Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. gegužės 17 d. 11:06 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Romantikas, užhipnotizuotas šokio

Legendiniams šokėjams, Kauno "Sūkurio" sportinių šokių klubo vadovams Jūratei ir Česlovui Norvaišoms šie metai ypatingi - jubiliejiniai.

Jūratė ir Česlovas Norvaišos su auklėtiniais L.Chatkevičiūtė ir D.Vėželiu
Alfredo Pliadžio nuotr.
Jūratė ir Česlovas Norvaišos su auklėtiniais L.Chatkevičiūtė ir D.Vėželiu
   
Legendiniams šokėjams, Kauno „Sūkurio“ sportinių šokių klubo vadovams Jūratei ir Česlovui Norvaišoms šie metai jubiliejiniai. Gegužės 7 d. savo neeilinį gimtadienį šventė Česlovas, Jūratę jubiliejus aplankys rudenį, o judviejų vadovaujamam „Sūkuriui“ šiemet – 45-eri!

Taip atsitiko, kad romantiškasis Č. Norvaiša savo jubiliejų šventė be Jūratės. Ji būtent per vyro gimimo dieną išvyko į Paryžių teisėjauti Prancūzijos sportinių šokių čempionate. „Mūsų namuose gimtadieniai nėra pati mėgstamiausia šventė. Susirenka patys artimiausi žmonės – mūsų vaikai, šokėjai, draugai, kaimynai. Specialiai jubiliejui nesirengiau“, – šypsodamas pasakojo Česlovas Norvaiša, buvęs ilgametis Lietuvos sportinių šokių federacijos prezidentas, dabar Federacijos garbės prezidentas, tarptautinės kategorijos teisėjas.

Nelabai tikisi, kad švenčiate tokį garbingą jubiliejų. Jūsų su Jūrate puoselėjamas tradicinis tarptautinis konkursas „Gintarinė pora“ parodė, kad jėgų antplūdis vis dar toks pat, kaip ir prieš kelis dešimtmečius.

Jėgų tikrai yra, skųstis negaliu. Mes esame daugiau dvasiniai šio konkurso organizatoriai ir iniciatoriai, o viską darome kartu su gera Kauno kultūros centro „Tautos namai“ komanda. Jo žmonės energingai kibo į darbą ir mums pavyko gražiai surengti šį konkursą. Jis kiek skyrėsi nuo ankstesniųjų. Šiemet ant parketo šoko apie 600 porų. Varžybos pavyko, sulaukėme daug šiltų atsiliepimų, o dabar skaičiuojame finansines išlaidas ir žiūrėsime, koks bus balansas. Kiekvienais metais paprastai jis būna neigiamas, norėtųsi, kad šiemet jis būtų kitoks.

Turite dvejus namus: vieną Panemunėje, kur gyvenate, o kitą miesto centre – „Sūkurį“, kur treniruojate šokėjus. Kur praleidžiate daugiau laiko?

Per pusę. Savo darbą pradedame rytais, po to grįžtame į namus ir vakarais vėl važiuojame į studiją. Kai visi baigia darbą, mes jį vėl pradedame iš naujo. Esame Kauno kultūros centro „Tautos namai“ kolektyvas, jis mums suteikia patalpas. Džiaugiamės savo gražiąja gyvenamąja vieta Panemunės šile, Kiškių take. Mūsų namai – tikras gamtos prieglobstis. Kai prieš daug metų čia pradėjome gyventi, šiame šile buvo daug kiškių, jie nesigėdydavo ir pas mus ateiti į kiemą, bet po Černobylio avarijos kiškiai pradingo.

Kai turite puikias sąlygas pailsėti, matyt, nereikia sukti galvos, kur praleisti atostogas?

Kiekvieną šeštadienį ar sekmadienį išvažiuojame į kitus miestus, kur vyksta varžybos ir reikia teisėjauti. Gyvename Panemunės šile – grįžtame į mišką, prie Nemuno. Mums nėra poreikio išvažiuoti į gamtą ar prie jūros. Į triukšmingąją Palangą mes nesiveržiame jau daug metų, nuvažiuojame kokiai dienai pavaikščioti po Neringą ir to pakanka.

Jei savaitgaliais būname užsienyje, išnaudojame progą pamatyti kitą šalį, aplankome jos įžymybes ir taip pasisotiname įspūdžių. Porą kartų ilsėjomės Egipte, Kanaruose, Kanadoje. Specialiai išvykti atostogauti mums neišeina, neturime tiek laiko.

Jūsų su Jūrate brandintas „Sūkurio“ klubas, savo veiklą pradėjęs prieš 45-erius metus, yra tikras pasididžiavimas, pelnęs didžiulį pasisekimą tarptautinėje erdvėje, o ar per tą laiką užsiauginote sau gerą pamainą?

Mes neauginame vadovo, kadangi pas mus yra didelė šokėjų kaita. Mes nuo mažų vaikų nepradedame, pradedame dirbti su tais, kurie jau yra pasiekę rezultatų. Lietuvos standartinių šokių rinktinė faktiškai treniruojasi „Sūkuryje“ ir tik vienas kitas šokėjas yra kituose klubuose. Šokėjai ateina ganėtinai jauni, pasiekia tam tikrą lygį ir išeina. Arba sukuria savo kolektyvus, išskrenda į Ameriką.

Dabar net 15–16 mūsų porų gyvena Amerikoje, jos turi savo klubus, yra šokio profesionalai. Į „Sūkurį“ ateina kiti – nuo trylikos metų iki pačių senjorų. Daugiausia dirbame su standartinius šokius šokančiomis poromis, o grynų Lotynų Amerikos šokių porų nėra – tiktai tie, kurie šoka dešimt šokių: standartinius ir Lotynų Amerikos šokius kartu.

Jūsų mokiniai susižavėjo Amerika, o jums tas jausmas svetimas. Ar gaunate daug pasiūlymų dirbti svetur?

Tai ne vien susižavėjimo, bet ir materialinis klausimas. Šokėjai mano, kad Amerikoje geriau. Džiaugiuosi, kad daugumai mokinių pasisekė. Tarkime, Lietuvos čempionai Jolanta ir Darius Mosteikos Niujorke turi savo namus, studiją, verslą, vos tiktai išvykę iš Lietuvos jie iš karto tapo Amerikos vicečempionais. Amerikoje gyvena ir Tomas Atkocevičius, Vaidotas Škimelis su savo partnere, kiti. Nė vienas šokėjas nesiskundžia, kad jiems Amerikoje blogai.

Anksčiau, kai aktyviai šokome ir važinėjome po platųjį pasaulį, tą irgi galėjome padaryti. Gaudavome amerikiečių, labai daug vokiečių (netgi dirbti privačioje klinikoje) pasiūlymų, tačiau jais nesusigundėme. Lietuva – mūsų Tėvynė, čia mums geriausia.



Kuo Jus taip užbūrė sportiniai šokiai, kad su Jūrate netgi atsisakėte medikų profesijos?

Jos mes neatsisakėme, lygiagrečiai turėjome dvi profesijas. Tiktai vieną dieną mes jas pakeitėme – vieną palikome, o kitoje likome. Perėjimas vien prie šokių buvo neskausmingas. Visi žinojo, kad mes esame šokėjai, o ne gydytojai. Mes neturėjome gydytojų praktikos, jeigu ją būtume turėję – būtume negalėję šokti.

Aš buvau Radijo gamyklos profilaktoriumo-sanatorijos „Banga“” direktorius arba, kaip įprasta sakyti, vyriausiasis gydytojas, o Jūratė daugiau kaip trisdešimt metų dėstytojavo tuomečiame Kauno medicinos institute. Ji apsigynė disertaciją ir tapo medicinos mokslų daktare. Jūratė dar ir mokėsi Juozo Gruodžio aukštesniojoje muzikos mokykloje, su pagyrimu baigė vokalo klasę.

Prie ligonio lovos mes nestovėjome. Dirbdami mes turėjome visas sąlygas šokti, važinėti į varžybas. Šalia savo darbo, suderinę visus klausimus, galėjome džiaugtis ir savo pomėgiu – sportiniais šokais. Ir šokome su profesionalais, ir dirbome.

Ar nesigailite, kad dabar nedirbate medicinos srityje, gal būtumėte garsūs profesoriai?


Mes niekada nieko nesigailime. Jūratė turi mokslo laipsnį, yra docentė, o aš disertacijos negyniau. Iš pradžių dvejus metus dirbau Kauno onkologijos dispanseryje chirurgu, po to perėjau į profilaktoriumą-sanatoriją. Pastatėme reabilitacijos centrą, kuriame gydėsi žmonės po infarkto, prisidėjau prie reabilitacijos plėtojimo Lietuvoje.

Tad šokėjai per varžybas gali būti ramūs: jeigu kas nors atsitiktų, jiems suteiktumėte pirmąją medicinos pagalbą...

Niekada nesisakėme savo specialybės. Ir dabar prižiūrime žmones – juos ir konsultuojame, ir jiems padedame. Atidžiai sekame medicinos naujienas, dalyvaujame įvairiuose medikų kongresuose, domimės technologijos naujienomis, bendraujame su medikais. Tikrai nesame atitrūkę nuo medicinos mokslo, stengiamės patarti saviškiams ir sporto medicinos klausimais. Save laikome ne tik „Sūkurio“ vadovais, bet ir medikais. Mano tėvas buvo farmacininkas, jo genai, matyt, persidavė ir man.

Esu išplėšęs ne vieną žmogų iš mirties nagų. Dar tarybiniais laikais mūsų Kultūros centre, mums repetuojant, pranešė, kad ant scenos mirė žmogus. Nedelsdamas nuskubėjau į įvykio vietą ir matau, kad elektros nutrenktas guli vaikinas su gitara rankose be jokių gyvybės ženklų. Kadangi tada dirbau reabilitacijoje ir žmonėms suteikdavome pagalbą, puoliau vaikinui daryti dirbtinį kvėpavimą.

Po to jis buvo nuvežtas į klinikas, dar dvi savaites padėjome jį gaivinti, nes vaikinas buvo komos būsenos. Jis atsigavo ir gyvena iki šiol. Buvo ir kitokių momentų – traukinyje teko priiminėti gimdymą, skrendant lėktuvu į Vladivostoką prižiūrėti infarktą patyrusį žmogų. Visada susidurdavome su tais momentais, kada matėme, jog medicina reikalinga.

Buvote įžymus šokėjas, 10 kartų SSRS čempionas, daugelio tarptautinių konkursų laimėtojas. Ar labai pasikeitė dabartiniai šokiai nuo ankstesniųjų?

Taip, tuo metu įsiveržėme į priekį ir lyderiai buvome nuo 1964 iki 1974 metų. Buvome stipriausia ir labiausiai tituluota SSRS šokėjų pora, tačiau tų laimėjimų niekada nesureikšminome, paprasčiausiai už varžovus buvome stipresni. Po to tapome profesionalais, su Jūrate šokome iki 1982-ųjų. Mums niekada nebuvo kilęs noras keisti partnerius – nei gyvenime, nei šokiuose.

Buvome paskirti SSRS rinktinės treneriais, organizuodavome čempionatus, labai daug važinėdavome, šokti mokėme ir kitų šalių atstovus. Visą laiką buvome judėjimo priekyje, buvau išrinktas pirmuoju SSRS sportinių šokių federacijos pirmininku. Nuo 1974 m. tapome „Sūkurio“ vadovais.

Ar skyrėsi ankstesniųjų metų sportiniai šokiai nuo dabartinių? Principai nepasikeitė, tačiau pasikeitė stilius. Pačios poros pradėjo ieškoti naujovių, nes šokiai, ypač standartiniai, yra kiek konservatoriški, jie buvo sukurti pagal labai tikslią techniką – kaip balete. Šokiai patys atrado judėjimo formą, įvairius plastikos stilius. Kai mes šokome, nebuvo džaivo, pasadoblio, jie atsirado vėliau. Anksčiau per varžybas šokėjai stengdavosi atspindėti šokių charakterį, judesiais išreikšdavo muziką ir ritmą, o dabar jie gali šokti tik pagal ritmą, be melodijos.

Ar dabar Jūs su Jūrate kokiomis nors išskirtinėmis progomis sušokate, tarkime, lėtą ar Vienos valsą?

Ne, mes ir anksčiau nešokdavome kokiomis nors progomis, mums buvo neįdomu. Nebent pašokame liaudiškai. Per savo šiemetį jubiliejų irgi nesušoksime, tokios mūsų šeimos tradicijos.

Jūsų pėdomis bandė sekti ir vaikaitė Indrė, ar ji vis dar šoka?

Iš pradžių šokių studijas lankė mūsų vienturtė dukra Neringa, tačiau ji savo gyvenimo su šokiais nesusiejo. Pasirinko dizainerės specialybę ir dirba Liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. Savo darbą Neringa labai mėgsta, ji atnaujina senus liaudiškus pastatus ir rašo mokslinį darbą. Neblogai standartiniu šokius šoko ir vaikaitė Indrė, Lietuvos jaunimo čempionate laimėjo bronzos medalį, o suaugusiųjų čempionate rungtyniavo finale.

Indrė įstojo studijuoti į Vytauto Didžiojo universitetą ir dabar magistrantūroje sėkmingai kremta politikos bei diplomatijos mokslus. Po studijų vakarais Indrė ateina pas mus į šokių mokyklą, pritaiko savo žinias ir suaugusius kursuose moko šokti.

Išugdėte visą būrį garsių šokėjų, pasaulio ir Europos įvairaus amžiaus grupių čempionų bei prizininkų. Kurią porą vis dėlto laikytumėte pačia geriausia?

Arūną Bižoką ir Editą Daniūtę. Jie vieninteliai iš mūsų išugdytų porų tapo pasaulio čempionais. Jie dabar abu, tiktai su skirtingais partneriais, puikiai pasirodo per pasaulio profesionalų čempionatus ir vėl pelno medalių. Profesionalų čempionatuose dalyvauja ir Linas Koreiva, gyvenantis Amerikoje ir per čempionatus patenkantis į pusfinalius.

Lietuvoje esate ypač populiarūs, kaip manote, kur slypi to populiarumo esmė?

Mes nesame populiarūs, gal daugiau ar mažau žinomi mūsų kartos žmonėms. Kaip treneriai dar dalyvaujame visavertėje veikloje. Mokome poras šokti, konsultuojame kitas Lietuvos poras. Mūsų šokėjų armija yra labai didelė, ji apie mus žino.

Ar esate laimingas tuo, kaip susiklostė gyvenimas?

Taip. Mūsų šeima tvirta, gerai sekasi vaikams, patinka darbas. Šeimoje esame sutarę nekalbėti apie krizę, sunkmetį, nes tie žodžiai, kuriuos įsikali, dažniausiai būna įgyvendinami. Pažįstu labai daug žmonių, kurie džiaugiasi viskuo, nors ir sunkiai gyvena. Jiems linksma, gražu, per langą mato daug nuostabių žiedų. Su tokiais žmonėmis malonu ir bendrauti, jiems padėti. Be galo džiaugiuosi, kad gyvenimas mane su Jūrate apdovanojo tarpusavio meile, darnia šeima, ištikimais draugais.

Neatsimenu, kada su Jūrate buvau rimčiau susipykęs. Nors mūsų charakteriai ir skirtingi (Jūratė pagal horoskopą yra Liūtė, o aš – Jautis), tačiau stengiamės nepakeisti vienas kito, siekiame išlikti saviti – tos skirtingos savybės susilieja į vieną ir išeina gražus derinys. Taip ir gyvename, suprasdami, kad esame skirtingi, bet turime gyventi kartu.

Jeigu kyla koks nors ne šeimyninis konfliktas, stengiuosi kuo skubiau jį užglaistyti, kad nesusidarytų stresinė situacija. Tai labai svarbu. Labai mėgstu žmones, ypač – tolerantiškus, kurie niekada neužgauna kitų, supranta humorą, yra nepikti, nesiskundžia savo vargais, yra paprasti ir subtilūs.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas