Lina Daugėlaitė | 2010 m. liepos 16 d. 09:18 |
![]() ![]() |
Medalių daug, bet sporto šakų – mažai
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomajame posėdyje įvertinti pirmojo pusmečio Lietuvos sportininkų rezultatai.
![]() |
O jie, nepaisant finansinio sunkmečio, kol kas puikūs. Šiais metais iki liepos 15 d. Lietuvos sportininkai jau iškovojo 7 Europos ir pasaulio čempionatų olimpinių rungčių medalius. Kai teigė „Londonas 2012” programos vadovas Algirdas Raslanas, tai trečias rezultatas per pastaruosius aštuonerius metus – sėkmingesni buvo tik 2008 ir 2009 m. „Situaciją pavyko stabilizuoti, rezultatai geri. Kiti metai – olimpinės atrankos metai, todėl jie bus dvigubai sudėtingesni. Žvelgdami į statistiką, pastebime, kad jaunių ir jaunimo rezultatai jau ima prastėti, tad galvojant dar apie kitas olimpines žaidynes, gali būti sunkumų“, - kalbėjo programos „Londonas 2012“ vadovas.
Pagrindinis dėmesys šiomis sunkmečio sąlygomis skiriamas pagrindiniams sportininkams – jiems surengta 217 mokomųjų treniruočių stovyklų, jiems skiriamas didžiausias finansavimas. Į antrąjį ir trečiąjį olimpinės rinktinės kandidatų sąrašą įtrauktiems sportininkams, pasak A.Raslano, sunkiau. Pirmajame sąraše yra 37 sportininkai, jiems ir skiriamas pagrindinis dėmesys, antrajame – 48, trečiajame – 88 sportininkai.
Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinio direktoriaus pavaduotojas Ritas Vaiginas informavo, kad gegužės mėnesį, sumažinus kai kurių KKSD vykdomų programų finansavimą, olimpinei programai papildomai buvo skirta 300 tūkst. litų. Dar 60 tūkst. litų šią ar kitą savaitę Lietuvos Respublikos Vyriausybė turėtų skirti pasirengimui ir dalyvavimui pirmose jaunimo olimpinėse žaidynėse Singapūre. „Be to, LRV skirs 1,7 mln. litų iš privatizavimo fondo. Iš jų 700 tūkst. litų skirsime olimpinėms programoms. Taigi visoms olimpinėms programoms papildomai radome 1 mln. 60 tūkst. litų – KKSD savo pažadą ištesėjo“, - teigė R.Vaiginas.
LTOK prezidentas A.Poviliūnas pabrėžė, kad lėšų klausimas liks aktualus ir kitais, olimpinės atrankos, metais: „Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikime su sporto organizacijomis nieko paguodžiančio nepasakė – kiti metai bus dar blogesni. Pinigų daugiau nebus, taigi turimas lėšas reikia paskirstyti racionaliai“. LTOK vadovas taip pat atkreipė dėmesį, kad nors iškovoti jau septyni medaliai, dauguma jų – vienos sporto šakos – dviračių sporto, t. y. sporto šakų geografija siaurėja...
A.Raslanas taip pat priminė šiais metais sporto bazių statyboms skirtas lėšas: Ignalinos žiemos sporto centrui skirta per 5 mln. litų, Druskininkų sportininkų rengimo ir reablitacijos centrui – 3 mln. 700 tūkst. lt., Elektrėnų ledo rūmams - 1 mln. lt, Kauno plaukimo baseinui – 5 mln. 500 tūkst. lt. „Tikimės, kad iki 2012 m. turėsime geras sporto bazes“, - vylėsi jis.
Jau mažiau nei po mėnesio Singapūre prasidės pirmosios jaunimo olimpinės žaidynės. Į jas vyks 24 Lietuvos sportininkų delegacija. Juos lydės 16 trenerių, 3 gydytojai ir 2 masažuotojai. Pirmą kartą su sportininkų delegacija LTOK siunčia ir savo sporto ambasadorių. Pirmuoju Lietuvos sporto ambasadoriumi tapo pirmasis Nepriklausomos Lietuvos olimpinis čempionas disko metikas Romas Ubartas. O Lina Kačiušytė, olimpinė plaukimo čempionė, liepos pabaigoje vyks stebėti olimpinės ugnies pagerbimo ceremonijos į Berlyną.
Kaip teigė Lietuvos jaunimo rinktinės vadovas A.Raslanas, mūsų jaunųjų sportininkų rezultatai labai aukšti ir jie kovos dėl medalių Singapūre. Kiek medalių bus? A.Raslanas sakė, jog iškovoti tris, įmanoma. „Vladimiras Bajevas (bokso rinktinės vyr. treneris – aut. past.) mam garantavo vieną medalį. Abu išvykstantis boksininkai gali kovoti dėl medalių, bet bent vienas jų iškovoti medalį turėtų tikrai“, - sakė A.Poviliūnas. „Neramina, kad kai kurie sportininkai turi sveikatos sutrikimų dėl karščio. Per ateinančias dvi savaites bus atliktas sportininkų testavimas ir tada matysime tikrą vaizdą“, - informavo rinktinės vadovas.
LTOK prezidentas A.Poviliūnas supažindino su vizito Kinijoje, kurioje jis su LTOK gen. sekretoriumi Vytautu Zuberniu lankėsi birželio pabaigoje, rezultatais. Preliminariai sutarta, kad mūsų stalo tenisininkai ir jų treneriai galės stažuotis Kinijos olimpiniuose centruose – jeigu ne su elitiniais sportininkais, tai bent su antra pagal pajėgumą grupe. Derybos dėl badmintonininkų nebuvo sėkmingos – kinai diplomatiškai pasiūlė treniruočių sąlygų ir partnerių ieškoti Malaizijoje. Savo ruožtu LTOK vadovai pasiūlė kinams išnaudoti mūsų irklavimo bazę Trakuose ir Panevėžio treką rengiantis Londono olimpinėms žaidynėms. Pasak A.Poviliūno, galutinai visi taškai dėl bendradarbiavimo bus sudėti rugpjūčio 7–10 dienomis, kai į Lietuvą atvyks penkių žmonių Kinijos olimpinė delegacija.