Lina Daugėlaitė 2010 m. vasario 19 d. 10:21 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Patriotiškumo lietuvius moko italas

Biatloninkės Dianos Rasimovičiūtės startus Vankuveryje per Lietuvos televiziją komentavęs italas Gian Luca Demarco žaibiškai tapo žinomas Lietuvoje

Gian Luca Demarco
Alfredo Pliadžio nuotr.
Gian Luca Demarco
   

 
26 metų italas Gian Luca Demarco jau pažįstamas visai Lietuvai – vaikinas žaibiškai tapo žinomas po pirmojo mūsų biatloninkės Dianos Rasimovičiūtės starto Vankuverio olimpinėse žaidynėse, kurį jis komentavo drauge su Tautvydu Meškoniu. „Dabar jau žinau, kad mergų trenerio nėra, o yra moterų treneris“, - juokdamasis lietuvių kalbos pamoką,  išmoktą tiesioginiame eteryje, dėsto italas. 
 
Jeigu nematys – nemylės 
 
Idėja komentuoti biatlono varžybas kilo pačiam G.L.Demarco. „Pas mus Italijoje visada komentuoja dviese: vienas – komentatorius, kitas – techninis sporto šakos žinovas. Taip ir kilo ši idėja. Ir man atrodo, mes pataikėme“. Taigi viešųjų ryšių akcija, kaip būtų galima pavadinti šią idėją, pavyko. Tai liudija ir šeši interviu, kuriuos Gian Luco davė per savaitę. Šis buvo – jau septintasis. „Jeigu žmonės mūsų nematys, niekada mūsų nemylės, jeigu nemylės, niekda neturėsime normalaus gyvenimo“, - įsitikinęs vaikinas.
 

 
Gian Lucui komentuoti sporto varžybas yra tekę anksčiau. Tačiau tą jis darė ne TV eteryje, o pačiose varžybų – biatlono, alpinizmo, kalnų slidinėjimo – vietose. Ir ne lietuviškai, o itališkai gimtojoje Italijoje. Tiesioginis TV eteris jam buvo naujiena. Bet patirtis buvo labai įdomi, nors prieš debiutą TV eteryje, prisipažįsta, jaudinosi smarkiai. Iš to jaudulio ir lietuviškos galūnės, kurios pasak paties Gian Luco, yra „neįmanomos“, dar labiau painiojosi.
 
„Norėjau pasakyti gražiai, kad nieks nesupyktų, o neišėjo – buvo dar blogiau nei normaliai“, - šypsosi. Prieš eterį Gian Luca specialiai pasimokė linksniuoti žodį „žmonės“. „Reikia sakyti „žmonės“, „žmonių“ ir taip toliau, o man vis išeina „žmogų“. Po pirmų varžybų man visi sakė, kad mergų treneriai neegzistuoja – čia buvo geras, žinau“, - pats juokiasi vaikinas, kurio nuoširdumas greitai paperka. O vietoj šovinių italui kartais išeina pasakyti „patronai“: „Netyčia – aš rusiškai visiškai nemoku, bet dirbu su treneriu V.Korčiaginu, jis baltarusis, mes turime susišnekėti, tai vienas žodis rusiškai, kitas lietuviškai. Kartais įdomiai išeina“.
 
Po komentavimo, nors ir buvo įspėtas geriau to nedaryti, italas viename lietuviškame naujienų portale vis dėlto užmetė akį į komentarus apie savo debiutą. „Iš tikrųjų klydau... Bet nepykau – aišku, kad aš netobulas. Man gaila, aš pasistengsiu. Noriu tobulinti lietuvių kalbą. Bet kursai kainuos pinigų, kurių aš dabar neturiu, kainuos ir laiko. O laiko aš iš viso neturiu, nes reikia rūpintis komanda, reikia prižiūrėti verslą, kuris padeda komandai. Tai sunkus darbas. Nesimokau ne dėl to, kad nenoriu ar kad esu studiavimo priešas. Ne“, - pasiteisina Gian Luca. 
 
„Serga“ už Lietuvą
 

Komentatoriaus duonos paragavęs vaikinas sako, kad lietuvių ir italų komentavimo maniera skiriasi. Be abejo, tai lemia ir skirtingi charakterių bruožai, kultūrinės tradicijos. „Aš negalėčiau komentuoti vienodu lygiu balsu. Prisimenu, kaip Turine galėjome matyti visus komentatorius. Mačiau, kaip prancūzų komentatorius atsikėlė nuo kėdės ir verkė: „Davai, davai, važiuok!..“ Tu negali komentuoti, jeigu nesergi už tą žmogų. Aš negalėčiau komentuoti Lietuvoje, jeigu nestočiau už Lietuvą. Jeigu palaikyčiau Italiją, būtų nemandagu ir nesąmonė“, - dėsto temperamentingasis italas, kuris taip pat temperamentingai per visas varžybas ne tik pats palaikė Lietuvos biatlonininkę Dianą Rasimovičiūtę, bet tą ragino daryti ir visus lietuvius.
 
„Esu antrasis, arba „rėkiantis“, treneris – būnu trasoje ir esu tas, kuris aprėkia, duoda gėrimo ir pasako, ką reikia daryti. Ir jeigu, kaip pasaulio jaunimo čempionate Tomas (Kaukėnas – aut. past.) eina ketvirtas, o italas už jo – aš į italą nežiūriu, o Tomą aprėkiu, kad tik aplenktų italus. Tai normalu. Kitaip negali būti. Reikia rodyti mūsų sportininkams, jaunimui, kad reikia karštai mylėti savo tautą. Tu niekada nelaimėsi olimpiados, jeigu nemylėsi savo rinktinės, savo šalies. Jeigu italas laimi kokias nors varžybas, jis visada dėkoja Italijai, verkia, dėkoja, kad ten galėjo būti – dalyvauti olimpinėse žaidynėse su Italijos vardu dėkinga. Tai didelė garbė. Reikia, kad taip pat būtų ir Lietuvoje, kitaip rezultatų bus labai sunku pasiekti“, - aiškina G.L.Demarco. Beje, grįžtant prie komentavimo. Lietuvoje italo Gian Luco balsą galima kas antrą penktadienį nuo 10 iki 12 val. išgirsti ir per „Marijos radiją“, kur jis veda laidą jaunimui. 
 
Ryšiai užsimezgė Turine
 

Tad kas gi tas Gian Luka Demarco ir kaip jis atsidūrė Lietuvoje? Jau beveik dvejus metus Lietuvoje gyvenantis italas Lietuvą atrado dar prieš penketą metų, kai atvyko į Kauną savanoriškai padirbėti viename socialiniame projekte su vaikais ir jaunimu. Tąkart vaikinas mūsų šalyje praleido šešis mėnesius. Kitas jo ir lietuvių susitikimas įvyko per Turino olimpines žaidynes – Gian Luca tapo Lietuvos olimpinės delegacijos asistentu. Nuo tada ir prasidėjo glaudus bendradarbiavimas su Lietuvos sporto šeima.
 
2007 m. jis buvo Lietuvos rinktinės asistentas universiadoje Turine. Po to jam bendradarbiauti pasiūlė Lietuvos biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas. „Į Lietuvą grįžau dėl Arūno Daugirdo, su kuriuo mes pradėjome įgyvendinti projektą dar Turino olimpinėse žaidynėse. Pamačiau, kaip ši federacija stengiasi, po truputį įsimylėjau šį projektą ir pačius sportininkus, kaip komandą“, - pasakojo pašnekovas. Kai jam pasiūlė keltis gyventi į Lietuvą ir dirbti čia, netikėtai iškilo problemų jo šeimoje, dėl to pasiūlymo G.L.Demarco turėjo atsisakyti ir likti gimtojoje Italijoje. „Maniau, baigėsi darbas su Lietuva“, - kad toks šansas pasitaikys du kartus, vaikinas netikėjo. Tačiau šansas pasikartojo lygiai po metų ir kai Lietuvos biatlono federacija italui darkart pasiūlė bendradarbiauti, jis atvyko į Lietuvą. 
 
Pagrindinis baras – vadyba
 
Šiandien italas G.L.Demarco rūpinasi Lietuvos biatlono rinktinėmis ir parama joms. Tomas Kaukėnas, Midaugas Kavoliūnas, Rokas Suslavičius, Karolis Dambrovskis – tai jo komanda, kurią jis, kaip antrasis treneris lydėjo, ir į varžybas. „Bet dabar treneriu dirba buvęs sportininkas Karolis Zlatkauskas, yra Viktoras Korčaginas – trenerių yra pakankamai. Mes su Arūnu pradėjome koncentruotis į paramą ir materialius dalykus – aprangą, maisto papildus, kad mūsų komanda galėtų normaliai gyventi ir būti lygi su kitomis. Tai labai svarbu, nors Lietuvoje tai padaryti truputį sunku. Per mano pažįstamus Italijoje radome firmą, kuri norėjo investuoti į šį projektą, nes žino mane, žino, kaip dirbu, susipažino su Lietuva, Lietuvos biatlonininkų rezultatais. Po truputį pradėjo labiau sektis“.
 
Iš Volpjano miestelio, įsikūrusio 15 km nuo Turino, į Lietuvą atkakęs Gian Luca apgailestauja, kad dėl rėmėjų paieškos, teko palikti biatlono komandą ir pačią Ignaliną, kurioje gyveno pusmetį, ir persikelti į sostinę, kur sukasi verslo reikalai ir kur Gian Luca, ieškodamas paramos biatlono rinktinei, pradėjo ir savo verslą. „Iš tikrųjų A.Daugirdas yra mūsų „mintis mašinėlė“ - jis turi labai daug ir gerų minčių. Kiekvienas turime savo idėjų, po to sėdame jas ir aptariame“.
 
Buvęs kalnų slidininkas ir ėjikas
 
Pats Gian Luca biatlono niekada nekultivavo. Jis – buvęs kalnų slidinininkas ir... sportinio ėjimo atstovas. Kaip suderinti šias sporto šakas, kuriomis italas užsiiminėjo ne priklausomai nuo sezono, bet lygiagrečiai ištisus metus? „Buvo truputį sunku, - šypsosi. - Bet pagrindinė mano sporto šaka buvo ėjimas“. Gian Luca buvo Italijos jaunimo rinktinės narys, tačiau į profesionalųjį sportą neperėjo – reikėjo pinigų vieneriems metams, kad galėtų išvažiuoti treniruotis pas rinktinės trenerį. „Nebuvo, kaip manęs išlaikyti – ne tokia turtinga mano šeima. Ir svajonė baigėsi“. Taip po 14 metų sportavimo su aktyviu sportu G.L.Demarco atsisveikino.
 
Paklaustas apie išsilavinimą, italas šypsosi: „Na va, čia sunku jau paaiškinti“. Ir vis dėlto bando aiškinti: „Studiavau ne sportą, nes Italijoje treneriu netapsi tik su universitetiniu išsilavinimu – reikia dar lankyti federacijų kursus. Baigęs universitetą tu esi bendras sporto specialistas, bet ne federacijos treneris“. Pats Gian Luca baigė lengvosios atletikos ir kalnų slidinėjimo federacijų kursus. O Italijoje universitete jis įgijo tarptautinio bendradarbiavimo ir socialinių, ekonominių ar politinių projektų šalyse, kur yra problemų, rengimo specialybę. 

Kalba „žiauri“
 

Lietuvių kalbos italas pramoko su vaikais, dirbdamas Kaune prieš penkerius metus. Su lietuviais bendraudamas toliau, išmoko ir lietuviškai šnekėti. „Aš nestudijavau lietuvių kalbos. Dabar, man atrodo, reikės. Toliau be gramatikos neįmanoma“, - šypsosi. Sunki lietuvių kalba? „Žiauri“, - rimtai atsako. Ne visi lietuviški žodžiai italui iš karto pasidavė. Su kai kuriais jis „kariauja“ iki šiol. Pvz.., iš pradžių jam niekaip nepavyko ištarti „tarp kitko“.
 
„Bet dabar išeina“, - gražiai taisyklingai tariamus šiuos žodžius išgirdau pati. O štai toks reikalingas žodis „persekiojimas“ jam nepasiduoda iki šiol. „Per-si-ki-i-mo lenktynės“, - bando skemenuoti. Sunku. „Sunkūs buvo techniniai biatlono žodžiai. Kai treneriui reikėdavo paaiškinti fizinį pratimą, iš pradžių buvo neįmanoma – reikėdavo piešti, rodyti. Sabaliauskas (Stanislavas Sabaliauskas – vyr. rinktinės treneris – aut past.) sėdėdavo vakarais su manimi ir aiškindavomės, kas ką reiškia. Ką reiškia pilvo presas, buvo sunku suprasti. Aš žinojau itališkai, bet norint paaiškinti kitiems reikėjo viską rodyti. Treniruotės pabaigoje būdavau mirštantis – viską reikėjo rodyti“, - juokiasi italas, kuriam teko padirbėti ir fizinio parengimo treneriu. 
 
Medaliai – po ketverių metų
 

Kiek laiko italas Gian Luca liks mūsų šalyje, atsakyti negali ir pats: „Aš dar pats sau neatsakiau į šitą klausimą. Žinau, kad reikia vykdyti šį projektą, kad į jį investavau savo gyvenimą ir netgi pinigų. Tai yra bendras projektas – yra daug gerų žmonių, kurie pradėjo dirbti kartu, stengiasi, skyrė savo finansų, laiko, meilės – visko“. O gal Lietuvoje laiko mergina? „Dar ne. Dabar man net gėda, nes visi žurnalistai parašė, kad dar neturiu merginos, kaip kažkoks nevykėlis, - juokiasi. - Bet iš tikrųjų atvažiavau čia ne dėl merginos. Merginų yra ir Italijoje. Yra gražių čia, bet ir Italijoje yra labai daug gražių. Man buvo žymiai paprasčiau Italijoje, nes vienoda kultūra, kalba vienoda“, - dėsto pašnekovas.
 
Gimtosios Italijos italas, gyvendamas Lietuvoje, labai pasiilgsta. O labiausiai jam trūksta mūsų krašte itališkų šypsenų. „Gražiausia vieta Lietuvoje yra prie Baltojo tilto, kai žmonės po darbo eina ten pasėdėti. Ten pamatysi tikrus lietuvius – linksminasi, šypsosi, šnekasi vienas su kitu. Į darbą eina visi pikti – lyg padarę kažką blogo“.
 
O kas Lietuvoje patinka labiausia? Pagalvojęs atsako: „Mano komanda“. Ir paklaustas, ar tiki, jog Lietuvos biatlonininkai kada nors iškovos medalių, nukerta: „Ne kada nors – po ketverių metų. Jeigu Tomas turės normalias sąlygas, jis laimės. Jeigu ne jis – Mindaugas taps medalininku, jeigu ne Mindaugas – Karolis Dambrovski. Dar yra jaunesnių, auga pamaina. Tik viena viena problema – mes nesudarome sąlygų sportininkams. Reikia pakeisti mūsų kultūrą. O italai ką laimėjo? - staiga grįžta prie tebevykstančių olimpinių žaidynių. – Penkiasdešimtukai? Aš žinau, kokie pinigai ten yra ir kokios sąlygos. Ir Michela Ponza yra žymiai stipresnė už Dianą, bet vis tiek nieko nepasiekė ir yra daug toliau nuo Dianos. Vokietės yra už Dianos – tai neįtikėtina, nes vokiečių biatlono komanda yra geriausia pasaulyje! Reikia, kad būtų ir sportininko noras. M.Nuener norėjo laimėti – iš jos veido matėsi, kad šitas žmogus nesustos, kad jis nori į priekį. Mano darbas nėra tik treniruoti. Mano darbas – ir kalbėti su sportinikais, duoti suprasti, kad sportuoti sunku ir jam reikia aukoti savo gyvenimą. Bet tu turi norėti. Jeigu nori laimėti medalį – sportuok, jeigu nieko nenori – mesk sportą dabar“, -  sako italas. 


 

Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas