Ingvaras Butautas 2012 m. lapkričio 27 d. 14:47 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Čempiono meniu – kasdien po picą

Laikraštis "Sportas": trečią kartą pasaulio sambo čempionu tapęs Sergejus Grečicho tik po varžybų gali valgyti tai, ką nori

S. Grečicho: „Šiaip renkuosi imtynes arba imtynes su smūgiais“
S. Grečicho: „Šiaip renkuosi imtynes arba imtynes su smūgiais“
   
Vilnietis 27 metų Sergejus Grečicho trečią kartą  tapo pasaulio kovinio sambo čempionu ir titulais pasivijo legendinį Lietuvos sambo sportininką Česlovą Jezerską.

Baltarusijos sostinėje Minske vykusiose pirmenybės S. Grečicho pogrupyje nugalėjo Joashą Walkinsą iš Trinidado ir Tobago, du pasaulio čempionus – rusą Ežerą Enšinovą ir ukrainietį Igorį Severiną, o finale susitiko su Imranu Cavadovu iš Azerbaidžano. Jį įveikė efektingu veiksmu kelio sąnariui.

Trys Lietuvos sportininkai iš Minsko parsivežė bronzos medalius.

Trečiąsias vietas užėmė Viktoras Tomaševičius (svorio kategorija iki 74 kg), Radvilas Matukas (iki 82 kg) ir Karina Bikutė (per 80 kg).

S. Grečicho kovojo ne įprastoje sau svorio kategorijos grupėje iki 68 kg, o su lengvesniais sportininkais, sveriančiais iki 62 kilogramų.

Mesti svorį sportininkui teko dėl ateities planų kovoti MMA (mišriųjų kovų) profesionalų turnyre JAV.

Minske pasaulio sambo čempionu tapote ne pirmą kartą. Ar ši pergalė jums vis dar yra tokia pat svarbi?
Be abejo. Juk tai – pasaulio čempionatas, vienas svarbiausių startų.

Ar sunkus jums buvo šis čempionatas?
Vienas sunkiausių. Gal net sakyčiau – sunkiausias. Ir psichologine prasme, ir pasiruošimu. Dalyvavau svorio kategorijos iki 62 kg grupėje – lengvesnėje negu prieš tai. Reikėjo mesti svorio, daugiau treniruotis, patyriau daugiau įtampos ir atsakomybės. Juk pavasarį laimėjau Europos čempionatą Maskvoje, o pasaulio čempionatą Vilniuje pernai pralaimėjau jau per pirmą kovą. Todėl norėjosi revanšo, įrodyti, kad tas čempionatas buvo tik atsitiktinumas.

Kuri kova buvo sunkiausia?
Galite klausti bet kurio kovotojo – kiekvienas atsakys, kad sunkiausia – pirmoji kova.

Ne finalas?
Ne. Žinoma, finalas – labai svarbu. Bet visada sportininkas nori, kad pirmoji kova būtų lengvesnė – kad apšiltų, įgautų formą, pasitikėjimą savimi. O man teko labai pajėgus priešininkas iš Rusijos ir iš karto reikėjo nusiteikti kovai.

Laimėjote Minske, bet pralaimėjote Vilniuje. Kodėl? Namie – sunkiau?
Gali būti. Namie – didesnė atsakomybė, nes visi iš tavęs tikisi pergalės. Ir ne tik pergalės, bet dar ir gražios pergalės. Vis dėlto būna – atrodo, pasiruošei kovai, bet kažko trūksta. Tą dieną Vilniuje man kažko trūko. Ne taip, kaip dabar Minske. Čia aš išėjau ant kilimo ir jaučiau energijos pliūpsnį, pasitikėjau savimi. Pasiruošimas buvo puikus, poilsis, pirtelė – viskas buvo idealu.



Dėl ko teko mesti svorio?
Dabar tai jau ne paslaptis – pasirašiau sutartį su organizacija „Bellator“ iš JAV. Dalyvausiu jos svorio kategorijos mišriųjų kovos menų MMA iki 61 kg kovose. Iki šiol tai žinojome tik aš ir organizacija, buvau jai pasižadėjęs šios informacijos neskelbti. Bet dabar apie tai jau rašoma Rusijos portaluose, todėl galiu netylėti ir aš. Sausio viduryje laukia „Grand Prix“, kur kausis aštuoni kovotojai. Dėl to aš norėjau išbandyti jėgas būtent šios svorio kategorijos varžybose. Išsiaiškinti, kaip seksis, kokią taktiką rinktis, ar būsiu greitesnis, ar lėtesnis, ar pranašesnis fiziškai. Pasitikrinti pavyko, tad laukia startai Amerikoje. Iš pradžių bus specialus pasiruošimas. Išvyksime mėnesiui į JAV, rengsiuosi turnyrui Kalifornijoje, o po to dalyvausiu varžybose.

Išbandėte nemažai kovinių sporto šakų. Nuo kurios pradėjote?
Pradėjau nuo gimnastikos... Po jos – pankrationas. O rimčiau – sambo. Pradėjau dirbti su Eduardu Rudu ir savo gyvenimą paskyriau sambo. Dabar turim savo kovos menų centrą „Smauglys“. Tai yra kelių sporto šakų salė, kurioje renkasi skirtingi sportininkai: karatė, MMA, braziliškojo džiudžitsu, pankrationo. Dabar jau pankrationo varžybose nedalyvauju. Tai – jau istorija. O šiaip renkuosi imtynes arba imtynes su smūgiais. Kol kas vien tik smūginio sporto neišbandžiau. Manau, kad man to ir nereikia. Važiuodamas į sambo, kovinio sambo, MMA varžybas tobulėju, susitinku su užsienio sportininkais, tad neverdu vis tame pačiame katile. Aš nuolat stebiu užsienio sportininkus: kur jie tobulėja, kaip tobulėja, domiuosi sistemomis ir tai duoda vaisių. Po to galiu pasidalyti patirtimi su savo bendraminčiais, su savo sporto klubo jaunąja karta. Manau, ateityje jie pasieks dar ne vieną pergalę.

Ar esate profesionalus sportininkas? Iš ko gyvenate?
Dirbu viešojo saugumo tarnyboje prie Vidaus reikalų ministerijos. Tai – normalus darbas nuo pusės aštuonių iki pusės penkių. Visas laisvas laikas – treniruotės. Treniruotė prieš darbą, tada arba per pertrauką vietoj pietų, arba vakare.

Ar nesunku tarnybą suderinti su visomis kelionėmis, varžybomis?
Yra atostogos, yra sukaupta laisvų dienų – jas ir išnaudoju. Kartais imu neapmokamų atostogų ir išvažiuoju. Ypač kai tenka dalyvauti Europos, pasaulio čempionatuose ir keliuose profesionalų MMA turnyruose, tad tokių išvykų nėra labai daug. Į visus kitus turnyrus stengiuosi nevažiuoti. Atsirenku svarbiausius.

Per komercines kovas uždirbate pinigų, kitaip nei sambo čempionatuose?
Sambo – mėgėjų sportas. Sakydamas mėgėjų, nemanau, kad jiems trūktų meistriškumo, bet tiesiog noriu pabrėžti, kad niekas už šį sportą pinigų nemoka. Nebent iš valstybės gaunama šiek tiek. O mūsų finansinė padėtis – labai sunki, todėl tenka tenkintis medaliais ir darbu iš iniciatyvos... MMA kovos – visai kas kita. Sumų negaliu atskleisti, bet ten pasirašoma sutartis ir organizatoriai tenkina sutarčių sąlygas. Kažkiek sumoka už kelionę, skiria pinigų maisto papildams ir pasiruošti kitam čempionatui...

Ar daug reikia maisto papildų?

Aš stengiuosi derinti maistą. Valgyti gerą lietuvišką  produkciją: daržoves, mėsą. Papildus vartoju elementariausius ir stengiuosi jų rinktis kuo mažiau – tiek, kiek reikia ir ne daugiau. Tai nėra svarbiausias dalykas. Visas rezultatas – darbas: prakaitas, technika, treniruotės. Vieni papildai už tave nieko nepadarys.

Bet kebabo ar mėsainio turbūt nesirenkate?
Kai ruošiausi varžyboms, mečiau svorį, valgiau tik sveiką maistą. Tačiau grįžęs stengiuosi kiekvieną dieną suvalgyti picą ir pasidžiaugti tokiomis smulkmenomis. Po varžybų to norisi... Dabar stengiuosi ir kolos atsigerti, ir kebabą suvalgyti. Bet tai – tik tam tikrą laiką. Žinau, kad po to man vėl reikės susidėlioti savo dietą ir valgyti tai, kas sveika.



Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas