Marytė Marcinkevičiūtė | 2013 m. gegužės 22 d. 17:59 |
![]() ![]() |
Treko rinktinėje – ir senbuvės, ir jaunimas
Lietuvos moterų treko rinktinės vyriausiasis treneris Antanas Jakimavičius buria naują komandą, startuosiančią tempo rungtyse
![]() |
Lietuvos treko dviratininkės dabar ir pačios nežino, kada baigiasi jų sezonas, o kada prasideda. Jos treniruojasi ir rungtyniauja ištisus metus. Neseniai komanda jėgas bandė daugiadienėse lenktynėse Ukrainoje, o trumpam sugrįžusi į namus, Lietuvos edukologijos universitete, vadovaujant profesoriams Juozui Skernevičiui ir Kaziui Milašiui, tikrinosi sveikatą, Jau šį penktadienį trekininkės išvyksta į Maskvą ir dalyvaus reitingo varžybose.
Kaip vertinate startus Ukrainoje?, - paklausėme Lietuvos treko rinktinės vyr. trenerio Antano Jakimavičiaus.
Jie buvo gana sėkmingi. Dviratininkės lenktyniavo Kijevo srities Belaja Cerkovės miestelio apylinkėse labai karštu oru. Temperatūra kartais siekdavo net virš 30 laipsnių karščio. Mums būtinai reikia dalyvauti plento varžybose, lavinti ištvermę, ugdyti greitį. Moterims teko rungtis kartu su vyrais, buvo dideli greičiai.
Moterų penkių dienų lenktynes bendroje įskaitoje laimėjo Vaida Pikauskaitė, o trečia buvo Eglė Zablockytė. Gerai lenktyniavo ir Vilija Sereikaitė, Kristina Pernavienė. Per moterų komandines lenktynes geriausiai pasirodė Ukrainos rinktinė, o mūsų trekininkės, joms palaimėjusios vos 3 sek, užėmė antrą vietą.
Vyrų grupėje antras buvo Panevėžio „KKSC El-Eko“ klubo narys Mantas Petrusevičius, kuris laimėjo ilgiausią, 165 km etapą. Varžybos labai pakėlė mūsų dviratininkių funkcinį pasirengimą. Pasiekti rezultatai džiugina, tai teikia optimistinių vilčių suburti gerą treko komandą 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms.
Ar per varžybas atsiskleidė naujų talentų?
Labai nudžiugino jaunučių komanda ir jos lyderė Olivija Baleišytė, kuri laimėjo varžybas savo amžiaus grupėje ir buvo pirma trijų etapų lenktynes. Apie šią talentingą dviratininkę mes dar tikrai išgirsime, manau, kad Lietuvoje atsirado neeilinis talentas.
Jau žiemą 2 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse ji pasiekė 2 min. 35 sek., kai kažkada jaunių grupėje rungtyniavusi Vilija Sereikaitė distanciją važiavo per 2 min. 33 sek.. Trečia Ukrainoje buvo Eglė Eidėjūtė, o komandinėse lenktynėse be šių dviejų dviratininkių dar varžėsi Monika Šikailovaitė ir Justina Jovaišaitė. Mūsiškės buvo antros, vos 15 sek. pralaimėjusios Ukrainos jaunučių rinktinei.
Gaila, kad Olivija Baleišytė tikriausiai neatsovaus Lietuvai olimpiniame festivalyje Utrechte (Olandija). Sportininkė šiemet laimėjo dvejas lenktynes Lenkijoje ir aplenkė savo pagrindinę varžovę panevėžietė Emą Manikaitę. Olivija gerai pasirodė dvejose varžybose Latvijoje, ketveriose – Lietuvoje, per lenktynes vis patekdavo į trejetukus. Mano nuomone, jaunoji dviratininkė tikrai nusipelno teisės dalyvauti olimpiniame festivalyje.
Buriama nauja treko tempo rungčių komanda, kaip sekasi ją komplektuoti?
Komandą papildė daug sportininkių, dabar jų yra aštuonios. Mūsų pagrindinis tikslas – kol dar neprasidėjo atranka į olimpines žaidynes per porą metų sulipdyti komandą ir po truputį pradėti rengtis svarbiausioms ketverių metų varžyboms. Stengsimės daug rungtyniauti lengvesnėse, ne daugiadienėse, plento varžybose, kur mūsų treko meistrės visada gerai pasirodo.
Gerai žinau, koks nelengvas mūsų laukia darbas, taip greitai niekas nesidaro. Be to, pasikeitė varžybų formatas, dabar moterų jau laukia ne 3 km, o 4 km komandinės persekiojimo lenktynės. Reikia mažiausiai turėti 6 pajėgias dviratininkes, o mes jų turime 8. Yra daug problemų, kaip jas išlaikyti, kadangi Lietuvos olimpiniame sporto centre pinigai yra paskirti tiktai trims trekininkėms po 70 tūkst. Lt. O ką daryti su ketvirtąja dviratininke? Be to, mūsų trekininkės rungtyniaus ir omniumo varžybose, yra du treneriai (rinktinės antrasis treneris – Antanas Balčius). Nežinau, kaip mums padės Lietuvos dviračių sporto federacija, nes taškų uždirbome gana daug, tačiau kai reikia prašyti pinigų treniruočių stovykloms – mirtina tyla.
Kurios tempo rungčių dviratininkės dabar pakviestos į Lietuvos rinktinę?
Iš žinomesnių dviratininkių - Italijoje gyvenanti Rasa Mažeikytė, uteniškės Karolina Pernavienė ir Roberta Pilkauskaitė, kurios jau augina vaikus, Vilija Sereikaitė, kuri jau atsigavo po sunkaus sezono, Aušrinė Trebaitė, šiemet baigsianti Lietuvos edukologijos universitetą.
Šiemet turėtume lenktyniauti ir treke, nes, jeigu nerinksime taškų reitingo varžybose, negalėsime dalyvauti Pasaulio taurės varžybose ir pasaulio čempionate.
Kokie pagrindiniai startai laukia šiemet?
Šiemet trekininkės nesirengia džiuginti Lietuvos sporto mėgėjų. Nedalyvavome pasaulio čempionate Baltarusijoje. Pagrindiniai startai – reitingo varžybos, kad surinktume pakankamai taškų ir galėtume dalyvauti Pasaulio taurės varžybose, taip pat Europos čempionatas, per kurį komanda sieks patekti į pirmąjį aštuntuką.