Lina Daugėlaitė/"Olimpinė panorama" 2015 m. balandžio 4 d. 13:34 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dviračių sporto šachmatai

Pusiaukelę, kurią treko meistrai įveikė kovodami dėl teisės kitąmet sukti ratus olimpiniame treke, lietuvės pasiekė klupdamos.

S.Krupeckaitė jau pradėjo rinkti olimpinės atrankos taškus.
pliadisfoto.com nuotr.
S.Krupeckaitė jau pradėjo rinkti olimpinės atrankos taškus.
Pusiaukelę paženklino vasario pabaigoje Prancūzijoje vykęs pasaulio dviračių treko čempionatas. Skausmingas jis tiesiogine ir perkeltine prasme buvo Lietuvos komandos lyderei Simonai Krupeckaitei. Iš Prancūzijos ji parsivežė ne tik taip reikalingų taškų, bet ir visiškai nereikalingų siūlių ant smakro. Jų Simona įsigijo ne atkaklioje varžybų kovoje, o ramiai besitreniruodama prieš kitą dieną laukusią keirino rungtį. „Simoną tiesiog numušė. Taip gali ir gatvėje nutikti – tai buvo nelaimingas įvykis“, – nieko nekaltina S.Krupeckaitės treneris ir vyras Dmitrijus Leopoldas. 
 
Lietuvos rinktinės vyriausiasis gydytojas Dalius Barkauskas prisimena, kaip viskas vyko: „Susidūrė keli dviratininkai ir parbloškė Simoną. Po to atlėkė kolumbietis ir trenkėsi į ją. Smūgis smakru į žemę, galvos sutrenkimas, kaklo trauma – visa puokštė sužeidimų.“ Lietuvei treniruotė baigėsi ligoninėje, kur vietos medikai susiuvo prakirstą smakrą. Tačiau didesnė bėda nei siūlės ant smakro buvo kaklo trauma. „Kaklo trauma visada labai nesmagus dalykas. Ji gana skausminga“, – patikina D.Barkauskas. 

Kad kitą dieną Simona stotų prie starto linijos, nemažai turėjo padirbėti medikai. „Nuskausminimas, uždegimą slopinantys vaistai, rankų darbas – buvo taikomas visas priemonių kompleksas. Ne paskutinį vaidmenį atliko ir Simonos charakteris. Ji – kovotoja. Po tokios traumos tikrai ne kiekviena galėtų tęsti varžybas. Juk reikėjo dalyvauti kenčiant skausmą, bet nepaisant to, kad buvo suleista nuskausminamųjų vaistų, skausmas liko“, – sako gydytojas, pridurdamas, kad Simonai stoti į startą prireikė ir valios pastangų. 

Viskas prieš akis

Po dviejų savaičių Panevėžyje vykusiose tarptautinėse treko varžybose S.Krupeckaitė jau skynė aukso medalius, nors likus kelioms dienoms iki jų treneris D.Leopoldas prognozuoti rezultatų nedrįso. „Daktarai dirba, mes irgi, bet Simona iki galo dar neatsigavo. Uždegiminiai ir atsigavimo procesai trunka ilgai. Į startą Simoną stos, bet daugiau nieko negaliu pažadėti“, – nedaugžodžiavo treneris.

Kartu su medaliais S.Krupeckaitė Panevėžyje pradėjo rinkti taškus, kad naują dviračių sporto sezoną įgytų teisę startuoti pasaulio taurės varžybose, o šios atvertų kelią į žemyno ir pasaulio čempionatus, tapsiančius paskutiniu tramplinu į Rio. Jeigu olimpinės žaidynės vyktų šiandien, Lietuvos rinktinės lyderė jose dalyvautų, bet iki žaidynių – dar visi metai. „Naują sezoną reikės taip pat startuoti ir laikyti tą pačią vietą. Dabar Simona yra dvyliktoje vietoje, to visiškai užtenka, kad vyktų į olimpines žaidynes. Ir sprinto, ir keirino rungtyse dalyvaus aštuoniolikos šalių atstovės. Iš jų Europai skirtos penkios vietos. Lietuvai galės atstovauti tik viena sportininkė. Tad kitąmet vėl startuosime Europos čempionate, pasaulio taurės etapuose ir pasaulio čempionate. Iki šių metų pabaigos praktiškai turėtų būti aišku, ar vyksime į Rio“, – sudėtingą atrankos sistemą dėsto treneris. 

Viltis – keirinas 

Toji nelemta trauma apkartino pasirodymą pasaulio čempionate. „Jeigu būtume pralaimėję, būtų aišku, kaip vertinti pasirodymą. O dabar negaliu net apsakyti, ką mes jautėme tuo metu, kai Simona griuvo – kartu su ja griuvo ir mūsų viltys. Neturėjome galimybės savęs parodyti keirino rungtyje“, – apmaudo neslepia treneris, nes būtent su keirinu siejamos didžiausios olimpinės viltys.
 
Tarp sprinto rungties dalyvių pasaulio čempionate S.Krupeckaitė užėmė septintą vietą. „Šiemet jos rezultatai kilo vis aukštyn, su kiekvienu startu sportinė forma vis gerėjo. Europos čempionate buvo penkta, tad septinta vieta pasaulio pirmenybėse nėra blogai. Bet pagrindinė rungtis vis dėlto buvo keirinas. Laukėme jo, bet nesulaukėme“, – sako dviprasmiškai rezultatus priverstas vertinti D.Leopoldas.

Metai – ne riba

Į kovą dėl dar vieno olimpinio kelialapio S.Krupeckaitė stojo grįžusi po motinystės atostogų. Su vyru ir treneriu D.Leopoldu ji augina pusantrų metų sūnų Maksimiljaną. Suderinti motinystę ir didįjį sportą nėra paprasta. Vyras juokiasi, kad sūnus mamai treniruotis leidžia kartais. „Vaikas stiprus, greitas. Labai daug laiko reikia praleisti su juo. Į varžybas išleidžia sunkiai, bet nieko nepadarysi – mes visi turime savo darbus“, – pasakoja D.Leopoldas. Beje, jaunoji dviratininkų atžala jau turi du dviračius. „Bet kažkodėl jam labiau patinka mašinos“, – šypsosi tėtis. 
 
Po pertraukos grįžusi dviratininkė pedalus mina greičiau nei prieš sūnaus gimimą, bet varžovės taip pat tobulėja. „Bendras lygis pakilo. Niekas nestovi vietoje. Dabar sprinto varžybose moterys „išvažiuoja“ iš 11 sekundžių – prieš porą metų tai buvo stebuklas, o dabar pagrindinis dešimtukas važiuoja greičiau nei per 11 sek.“, – dviračių sporto niuansus dėsto D.Leopoldas. 

Pasaulio čempionate lietuvė savo rungtyse buvo viena vyriausių dviratininkių. Tačiau, pasak trenerio, 32-eji metai – tikrai ne riba. „Ypač sprinte. Viską lemia patirtis. Pirmasis dešimtukas važiuoja praktiškai vienodai, todėl svarbu, kaip tu gali vesti savo važiavimą – tik tai lemia, kas atsistos ant pjedestalo, o kas liks šalia, – paaiškina treneris. – Keirine – lygiai taip pat. Galima sakyti taip: reikia išmokti žaisti šachmatais važiuojant 70 km/val. greičiu. Tai ir yra keirinas.“

Kortas sumaišė liga

Aušrinė Trebaitė į pasaulio čempionatą vyko tikėdamasi patekti į daugiakovės („omniumo“) rungties stipriausiųjų dešimtuką. Tačiau tarp dvidešimties dalyvių lietuvė liko tik šešiolikta. Tiesa, pradžia tokios baigties nežadėjo – A.Trebaitė laimėjo 10 km skračą, tačiau kitose penkiose rungtyse rezultatai vis labiau menko. „Nesisekė. Vieną rungtį laimėjau, paskui buvau ir paskutinė, ir per vidurį. Vyliausi dešimtuko, bet dėl olimpinių žaidynių dar niekas neprarasta“, – nenusimena dviratininkė. 
 
Silpnam lietuvės pasirodymui pasaulio čempionate įtakos turėjo liga, kuri likus porai savaičių iki čempionato paguldė Aušrinę į lovą. „Dėl ligos savaitę negalėjau normaliai treniruotis. Tai mane išmušė iš vėžių: dėl temperatūros negalėdamas normaliai treniruotis imi nervintis, stresuoti. Turbūt dėl to ir rezultatai tokie: turėjau jėgų tam vienam startui, o paskui jų pritrūko. Nebuvau labai geros formos“, – prisipažįsta sportininkė.

Kad koją pakišo liga, neabejoja ir treneris Antanas Jakimavičius: „Pasirodymas čempionate nestebuklingas, bet niekas neprarasta. A.Trebaitės rezultatas galėjo būti kokiomis trimis vietomis geresnis, bet daugiau iš jos reikalauti negalėjau – gripas buvo pagavęs. Tai atsiliepė – pirmą rungtį sugebėjo laimėti, o paskui ritosi vis žemyn. Niekada taip nekrisdavo, tad, manau, tai ligos pasekmės.“
Pasak trenerio, paprastai A.Trebaitei iš šešių daugiakovės rungčių bene geriausiai sekasi pasirodyti hito rungtyje ir grupinėse lenktynėse dėl taškų. „Persekiojimas apie vidurį, o silpniausia vieta – eliminavimo rungtis“, – prasitaria A.Jakimavičius. 

Taisyklių pasikeitimai
 
Prieš šį pasaulio čempionatą buvo sugriežtintos patekimo į varžybas taisyklės. „Kad papultume į čempionatą, reikėjo pereiti siaubingą atranką – tik atrodo, kad nedaug žmonių čempionate, bet kiek reikėjo iki jo nuveikti!“ – dviračių sporto užkulisius praskleidžia treneris A.Jakimavičius. „Taisyklės stipriai pakeistos, atranka į čempionatą sugriežtinta“, – treneriui antrina ir jo auklėtinė. 
 
Šiose pasaulio pirmenybėse daugiakovės rungties dalyvių skaičius nuo 24 sumažintas iki 20. Nauja ir tai, kad šaliai atstovauti gali tik po vieną dviratininkę. Be to, pirmąkart buvo būtinas vardinis kvietimas. „Anksčiau, jeigu šalis turėdavo vietą, bet kas galėjo važiuoti. Dabar turėjo dalyvauti tas žmogus, kuris iškovojo teisę startuoti čempionate“, – subtilybes dėsto A.Trebaitė. 

Olimpinėse žaidynėse daugiakovės rungties dalyvių skaičius bus dar mažesnis – startuoti Rio įgis teisę aštuoniolika dviratininkių. Europietėms tarp jų teks aštuonios vietos. „Aušrinė dabar reitinge dvylikta. Bet naująjį sezoną daug varžybų laukia, dar viskas gali apsiversti – visi metai prieš akis. Tikiuosi, kad naująjį sezoną važiuos geriau“, – optimizmo nepraranda treneris. 

„Sunki daugiakovė, reikalauja didelio pasiruošimo. Pasaulio čempionato rezultatais truputį nusivyliau, bet pasiraitosiu rankoves ir dirbsiu toliau. Dabar laukia geri orai, plentas“, – viltis į naują sezoną perkelia dviratininkė. 

S.Krupeckaitė jau pradėjo rinkti taškus, kurių reikia norint sėkmingai pasiekti Rio.
Sužeistą S.Krupeckaitę lydi jos vyras ir treneris D.Leopoldas
Daliaus Barkausko nuotr.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas