Marytė Marcinkevičiūtė | 2014 m. rugpjučio 2 d. 12:55 |
![]() ![]() |
Talentų ieško visoje Lietuvoje
Būrį mūsų šalies dviračių sporto žvaigždžių išugdęs Valerijus Konovalovas ir atšventęs 60-metį nemažina apsukų
Lietuvos moterų dviračių plento rinktinės vyriausiajam treneriui birželis buvo labai karštas. Birželio 19 d. jam sukako 60. Iš įvairių šalių suvažiavo jo su jubiliejumi pasveikinti vaikai ir anūkai iš pirmosios santuokos, taip pat Anglijoje studijuojanti dukra Irma bei profesionalų klube „MTN Qhubeka“ besitreniruojantis sūnus Ignatas.
„Man – jau 60, tačiau didelės naštos nejaučiu, vis dėlto savęs nelaikau ir 30-mečiu. Mašina jau nebelakstau po 2 tūkst. km nesustodamas, turiu sustoti ir pailsėti. Krūvis ir toliau didelis. Varžybos, treniruotės, stovyklos, prieš Lietuvos čempionatą vien su Ignu kasdien tekdavo dirbti po keturias valandas.
Rūpinuosi „Fortūnos“ kubu, kuriam vadovauju ir kuriam priklauso 100 sportininkų, juos ugdo septyni treneriai. Ant mano pečių – sportinis inventorius, apranga, mašinos, darbas su rėmėjais. Krūvio užtenka“, – sako Valerijus Konovalovas.
1980 m. tapai Panevėžio sporto mokyklos dviračių treneriu ir nuo to laiko esi susijęs su dviračių sportu, ar neatsibosta? – paklausiau V. Kanovalovo.
Tikrai ne. Dviratininkai keičiasi, dirbu su jaunimu, jam norisi padėti. Tačiau didelio optimizmo nekelia prastas finansavimas. Pasiekiame gerų rezultatų – gauname pinigų, nepasiekiame – negauname. Kai dirbau su pagrindinėmis Lietuvos dviratininkėmis, negalėjau užtektinai dėmesio skirti rezervui.
Kai didįjį sportą paliko mūsų žvaigždės ir pradėjau dirbti su jaunimu, pajutau tą atotrūkį ir ypač finansavimo stygių. Mano „Fortūnai“ šiemet Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondas skyrė 100 tūkst. litų, o Lietuvos tautinis olimpinis komitetas – 80 tūkst. litų sporto bazei išlaikyti.
Panevėžio savivaldybei dabar tenka didžiulė našta – trekas. Jį išlaikyti metus kainuoja apie 2 mln. litų. Jeigu jis būtų pripažintas nacionalinės svarbos objektu, miestui būtų truputį lengviau. Viską užversti tik miesto savivaldybei – per didelė našta.
Anksčiau savivaldybė 60 miesto sporto klubų nuolat skirdavo 1,5 mln. litų, tada „Fortūna“, kurią ypač garsino dviratininkės, gaudavo po 50–60 tūkst. litų. Dabar tie pinigai iš esmės skiriami trekui išlaikyti, ir mums tenka vos 2,5 tūkst. litų... Talentingas jaunimas auga, deja, „pasitikėjimo kredito“ niekas neduoda.
Tavo išugdytas legendines dviratininkes Editą Pučinskaitę, Dianą Žiliūtę, Rasą ir Jolantą Polikevičiūtes pakeitė nauja karta. Sakyk, ar dabar įmanoma išugdyti tokio meistriškumo plento meistres?
Žinoma, įmanoma, bet reikia, kad atsirastų koks nors geras rėmėjas. Legendinės mūsų dviratininkės, taip pat kelios užsienietės buvo suburtos į profesionalių komandą. Mūsų dviratininkės buvo jos lyderės. Į komandą investuotos nemažos mūsų ir užsienio lėšos.
Talentų Lietuvoje yra, reikia tik lėšų jiems išpuoselėti. Mes važinėjame po kaimus, miestus ir jų randame. Pasaulio čempionato penktosios vietos laimėtoją Mildą Jankauskaitę radome Vabalninkuose, o ketvirtąją vietą pelniusi Žavinta Titenytė – iš Šiaulių, trenerio Kęstučio Norvaišo auklėtinė.
Tačiau bijau kalbėti apie talentingų mergaičių ateitį. Kai reikia dalyvauti varžybose, mes sėdime namie. Mūsų varžovės per metus turi po 80–90 startų, jos per varžybas tobulėja, o mes dalyvaujame vos 20 varžybų...
Po ketverių metų pertraukos į didįjį sportą sugrįžo 26 metų Daiva Tušlaitė. Ji nėra pavargusi, išsemta ir per šiemetį Lietuvos čempionatą atskiro starto varžybose, nedaug pralaimėjusi Aušrinei Trebaitei, pelnė sidabro medalį. Su geriausiomis savo auklėtinėmis sieju dideles viltis.
![](http://www.old.sportas.info/images/banners/KIYiy8slw9Ax.png)
Sujungei aplinkinių gyvenviečių jaunąsias dviratininkes, klubo treneriai važinėja jų treniruoti, kai kurios yra sukeltos į Panevėžį, ar pasiteisina tai, ką darai?
Žinoma, pasiteisina. Klubo treneriai triskart per savaitę mikroautobusu važiuoja į tas vietoves, kur gyvena ir mokosi dviratininkės, vežasi dviračius ir joms rengia treniruotes. Vienai kitai gabesnei dviratininkei paliekame dviračius, kad jos dar ir savarankiškai pavažinėtų.
Mergaitės pradeda dalyvauti varžybose. Pačias talentingiausias pakviečiame į Panevėžį, jas apgyvendiname savo klubo viešbutuke, maitiname, sportininkės mokosi Vytauto Žemkalnio gimnazijoje ir dukart per dieną treniruojasi. Dabar iš aplinkinių vietovių sukėlėme 12 jaunųjų dviratininkių.
Ne vieną sportininkę nukreipiame į dviračių treką. A. Trebaitę, Europos čempionato plento varžybų prizininkę, Lietuvos dviračių sporto federacijos prašymu perdaviau treko treneriui Antanui Jakimavičiui, tada ji rengėsi Londono olimpinėms žaidynėms. Aušrinė tapo Europos dviračių treko čempione, šiemet per Lietuvos dviračių plento čempionatą Alytuje laimėjo du aukso medalius. Jai iki šiol klubas moka atlyginimą.
„Fortūnos“ klube iki 20 metų treniravosi Gintarė Gaivenytė. Ji važinėjo plentu, o po to perėjo į treką. Nuo aštuntos iki dešimtos klasės klubo narė buvo Simona Krupeckaitė, penkerius metus su mumis treniravosi ir „Fortūnai“ priklausė Rasa Leleivytė.
Ar legendinės dviratininkės padeda „Fortūnai“ išgyventi?
Daug padeda Diana Žiliūtė. Ji dirba įmonėje „Diadora“ konsultante, ieško didelio meistriškumo sportininkų, kurie sutiktų reklamuoti jų įmonės sportinę aprangą. Kai Diana dirbo italų klubo dviračių trenere, mūsų dviratininkėms atveždavo sportinės aprangos, batelių, šalmų. Dviem dviratininkėms ji padovanojo keturias poras batelių, kurie kainavo 1 000 eurų.
Subrendo ir didelio meistriškumo dviratininku tapo tavo sūnus Ignatas, ar jis vis dar po tavo sparneliu, remiasi tavo patarimais ir rekomendacijomis?
Nors jis ir atstovauja profesionalų komandai, tačiau su juo nuolat tenka dirbti prieš Lietuvos čempionatą ir po jo po porą savaičių reikia vadovauti Igno pratyboms.
Daug darbų laukia ir artėjant pasaulio čempionatams, reikia surengti specialias treniruotes, per varžybas Igną lydėti trasoje. Rūpinuosi ir sūnaus sveikata, tenka susitikinėti su gydytojais. Ypač didelė mano pagalbininkė žmona Laima Zilporytė, Seulo olimpinių žaidynių bronzos medalininkė. Ji važinėja su dviratininkėmis į varžybas, stovyklas, joms gamina valgyti, o kai man reikia kur nors išvykti, puikiai vadovauja pratyboms.
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.