptautinės klasės sporto meistro normą.

 

Auga perspektyvus disko metikas Domantas Poška, kuris dar nėra atsiskleidęs, bet teikia daug gražių vilčių.

 

Kuris lengvaatletis čempionate labiausiai nudžiugino?

Šiame čempionate niekas nenustebino, o per sezoną – tie sportininkai, apie kuriuos tik ką kalbėjau. Jie sėkmingai dalyvavo komandiniame ir Europos čempionatuose.  Džiugina, kad jaunimas pakankamai sparčiai tobulėja ir norisi jam palinkėti, kad ir  toliau nesustotų vietoje.

 

Ar pasaulio čempionatui rinktinė rengsis kartu?

Kartu nesirengs. Ištvermės atstovai (ėjikai ir maratonininkai) ką tik grįžo iš treniruočių stovyklos Italijos aukštikalnėse, jie rengsis arba namuose, arba Druskininkuose. Disko metikė Zinaida Sendriūtė čempionatui liko rengtis Palangoje.

 

Šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė grįžo į Vilnių, Raivydas Stanys – į Kauną. Pirmieji lengvaatlečiai į Pekiną išskris rugpjūčio 17 dieną.  Sportininkai į čempionatą vyks skirtingomis dienomis. Tarkime, Andrius Gudžius ir Raivydas Stanys yra nusiteikę išvykti likus 10 dienų iki starto ir Pekine adaptuotis. Maratonininkės vyks tik varžybų išvakarėse, o ėjikai – likus 10 dienų. 

 

Su kuo siejate didžiausias viltis čempionate?

Su Airine Palšyte, kuri yra gerai pasirengusi čempionatui. Nežinau, kaip jaučiasi ėjikės ir maratonininkės. Neaišku, kaip mūsų sportininkams pavyks adaptuotis Kinijoje, nes jie neturi didesnės patirties. 

 

Lengvaatlečiai dar patys galvoja ir nėra tikri, kokį priimti geriausią sprendimą dėl kelionės į Pekiną datos. Mes nei atletams, nei į treneriams nenurodome vykimo į Kiniją laiko. Tai – jų pačių sprendimas.

 

Ar nenusiminsite, jeigu grįšite be apdovanojimų?

Mums tai nebūtų didelis nusivylimas, nes ir praėjusiame čempionate lengvaatlečiai neiškovojo medalių. Juos laimėti tikrai nėra taip paprasta. Tokių sportininkų, kaip Virgilijus Alekna, mums dar reikės palaukti, jie kasmet negimsta.

 

Jeigu pasieks savo geriausią rezultatą (198 cm), medalį gali pelnyti Airinė Palšytė. Tačiau viską parodys ta diena, tas sektorius ir varžovės, su kuriomis mūsų šuolininkė bus tame pačiame sektoriuje. 

 

Lietuvos čempionatas vyko ypač karštu oru, ko gero, panašus oras bus ir Pekine.

Manau, kad taip. Tačiau oro sąlygos stadione neturėtų turėti ypatingai didelės reikšmės rezultatams. Sudėtingiau bus tik ištvermės sportininkams. Gi sprinteriams, šuolininkams, metikams reikia šilumos. Visiems atletams geriau, kai būna šilta, o ne šalta.

 

Ar pasaulio čempionatu baigsis mūsų lengvaatlečių sezonas?

Airinė Palšytė dar dalyvaus dvejose Deimantinės lygos varžybose, startų turės dar vienas kitas mūsų lengvaatletis.

 

Kiek tikitės kelialapių į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes?

Svajojame apie dvidešimt, bet 15 mūsų sportininkai turėti dalyvauti Rio de Žaneire. Šiai dienai jau 11 mūsų lengvaatlečių įvykdė olimpinį normatyvą. Tačiau jų vykdymas įsigaliojo tik nuo gegužės mėnesio ir tęsis iki liepos pabaigos. Prieš akis – dar kone visi metai.  

      

 

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas