lengvoji.lt | 2014 m. rugsėjo 3 d. 17:41 |
![]() ![]() |
Kritikams - piktas LLAF vadovo atsakas
"Jei kritika persunkta pavydu, blogą linkinčių paskatų ir tai kyla iš sporto pasaulio, tai nebėra kritika – tą pavadinčiau kenkimu", - rėžė E.Skrabulis
![]() |
„Džiaukis, lietuvi, kad kaimyno namas dega“, – byloja lietuvių priežodis. Iš 2014 metų Europos lengvosios atletikos čempionato Lietuvos lengvaatlečiai grįžo be medalių bei sulaukė aštrios kritikos šalies žiniasklaidoje. Londono olimpinėse žaidynėse lengvaatlečių būrys sudarė trečdalį visos sportininkų delegacijos (20 lengvaatlečių tarp 62 sportininkų), į Europos čempionatą Ciuriche (Šveicarija) vyko rekordiškai gausi 35 sportininkų komanda, o šių metų Europos komandiniame čempionate mūsiškiai pirmą kartą sugebėjo įsitvirtinti pirmoje lygoje.
Ar galime nubraukti šiuos nuopelnus ir teigti, jog lengvosios atletikos lygis šalyje krinta?
„Sportininkas į kritiką reaguoja dar labiau nei eilinis žmogus. Puikiai suprantame, jog be pralaimėjimų nebūna ir pergalių. Mūsų misija yra padėti sportininkams suprasti, jog jie yra talentingi, stiprūs, jog jie gali nugalėti save ir kitus“, – teigė Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis.
„Sportininkas į kritiką reaguoja dar labiau nei eilinis žmogus. Puikiai suprantame, jog be pralaimėjimų nebūna ir pergalių. Mūsų misija yra padėti sportininkams suprasti, jog jie yra talentingi, stiprūs, jog jie gali nugalėti save ir kitus“, – teigė Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis.
Kaip vertinate pasipylusią kritiką po lengvaatlečių pasirodymų?, – lengvoji.lt pasiteiravo E.Skrabulio.
Kritika yra neišvengiama ir nereikia jos bijoti. Kartais kritika yra būdas pasižiūrėti iš šono, ką mes darome teisingai ir ką darome neteisingai. Nereikia bijoti kritikos, jei ji yra geranoriška, objektyvi. Jei kritika yra persunkta pavydu, blogą linkinčių paskatų ir tai kyla iš sporto pasaulio, tai nebėra kritika – tą pavadinčiau kenkimu. Šunys loja, traukinys važiuoja. Tokios „kritikos“ sulaukiame nebe pirmą kartą, ji dažnėja ir stiprėja. Rinkimai pasibaigė, komandos suformuotos ir reikia dirbti vardan sporto. Reikia kritikuoti objektyviai, geranoriškai, su noru padėti, o ne kenkti.
Baisu ir liūdna, kad tokie „rašytojai“ labiausiai laukia oponentų nesėkmių. Nesistebėčiau, jei tokie žmonės džiaugiasi tuo, jog Mantas Kalnietis ar Virgilijus Alekna patiria traumas, Arvydui Saboniui nutrūksta achilas. Jie nori ne gražių kovų, o laukia galimybės, ką nors apjuodinti bei pasidžiaugti kito nesėkme. Manau, jog tie žmonės, kuriems šie žodžiai yra adresuoti, tą supras.
Ar manote, jog Lietuvos žiniasklaida yra neobjektyvi?
Negalima sakyti, jog neobjektyvi yra visa Lietuvos žiniasklaida: yra puikių specialistų, žurnalistų, žmonių, kurie myli ir supranta sportą, todėl jų nereikia tapatinti su tam tikrais asmenimis, mano nuomone, nenusipelniusiais vietos Lietuvos sporto žiniasklaidoje.
Kaip sportininkai reaguoja į kritiką? Ar tai gali paveikti jų pasirodymus?
Be abejo, sportininkas į kritiką reaguoja dar labiau nei eilinis žmogus. Prieš šį sezoną nuoširdžiai tikėjomės, jog iš svarbiausių čempionatų tikrai grįšime su geresniais rezultatais. Nesigailime to, jog į svarbiausias metų varžybas delegavome dideles komandas, nes visi sportininkai buvo iškovoję tą teisę, ko neturėjo daug pajėgių Europos lengvaatlečių. Tai, jog LLAF rado lėšų deleguoti tiek daug lengvaatlečių tiek į Ciurichą, tiek į Judžiną, yra mūsų federacijos nuopelnas. Privačios lėšos viršijo daugiau nei pusę viso metų svarbiausių varžybų biudžeto – reikėjo komandą deleguoti, apgyvendinti, maitinti, aprengti. Daug lėšų skyrėme pasiruošimui, kas tiesiogiai nepriklauso federacijai.
Liūdna, jog tų pergalių nebuvo, sportininkams itin nesisekė: keletas netikėtų traumų neturėjo išmušti komandos iš vėžių, bet kitaip nei nesėkmę komandos pasirodymo įvardyti negalėtume.

Airinės Palšytės šuoliai po Europos čempionato įrodė, jog mergina yra geros sportinės formos, bet pasiektas rezultatas yra ne laiku ir ne vietoje. Su treneriais diskutavome apie nesėkmių priežastis, prašėme analizės, jog ateityje išvengtumėme tokių nesėkmių. Daug veiksnių lemia sportininko pasirodymą: pasiruošimo sąlygos, finansai, sporto bazės, maitinimas, sporto medicinos priežiūra, kinezioterapija. Vilniaus miestas kelerius metus neturėjo stadiono, Lietuva yra tokioje klimatinėje juostoje, kad žiemą turime lįsti po stogu. Pažiūrėkite, kas dedasi Vilniaus ir Kauno maniežuose po pietų – jie yra perpildyti. Net nekalbu apie tai, jog jie yra seni. Dėl to turime geriausius sportininkus deleguoti į kitas vietas, kur jie galėtų treniruotis, o tai vėl susiję su finansais. Visi žinome, jog Lietuvos sportui pinigų trūksta ir tik kooperacijos būdu galime pasiekti rezultatų.
Skaudu, jog sportininkai neparodo to, ko jie yra verti. Viena iš priežasčių gali būti psichologija. Europos čempionate startavusi komanda yra pakankamai jauna ir tai yra branduolys tų, kurie po dvejų metų startuos Rio de Žaneiro olimpiadoje. Galbūt geriau šiandien pralaimėti, atlikti objektyvią analizę ir ištaisyti klaidas, kad po dvejų metų būtų pergalės. Be pralaimėjimų sporte nebūna ir pergalių.
Kritikai teigia, jog Lietuvos lengvosios atletikos lygis Jums vadovaujant krinta...
Jei kritikai mato tik medalių blizgesį, jie neturi jokio supratimo apie sportą. Kur buvo tie kritikai, kodėl jie neliaupsino lengvosios atletikos, kai nuo 1992 metų eilę olimpinių ciklų lengvaatlečiai lipdavo ant garbės pakylų, gabendavo į Lietuvą medalius? Jei nėra medalių, ypač tokio dydžio šalyje kaip Lietuva ir kalbant apie tokią konkurencingą sporto šaką kaip lengvoji atletika, negalime teigti, kad ji išgyvena krizę.
Kiekvienoje sporto šakoje būna cikliškumai, kartų kaitos, traumos... Negalima matuoti sporto šakos pasiekimų vien pagal tai, ar buvo iškovoti medaliai.
Kiekvienoje sporto šakoje būna cikliškumai, kartų kaitos, traumos... Negalima matuoti sporto šakos pasiekimų vien pagal tai, ar buvo iškovoti medaliai.
Daug metų plaukikai nebuvo arti apdovanojimų pasaulio čempionatuose ir olimpinėse žaidynėse, tačiau tai nereiškia, jog plaukimo nebuvo. Treneriai ir sportininkai dirbo, jie sukūrė tai, ką šiandien turime: atsiranda žvaigždelė, keli talentingi žmonės, kurie veža pergales į Lietuvą. Tada visi atmerkia akis ir sako, jog esame plaukimo šalis. Visą laiką plaukėme, tačiau pergalėms reikia visko viename – talentingų sportininkų, trenerių, sąlygų ir kartais tiesiog sėkmės. Tokie sportininkai, kaip Arvydas Sabonis, Virgilijus Alekna ar Rūta Meilutytė gimsta ne kasdien.
Kokios pagrindinės lengvosios atletikos problemos?
Viena didžiausių problemų yra jaunų ir kokybiškai dirbančių trenerių stygius. Lietuvos sporto medicina neatitinka sportininkų poreikių. Norint pasiekti pergalę neužtenka stadiono ar maniežo. Turi būti bendras požiūris sporto visuomenėje – džiaugsmas dėl kitų pergalių, liūdesys dėl kitų nesėkmių.
Žmonės kalbėdami apie pinigus turėtų prisiminti matematikos pamokas, jei išvis yra baigę mokslus. Dviejų komandų delegavimas į svarbiausias metų varžybas federacijai kainavo beveik 500 tūkst. litų ir daugiau nei pusė visos sumos buvo padengtos federacijos rėmėjų lėšomis. Nemanau, jog Lietuvoje dar atsirastų kita nekomercinė sporto šaka, kurios federacija skirtų tiek savų lėšų sportininkų ir trenerių delegavimui į svarbiausias sezono varžybas. Beje, LLAF padengė visus transliacijos iš Ciuricho kaštus LRT televizijai.
Savo komandai linkiu tikėti savimi, nuoširdžiai dirbti ir atkakliai siekti užsibrėžtų tikslų ir pergalės ateis.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.