Mažvydas Laurinaitis 2014 m. balandžio 15 d. 17:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kuvalda: "Svarbiausi raumenys – galvoje"

Pasaulio kikbokso čempionas Sergejus Maslobojevas neslepia: "Dėkoju Dievui, kad pamačiau, kaip skaudžiai klydau švaistydamas savo gyvenimą"

S.Maslobojevo gyvenimą pakeitė sportas.
Augusto Četkausko/sportoakimirka.lt nuotr.
S.Maslobojevo gyvenimą pakeitė sportas.
Sergejus Maslobojevas-Kuvalda puikiai supranta, koks painus gali būti likimas ir kaip atkakliai reikia siekti savo svajonių. Visai neseniai jis dar dirbo Norvegijoje ir buvo beveik pamiršęs savo sportines svajones, tačiau netikėtas skambutis grąžino klaipėdietį ten, kur jam buvo lemta būti – į kovų ringą.
 
Tąkart, 2009 m., sulaukęs agento skambučio jis dirbo statybose, sportą palikęs už nugaros. Tačiau po pasiūlymo kautis su kovos menų žvaigžde Jeffu Monsonu prasidėjo ilga kelionė po pasaulį ir pirmąsias podiumo vietas.

Dabar Sergejus gali pasigirti kikbokso pasaulio čempiono vardu, yra daugybės tarptautinių turnyrų nugalėtojas. Kuvalda sportuoja ir treniruoja kitus „Sparta gym“ sporto salėje. Savo gyvenimo patirtį jis perduoda jauniesiems kovotojams, kuriems padeda įvairiais gyvenimiškais klausimais. 
 
Bendraudamas su jaunimu, matydamas jų gyvenimą, problemas iš arti ir prisimindamas savo paauglystę, Sergejus norėtų, kad kuo daugiau jaunimo išvengtų gatvėje tykančių pagundų ir rinktųsi teisingą gyvenimo kelią bei turėtų tikslą.
 
„Kiekvienas žmogus privalo turėti tikslą, be tikslo jis tesiog „vaikščiojantis lavonas“. Nebijokite klysti, nebijokite sunkumų, neįmanomų dalykų nėra. Užsibrėžkite tikslą ir jeigu sunku nuo kažko pradėti, pradėkite nuo sporto salės“, – sako čempionas.

Kaip prabėgo tavo jaunystė? Buvai kaip kiekvienas paauglys, neišvengęs vienokių ar kitokių nemalonumų?, – sportas.info paklausė S. Maslobojevo.
Mano jaunystė prabėgo gana audringai. Gimiau Klaipėdoje ir nuo vaikystės iki paauglystės su tėvais tris kartus kraustėmės  į skirtingus gyvenamuosius rajonus, dažnai keisdavosi draugai ir visada kieme atsirasdavo vyresni ar mandresni. Jie labai gudriai įviliodavo į kokią nors veiklą, kuri privesdavo prie nemalonumų, už kuriuos vėliau būtinai gaudavau nuo tėvų diržo.
 
Kada atėjai į protą ir supratai, kad norint kažką pasiekti, turi atiduoti visą save?
Visų pirma, kai 15–os metų pamačiau, kad visas kiemas ritasi į apačią, rūko, geria, pradeda svaigintis, supratau, kad man reikia susirasti veiklos, kuri atitolintų nuo viso to. Iš pradžių tai atrodė smagu, linksma ir kieta, bet vėliau atsivėrė mano akys ir supratau, kad man reikalingas sportas. Tada atradau sunkiosios atletikos salę bei nuostabų žmogų ir trenerį Viktorą Gerasimovą, kuris ilgą laiką mane auklėjo ir stengėsi įkrėsti proto, kas yra kas ir kaip viskas turi būti, už ką jam esu labai dėkingas iki pat šios dienos. Su trenerio pagalba vis mažiau bendravau su senais draugais ir labiau pasitraukiau į sportą, kol galiausiai 17-os metų supratau, kad jei noriu rezultatų, tai turiu arti iš visų jėgų. Po pusės metų pirmą kartą tapau Lietuvos jaunimo sunkiosios atletikos čempionu, ir labai mažai trūko, kad pagerinčiau tuometinį Lietuvos rekordą.

Kokias dabar matai jaunimo bėdas?
Tas pačias, kaip ir mano laikais. Taip pat - žiniasklaida, kuri skleidžia tas nesąmoningas vakarietiškas madas, vyresnių draugų įtaka ir internetas. Jaunimas nebenori taip sportuoti ir siekti aukštumų kaip anksčiau. Dabar daugumai daug svarbiau po kelių treniruočių užsirašyti „Facebooko“ paskyroje, kad jis sportininkas ir įkelti kelias nuotraukas iš salės, o tą patį savaitgalį su draugais dalyvauti vakarėliuose ir vėl įsidėti nuotraukas, kaip jie smagiai svaiginasi gėrimais ir ne tik. 
 
Ar dažnai sulauki ateinančių treniruotis paauglių, kurie taip bando išspręsti savo problemas?
Būna ir tokių atvejų, bet laikui bėgant stengiuosi įskiepyti jaunimui, kad tai, ką mes mokomės salėje yra taikoma sporto varžybose ir savigynos tikslams, tikrai ne problemų sprendimui. Visada primenu mokiniams, kad svarbiausias raumuo ne bicepcas ar presas, o tai, kas randasi jų galvoje, ir tai yra didžiausia jėga, tik reikia mokintis ja naudotis.
 
Gal pasitaikė tokių atvejų kai kas nors atėjo ir pasakė, kad nori treniruotis tam, kad pakeistų gyvenimą?
Na, vyresni dažniausiai sako, kad kalnų jie nežada nuversti, bet nori pakeisti aplinką ir išlieti visą susikaupusį negatyvą, kas jiems sėkmingai pavyksta. Jaunimas kartais ateina su vienais ketinimais, o vėliau tie ketinimai ir pasaulėžiūra pasikeičia. Yra ir tokių, kurie tikisi, kad kovos menai pakeis jų gyvenimą.
 
Esi sakęs, kad treneris turi būti kaip antras tėvas. Kokiais klausimais padedi savo auklėtiniams?`
Įvairiais, pradedant sporto klausimais ir baigiant santykiais su antra puse ar tėvais. Tenka pabendrauti apie daug ką  ir patarti kiek įmanoma nuoširdžiau, nes žinau, kad jiems mano atsakymai yra labai svarbūs.



Ar yra tekę „traukti paauglį iš gatvės“ ir mėginti jį atvesti į teisingą kelią?
Taip. Kartais matau, kad vaikas tikrai geras auga, bet pasiduoda draugų provokacijai ir meta sportą, keičia jį į vakarėlius, o jie, ypač jaunam amžiuje prie gero nepriveda. Būna ir tokių, kurie tesiog neturi už ką sportuoti, tai visada stengiuosi derinti tą klausimą su kiekvienu idividualiai. Tesiog labai norėtusį matyti pilnas sporto sales nei kampais be tikslo gyvenime slankiojančius jaunuolius.
 
Kaip, tavo manymu, apskritai tai reikėtų daryti?
Sportas yra galingiausia valstybės žinomumo pasaulyje didinimo priemonė. Kovos menai yra ypač  populiarus sportas visame pasaulyje. Kikbokso varžybos vyksta vos ne kas savaitgalį visoje Europoje, jas transliuoja televizija visame pasaulyje ir kaip smagu, kai per tas transliacijas gali stebėti ir mūsų trispalvę. Tad pagrindinis dalykas, kurį reikėtų padaryti, tai valdžiai padidinti finansavimą sportui. Taip mes galėsime pritraukti daugiau jaunimo į sporto sales siūlydami jiems galimybes dalyvauti varžybose užsienyje ir pamatyti pasaulį, tuo pačiu mūsų šalies žinomumas bei  „veidas“ kaip pajėgios respublikos, padidėtų.
 
Dažnai duodi patarimų savo mokiniams remdamasis savo gyvenimo patirtimi?
Įvairiai, kai dalinuosi savo patirtimi, stengiuosi paaiškiinti savo ambicijas ir klaidas, kad jie jų nekartotų. Taip pat dažnai naudojuosi kitokia patirtimi, perskaityta iš skirtingos šiuolaikinės literatūros ir panašiai.
 
Kokią žinutę norėtum perduoti tiems jaunuoliams, kurie savo jaunystę švaisto gatvėje?
Norėčiau nuoširdžiai jiems prisipažinti, kad kadaise buvau ten pat, kur ir jie, ir dėkoju Dievui, kad pamačiau, kaip skaudžiai klydau taip švaistydamas savo gyvenimą. Kiekvienas žmogus privalo turėti tikslą, be tikslo jis tesiog „vaikščiojantis lavonas“. Nebijokite klysti, nebijokite sunkumų, neįmanomų dalykų nėra, užsibrėžkite tikslą ir jeigu sunku nuo kažko pradėti, pradėkite nuo sporto salės: tvirtas kūnas, žvalus protas, sveika siela, štai jums pirmas žingsnis, o vėliau jūs patys suprasite, kur veda jūsų kelias.
 
Sutinki, kad sportininkai atlieka didelę misiją savo elgesiu, rodydami tinkamą pavyzdį jaunimui, esantys tam tikra siekiamybe ir idealu?
Be abejo, ypač jei tu esi kažkam autoritetas, tai tikrai tavo elgesys yra didžiausias pavyzdys, juolab jaunimui. Tuo pačiu noriu priminti, kad visi esame žmonės ir visi darome klaidas, svarbiausia, kad mes pripažįstame jas ir stengiamės pasitaisyti. Tad jei jūsų garbinamas žmogus kažkada pasielgė nepavyzdingai, tai nereiškia, kad jis tai padarė tyčia ar suklydęs nesigaili to. Klysti yra žmoniška, svarbiausia pasitaisyti ir stengtis nebeužlipti ant to paties grėblio. To linkiu ir mūsų jaunimui, stebėkite daug pasiekusius žmones, mokykitės iš jų imti tik teisingus pavyzdžius ir niekada nepasiduokite sunkumams. Štai tada jūsų gyvenime viskas puikiai susiklostys.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas