Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. rugpjučio 6 d. 13:00 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dariaus Draudvilos tikslas – Lietuvos rekordas

Europos čempionate puikiai pasirodęs daugiakovininkas Darius Draudvila užsidirbtus pinigus investuoja į savo pasirengimą varžyboms.

Darius Draudvila
Alfredo Pliadžio nuotr.
Darius Draudvila
   

Europos lengvosios atletikos čempionato šeštos vietos laimėtojas dešimtkovininkas Darius Draudvila šių metų sezoną baigė. Rugpjūčio 8 d. su žmona bei jos drauge atletas išvyks į JAV.

Barselonoje padarei tikrą stebuklą, per tokio aukšto rango varžybas dešimtkovėje pagerinai net penkis atskirų rungčių asmeninius rekordus ir pasiekei du geriausius sezono rezultatus.
Stebuklo nepadariau – padariau tą, ką galėjau. Pagerinau ne penkis asmeninius rekordus, o keturis. Įsivėlė klaida, paskelbiant mano rezultatą rutulio stūmimo sektoriuje. Mano asmeninis rekordas – 15 m 20 cm. O vieta – aukšta. Ją tokiuose čempionatuose sunku planuoti. Rungčių yra ne viena, o dešimt. Tam pačiam varžybų lyderiui ukrainiečiui Oleksijui Kasjanovui nepasisekė, jis gavo traumą.
Kai dabar pagalvoju, prizinė vieta buvo ranka pasiekiama. Varžybas stebėjo ir mano žmona su drauge, kurios į Barseloną atvyko likus vienai savaitei iki čempionato. Visi labai džiaugėmės sėkmingu pasirodymu.
 
Kur vyko tavo pasirengimas Europos čempionatui, ar sąlygos buvo geros?
Rengiausi Kaune, sąlygos buvo sudarytos geros. Po Lietuvos čempionato buvau nuvykęs parungtyniauti į Čekiją. Labai gerbiu savo pirmąjį trenerį, puikų žmogų Alfredą Starkevičių, kuris mane mokė įvairių rungčių subtilybių. Pamatęs, kad man gerai sekasi atskirose rungtyse, 2000 m. jis  man pasiūlė meistriškumą kelti pas daugiakovininkų trenerį Romą Bertulį.
Kai jis išvažiavo gyventi į Ameriką (su juo Amerikoje kelis kartus buvau  susitikęs), mano treneriu tapo Valdas Petkevičius. Šią vasarą, norėdamas man padėti, jis  už savo pinigus važiavo į varžybas Anglijoje, kaip treneris, buvo ir Europos čempionate Barselonoje.
 
Tau nesėkmingai susiklostė debiutas praėjusiame Europos čempionate Geteborge. Tada šuolių į aukštį sektoriuje gavai traumą. Ar Barselonoje rungtyniavai visas traumeles išsigydęs?
Geteborge gavau „nulį“ vienoje rungtyje ir čempionatas baigėsi. Į Barseloną vykau viską išsigydęs ir pasirengęs kautis. Per varžybas kartais paskaudėdavo kojas, bet tai buvo ne trauma, o varžybų nuovargis.

Kuri rungtis iš dešimties yra mėgstamiausia?
Mėgstamos yra 110 m barjerinis bėgimas ir šuoliai į aukštį. O dabar ypač pradėjo patikti šuoliai su kartimi, kurie anksčiau nepatikdavo. Atvažiavęs į Lietuvą su savimi atsivežiau ir kartį  – su ja buvo kiek sunkiau treniruotis, vienu metu netgi buvau praradęs šuolių jausmą. Bet per čempionatą viskas buvo kitaip. Tačiau kai kartelė buvo pakelta į 4 m 65 cm aukštį, padariau du prabėgimus... Buvo visos galimybės įveikti šį aukštį.

Tau šuoliai su kartimi – viena įnoringiausių rungčių. Šiemet du kartus esi neįveikęs pradinio aukščio ...
Pats žinau, kad po šuolių su kartimi pasirodymo varžybos man gali pasibaigti. Po aštuonių rungčių nebūni toks šviežias, kojas ir rankas kausto nuovargis. Pasirodymą šuolių su kartimi sektoriuje lemia daug įvairiausių faktorių.
 
Nuolat akcentuoji, kad tavo pačios silpniausios rungtys yra trys paskutiniosios. Ką galvoji daryti?

Toms rungtims, ypatingai 1500 m bėgimui, reikia pasirengti žymiai geriau. Su kartimi jau reikia šokti 4 m 90 cm ar netgi 5 metrus, o ieties metimo rungtis, nors ir yra silpna, mano pozicijos dešimtkovėje dažniausiai nepakeičia. Ieties metimas daug taškų neįvertinamas, gali mesti labai daug, bet taškų gausi mažai.
Šią rungtį, žinoma, reikia tobulinti, bet ypatingai didelio dėmesio jai neskirsiu. Geriau į tolį nušokti 10 cm toliau, nei ietį – 5 m toliau. Ieties metimas – nėra tragiška mano rungtis, 49 metrai – visai neblogai.
 
Kokie dabar tavo santykiai su Lietuvos lengvosios atletikos federacija? Anksčiau su ja pykaisi dėl to, kad, įvykdęs olimpinį B normatyvą, nebuvai nuvežtas į Pekino olimpines žaidynes?

Mano santykiai su federacija dabar geri. Gerai sutariu su naująja federacijos generaline sekretore Nijole Medvedeva. Visą laiką sutariau ir su federacijos prezidentu Eimantu Skrabuliu. Juoda katė buvo perbėgusi kelią su buvusiu LLAF generaliniu sekretoriumi Eugenijumi Buroku, kuris buvo nusistatęs prieš „amerikiečius“.
Kai daugiakovėje pradėjau rungtyniauti 2000 metais, o 2002 m. per pasaulio jaunimo čempionatą užėmiau šeštą vietą, per tą laiką gavau tiktai 200-500 Lt. paramos. Tačiau taip elgėsi anoji federacija, o dabar yra nauja, kuri yra gera. Po čempionato kalbėjausi su federacijos vadovais, mūsų santykiai žada keistis tik į gerąją pusę.


 
Jau aštuntus metus gyveni Amerikoje. Ką ten veiki?

Į Ameriką išvažiavau 2003 m. sausio pradžioje. 2006 m. gruodį baigiau Kanzaso universitetą. Prieš pustrečių metų sukūriau šeimą su taip pat Universitete studijavusia amerikiete – žmona nėra sportininkė, bet sportui prijaučia, pati kartais nubėga po 5 ar 10 mylių.
Neseniai nusipirkau namą. Kai tiktai įsigijau būstą, iškart teko išvažiuoti į Lietuvą. Vaikų dar neturiu, planuojame truputį palaukti. Esu lietuvis, gyvenantis Amerikoje. Kiekvieną savaitę telefonu kalbu su broliu, tėvais. Dabar gyvenu Vičitos miestelyje ir treniruojuosi Kanzaso universiteto sporto bazėje. Kaip treneris, padedu jų sportininkams. Juos treniruoju rytais, po to pats važiuoju treniruotis, o vakarais vėl einu į darbą. Treniruoju ir sportininkus, ir paprastus žmones, kurie nori būti sveiki ir stiprūs. Ateina pasportuoti verslininkai, beisbolo ir futbolo žaidėjai.
Tarp tų penkių dešimtkovininkų, kurie per Europos čempionatą mane aplenkė, turbūt, nėra nė vieno, kurie eitų į darbą. Jie visą dėmesį yra sutelkę sportui. O man reikia labai anksti keltis ir skubėti į darbą. Šimtu procentų negaliu atsiduoti vien tiktai sportui.
 
Ką veikei per trumpas atostogas po Europos čempionato?
Gražiai leidome laiką trise. Žmona jau yra buvusi Lietuvoje, o jos draugė ne, todėl pavaikščiojome po Kauno ir Vilniaus senamiesčiais, apžiūrėjome pilis, pabuvome gamtoje. Į Lietuvą grįžtu nedažnai, paskutinįjį kartą gimtinėje buvau prieš pusantrų metų.
 
Nepajutai, kaip reikia grįžti atgal į Ameriką. Kokie tavo artimiausi planai?
Treniruosiuosi, lauksiu žiemos sezono. Norėčiau dalyvauti Europos čempionate – nereikės bėgti 1500 m, o 1000 m, mano rezultatas, palyginti su lyderių, yra neblogas (2 min. 49 sek.). Šiemet dešimtkovės varžybose jėgas bandžiau penkis kartus, manau, kad pakankamai nemažai.
 
Kokią taškų sumą dešimtkovės varžybose norėtum surinkti?
Vilioja Lietuvos rekordas, priklausantis vilniečiui Ryšardui Malachovskiui, kuris pasiektas dar 1981 m. - 8438 tšk. Žiemą šalies septynkovės rekordą jau pagerinau (5878), nors, tiesa, nežinau dėl ko, jis dar nėra patvirtintas. Dešimtkovės rekordą bus sunkiau atakuoti, bet, tikėkimės, savo tikslą pasieksiu.
Tą padaryti galėjau jau Barselonoje. Po devynių rungčių turėjau surinkęs 25 tšk. daugiau, nei R. Malachovskis buvo surinkęs, tačiau jis labai greitai bėgo 1500 m. Patobulinus savo silpnąsias rungtis, apie rekordą būtų galima galvoti jau artimiausiu metu. Tačiau daug kas priklausys nuo to, kokios sąlygos man bus sudarytos sportuoti. Viena yra tiktai sportuoti ir visai kas kita, kai reikia visą dieną dirbti.
Pinigėlius, kuriuos su žmona iki šiol uždirbome, tenka taupyti, nes daugumą jų reikia išleisti sportui. Tačiau, jeigu nedirbčiau, negalėčiau sportuoti.
 
Kitais metais – pasaulio čempionatas, kuriame Tu jau pelnei teisę dalyvauti. Kokios tavo galimybės jame?
Prisidės Kubos, Amerikos daugiakovininkai, tačiau aš irgi nesnausiu. Niekas negali prognozuoti, kaip baigsis čempionatas, kadangi, pabrėžiu, dešimtkovė – tai dešimt rungčių, niekas nėra apsaugotas nuo traumų.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas