Marytė Marcinkevičiūtė | 2015 m. liepos 15 d. 12:08 |
![]() ![]() |
Rekordininkė svajones verčia realybe
Neretai po finišo vos spėjusi atgauti kvapą Brigita Virbalytė-Dimšienė ima į rankas mikrofoną ir kalbina kitus varžybų dalyvius.
![]() |
Brigita Virbalytė-Dimšienė – universali ėjikė. Jai priklauso 5 km (stadione - 21 min. 17,8 sek., manieže - 21 min. 23,44 sek.), 10 km (43 min. 13 sek.), 40 km (3 val. 32 min. 48 sek.) ir 50 km (4 val. 25 min. 21 sek.) nuotolių Lietuvos rekordai.
Neretai po finišo vos spėjusi atgauti kvapą ji ima į rankas mikrofoną ir kalbina kitus varžybų dalyvius. B. Virbalytę-Dimšienę sporto mėgėjai žino ne tik kaip lengvaatletę, Londono olimpinių žaidynių dalyvę, bet ir kaip LRT sporto žinių reporterę.
Įgyvendinai didžiausias savo svajones: mokydamasi Alytuje, norėjai tapti sporto žurnaliste ir ja tapai. Studijuodama Vilniaus universitete žurnalistiką, troškai tapti olimpiete ir savo tikslą pasiekei. Apie ką dar svajoji?
Išsipildžius šioms dviem svajonėms, norisi, kad jos mano gyvenime pasiliktų kuo ilgiau. Supratau, kad be didžiojo sporto negaliu gyventi. Šiemet vasario 1-ąją man sukako 30 metų ir norom nenorom pradėjau galvoti, kad ne už kalnų sportinės karjeros pabaiga. Tačiau stengsiuosi daryti viską, kad ėjimo takelyje pasilikčiau kuo ilgiau.
Sportinis ėjimas – dalis mano gyvenimo, šalia yra ir žurnalistika. Kartais atrodo, kad sukantis tokiu dideliu tempu sunku ištverti ir išgyventi, bet užtenka pabūti porą dienų be sporto ir darbo ir suprantu, kad kitaip negalėčiau.
Kiek šiemet startavai, įvykdei Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių normatyvus. Vadinasi, esi labai gerai pasirengusi šiam sezonui?
Olimpinis normatyvas man nepakluso tik per tarptautinį Alytaus festivalį, tuomet kartu vyko ir Lietuvos 20 km sportinio ėjimo čempionatas. Iš vakaro pasigavau kažkokį gerklės virusą, jis mane pakirto tiesiog per kelias valandas.
Labai gaila, kad taip atsitiko, galėjau kovoti dėl pirmosios vietos ir čempionės titulo. Nurijau karčią piliulę, nesuvaldžiau ašarų. Tačiau prieš akis pagrindinės sezono varžybos – pasaulio čempionatas Pekine, ten norisi pasirodyti kuo geriau. O sezono pabaigoje, kaip sakoma, desertas –10 km nuotolis, kurį labai mėgstu, nes esu gana greita. Bandysiu pagerinti savo geriausią rezultatą.
Alytuje po finišo sunkiai tramdei ašaras. Esi labai jautri, reaguoji į mažiausias nesėkmes?
Nemanau. Esu iš tų, kurie sukauptą blogį nori išverkti, niekada jo nelaikau savyje. Visada sakau, kad esu stipri asmenybė. Mano moto – pralaimėjimas gėdos vertas tik tada, kai lengvai pasiduodi. Man didelės emocijos sukyla ir po gero pasirodymo, tada taip pat galiu apsiverkti, tik džiaugsmo ašaromis. Esu gana emocinga, tokiose situacijose negaliu susivaldyti.
Lietuvos čempionate pelnytas sidabro medalis – taip pat puikus laimėjimas. Nesi juo patenkinta?
Nelabai. Prieš mėnesį dalyvavau Europos taurės varžybose, per treniruotes taip pat ėjau daug greičiau, todėl Alytuje buvo visos galimybės pagerinti asmeninį rekordą. Negaliu sakyti, kad man distancijoje buvo labai karšta, to tikrai nejutau, tik liga sugriovė visus mano planus.
Labiausiai gaila įdėto darbo. Alytuje turėjau puikią progą įrodyti, kad per pratybas laiko veltui neleidau. Pekine per pasaulio čempionatą siekti asmeninio rezultato bus labai sudėtinga – ten visiškai kitokios klimato sąlygos. Pagrindinis mano tikslas – ne asmeninis rekordas, o kuo aukštesnė vieta.
Ar mėgsti dalyvauti varžybose gimtajame Alytuje?
Ne, nes man tai – papildoma atsakomybė. Visi aplinkiniai trokšta, kad laimėčiau varžybas namie. Prieš porą metų visada reikėdavo varžytis su Kristina Saltanovič, o dabar – su Neringa Aidietyte. Kai dalyvauju kitur, neslegia tokia didelė atsakomybė. Kitose varžybose tikrai būčiau šimtu procentų pasitraukusi iš trasos, nes savęs kankinimas tikrai nieko gero neduos.
Gimtajame mieste labai nualinau save, ėjau sukandusi dantis. Distanciją per didžiules kančias baigiau vien dėl tų žmonių, kurie atėjo manęs palaikyti.


Ar grįžusi į Alytų sportuoji?
Į gimtinę labai retai grįžtu, čia pasportuoju gal tik vieną kartą per metus. Dažniau keliauju į vyro gimtinę Lazdijų rajone Avižieniuose. Šalia yra ir mano kaimas Buteliūnai, kuriame anksčiau gyveno močiutė. Kartais ten ir pasitreniruoju.
Tačiau man geriausia vieta pasaulyje – Vingio parkas. Man čia treniruotis – šventas reikalas. Ir tik pasitaikius laisvam šeštadieniui važiuojame į kaimą. Vingio parke labai smagu treniruotis su N. Aidietyte.
Varžybas visada stebi tavo vyras Marius. Ar jis tave lydi ir į keliones užsienyje?
Jis stebi visas Lietuvoje vykstančias varžybas, man daug padeda. Aistringi mano sirgaliai yra ir tėveliai – Vilija ir Liubertas Virbaliai, brolis Rimvydas. Kai šeima stebi varžybas, man sunkiau rungtyniauti, nes tenka didesnė atsakomybė. Kai man nesiseka, ne lengviau ir jiems.
LRT, manau, norėtų, kad dirbtum kaip etatinė darbuotoja. Kokių turi planų po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių?
Kol kas atvirai niekas nesakė, kad norėtų mane matyti etatine darbuotoja. Esu labai patenkinta tomis sąlygomis, kurios yra dabar. Suprantu, kad kolegoms reikia daugiau mano pagalbos, kartais dėl varžybų ar treniruočių kai ko ir nepadarau. Kol kolegos mane kęs tokiomis sąlygomis, tol dirbsiu.
Esu kritiška, kartais atrodo, kad žurnalistikai skiriu per mažai dėmesio. Reportažus norisi parengti kuo kokybiškiau ir objektyviau, kad žiūrovai ir mano pašnekovai būtų tuo patenkinti. Negaliu lygiuotis į geriausius Lietuvos sporto žurnalistus, bet stengiuosi kuo geriau atlikti savo darbą, nes visada esu maksimalistė, noriu, kad visi džiaugtųsi mano darbu.
Gyveni prie Lentvario. Kodėl pasirinkai šią vietovę? Juk treniruotis ir dirbti važinėji į Vilnių.
Lentvaris – 20 km nuo Vilniaus, nėra taip toli. Mašina atvažiuoju per 20 minučių. Į namus grįžtu tik vakare ir visada galiu pabūti gryname ore, atsisėsti ant pievelės ir ramiai išgerti arbatos. Tai, manau, daug geriau, nei gyventi Vilniaus šurmulyje. Gyvenu Lentvaryje, o namas – dar viena mano svajonė. Tačiau su vyru kol kas neskubiname įvykių ir nežinome, kada jį turėsime.
Ar galvoji apie šeimos pagausėjimą?
Kol kas mano šeima – vyras ir tėvai. Pasibaigus Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms mano planuose vaikų dar nėra, o paskui žiūrėsime. Laukiu tos dienos, kai atsikėlusi galėsiu pasakyti: dabar jau esu subrendusi tapti mama ir noriu ja būti. Kol kas motinystei nesu pasirengusi.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.