Ginas Pinigis | 2010 m. liepos 4 d. 14:12 | Siųsti nuorodą | Spausdinti | Komentarai |
Reforma - pamatuotas veiksmas?
Ar sostinės sporto reforma - pamatuotas veiksmas, ar tik priverstinė kolektyvizacija?
Lietuvos žmonių atmintis sergi daugybę svarbių, reikšmingų dalykų. Tiesa, vieni jų toje atmintyje įsirėžę giliau ir yra geriau prisimenami. Kiti ne tiek giliai, ir ilgainiui pamažėle dūla iš atminties. Kruvinais, tragiškais pjūviais amžiams į tautos atmintį įsirėžė priverstinė kolektyvizacija, su visomis jos liūdnomis pasekmėmis, su suniokotais žmonių likimais, su apleistomis, sugriautomis, kadaise nuostabiai klestėjusiomis sodybomis. To niekas neužmiršo ir neužmirš. Visiškai nauji rėžiai atmintyje – ir nesena kolūkių griūtis, nors nuo jos pradžios jau irgi daugiau negu dvidešimtmetis. O ar kas prisimena, kada ir kaip tie per didžiules kančias ir vargus sukurti kolūkiai buvo stambinami, paskui smulkinami, paskui vėl stambinami?! Kas prisimena, kada ir kaip Lietuvoje buvo sėjami kukurūzai, sodinamas koksagizas, dar ir bulvės kvadratiniu - lizdiniu būdu?! Dabar tik žinome, kas iš viso to išėjo...
Dabar Lietuvoje, jei tiksliau, Vilniuje, nusimato nauja „priverstinė kolektyvizacija“ – visų dešimties sostinės sporto mokyklų su visais tų mokyklų treneriais (jų – per 200), jų auklėtiniais (jų – per 5000) sujungimas į vieną Vilniaus kūno kultūros ir sporto centrą.
Tebūnie man atleista, kad anas istorinis priverstinės kolektyvizacijos Lietuvoje šventvagiškas priminimas ir sutapatinimas su tuo, ką Vilniaus savivaldybė ir jos nepailstantis reformatorius vicemeras dabar rengiasi padaryti iš sostinės sporto ir jo ateities, atvirai kalbant, yra gerokai pritemptas.
„Priverstinai kolektyvizuojant“ Vilniaus sporto mokyklas tikrai nebus nei kraujo, nei trėmimų, nei susišaudymų. Tačiau sostinės sporto likimas, Vilniaus sporto mokyklų trenerių ateitis, įvykus galimai reformai, jau darosi neaiški. Reformos esmė, grubiai kalbant, tai - visų dešimties Vilniaus sporto mokyklų „suvarymas į vieną kolchozą“ (terminas ne Sportas.info, o Kauno sporto vadovų, kuriems, kaip ir Klaipėdos, Šiaulių sporto skyriams buvo siūloma sostinės vicemero Gintauto Babravičiaus reforma, bet šie, pateikdami pagrįstus savo motyvus, ją pasiuntė toli...) – yra vien reforma dėl reformos. Arba siekimas kokių nors nelabai giliai paslėptų merkantilinių tikslų, bet tik ne sporto Vilniuje propagandos ir plėtros, sporto pamainos ugdymo, jos meistriškumo kėlimo.
Vilniaus savivaldybės taryba kol kas sostinės vicemero tos „priverstinės kolektyvizacijos“ dar niekur nepasiuntė, todėl naujieji kolektyvizatoriai, nepaisydami didžiulės Vilniaus sporto mokyklų vadovų ir trenerių priešpriešos, dar puoselėja nemaža viltis padaryti savaip – sujungti sostinės sporto mokyklas į vieną Vilniaus kūno kultūros ir sporto centrą. Didžiausias „reformatorių – kolektyvizatorių“ argumentas, kad toji galima reforma būtina – Panevėžyje sukurtas modelis ir pagal jį sėkmingai veikiantis miesto kūno kultūros ir sporto centras.
AR VISIEMS TINKA PANEVĖŽIO PAVYZDYS?
Apie panevėžiečių patirtį Sportas.info kalbėjosi su Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro dirtektoriumi Bronium Pliavga ir jo pavaduotojais Algimantu Mykolaičiu ir Saulium Raziūnu.
Panevėžio miesto savivaldybės taryba dar 2004 metų liepą reorganizavo „Aukštaitijos“, „Olimpo“, V.Variakojo ir futbolo sporto mokyklas jas sujungdama ir įsteigdama vieną biudžetinę, pelno nesiekiančią sporto mokymo ir papildomo ugdymo įstaigą – Panevėžio kūno kultūros ir sporto centrą. Pasak ilgus metus Panevėžio sportui vadovaujančio žinomo trenerio ir sporto darbuotojo Broniaus Pliavgos, Panevėžio kūno kultūros ir sporto centras (KKSC), atliekantis ir sporto skyriaus funkcijas, sėkmingai įgyvendina pagrindinį tikslą: propaguoja ir puoselėja masinį bei profesionalųjį sportą mieste, rengia pamainą Lietuvos nacionalinėms rinktinėms. Tuo būdu ir per sportą labai sėkmingai formuojamas miesto ir Lietuvos pozityvus įvaizdis. Ne be reikalo Panevėžys pelnytai laikomas vienu sportiškiausiu Lietuvos miestu.
KOKIA MŪSŲ REFORMOS ESMĖ IR KOKS TIKSLAS?
„Esame įsitikinę, - kalbėjo Panevėžio KKSC direktorius B.Pliavga, - kad mūsų pasirinktas modelis tokiems, kaip mes, yra pats geriausias, pats optimaliausias. Turiu galvoje miesto dydį, gyventojų skaičių. Mūsų centre – šešiolika sporto šakų. Individualių sporto šakų skyriuje: lengvoji atletika, dziudo, graikų-romėnų imtynės, boksas, triatlonas, dviračių (plento ir treko) sportas, sunkioji atletika, orientavimosi sportas, baidarių-kanojų irklavimas; žaidimų sporto šakų skyriuje: krepšinis, rankinis, tinklinis, stalo tenisas, šachmatai, regbis.
Yra dar vienas skyrius: sporto klubų ir sporto renginių. Šis skyrius užsiima masiniais sporto renginiais, vadinasi, ir masiniu sportu, be to, kaip koordinatorius, rūpinasi ir klubų veikla. Klubų – per devyniasdešimt. Vieni veiklesni ir gerai žinomi: dviračių, futbolo, krepšinio, rankinio, tinklinio, regbio, bokso, lengvosios atletikos, automobilizmo, sportinių šokių, kiti – ne tokie garsūs, tačiau visi juda, triūsia pagal galimybes, skina pergales, užima žmones. Manau, nereikia aiškinti, kad visi mūsų skyriai dirba ranka rankon, išvien.“
Panevėžio KKSC direktoriaus pavaduotojas mokomajam sportiniam darbui Algimantas Mykolaitis vardija panevėžietiško modelio pliusus ir minusus. Pasak A.Mykolaičio, sujungus mokyklas į centrą, gerokai sumažėjo administracijos darbuotojų. Dabar jų – tik dešimt, kai tuo tarpu Klaipėdos sporto sistemoje – 37, Šiaulių – 17. Be to, viskas vienose rankose: buhalterija, transportas, pagalbiniai darbininkai, bendrabutis. Nieko su nieku nereikia derinti, patys sau šeimininkaujame ir neblogai gyvename. Minusas gal būt tik tas, kad jau lyg ir nebeliko buvusių sporto mokyklų atskirų, „savų“ mikrokolektyvų. Mūsų KKSC 68 treneriai dabar dirba dviejuose skyriuose, štai ir visas kolektyvas. Bet nesusvetimėjome.
SVARBIAUSIA – VISA VALDŽIA VIENOSE RANKOSE
B.Pliavga: „Kai mane skyrė Panevėžio savivaldybės kūno kultūros ir sporto skyriaus (KKSS) vedėju, sutikau užimti šias pareigas tik su viena sąlyga – jei man bus leista visas miesto sporto mokyklas sujungti į vieną centrą ir tam centrui suteikti savivaldybės skyriaus teises. Vadinasi, viską, visą miesto sportą paimti į vienas rankas ir būtent taip tvarkytis. Manau, kad tai ir buvo pats svarbiausias mūsų reformos dalykas. Jis - paprastas ir aiškus: sumažinti sporto valdymo aparatą, apsieti be papildomų galimų viršininkų ir viršininkėlių iš savivaldybės, be galimų tarpininkų, instruktorių ir pan. Mes – Panevėžio KKSC - valdo visą miesto sportą. Kad puikiai tvarkomės patys, savomis pajėgomis rodo ir mūsų rezultatai. Būtina pasakyti, kad tokiam žingsniui ryžomės, labai gerai apsvarstę savo galimybes ir to žingsnio pasekmes, gerai įvertinę visa, ką turime, ko mums reikia ir reikės.
Noriu pabrėžti, kad mes vienijomės ne ant plyno lauko ir ne tik gerų norų taupyti valstybės lėšas vedami. Viskas buvo suskaičiuota, pagrįsta ir įvertinta. Mūsų pagrindas – geros, tvarkingos ir kone pakankamos tolesnei miesto sporto plėtrai sporto bazės: daugiafunkcinis „Aukštaitijos“ kompleksas, „Olimpo“ lengvosios atletikos maniežas, sporto bendrabutis, dviračių centrai, buvusios V.Variakojo sporto mokyklos kompleksas, rankinio centras. Tai viena. Kita – patikimi, patyrę trenerių kadrai, kuriais, kaip ir bazėmis, galime pagrįstai didžiuotis. Mūsų, kaip ir visos Lietuvos, didžiulė bėda, kad labai stinga jaunos, kantrios, darbščios ir kruopščios trenerių pamainos, sugebančios ar bent jau sugebėsiančios perimti iš savo pirmtakų visa, kas gera, kas būtina, ugdant sportininkus, dorus Lietuvos žmones, piliečius. Laukiame tokių trenerių. Kur jie?
VALDYTI DIDELĘ ORGANIZACIJĄ - SUNKU
Panevėžio KKSC direktoriaus pavaduotojas aprūpinimui ir investicijoms Saulius Raziūnas: „Dabar jau akivaizdžiai matyti, kad mūsų Kūno kultūros ir sporto centro modelis – pats optimaliausias. Tą rodo viskas – darbo sėkmė, rezultatai, netgi atsiradę pasekėjai. Tačiau kaip tik juos ir norisi perspėti: mūsų modelis, mūsų vienijimosi receptai tinka toli gražu ne visiems. Skyrium nuo mūsų gyvuoja plaukimo mokykla, futbolo akademija. Ir, jei atvirai, mums nuo to tik geriau, lengviau valdyti miesto sporto sąjūdį. Kadangi KKSC konstrukcija per didelė negali būti – būtų sunkiai įmanomas jos valdymas, ir visi mūsų geri norai nueitų vėjais. O jeigu dar neturint gerų sporto bazių, aikščių ir aikštelių, be kurių iš viso neįmanomas toks sporto mokyklų jungimas į centrą, nenumatant, kas iš to išeis ir kur nueis, ir tikintis vien tik „gerų dėdžių“ iš verslo pasaulio pagalbos... „Geri dėdės“ verslininkai gal ir iš tiesų geri, bet ar tas jų gerumas tiesiogiai neatsilieps buvusių sporto mokyklų auklėtinių tėvų kišenėms?
Manau, kad tokia kūno kultūros ir sporto organizavimo struktūra, kokią mes sukūrėme, tinkama visuose Lietuvos miestuose, ne didesniuose negu Panevėžys. Svarbiausia, kad Kūno kultūros ir sporto centras vienintelis valdytų visą miesto ar rajono sportą.
IŠ PRADŽIŲ REFORMA, O PASKUI ŽIŪRĖSIM…
Niekas neabejoja gražiais sostinės vicemero žodžiais apie didžiulį poreikį ugdyti sveiką visuomenę, sporto masiškumą, jaunosios kartos sveikatinimą. Vicemero kalbose girdisi ir įdomių teiginių, kad dabar visų pirma svarbiausia masiškumas, o meistriškumas tada jau ateisiąs kone pats savaime. Kad taip atsitiktų, tereikia tik suvienyti į Vilniaus kūno kultūros ir sporto centrą visas miesto sporto mokyklas, ir visi trokštami ir propaguojami dalykai atsiras, kaip lydekai įsakius ar stebuklingai lazdelei pamojus. Ir žalios bei sintetinės futbolo vejos, ir uždari bei atviri plaukimo baseinai, ir stambioms rankinio (ne tik krepšinio) varžyboms bei treniruotėms tinkamos sporto salės (nebūtinai tokie monstrai kaip Siemens arena, o kuklios 500-1000 žiūrovų talpinančios universalios daugiafunkcinės arenos) ir daug kitų gražių ir labai reikalingų dalykų. Vos tik tokie dalykai rasis, kai į visus tuos sporto įrenginius plūstelės tūkstančiai sportuoti ir itin sveikai gyventi ištroškusių vilniečių, ir visiems, į galimą būsimą reformą kreivai žiūrintiems (tada jau – žiūrėjusiems) netikėliams beliks tik muštis į krūtinę arba ploti rankomis iš džiaugsmo. Tačiau visa tai... tik baltos kumelės sapnas. Kaip suvaldys galimas būsimas sostinės kūno kultūros ir sporto centras daugiau negu 5000 jaunųjų sportininkų ir jiems per 200 trenerių vadovaujančią armiją, beveik visiškai neturėdamas reikiamų sporto bazių? Kur ir kaip iš tariamo masiškumo bus ugdomas dar labiau tariamas virtualus sportinis meistriškumas? Ar neteks Vilniaus olimpiniam sporto centrui ugdyti dabar vis labiau populiarėjančio skandinaviškojo vaikščiojimo meistrus?
Jeigu jau visiškai atvirai, šito skambiai pasivadinusio Vilniaus olimpinio centro egzistavimas iš tiesų sunkiai suvokiamas. Įdomu, kodėl ir kaip į visas jo trenerių ir jų grupių tarifikacijas iki šiol neįsisuka valstybės kontrolieriai? Nesunku numanyti, ką jie ten iš tikrųjų rastų. Pradedant taupyti, ar tik nereikėtų pradėti kaip tik nuo to centro veiklos rimtos peržiūros ir nieko neveikiančio centro uždarymo. O apie visą gręsiančią reformą ir jos tikruosius labai jau merkantilinius tikslus gerai pamąstyti.
Dabar Lietuvoje, jei tiksliau, Vilniuje, nusimato nauja „priverstinė kolektyvizacija“ – visų dešimties sostinės sporto mokyklų su visais tų mokyklų treneriais (jų – per 200), jų auklėtiniais (jų – per 5000) sujungimas į vieną Vilniaus kūno kultūros ir sporto centrą.
Tebūnie man atleista, kad anas istorinis priverstinės kolektyvizacijos Lietuvoje šventvagiškas priminimas ir sutapatinimas su tuo, ką Vilniaus savivaldybė ir jos nepailstantis reformatorius vicemeras dabar rengiasi padaryti iš sostinės sporto ir jo ateities, atvirai kalbant, yra gerokai pritemptas.
„Priverstinai kolektyvizuojant“ Vilniaus sporto mokyklas tikrai nebus nei kraujo, nei trėmimų, nei susišaudymų. Tačiau sostinės sporto likimas, Vilniaus sporto mokyklų trenerių ateitis, įvykus galimai reformai, jau darosi neaiški. Reformos esmė, grubiai kalbant, tai - visų dešimties Vilniaus sporto mokyklų „suvarymas į vieną kolchozą“ (terminas ne Sportas.info, o Kauno sporto vadovų, kuriems, kaip ir Klaipėdos, Šiaulių sporto skyriams buvo siūloma sostinės vicemero Gintauto Babravičiaus reforma, bet šie, pateikdami pagrįstus savo motyvus, ją pasiuntė toli...) – yra vien reforma dėl reformos. Arba siekimas kokių nors nelabai giliai paslėptų merkantilinių tikslų, bet tik ne sporto Vilniuje propagandos ir plėtros, sporto pamainos ugdymo, jos meistriškumo kėlimo.
Vilniaus savivaldybės taryba kol kas sostinės vicemero tos „priverstinės kolektyvizacijos“ dar niekur nepasiuntė, todėl naujieji kolektyvizatoriai, nepaisydami didžiulės Vilniaus sporto mokyklų vadovų ir trenerių priešpriešos, dar puoselėja nemaža viltis padaryti savaip – sujungti sostinės sporto mokyklas į vieną Vilniaus kūno kultūros ir sporto centrą. Didžiausias „reformatorių – kolektyvizatorių“ argumentas, kad toji galima reforma būtina – Panevėžyje sukurtas modelis ir pagal jį sėkmingai veikiantis miesto kūno kultūros ir sporto centras.
AR VISIEMS TINKA PANEVĖŽIO PAVYZDYS?
Apie panevėžiečių patirtį Sportas.info kalbėjosi su Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro dirtektoriumi Bronium Pliavga ir jo pavaduotojais Algimantu Mykolaičiu ir Saulium Raziūnu.
Panevėžio miesto savivaldybės taryba dar 2004 metų liepą reorganizavo „Aukštaitijos“, „Olimpo“, V.Variakojo ir futbolo sporto mokyklas jas sujungdama ir įsteigdama vieną biudžetinę, pelno nesiekiančią sporto mokymo ir papildomo ugdymo įstaigą – Panevėžio kūno kultūros ir sporto centrą. Pasak ilgus metus Panevėžio sportui vadovaujančio žinomo trenerio ir sporto darbuotojo Broniaus Pliavgos, Panevėžio kūno kultūros ir sporto centras (KKSC), atliekantis ir sporto skyriaus funkcijas, sėkmingai įgyvendina pagrindinį tikslą: propaguoja ir puoselėja masinį bei profesionalųjį sportą mieste, rengia pamainą Lietuvos nacionalinėms rinktinėms. Tuo būdu ir per sportą labai sėkmingai formuojamas miesto ir Lietuvos pozityvus įvaizdis. Ne be reikalo Panevėžys pelnytai laikomas vienu sportiškiausiu Lietuvos miestu.
KOKIA MŪSŲ REFORMOS ESMĖ IR KOKS TIKSLAS?
„Esame įsitikinę, - kalbėjo Panevėžio KKSC direktorius B.Pliavga, - kad mūsų pasirinktas modelis tokiems, kaip mes, yra pats geriausias, pats optimaliausias. Turiu galvoje miesto dydį, gyventojų skaičių. Mūsų centre – šešiolika sporto šakų. Individualių sporto šakų skyriuje: lengvoji atletika, dziudo, graikų-romėnų imtynės, boksas, triatlonas, dviračių (plento ir treko) sportas, sunkioji atletika, orientavimosi sportas, baidarių-kanojų irklavimas; žaidimų sporto šakų skyriuje: krepšinis, rankinis, tinklinis, stalo tenisas, šachmatai, regbis.
Yra dar vienas skyrius: sporto klubų ir sporto renginių. Šis skyrius užsiima masiniais sporto renginiais, vadinasi, ir masiniu sportu, be to, kaip koordinatorius, rūpinasi ir klubų veikla. Klubų – per devyniasdešimt. Vieni veiklesni ir gerai žinomi: dviračių, futbolo, krepšinio, rankinio, tinklinio, regbio, bokso, lengvosios atletikos, automobilizmo, sportinių šokių, kiti – ne tokie garsūs, tačiau visi juda, triūsia pagal galimybes, skina pergales, užima žmones. Manau, nereikia aiškinti, kad visi mūsų skyriai dirba ranka rankon, išvien.“
Panevėžio KKSC direktoriaus pavaduotojas mokomajam sportiniam darbui Algimantas Mykolaitis vardija panevėžietiško modelio pliusus ir minusus. Pasak A.Mykolaičio, sujungus mokyklas į centrą, gerokai sumažėjo administracijos darbuotojų. Dabar jų – tik dešimt, kai tuo tarpu Klaipėdos sporto sistemoje – 37, Šiaulių – 17. Be to, viskas vienose rankose: buhalterija, transportas, pagalbiniai darbininkai, bendrabutis. Nieko su nieku nereikia derinti, patys sau šeimininkaujame ir neblogai gyvename. Minusas gal būt tik tas, kad jau lyg ir nebeliko buvusių sporto mokyklų atskirų, „savų“ mikrokolektyvų. Mūsų KKSC 68 treneriai dabar dirba dviejuose skyriuose, štai ir visas kolektyvas. Bet nesusvetimėjome.
SVARBIAUSIA – VISA VALDŽIA VIENOSE RANKOSE
B.Pliavga: „Kai mane skyrė Panevėžio savivaldybės kūno kultūros ir sporto skyriaus (KKSS) vedėju, sutikau užimti šias pareigas tik su viena sąlyga – jei man bus leista visas miesto sporto mokyklas sujungti į vieną centrą ir tam centrui suteikti savivaldybės skyriaus teises. Vadinasi, viską, visą miesto sportą paimti į vienas rankas ir būtent taip tvarkytis. Manau, kad tai ir buvo pats svarbiausias mūsų reformos dalykas. Jis - paprastas ir aiškus: sumažinti sporto valdymo aparatą, apsieti be papildomų galimų viršininkų ir viršininkėlių iš savivaldybės, be galimų tarpininkų, instruktorių ir pan. Mes – Panevėžio KKSC - valdo visą miesto sportą. Kad puikiai tvarkomės patys, savomis pajėgomis rodo ir mūsų rezultatai. Būtina pasakyti, kad tokiam žingsniui ryžomės, labai gerai apsvarstę savo galimybes ir to žingsnio pasekmes, gerai įvertinę visa, ką turime, ko mums reikia ir reikės.
Noriu pabrėžti, kad mes vienijomės ne ant plyno lauko ir ne tik gerų norų taupyti valstybės lėšas vedami. Viskas buvo suskaičiuota, pagrįsta ir įvertinta. Mūsų pagrindas – geros, tvarkingos ir kone pakankamos tolesnei miesto sporto plėtrai sporto bazės: daugiafunkcinis „Aukštaitijos“ kompleksas, „Olimpo“ lengvosios atletikos maniežas, sporto bendrabutis, dviračių centrai, buvusios V.Variakojo sporto mokyklos kompleksas, rankinio centras. Tai viena. Kita – patikimi, patyrę trenerių kadrai, kuriais, kaip ir bazėmis, galime pagrįstai didžiuotis. Mūsų, kaip ir visos Lietuvos, didžiulė bėda, kad labai stinga jaunos, kantrios, darbščios ir kruopščios trenerių pamainos, sugebančios ar bent jau sugebėsiančios perimti iš savo pirmtakų visa, kas gera, kas būtina, ugdant sportininkus, dorus Lietuvos žmones, piliečius. Laukiame tokių trenerių. Kur jie?
VALDYTI DIDELĘ ORGANIZACIJĄ - SUNKU
Panevėžio KKSC direktoriaus pavaduotojas aprūpinimui ir investicijoms Saulius Raziūnas: „Dabar jau akivaizdžiai matyti, kad mūsų Kūno kultūros ir sporto centro modelis – pats optimaliausias. Tą rodo viskas – darbo sėkmė, rezultatai, netgi atsiradę pasekėjai. Tačiau kaip tik juos ir norisi perspėti: mūsų modelis, mūsų vienijimosi receptai tinka toli gražu ne visiems. Skyrium nuo mūsų gyvuoja plaukimo mokykla, futbolo akademija. Ir, jei atvirai, mums nuo to tik geriau, lengviau valdyti miesto sporto sąjūdį. Kadangi KKSC konstrukcija per didelė negali būti – būtų sunkiai įmanomas jos valdymas, ir visi mūsų geri norai nueitų vėjais. O jeigu dar neturint gerų sporto bazių, aikščių ir aikštelių, be kurių iš viso neįmanomas toks sporto mokyklų jungimas į centrą, nenumatant, kas iš to išeis ir kur nueis, ir tikintis vien tik „gerų dėdžių“ iš verslo pasaulio pagalbos... „Geri dėdės“ verslininkai gal ir iš tiesų geri, bet ar tas jų gerumas tiesiogiai neatsilieps buvusių sporto mokyklų auklėtinių tėvų kišenėms?
Manau, kad tokia kūno kultūros ir sporto organizavimo struktūra, kokią mes sukūrėme, tinkama visuose Lietuvos miestuose, ne didesniuose negu Panevėžys. Svarbiausia, kad Kūno kultūros ir sporto centras vienintelis valdytų visą miesto ar rajono sportą.
IŠ PRADŽIŲ REFORMA, O PASKUI ŽIŪRĖSIM…
Niekas neabejoja gražiais sostinės vicemero žodžiais apie didžiulį poreikį ugdyti sveiką visuomenę, sporto masiškumą, jaunosios kartos sveikatinimą. Vicemero kalbose girdisi ir įdomių teiginių, kad dabar visų pirma svarbiausia masiškumas, o meistriškumas tada jau ateisiąs kone pats savaime. Kad taip atsitiktų, tereikia tik suvienyti į Vilniaus kūno kultūros ir sporto centrą visas miesto sporto mokyklas, ir visi trokštami ir propaguojami dalykai atsiras, kaip lydekai įsakius ar stebuklingai lazdelei pamojus. Ir žalios bei sintetinės futbolo vejos, ir uždari bei atviri plaukimo baseinai, ir stambioms rankinio (ne tik krepšinio) varžyboms bei treniruotėms tinkamos sporto salės (nebūtinai tokie monstrai kaip Siemens arena, o kuklios 500-1000 žiūrovų talpinančios universalios daugiafunkcinės arenos) ir daug kitų gražių ir labai reikalingų dalykų. Vos tik tokie dalykai rasis, kai į visus tuos sporto įrenginius plūstelės tūkstančiai sportuoti ir itin sveikai gyventi ištroškusių vilniečių, ir visiems, į galimą būsimą reformą kreivai žiūrintiems (tada jau – žiūrėjusiems) netikėliams beliks tik muštis į krūtinę arba ploti rankomis iš džiaugsmo. Tačiau visa tai... tik baltos kumelės sapnas. Kaip suvaldys galimas būsimas sostinės kūno kultūros ir sporto centras daugiau negu 5000 jaunųjų sportininkų ir jiems per 200 trenerių vadovaujančią armiją, beveik visiškai neturėdamas reikiamų sporto bazių? Kur ir kaip iš tariamo masiškumo bus ugdomas dar labiau tariamas virtualus sportinis meistriškumas? Ar neteks Vilniaus olimpiniam sporto centrui ugdyti dabar vis labiau populiarėjančio skandinaviškojo vaikščiojimo meistrus?
Jeigu jau visiškai atvirai, šito skambiai pasivadinusio Vilniaus olimpinio centro egzistavimas iš tiesų sunkiai suvokiamas. Įdomu, kodėl ir kaip į visas jo trenerių ir jų grupių tarifikacijas iki šiol neįsisuka valstybės kontrolieriai? Nesunku numanyti, ką jie ten iš tikrųjų rastų. Pradedant taupyti, ar tik nereikėtų pradėti kaip tik nuo to centro veiklos rimtos peržiūros ir nieko neveikiančio centro uždarymo. O apie visą gręsiančią reformą ir jos tikruosius labai jau merkantilinius tikslus gerai pamąstyti.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.