Marius Grinbergas - iš Baku | 2015 m. birželio 20 d. 19:41 |
![]() ![]() |
Ant garbės pakylos - šypsenos ir ašaros
Drąsa, kovingumas ir susitelkimas. Tai, pasak Ievos Dumbauskaitės ir Monikos Povilaitytės, buvo svarbiausi dalykai, atvedę jas ant garbės pakylos Baku.
Mače dėl trečiosios vietos 20-metės paplūdimio tinklininkės 2:0 (21:19, 21:19), 2:0 palaužė Italijos porą 26 metų Laurą Giombini ir jos bendraamžę Giulią Toti.
"Žiauriai geras jausmas. Po pralaimėto pusfinalio buvome pakankamai liūdnos, be nuotaikos. Bet grįžusios į kaimelį supratome, kad nieko dar nepraradome, galime laimėti medalį. Nusiteikėme, net ir mūsų šypsenų pamatėte, ir rungtynės gražios buvo. Mes mėgavomės tinkliniu, mažai klydome. Atrame sete gal kiek išsiliejo emocijos, psichologiškai nesusitvardėme. Bet paskui vėl viskas buvo gerai. Labai džiaugiamės", - prisipažino M.Povilaitytė netrukus po lemiamos dvikovos dėl medalio. I.Dumbauskaitė tuo metu keliavo į dopingo kontrolę. "Gali užtrukto, nes po tokų rungtynių organizme skysčių nelieka", - pastebėjo sportininkių treneriai.
Tiesiai iš dopingo kontrolės I.Dumbauskaitė atskubėjo į apdovanojimo ceremoniją. Pagrindinėje palūdimio tinklinio aikštėje stipriausios žaidynių komandos ant smėlio šįkart žengė jų garbei patiestu kilimu. Medalius prizininkėms ant kaklo užkabino Europos olimpinių komitetų prezidentas Patrickas Hickey.
Auksą iškovojo Šveicarijos tinklininkės Nicole Eiholzer ir Nina Betschart. Jos finale 2:1 (21:16, 14:21, 15:13) įveikė pusfinalyje lietuves parklupdžiusias austres Leną Marią Plesiutschnig ir Kathariną Schutzenhofer.
Šveicarės Europos žaidynėse laimėjo visus septynis mačus. Tuo tarpu sidabrą iškovojusios austrės suklupo du kartus - finale ir pačiame pirmame turnyro mače, kai 1:2 neatsilaikė prieš I.Dumbauskaitę ir M.Povilaitytę. Lietuvės patyrė tik vieną nesėkmę - pusfinalyje.
"Pergalę skiriu visiems, kurie buvo čia arba stebėjo mūsų mačus per televizorių. Sulaukėme labai daug žinučių, kad mes galime laimėti, Buvo ir tokių, kurie netikėjo, kad parvešime į Lietuvą medalį. Ačiū jiems, nes tai mus dar labiau motyvavo", - tvirtino M.Povilaitytė.
I.Dumbauskaitės jausmai po turnyro buvo dviprasmiški: "Smagu, kad laimėjome medalį, bet žaidimas nebuvo labai fainas. Džiaugiuosi, kad išsisukome. Žiauriai neįtikėtina, keista. Tai, kad esame prizininkės, supratau gal po 5 ar 10 minučių. O ant podiumo tai ir ašarą nubraukiau, ir šypsena buvo. Viskas kartu. Kas buvo likę iš emocijų, viskas išėjo lauk."
Šios tinklininkės nuomone, sėkmę Europos žaidynėse lėmė drąsa, kovingumas ir komandos tvirtumas: "Buvome viena už kitą visą turnyrą, viena kitą nuramindavome. Susitelkimas, drąsa, noras laimėti atvedė į pergalę."

Mače dė bronzos beveik pusę pirmojo seto lietuvėms teko vytis varžoves. bet antrąją partijos pusę mūsų šalies tinklininkės sužaidė sėkmingiau. Lemtingas lūžis įvyko, kai I.Dumbauskaitė atliko tris neatremiamus padavimus iš eilės ir Lietuvos pora išsiveržė į priekį. "Tie trys padavimai buvo būtent tada, kai jų reikėjo", - teigė M.Povilaitytė.
Antrame sete rezultato sūpuoklės svyravo į abi puses, bet I.Dumbauskaitė ir M.Povilaitytė jautėsi tvirtai ir nužygiavo galutinės pergalės link. Kelis taškus M.Povilaitytė pelnė ne po įžaistos atakos, o vienu smūgiu atmušdama į ją lekiantį kamuolį tiksliai į varžovių aikštės pusę. Paklausta, ar šį smūgį galima vadinti jos firminiu, iš Tytuvėnų Kelmės rajone kilusi sportininkė juokėsi: "Treneriai tai vadina šituos smūgius Kelmės bajeriais. Nelabai jiems patinka."
Tinklininkių treneriai Tadas Donėla ir Marius Vasiliauskas buvo atviri - prieš žaidynes jie nesitikėjo, kad jų auklėtinės Baku užkops ant garbės pakylos. "Žinodamas komandas spėjau, kad galime būti 6-7 vietoje. O jei labai gerai sužaisimine, penktoje. Juk čia susirinko ir tokios komandos, kurios olimpinėse žaidynėse buvo patekusios į dešimtuką. Mes labai puikiai sužaidėme grupės varžybose, o austrės pakeliui į pusfinalį išstūmė visas favorites. Pirmasis ketvertas - kažkiek netikėtas. Bet čia yra Europos olimpiada, o olimpiadose dažnai būna netikėtumų. Mūsų panos parodė charakterį, kovojo ir tai atsispindi jų pasiektame rezultate", - teigė Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas M.Vasiliauskas
Paklausti, kokiais žodžiais nuteikė auklėtines kovai dėl bronzos, treneriai sakė: "Mes paprastai kalbame apie tai, kad čia yra tik tarpinės stotelės. Jei sportininkas nori laimėti olimpines žaidynes, jis turi turėti aukštesnius tikslus. Šiandien jos sužaidė čia, po savaitės jau laukia kitos varžybos. Jei šiandien galvotum, kad čia yra gyvenimo varžybos, tai tikrai nepavyktų sužaisti."
Paprašyti apibūdinti Europos žaidynių bronzos laimėtojas, jų treneriai kalbėjo: "Merginos yra labai įdomios. Jos orientuotos į tikslą, treniruočių procese nėra tokios, kokios turėtų būti. Mokosi pakankamai sudėtingai ir kartais reikia įkišti žinias per jėgą. Bet mes viliamės, kad tai yra jaunystė. Tikimės, kad subręs. Aišku, šie medaliai tam nepadeda. Tačiau tikrai nenorėtume atsisakyti apdovanojimų. Nes tokios džiaugsmo akimirkos - atlygis už sunkų darbą."
Tinklininkių iškovotas medalis - antras Lietuvos delegacijos taupyklėje Baku. Pirmas ant garbės pakylos užkopė kanojininkas Henrikas Žustautas, tapęs 200 m distancijos čempionu. Medalių lentelėje Lietuva užima 22-ąją vietą. Europos žaidynėse dalyvauja 50 šalių atstovai.