sportas.info 2013 m. kovo 1 d. 10:23 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Per maratono šimtadienį - patarimai bėgikams

"Ruošiantis, reikia dirbti nuosekliai ir reguliariai. Mažai treniruojantis, kaip ir per daug, naudos bus mažai", - tyeigė patyrusi bėgikė I.Juodeškienė

Kaune vyks tarptautinis maratonas.
Kaune vyks tarptautinis maratonas.

Kovo 1 dieną – pirmojo kasmetinio, tarptautinio „Kauno maratono 2013”, vyksiančio birželio 9 dieną, šimtadienis. 

„Kauno maratonas 2013” – tai pirmas tarptautinis maratono bėgimas Kaune, vyksiantis birželio 9 dieną.

Maratono organizatoriai – VšĮ „Kauno maratono klubas“ –  tikisi, kad „Kauno maratonas“ taps vienu iš dviejų didžiausių bėgimo renginių Lietuvoje bei didžiausia sporto švente Laikinojoje sostinėje ir laukia daugiau nei 2000 dalyvių iš Lietuvos bei užsienio. 

„Kauno maratonas“ skirtas visiems, nepaisant amžiaus, profesijos, įsitikinimų ar fizinio pasirengimo. Tai sporto šventė, kurios tikslas suvienyti miestiečius ir sporto entuziastus, skatinti socialinį ir fizinį aktyvumą, formuoti sveikos gyvensenos tradicijas Lietuvoje.

Atsižvelgdami į kiekvieno pasirengimą, „Kauno maratone“ galima rinktis maratono distanciją, pusės maratono, 10 km ar komandinius bėgimus. 

Numatytas maratono trasos maršrutas: Žalgirio arena – Karaliaus Mindaugo prospektas, Vytauto Didžiojo (Aleksoto) tiltas, Aleksoto g., Rotušės aikštė, A. Jakšto g., Pilies g., Santakos parkas, Prieplaukos krantinė, Nemuno krantinė iki A. Juozapavičiaus pr., Karaliaus Mindaugo prospektas, Nemuno sala.

Šeimoms ir patiems mažiausiems, linksmiausiems bei azartiškiausiems skiriamas linksmasis 1,5 km bėgimas Nemuno saloje. Čia taip pat vyks  įvairūs renginiai, koncertai, mugės, bus vedamos paskaitos, treniruotės, skleidžiama informacija apie fizinio aktyvumo naudą sveikatai.

Renginio globėjai -  visų laikų geriausias Lietuvos lengvaatletis Virgilijus Alekna,  Kauno miesto savivaldybė ir Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Likus kiek daugiau nei trims mėnesiams iki starto, klausiame maratono bėgikės, trenerės, Ingos Juodeškienės, ar dar ne vėlu pradėti ruoštis prestižinei maratono distancijai ir nuo ko reikėtų pradėti. 
 

Inga, tai nuo ko reikėtų pradėti ketinantiems startuoti „Kauno maratone“?
Pradedant ruoštis tokiam atsakingam startui, kaip maratonas, pirmiausia kiekvienas turėtų įvertinti savo sveikatos būklę. Nepatingėkite ir nueikite iki sporto ar šeimos gydytojo, pasitikrinkite širdies veiklą, kraują ir pasitarus su gydytoju, pradėkite palengva judėti.
 

Ar galima savarankiškai treniruotis ir pasirengti maratonui?
Ruošiantis atsakingai, rekomenduočiau kreiptis į kvalifikuotą specialistą, trenerį, kuris galėtų jums patarti. Maratonas – tai distancija, kuri reikalauja daug ištvermės, užsispyrimo, tai didžiulė apkrova jūsų sąnariams, vidaus organams ir visam organizmui. Visų pirma treneris atliktų tam tikrus testus, kurie padėtų įvertinti jūsų sportinę formą, tada, atitinkamai, sudarytų savaitinį treniruočių grafiką, paskirstytų krūvį, kad varžybų metu būtumėte geriausios fizinės formos.
 

Kuo rizikuojame ruošdamiesi maratonui savarankiškai?
Bėgant ilgas distancijas, svarbu stebėti organizmą,  kaip dirba jūsų širdis. Tam padeda ŠSD (širdies susitraukimo dažnio) monitorius. Tai pagrindinis pagalbininkas bėgant nuo infarkto. Kitu atveju galima sutrikdyti širdies veiklą. Atsižvelgiant į ŠSD monitoriaus parodymus, treneris jums parinks treniruočių intensyvumą, grafiką ir atitinkamą fizinį krūvį.
 

Beje, nepamirškite pasirūpinti ir tinkama avalyne.


 

Kiek kartų per savaitę reikėtų bėgioti?
Ruošiantis, reikia dirbti nuosekliai ir reguliariai. Mažai treniruojantis, kaip ir per daug, naudos bus mažai. Labai svarbu paskirstyti treniruočių krūvius ir palaipsniui juos didinti. Galima pradėti nuo pusvalandžio lengvo bėgimo. Palaipsniui didinant krūvį pasirengimą baigsite maratono distancija.
 

Pirmomis savaitėmis neskubėkite didinti kilometrų skaičiaus. Siekiant rezultato, rekomenduojama bėgioti ne mažiau kaip tris kartus per savaitę.

Pabėgiojus porą savaičių,  galima padidinti kilometrų ar bėgimo laiko apimtį – tik ne per daug – padidinkite distanciją 2–3 km, ar 5–10 min. Ir taip kas savaitę, po truputį, ne daugiau kaip 10 % per savaitę. 


Kaip ir minėjau, geriausia tartis su specialistu. Kiekvienas žmogus individualus, kiekvienam reikalingas atskiras krūvis. Treneris gali paskirstyti sportuojančiojo krūvį pagal jo, individualų, pajėgumą. Be to – geriau sportuoti ne vienam, o grupėje. Tokiu atveju treniruotės efektas dar didesnis, nes tu nesi vienas, treniruotės laikas pralekia greičiau ir lengviau. Atėjęs į treniruotę žmogus ne tik gauna fizinį krūvį, bet ir atsipalaiduoja, pabendrauja, yra labiau motyvuotas ir nemeta darbo pusiaukelėje.


Ruoštis maratonui – sunkus darbus. Kaip save motyvuoti?
Labai svarbu pajausti varžybų azartą,  pergalės jausmą – nebūtina būti greičiausiam, nugalėkite save. Tam padeda įvairūs bėgimo renginiai – dalyvaukite juose. Bėkite pagal savo pajėgumą, pasirengimo lygį – juk galima rinktis ir 10 km, ir pusės maratono  distanciją. Dalyvavimais varžybose pagerinsite bendrą ištvermę, čia pasitikrinsite, kiek pasiekėte treniruočių metu, įvertinsite savo trūkumus ir įgysite papildomą motyvaciją treniruotis toliau. Šios kontrolinės distancijos neturėtų būti ilgesnės kaip 21 km. Pusės maratono distanciją geriausia bėgti likus geram mėnesiui iki maratono.


Sportininkai ypatingą dėmesį skiria maistui. Ar bėgimams yra speciali dieta?
Intensyviai besiruošiantis maratonui sportininkas turi valgyti maistą, kuriame daug angliavandenių, baltymų, naudingųjų riebalų ir, aišku, daržovių bei vaisių. Su maistu mūsų organizmas gauna energijos, kuri labai svarbi sportuojant. Tinkamai maitinantis, jausitės pilni jėgų, sveiki ir lengvai įveiksite maratono iššūkius.
 

Beje, nepamirškite bėgiodami  vandens. Labai svarbu treniruočių metu ir po jų atstatyti bendrą skysčių balansą. Neleiskite, kad jūsų organizmas netektų per daug druskų ir mineralų, kurie yra reikalingi, patartina gerti negazuotą mineralinį vandenį.
 

Ar reikėtų suintensyvinti treniruotes prieš pat varžybas?
Jokiu būdu. Likus dviems savaitėms iki maratono, fizinis krūvis turi būti mažinamas. Kaip tai padaryti – geriausiai žinos jūsų treneris.
 

Gal turite patarimų ir maratono dienai?  Juk kartais taip jaudinamės, kad nė kąsnelio negalime nuryti?

Maratono dieną stenkitės nesijaudinti. Nusiteikite žvaliai, gerai išsimiegokite ir startuokite su pakilia nuotaika. Jei jūs reguliariai treniravotės, jums padėjo specialistai – nėra ko jaudintis, jūs pasirengęs.
 

Ne mažiau kaip trys valandos iki maratono – papusryčiaukite. Venkite baltymų, nes esant dideliam krūviui, baltymai sunkiai virškinami. Valgykite maistą, turintį daug angliavandenių, kurie suteikia energijos. Bėgdami – gerkite daug skysčių, nuo 15 km pradėkite vartoti angliavandenius – tai galima daryti mažais kiekiais geriant angliavandenių pripildytą vandenį. Jei viską atliksit teisingai – savo pirmą maratoną įveiksite nesunkiai.
 

Daug kalbėjote apie trenerio pagalbą, bėgimą grupėje – kur rasti trenerį padėsiantį pasiruošti „Kauno maratonui“?
Balandžio mėnesį rengsime nemokamas treniruotes visiems kauniečiams. Galėsite tiek pasitarti su treneriu, tiek kartu pasitreniruoti. Norinčius jau dabar pradėti pasirengimą – kviečiu į Kauno maratono klubą.

 


 

Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas