Marytė Marcinkevičiūtė | 2010 m. birželio 13 d. 22:17 |
![]() ![]() |
Ėjikus kamavo alinantis karštis
Ne visi favoritai atlaikė sportinio ėjimo varžybų "Alytus 2010" išbandymus, kuriuos iškėlė alinančiai karštas oras.
36-asis tarptautinis sportinio ėjimo festivalis „Alytus 2010“ ir pirmais Europos Sąjungos šalių čempionatas jau istorija. Sportininkai išsivažinėjo po namus ir patys stipriausieji pradės rengtis Europos lengvosios atletikos čempionatui Ispanijoje
"Neįsivaizduojate, kaip pavargau. Net kalbėti nenoriu. Vakare dar laukia festivalio dalyvių ir svečių pokylis, Europos Sąjungos šalių čempionato nugalėtojų apdovanojimas. Šeštadienį į Vilniaus oro uostą reikės nuvežti varžybų teisėjus, sekmadienį kitus – į Kauną. Parvažiavęs krisiu į lovą ir ilgai miegosiu. Festivalį nebuvo lengva organizuoti, jis mums kainavo apie 100 tūkst. Lt.
Visiems reikėjo apmokėti viešbutį, pamaitinti, išvežioti. Padėjo miesto savivaldybė, rėmėjai. Manau, kad šventė pavyko. Įspūdingai atrodė darželinukų eisena, paštininkų varžybos, atkaklios buvo suaugusiųjų kovos“, - kalbėjo pagrindinis alytiškių festivalio organizatorius, Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidentas Kastytis Pavilonis.
Alytuje – geras startas, o Barselonoje – sėkmingas finišas?
Alinant karštam orui, alytiškiai pasirūpino ir masažuotojomis – sportininkams pagalbą teikė LKKA studijuojanti alytiškė Gerda Vencevičiūtė ir Tailande gyvenanti bei masažo terapiją populiarinanti jos draugė Brigita Matjošaitytė. Merginoms darbo netrūko: ne vienas sportininkas prieš startą ir po finišo kreipėsi pagalbos.
Neužmirštas buvo Lietuvos ėjimo patriarchas, buvęs ilgametis LŽŪA profesorius Jonas Vainauskas, kurį 85 m. jubiliejaus proga Alytuje gražiai pagerbė Lietuvos sporto organizacijų vadovai. Kartu su jubiliatu buvo ir jo sūnus Gedvydas Vainauskas, „Lietuvos ryto“ vyr. redaktorius. Jis tėvui subtiliai pašmaikštaudavo, kodėl jis nepanoro išbandyti jėgų veteranų varžybose, nes jėgų dar turi daug, niekada neserga.
Garbingo jubiliejaus sulaukęs J. Vainauskas sūnui, praeityje tarptautinės klasės dviračių sporto meistrui, atsakė, kad jis kone kiekvieną dieną įveikia po 5 km nuotolį, bet, norint dalyvauti varžybose, reikia specialiai tam rengtis. „Plėšytis, nereikia, nes, jeigu plėšysiesi, - nieko nepasieksi. Tiktai nualinsi organizmą, ir tavo sportinė karjera – baigta“, - sakė jubiliatas.
Visiems per iškilmingą varžybų atidarymą įsiminė Lietuvos lengvosios atletikos federacijos generalinės sekretorės, Barselonos olimpinių žaidynių dalyvės Nijolės Medvedevos palinkėjimas, ėjikams, kad: „Alytuje lai jums būna geras startas, o Barselonoje per Europos čempionatą – sėkmingas finišas“
Visą laiką kartu su sportininkais buvo ir Alytaus meras Česlovas Daugėla. Jis džiaugėsi, kad jų mieste gyvena puikūs organizatoriai, kurie sugeba surengti tokias šventes.
„Esu labai dėkingas Kastyčiui Pavilonui ir miesto sporto vadovams Adomui Andrušaičiui bei Valdui Kučinskui. Kada per miesto dienas prasideda ėjimo fiesta, - būna tikra fantastika, ir mes tuo džiaugiamės. Atvažiuoja svečiai, sportininkai, kurie dar labiau pagyvina Alytaus gyvenimą. Suvažiavo 15 delegacijų iš įvairių šalių, svečiams aprodėme savo sporto bazes, patį miestą. Jie liko patenkinti festivaliu, apkalbėjome galimybę Alytuje surengti Europos taurės varžybas. Viskas įmanoma“, - sakė Alytaus meras Č. Daugėla.
Rekordininkė žada sugrįžti
Po ėjimo festivalio miesto gatves užtvindė 120 bėgikų, kurie pirmą kartą rungtyniavo dėl Alytaus mero taurės. Bėgimo varžybose dalyvavo ir kūno kultūros mokytoja iš Kauno, daugkartinė Lietuvos ėjimo čempionė bei rekordininkė Sada Eidikytė-Bukšnienė. Sportininkė neslėpė, kad jai ėjimo festivalis padarė didelė įspūdį, viskas buvo ypatingai gražiai organizuota.
„Stebėjau varžybas ir kone ašaros iš akių tryško. Kitais metais tikrai, 100 procentų, atvažiuosiu į alytiškių ėjimo festivalį ir stosiu į startą. Pastaraisiais metais ėjimo varžybose nerungtyniavau, buvau kiek įsižeidusi, kai per varžybas Birštone buvau neteisingai diskvalifikuota. Dabar pyktis jau praėjo, vėl norisi varžytis. Ėjimo negaliu užmiršti, į jį būtinai sugrįšiu, sporto mėgėjai mane dar pamatys“, - sakė S. Bukšnienė.
Ir favoritai pralaimi
Ne visiems Alytuje buvo lemta nugalėti. Vieniems garsiems sportininkams teko nugalėtojų apdovanojimai ir piniginiai prizai, o kitiems varžybos baigėsi, vos įpusėjus distancijai. Atėnų ir Pekino olimpinių žaidynių, pasaulio čempionatų Osakoje ir Berlyne dalyvė, 27 metų slovakė Zuzana Malikova 20 km distancijoje viesulu veržėsi link finišo ir toli paliko visas varžoves. Tačiau pasiektu rezultatu (1.34:11) sportininkė nesidžiaugė ir sakė, kad savo geriausią rezultatą ji tikisi pasiekti per Europos čempionatą Barselonoje, kur tikisi kovoti dėl vietos dešimtuke.
O štai kitam favoritui, praėjusių metų pasaulio čempionato bronzos medalininkui meksikiečiui Ederui Sančezui, kuris, beje, šioms varžyboms dvi savaites rengėsi Druskininkuose, festivalis baigėsi nesėkmingai. Du karts gavęs porą teisėjų pastabų už neteisingą ėjimą, jis po pusės distancijos pats pasitraukė iš kovos.
Sunkiausios gyvenime varžybos
Savų žiūrovų akivaizdoje labai stengėsi kuo geriau pasirodyti Brigita Virbalytė. Tačiau jai varžybos klostėsi ne itin sėkmingai. Nepaisant to, jinai tapo Lietuvos čempione ir Europos Sąjungos šalių čempionato bronzos medalininke bei buvo apdovanota J. Vainausku prizu – 1000 eurų pinigine premija bei žinomo praeityje ėjiko Rimanto Pilausko taure.
Kas sutrukdė nugalėti, juk buvai laikoma favorite?
Tai buvo mano pačios sunkiausios gyvenime varžybos. Tikrai negaliu kaltinti karšto oro, sąlygos buvo vienodos visoms. Prieš mėnesį rungtyniavau Meksikoje, tenai buvo daug lengviau eiti, nei dabar. Netgi meksikietis, pasaulio čempionato medalininkas pasitraukė iš trasos – galite patikėti, kad trasoje buvo ypatingai sunku.
Jeigu ne mano kraštiečiai, kurie labai palaikė, tikrai nebūčiau pasiekusi finišo. Be to, ir didelė įtampa darė savo, juk rungtyniavau savo gimtajame mieste. Mano tikslas buvo nugalėti, nes asmeninis rezultatas buvo geriausias (1.32:08) iš visų dalyvavusių sportininkių. Tačiau tepasiekiau ketvirtą rezultatą - 1.42:20. Nesu patenkinta savo pasirodymu, tikiuosi, kad Barselonoje seksis geriau.
O ar nepagalvojai, kad nugalėti gali dviejų olimpinių žaidynių bei dviejų pasaulio čempionatų dalyvė slovakė Z. Malikova, kuri dabar nesunkai visas ir aplenkė?
Manęs jinai negąsdino, slovakę jau seniai žinau. Prieš 4-5 metus jinai buvo pajėgi, pasiekė puikių rezultatų, o dabar Zuzana jau kažkelintus metus nesugeba pasiekti savo asmeninio rezultato. Slovakė pasitiki savo jėgomis, bet nemanau, kad jinai per Europos čempionatą pasirodys gerai. Favoritės bus Rusijos, Portugalijos, Ispanijos ėjikės. Slovakijoje niekada nebūdavo daug ėjikų, Z. Malikova įvykdydavo B normatyvą ir dalyvaudavo olimpinėse žaidynėse bei pasaulio čempionatuose.
Kokie Tavo artimiausi planai?
Birželio 23 d. išvykstame į treniruočių stovyklą Ispanijoje. Vėliau trumpama sugrįšime į namus ir lauks Europos čempionatas. Kaip ten seksis, bijau prognozuoti. Būčiau patenkinta, jeigu patekčiau į 16-uką. Barselonoje oras tikrai nebus idealus, reikės pakentėti.

Trečią kartą iš eilės - nenugalėtas
Ėjimo takelyje vėl pamatėme rungtyniaujančią nuo praėjusių metų spalio mėnesio Londone vienoje iš moteriškų parduotuvių dirbančią Neringą Aidietytę. Ji į namus buvo sugrįžusi žiemą ir dalyvavo Lietuvos čempionate. Po šio starto Neringa pradėjo rimčiau treniruotis.
„Dabar keliuosi pusę septynių ir prieš darbą einu pasportuoti. Alytuje tikėjausi pasiekti geresnį rezultatą, bet buvau labai pavargusi, o ir nuotolį pradėjau per greitai. Savo darbą Anglijoje netrukus baigsiu ir grįšiu į Lietuvą, kurios labai pasiilgau. Kartais pagalvoju apie Londono olimpines žaidynes. Labai norint, normatyvą galima įvykdyti“, - teigė sportininkė, kuri dabar per Lietuvos čempionatą pelnė sidabro medalį.
Trečią kartą iš eilės Lietuvos čempionu 20 km distancijoje tapo buvęs prieniškis, o dabar kelerius metus Seimo kanceliarijoje dirbantis Marius Žiūkas.
Ką gali pasakyti apie varžybas?, - paklausiau Lietuvos čempiono ir Europos Sąjungos šalių vicečempiono.
Buvo labai sunkios varžybos, tokiu karštu oru psichologiškai sunku stoti į startą. Daug ėjikų nebaigė distancijos, o mano pagrindinis tikslas buvo baigti varžybas ir užimti kuo aukštesnę vietą. Trečią kartą pelnytas aukso medalis man buvo kiek netikėtas.
Kaip pavyksta suderinti darbą su mokslu?
Nėra lengva. Vilniaus universitete dar studijuoju magistratūroje ekonomiką, todėl visur sunku suspėti. Iš sporto ir mokslo duonos nevalgau, todėl turiu dirbti. Šie metai man nėra sėkmingi. Tai, kad dabar nugalėjau, man daug džiaugsmo neteikia. Nesu įvykdęs normatyvo dalyvauti Europos čempionate, o Londono olimpinės žaidynės man atrodo lyg tolimas miražas. Tačiau sportuoju, kaip išeis, - taip. Savo draugams esu pasakęs, kad Londone tikrai būsiu. Tiktai neaišku, kurioje „barikadų“ pusėje – ar tarp žiūrovų, ar tarp dalyvių.
„Tragiška“ kova
Taip savo dvikovą su meksikiečiu Ederu Sančezu apibūdino vilnietis Tadas Šuškevičius. Abu sportininkai, pretendavę nugalėti, kurį laiką ėjo lyderių gretose, bet abu pasitraukė iš varžybų. Vilnietis tai padarė 11-ame kilometre ir už tai iš K. Pavilonio gavo daug pylos.
„Suprantu už ką gavau barti - buvau geros sportinės formos, pakankamai gerai jaučiausi, tačiau distancijoje savęs neatpažinau. Kai nužingsniavau 7 km, kojos pasidarė lyg medinės, tuščios. Pradėjau trepsėti vietoje, mažinti tempą. Negalvojau, kad man taip pasibaigs varžybos. Kažkur kažką praleidau, kažkur padariau klaidą, gal net iki varžybų“, - kalbėjo T. Šuškevičius.
Sportininkas prisipažino, kad Alytuje jau ketvirtus metus jam nesiseka laimėti varžybų. Vis pralaimėdavo Mariui Žiūkui arba Donatui Škarnuliui. „Manęs dzūkai, matyt, nemėgsta“, - šypsodamasis sako T. Šuškevičius.
Praėjusiais metais Prancūzijoje per Europos taurės varžybas 20 km distancijoje T. Šuškevičių irgi pasitraukė iš distancijos. „Ne, karštas oras – ne mano pati didžiausia problema. Pekine irgi nebuvo vėsu, kepino 33 laipsnių karštis. Bet normaliai kovojau 50 km distancijoje ir pasiekiau neblogą rezultatą“, - sakė T. Šuškevičius, kuris porą dienų pailsėjęs, pradės rengtis Europos čempionatui ir Barselonoje eis 50 km nuotolį.
"Neįsivaizduojate, kaip pavargau. Net kalbėti nenoriu. Vakare dar laukia festivalio dalyvių ir svečių pokylis, Europos Sąjungos šalių čempionato nugalėtojų apdovanojimas. Šeštadienį į Vilniaus oro uostą reikės nuvežti varžybų teisėjus, sekmadienį kitus – į Kauną. Parvažiavęs krisiu į lovą ir ilgai miegosiu. Festivalį nebuvo lengva organizuoti, jis mums kainavo apie 100 tūkst. Lt.
Visiems reikėjo apmokėti viešbutį, pamaitinti, išvežioti. Padėjo miesto savivaldybė, rėmėjai. Manau, kad šventė pavyko. Įspūdingai atrodė darželinukų eisena, paštininkų varžybos, atkaklios buvo suaugusiųjų kovos“, - kalbėjo pagrindinis alytiškių festivalio organizatorius, Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidentas Kastytis Pavilonis.
Alytuje – geras startas, o Barselonoje – sėkmingas finišas?
Alinant karštam orui, alytiškiai pasirūpino ir masažuotojomis – sportininkams pagalbą teikė LKKA studijuojanti alytiškė Gerda Vencevičiūtė ir Tailande gyvenanti bei masažo terapiją populiarinanti jos draugė Brigita Matjošaitytė. Merginoms darbo netrūko: ne vienas sportininkas prieš startą ir po finišo kreipėsi pagalbos.
Neužmirštas buvo Lietuvos ėjimo patriarchas, buvęs ilgametis LŽŪA profesorius Jonas Vainauskas, kurį 85 m. jubiliejaus proga Alytuje gražiai pagerbė Lietuvos sporto organizacijų vadovai. Kartu su jubiliatu buvo ir jo sūnus Gedvydas Vainauskas, „Lietuvos ryto“ vyr. redaktorius. Jis tėvui subtiliai pašmaikštaudavo, kodėl jis nepanoro išbandyti jėgų veteranų varžybose, nes jėgų dar turi daug, niekada neserga.
Garbingo jubiliejaus sulaukęs J. Vainauskas sūnui, praeityje tarptautinės klasės dviračių sporto meistrui, atsakė, kad jis kone kiekvieną dieną įveikia po 5 km nuotolį, bet, norint dalyvauti varžybose, reikia specialiai tam rengtis. „Plėšytis, nereikia, nes, jeigu plėšysiesi, - nieko nepasieksi. Tiktai nualinsi organizmą, ir tavo sportinė karjera – baigta“, - sakė jubiliatas.
Visiems per iškilmingą varžybų atidarymą įsiminė Lietuvos lengvosios atletikos federacijos generalinės sekretorės, Barselonos olimpinių žaidynių dalyvės Nijolės Medvedevos palinkėjimas, ėjikams, kad: „Alytuje lai jums būna geras startas, o Barselonoje per Europos čempionatą – sėkmingas finišas“
Visą laiką kartu su sportininkais buvo ir Alytaus meras Česlovas Daugėla. Jis džiaugėsi, kad jų mieste gyvena puikūs organizatoriai, kurie sugeba surengti tokias šventes.
„Esu labai dėkingas Kastyčiui Pavilonui ir miesto sporto vadovams Adomui Andrušaičiui bei Valdui Kučinskui. Kada per miesto dienas prasideda ėjimo fiesta, - būna tikra fantastika, ir mes tuo džiaugiamės. Atvažiuoja svečiai, sportininkai, kurie dar labiau pagyvina Alytaus gyvenimą. Suvažiavo 15 delegacijų iš įvairių šalių, svečiams aprodėme savo sporto bazes, patį miestą. Jie liko patenkinti festivaliu, apkalbėjome galimybę Alytuje surengti Europos taurės varžybas. Viskas įmanoma“, - sakė Alytaus meras Č. Daugėla.
Rekordininkė žada sugrįžti
Po ėjimo festivalio miesto gatves užtvindė 120 bėgikų, kurie pirmą kartą rungtyniavo dėl Alytaus mero taurės. Bėgimo varžybose dalyvavo ir kūno kultūros mokytoja iš Kauno, daugkartinė Lietuvos ėjimo čempionė bei rekordininkė Sada Eidikytė-Bukšnienė. Sportininkė neslėpė, kad jai ėjimo festivalis padarė didelė įspūdį, viskas buvo ypatingai gražiai organizuota.
„Stebėjau varžybas ir kone ašaros iš akių tryško. Kitais metais tikrai, 100 procentų, atvažiuosiu į alytiškių ėjimo festivalį ir stosiu į startą. Pastaraisiais metais ėjimo varžybose nerungtyniavau, buvau kiek įsižeidusi, kai per varžybas Birštone buvau neteisingai diskvalifikuota. Dabar pyktis jau praėjo, vėl norisi varžytis. Ėjimo negaliu užmiršti, į jį būtinai sugrįšiu, sporto mėgėjai mane dar pamatys“, - sakė S. Bukšnienė.
Ir favoritai pralaimi
Ne visiems Alytuje buvo lemta nugalėti. Vieniems garsiems sportininkams teko nugalėtojų apdovanojimai ir piniginiai prizai, o kitiems varžybos baigėsi, vos įpusėjus distancijai. Atėnų ir Pekino olimpinių žaidynių, pasaulio čempionatų Osakoje ir Berlyne dalyvė, 27 metų slovakė Zuzana Malikova 20 km distancijoje viesulu veržėsi link finišo ir toli paliko visas varžoves. Tačiau pasiektu rezultatu (1.34:11) sportininkė nesidžiaugė ir sakė, kad savo geriausią rezultatą ji tikisi pasiekti per Europos čempionatą Barselonoje, kur tikisi kovoti dėl vietos dešimtuke.
O štai kitam favoritui, praėjusių metų pasaulio čempionato bronzos medalininkui meksikiečiui Ederui Sančezui, kuris, beje, šioms varžyboms dvi savaites rengėsi Druskininkuose, festivalis baigėsi nesėkmingai. Du karts gavęs porą teisėjų pastabų už neteisingą ėjimą, jis po pusės distancijos pats pasitraukė iš kovos.
Sunkiausios gyvenime varžybos
Savų žiūrovų akivaizdoje labai stengėsi kuo geriau pasirodyti Brigita Virbalytė. Tačiau jai varžybos klostėsi ne itin sėkmingai. Nepaisant to, jinai tapo Lietuvos čempione ir Europos Sąjungos šalių čempionato bronzos medalininke bei buvo apdovanota J. Vainausku prizu – 1000 eurų pinigine premija bei žinomo praeityje ėjiko Rimanto Pilausko taure.
Kas sutrukdė nugalėti, juk buvai laikoma favorite?
Tai buvo mano pačios sunkiausios gyvenime varžybos. Tikrai negaliu kaltinti karšto oro, sąlygos buvo vienodos visoms. Prieš mėnesį rungtyniavau Meksikoje, tenai buvo daug lengviau eiti, nei dabar. Netgi meksikietis, pasaulio čempionato medalininkas pasitraukė iš trasos – galite patikėti, kad trasoje buvo ypatingai sunku.
Jeigu ne mano kraštiečiai, kurie labai palaikė, tikrai nebūčiau pasiekusi finišo. Be to, ir didelė įtampa darė savo, juk rungtyniavau savo gimtajame mieste. Mano tikslas buvo nugalėti, nes asmeninis rezultatas buvo geriausias (1.32:08) iš visų dalyvavusių sportininkių. Tačiau tepasiekiau ketvirtą rezultatą - 1.42:20. Nesu patenkinta savo pasirodymu, tikiuosi, kad Barselonoje seksis geriau.
O ar nepagalvojai, kad nugalėti gali dviejų olimpinių žaidynių bei dviejų pasaulio čempionatų dalyvė slovakė Z. Malikova, kuri dabar nesunkai visas ir aplenkė?
Manęs jinai negąsdino, slovakę jau seniai žinau. Prieš 4-5 metus jinai buvo pajėgi, pasiekė puikių rezultatų, o dabar Zuzana jau kažkelintus metus nesugeba pasiekti savo asmeninio rezultato. Slovakė pasitiki savo jėgomis, bet nemanau, kad jinai per Europos čempionatą pasirodys gerai. Favoritės bus Rusijos, Portugalijos, Ispanijos ėjikės. Slovakijoje niekada nebūdavo daug ėjikų, Z. Malikova įvykdydavo B normatyvą ir dalyvaudavo olimpinėse žaidynėse bei pasaulio čempionatuose.
Kokie Tavo artimiausi planai?
Birželio 23 d. išvykstame į treniruočių stovyklą Ispanijoje. Vėliau trumpama sugrįšime į namus ir lauks Europos čempionatas. Kaip ten seksis, bijau prognozuoti. Būčiau patenkinta, jeigu patekčiau į 16-uką. Barselonoje oras tikrai nebus idealus, reikės pakentėti.

Trečią kartą iš eilės - nenugalėtas
Ėjimo takelyje vėl pamatėme rungtyniaujančią nuo praėjusių metų spalio mėnesio Londone vienoje iš moteriškų parduotuvių dirbančią Neringą Aidietytę. Ji į namus buvo sugrįžusi žiemą ir dalyvavo Lietuvos čempionate. Po šio starto Neringa pradėjo rimčiau treniruotis.
„Dabar keliuosi pusę septynių ir prieš darbą einu pasportuoti. Alytuje tikėjausi pasiekti geresnį rezultatą, bet buvau labai pavargusi, o ir nuotolį pradėjau per greitai. Savo darbą Anglijoje netrukus baigsiu ir grįšiu į Lietuvą, kurios labai pasiilgau. Kartais pagalvoju apie Londono olimpines žaidynes. Labai norint, normatyvą galima įvykdyti“, - teigė sportininkė, kuri dabar per Lietuvos čempionatą pelnė sidabro medalį.
Trečią kartą iš eilės Lietuvos čempionu 20 km distancijoje tapo buvęs prieniškis, o dabar kelerius metus Seimo kanceliarijoje dirbantis Marius Žiūkas.
Ką gali pasakyti apie varžybas?, - paklausiau Lietuvos čempiono ir Europos Sąjungos šalių vicečempiono.
Buvo labai sunkios varžybos, tokiu karštu oru psichologiškai sunku stoti į startą. Daug ėjikų nebaigė distancijos, o mano pagrindinis tikslas buvo baigti varžybas ir užimti kuo aukštesnę vietą. Trečią kartą pelnytas aukso medalis man buvo kiek netikėtas.
Kaip pavyksta suderinti darbą su mokslu?
Nėra lengva. Vilniaus universitete dar studijuoju magistratūroje ekonomiką, todėl visur sunku suspėti. Iš sporto ir mokslo duonos nevalgau, todėl turiu dirbti. Šie metai man nėra sėkmingi. Tai, kad dabar nugalėjau, man daug džiaugsmo neteikia. Nesu įvykdęs normatyvo dalyvauti Europos čempionate, o Londono olimpinės žaidynės man atrodo lyg tolimas miražas. Tačiau sportuoju, kaip išeis, - taip. Savo draugams esu pasakęs, kad Londone tikrai būsiu. Tiktai neaišku, kurioje „barikadų“ pusėje – ar tarp žiūrovų, ar tarp dalyvių.
„Tragiška“ kova
Taip savo dvikovą su meksikiečiu Ederu Sančezu apibūdino vilnietis Tadas Šuškevičius. Abu sportininkai, pretendavę nugalėti, kurį laiką ėjo lyderių gretose, bet abu pasitraukė iš varžybų. Vilnietis tai padarė 11-ame kilometre ir už tai iš K. Pavilonio gavo daug pylos.
„Suprantu už ką gavau barti - buvau geros sportinės formos, pakankamai gerai jaučiausi, tačiau distancijoje savęs neatpažinau. Kai nužingsniavau 7 km, kojos pasidarė lyg medinės, tuščios. Pradėjau trepsėti vietoje, mažinti tempą. Negalvojau, kad man taip pasibaigs varžybos. Kažkur kažką praleidau, kažkur padariau klaidą, gal net iki varžybų“, - kalbėjo T. Šuškevičius.
Sportininkas prisipažino, kad Alytuje jau ketvirtus metus jam nesiseka laimėti varžybų. Vis pralaimėdavo Mariui Žiūkui arba Donatui Škarnuliui. „Manęs dzūkai, matyt, nemėgsta“, - šypsodamasis sako T. Šuškevičius.
Praėjusiais metais Prancūzijoje per Europos taurės varžybas 20 km distancijoje T. Šuškevičių irgi pasitraukė iš distancijos. „Ne, karštas oras – ne mano pati didžiausia problema. Pekine irgi nebuvo vėsu, kepino 33 laipsnių karštis. Bet normaliai kovojau 50 km distancijoje ir pasiekiau neblogą rezultatą“, - sakė T. Šuškevičius, kuris porą dienų pailsėjęs, pradės rengtis Europos čempionatui ir Barselonoje eis 50 km nuotolį.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.