Valdas Malinauskas (imtynes.lt) 2013 m. rugpjučio 8 d. 16:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Imtynėse kova vyksta ir ant svarstyklių

Lietuvos imtynininkai dalyvavo turnyre Lenkijoje. Į šias varžybas, jų užkulisius ir imtynių aktualijas - netradicinis žvilgsnis

M.Mizgaitis po akistatos su J.Čiugošviliu neslėpė nuoskaudos.
Valdo Malinausko nuotr.
M.Mizgaitis po akistatos su J.Čiugošviliu neslėpė nuoskaudos.

Kaimynų pamokas. Ar pasinaudosim?
Į Wladyslavo Pytliasinskio imtynių turnyrą kasmet noriai suvažiuoja pajėgiausi pasaulio atletai. Šios varžybos, manyčiau, yra ne tik puikus jėgų išmėginimas prieš pagrindinius metų startus, bet ir neprastas pavyzdys, kaip pritaikyti marketingo vadovėliuose pateiktus pamokymus.

Kuo gi įžymus lenkų stipruolis? Pradėkim nuo to, kad pats Pytliasinskis iškovojo pasaulio čempiono titulą 1900 metais Paryžiuje. Be jokios abejonės, šis 37 metų atleto pasiekimas vertas pagarbos. Tačiau, amžių sankirtoje jau žibėjo Georgas Hackenschmidtas, Richardas Weiszas, Georgas Lurichas, Ivanas Podubnas, Klemensas Bulas ir kiti cirko arenose pergales skynę stipruoliai, kurie gan greitai užgesino lenko šlovę pasaulinėje rinkoje. „Nuskynęs“ auksą Paryžiuje, Pytliasinskis susimąstė apie karjeros pabaigą ir atsiskleidė kaip puikus organizatorius. 1904-ais populiariausias Varšuvos sportininkas Odesoje įkūrė atletikos mokyklą, kurią po beveik dešimtmečio perkėlė į Lodzę. Vėliau savo šalyje Pytliasinskis įsteigė Lenkijos atletų draugiją ir kelis klubus, kuriuos išlaikė savo lėšomis. Puikus atletas, treneris ir organizatorius mirė 1933 metais.

Apsukrūs lenkų imtynių entuziastai teisingai perprato marketingo dėsnius ir puikiai išvyniojo  W.Pytliasinskio vardą. Nuo 1962 metų rengiamas pasaulio čempiono vardo turnyras. Sėkmės formulė paprasta  – tereikėjo tinkamai parinkti varžybų datą. Taip, likus mėnesiui – pusantro iki pasaulio čempionato, kuris tradiciškai rengiamas rugsėjį, į Lenkiją suplūsta ne vienas tuzinas elitinių klasikų. Pradžiai visi savaitę kitą pluša treniruočių stovykloje, o vėliau kimba į kovą dėl medalių ant kilimo. Kuo patogi ši data? Pasak trenerių, tai optimaliausias laikas, kuomet galima ne tik pamatyti klaidas, bet ir jas ištaisyti iki pasaulio čempionato.  Antra vertus, pusantro mėnesio yra per akis „užlaižyti“ per varžybas patirtas traumas.

Natūraliai turėtų kilti klausimas, kodėl taip saldžiai pateikiami kaimynų organizaciniai sugebėjimai? Atsakymas paprastas – lenkai šiuo turnyru parodo ne tik pagarbą sporto paveldui, bet kartu sugeba „įsuktą“ pavardę sėkmingai panaudoti mėgiamos sporto šakos – imtynių – populiarinimui.

Kuo mes prastesni? Juk turim ne vieną dėmesio ir pasaulinio pripažinimo sulaukusį atletą. Ar ne laikas traukti iš užmaršties pasaulio čempionų Pakruojo apylinkių stipruolio Karolio Požėlos ir Pamario krašto galiūno Juozo Šimkaus pavardes? Tikrai neprastais kovotojais buvo ir Lietuvą deramai garsino vilniečiai Vladas Talūnas ir tremtinio sūnus Michailas Misiūra, Antanas Kandrotas iš Jiezno valsčiaus, Baisogaloje (Kėdainių raj.) gimęs Juozas Komaras arba iš Šunkepio kaimo (Raseinių raj.) kilęs Juozas Karabinas.


Šiek tiek apie Aleksandro Kazakevičiaus eksperimentą ir iškovotą bronzą
Lietuvos atletams šios varžybos tikra šventė – kasmetinė atgaiva tiek kūnui, tiek dvasiai, tiek ... finansams. Ko daugiau norėti? Visai šalia, už kelių šimtų kilometrų prakaitą lieja puikūs sparingo partneriai - turkai, amerikiečiai, gruzinai, vengrai ir dar kokių dešimties valstybių atletai. Nesibodi atskristi net japonai ir kazachai. Tikras delikatesas imtynių gurmanams! Taigi, nereikia niekur belstis dvi paras traukiniu, ar brangiai skristi į kažin kur. Visi žinome - pagal pusiau Merfio dėsnį - pigūs skrydžiai jau buvo arba bus. Bet dabar, kuomet reikia, gali nors ir kanopomis daužyti kompo klaviatūrą ieškodamas padoresnės skrydžio rezervacijos internete, bet vis tiek tektų pakloti kone penktadalį federacijos biudžeto. 

Imtynės – kontaktinis sportas (tiems, kas nežinojo). Kartais nutinka smulkios bėdos. Kaip šiemet. Į Lenkiją komanda išvyko kiek nukraujavusi. Iš rinktinės iškrito pasaulio jaunimo čempionas Vilius Laurinaitis. Prieš mėnesį Kazanėje vykusioje Universiadoje buvęs joniškietis ant imtynių kilimo susitiko su Suleimanu Demirci, atliko reto grožio išsėdimą, konkrečiai, labai konkrečiai prigriebė turką ir taikėsi paguldyti ant menčių, bet kažkas „trakšt“ ties keliu ir dabar medicininis poilsis. Ausies uždegimas į patalą paguldė Laimutį Adomaitį. Taigi, Lietuvos garbę Lenkijoje teko ginti olimpinių žaidynių prizininkams Mindaugui Mizgaičiui ir Aleksandrui Kazakevičiui, patyrusiam ir sunkiai prognozuojamam kilimo artistui Edgarui Venckaičiui ir jauniesiems Juliui Matuzevičiui bei Marijui Grygeliui. 

Imtynių varžybose kovos prasideda daug anksčiau. Prieš dieną ant svarstyklių. Svėrimo metu akli burtai pridaro įvairių šposų. Ne kartą teko treneriams nusivilti, kai kažkur, už tūkstančių kilometrų, pirmame varžybų rate susiduria du auklėtiniai. Panašus scenarijus vyko Varšuvos „Arena Ursynów“ salėje – po svėrimo paaiškėjo, kad pirmas Aleksandro Kazakevičiaus varžovas svoryje iki 84 kilogramų bus latvis Aleksandras Vyšniakovas. Latviu jį galima vadinti sąlyginai. Pasiruošimas įvairioms varžyboms zulinamas sostinės Sportimos imtynių salėje. O varžybos vyksta ištisus metus non-stopu, todėl ir Vyšnia vadinamas kaimynas laisvalaikį praleidžia LOSC bendrabutyje. Kai pamačiau burtų rezultatą, neabejojau, kad vilnietis pateks į antrą ratą. Taip ir nutiko – pergalė rezultatu 4:1 neatspindi tikro pranašumo. Nors treneris Ruslanas Vartanovas nemėgsta prognozuoti, o paklaustas vis kartoja, jog kilimas apvalus ir tik ant jo viskas sprendžiasi, šiuo atveju klasių skirtumas buvo akivaizdus. Manau, esmė ne fiziniame ar techniniame pranašume. Tiesiog, kai kuriuos varžovus Kazakevičius gali gniuždyti ir psichologine savitvarda. Mano tiesas Sania patvirtino imtyje su Švedijai atstovaujančiu Fisniku Zahiti (4:2). Su tuo pačiu, kuris įvėlė vilnietį į klampią kovą pavasariniame Dave Schultzo turnyre Colorado Springse.



Trečias žingsnis – Damianas Janikowskis. Pastarųjų metų lenkų pasididžiavimas ir viltis, pasaulio ir Europos vicečempionas prieš metus Londone gavo kirtį į paširdžius. Laikytas savo svorio favoritu jis pusfinalyje pralaimėjo 33-jų metų egiptiečiui Karamui Gaberui. Žinia, egiptiečio praeitis išties garbinga. Po Karelino laikytas nauju imtynių veidu Gaberas Atėnų olimpinėse žaidynėse įpūtė savo sportui ugnies, o jo dvi lemiamas kovas 2004-siais vainikavo virtinė metimų. Tąsyk pusfinalyje Gaberas pasaulio čempioną turką Mehmetą Oezalą pažemino rezultatu 11:0, o finale nušlavė pasaulio ir Europos čempioną Ramazą Nozadzę iš Gruzijos nepadoriu santykiu 12:1 ir tapo olimpiniu čempionu svoryje iki 96 kilogramų. Vėliau egiptiečiui kažkas caktelėjo smegenyse. Ar jam pinigų pritrūko, ar šlovės – vien Alachas težino, tačiau sumanė faraonų ainis pasigalynėti K1 ringe, gavo į žiaunas ir paskendo šlovės šešėlyje. Mažai treniruotą atletą po ilgos pertraukos mūsų treneriai pastebėjo Lenkijoje vykusioje treniruočių stovykloje. Ruslanas Vartanovas sakė, kad egiptietį matė tik kelis kartus ir beveik visąlaik valgykloje kertantį skrudintas bulvytes su kola. Nepaisant keisto pasirengimo metodo Londonui, Gaberas žaidynėse įvykdė programą maksimum ir pateko į finalą. Taigi, lenko nuoskauda liko amžiams, tačiau viskas dar jo rankose. Rio de Žaneire jam sukaks 27. Pats jėgų žydėjimas, todėl aria salėje ir nori įrodyti visiems, kad nelemtas pralaimėjimas yra  tik nesusipratimas, kuris daugiau nepasikartos. Ypač savo publikos akivaizdoje. Varšuvos dvikovoje motyvuotas Janikowskis nuo pirmų minučių mėgino presinguoti Kazakevičių, kuris po išgydytos šonkaulio traumos atrodė dar labiau sulysęs.

 „Su tokiu svoriu sunku ką nors išspausti. Kubatūra ne ta. Pas lenką po oda kokiais 10 kilogramų daugiau raumenų . O Kazakevičiaus istorija banali, - pasakoja treneris Mindaugas Ežerskis. - Po Londono Aleksandras atsipalaidavo,  jo svoris šoktelėjo iki 82 kilogramų. Nusprendėme nekankinti organizmo ir pereiti į aukštesnę kategoriją. Bet laikas ėjo, o svoris nekilo, o, atvirkščiai, po krūvių pradėjo kristi. Pamatėm, kad su tokia mase nėra ko gaudyti ir grįžtam atgal į 74 kilogramus”.

Kaip bebūtų gaila, pergalę teisėjai skyrė lenkui, pastarasis pateko į finalą, „ištraukė“ Aleksandrą į paguodą, o vilnietis nepasišiukšlino – ukrainietį Sergejų Severiną įveikė 8:0, o kovoje dėl bronzos Baltarusijos pirmą numerį Džavidą Gamzatovą nugalėjo rezultatu 4:0. 

Dabar jau galima reziumuoti olimpinio prizininko bandymą po Londono OŽ prisitaikyti naujoje aplinkoje. Per metus Aleksandras Kazakevičius laimėjo tris medalius prestižiniuose FILA turnyruose, tačiau patyrė skaudžią traumą Europos čempionate. Ką gi, perėjimą į naują kategoriją galima laikyti savotišku eksperimentu. Matėme teigiamą kovų balansą. Skaičiai akivaizdžiai parodo aukštą atleto lygį ir meistriškumą, tačiau trenerių štabo sprendimas grąžinti Sanią į senas vėžes yra neabejotinai teisingas. Taip galvoja ir pats atletas.

Svoryje iki 84 kilogramų jėgas išmėgino dar vienas mūsų šalies imtynininkas. Deja, Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtinio Julius Matuzevičius startas nebuvo sėkmingas. Burtų valia jam teko grumtis su pasaulio ir Europos čempionu Hristo Marinovu iš Bulgarijos. Nugalėjo patyręs bulgaras, o Julius galutinėje įskaitoje liko toli nuo prizinių vietų. Svoryje ritosi 30 atletų.
 

Mizgaičio siurprizai

Laaabai didžiulę staigmeną pateikė sunkiasvoris Mindaugas Mizgaitis. Na, nepavyko jam užkopti ant pjedestalo. Federacijos viduje esame sutarę neieškoti pasiteisinimų išoriniuose faktoriuose. Zyzimas „batai spaudžia“, „vidurius paleido“, „kaimynai triukšmavo“ nieko nedomina. Lygiai kaip ir verkšlenimas dėl teisėjavimo. Tačiau šį kartą nelaikė nervai ir norisi tyliai išsirėkti į kompiuterį. Gal nebuvo Mindė dviem galvom pranašesnis už Baltarusijai atstovaujantį Čiugašvilį, tačiau Čiugašvilis miegojo, nerodė stebuklų. Tuo tarpu Mizgaitis klibino varžovo gynybą, žadino jį kietais švungais, kelis kartus užspaudė galvą prigriebęs iš viršaus. Po ilgos pertraukos Mindės veide pamačiau pyktį. Tikrą sportinį pyktį. Tačiau teisėjo švilpukas tylėjo. Arbitras buvo kitos nuomonės ir dovanojo įspėjimus tik Mizgaičiui. Po pralaimėtos kovos nuotaiką praskaidrino FILA delegatas. Jis patapšnojo per petį Ežerskiui ir prižadėjo panaudoti šios kovos videoįrašą teisėjų seminare, nurodant, kaip nereikia teisėjauti.

Treneriai M.Mizgaičio pasirodymą vertina teigiamai. „Lygioje imtyje su bulgaru Miloslavu Metodijevu, kurios baigėsi lygiosiomis 3:3, buvo mažų klaidelių. Kaip ir kovoje su Čiugašviliu. Tai taisytina, nieko baisaus. Man patiko Mindaugo nusiteikimas, kuris kaip ir kiekviename sporte dažnai vaidina lemiamą vaidmenį. Matėme, kaip savo jėgą ir patirtį Mizgaitis atskleidė ankščiau laiko patiesdamas vengrą Lamą Balintą. Turnyras parodė, kad Mizgaitis parako prilaiko su kaupu. Tikiuosi, kad iššaus tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje. Šiame turnyre savo kovomis Mizgaitis pateikė malonų siurprizą “, - vertino M.Ežerskis.   
Mindaugas Mizgaitis su viena pergale ir viltį teikiančiomis kovomis užėmė penktą vietą tarp 21 atleto svoryje iki 120 kilogramų.

Jaunasis Marijus Grygelis pralaimėjo pirmą kovą ir liko devynioliktas.


Edgariuko pasažai
Apie Edgarą Venckaitį rašyti nenuobodu. Žmogelis nelabai mėgsta monotonijos tiek ant kilimo, tiek gyvenime. Prieš vienuolika metų tauragiškis iškovojo Europos jaunių vicečempiono titulą ir ...... sustojo. Paskutinis tyros vilties gurkšnelis – ketvirtoji vieta Slovėnijoje vykusiame jaunimo čempionate 2004 metais. Vėliau karjera pradėjo slysti iš rankų. „Treniruoti Edgarą man be galo sunku. Bet tai yra iššūkis. Aš privalau jį ištraukti ir padarysiu tai“, - ne kartą kalbėjo tuometinis rinktinės treneris Grigorijus Kazovskis. Galų gale, po nesėkmingo ir užsitęsusio kelių metų bevaisio etapo talentingas atletas surado jėgų ir atsitiesė. Smukusi rezultatų kreivė pradėjo kilti į viršų. Į Europos čempionatą Sofijoje 2007-ais Edgariukas su komanda išvyko tikėdamas grįžti ne tuščiomis ir prisidėti prie medalius įvairiose varžybose raškančio brolio Valdemaro. Starte viskas klostėsi lyg sviestu patepta – sugniuždytas imtynių autoritetas, pasaulio ir Europos čempionatų prizininkas rusas Sergejus Kovalenko. Viskas apsivertė aukštyn kojom antrame rate. Užsispyręs Edgaras tiek priešinosi gruzino Muchrano Mačutadzės atakai, kad išniro dubens kaulas. Sugipsuotas Edgariukas parskrido namo, o ties jo karjera vėl pakibo grėsmė. Tąsyk daktarai, pamatę rentgeno nuotrauką, apskritai suabejojo, ar Edgaras galės normaliai vaikščioti. Ką jau kalbėti apie imtynes. Vėl karjeros kreivė pakrypo žemyn....

Kitas pasažas neįtikėtinas. Vartau statistiką – lygiai po metų E.Venckaitis dalyvauja olimpinėje atrankoje, kurioje rodo neprastą penktą rezultatą. Pakilimas negreitai, bet metodiškai tęsėsi – laimėtas vienas kitas turnyras, o pastangas pratybose ir kantrybę vainikavo olimpinis Londono kelialapis ir septinta vieta ūkanotajame Albione.

Treneriai užsispyrusį atletą sugebėjo pakelti iš pelenų. Tačiau viena jiems liko neįkandama – Edgaro kovos stiliaus ir improvizacijų pakeisti nepavyko. Pavyzdys? Prašau! Varšuvoje pirmoje kovoje Edgaras pečius surėmė su etatiniu vidutinioku Oscaru Parra iš Ispanijos. Kaip sakoma, su tokiais apšilinėti vienas malonumas. Kaip bebūtų, ispanas Maljorkoje ne tik saulėje kaitinasi, bet ir nueina prasiblaškyti į imtynių salę. Tokie kaip Parra moka aibę teisingų judesiu, gali atlikti metimą. Mūsų olimpietis, matomai, tą pamiršo ir buvo nuskraidintas puikiu metimu per petį. Reikėjo skubiai atsilošti tris taškus. Štai tuomet ir prasidėjo. Džiazmenas Edgariukas  perėjo prie sunkaus roko. Ispanas kaip įmanydamas atsimušinėjo nuo įkyrių Venckaičio manevrų. Tauragiškio rankos po ispano kūną lakstė lyg stalo futbolo žaidime. Kombinaciją „riešas-alkūnė-liemuo“ žaibiškai keisdavo praėjimai į liemenį ar sprando užgriebimas. Visiška eigos kontrolė. Jau pirmame kėlinyje Navarrui pakirto kojas ir jis pradėjo barstyti taškus. Antrame kėlinyje varžovas sudužo į šipulius ir kapituliavo dar iki finalinės sirenos. „Pasikartojo Edgaro klaida. Išėjo ant kilimo užsimiegojęs ir pabudo tik tuomet, kai ispanas griebė atkištą ranką ir numetė per petį“, - po kovos galva ironiškai lingavo M.Ežerskis.

Kiek kitokį piešinį žiūrovai pamatė ant imtynių kilimo E.Venckaičio dvikovoje su gruzinu Sačino Davitaja. Jaunas pietietis pirmas iškovojo taškus ir nekartojo ispano klaidų. Edgarui teko atsilošinėti, bet persvaros panaikinti nepavyko. Edgaras Venckaitis svoryje iki 66 kilogramų liko dvyliktas (33 dalyviai). 

Rugpjūčio viduryje šalies klasikų rinktinė vyksta į treniruočių stovyklas Lenkijoje. Po pratybų Zakopanėje persikels į olimpinę bazę Wladislawowe. Po vojažų Lenkijoje, nuo rugsėjo penktos dienos komanda sugrįš į Vilnių ir šlifuos paskutinius taktinius bei techninius elementus prieš pasaulio čempionatą. Šiemet pagrindiniai imtynininkų startai vyks rugsėjo 16-22 dienomis Budapešte.

 

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas