sportas.info ir 15min.lt 2012 m. rugpjučio 11 d. 23:27 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Po finišo - ir pokštai, ir apmaudas

„Mes – susipykusios“, „Taip – visą savaitę nesikalbėjome“, - paprašytos papozuoti bendrai nuotraukai po finišo pareiškė Lietuvos ėjikės

Ėjimo varžybose startavo 61 lengvaatletė.
Alfredo Pliadžio (LTOK) nuotr.
Ėjimo varžybose startavo 61 lengvaatletė.
   

Nors žodžiai buvo pikti, sportininkių veiduose švietė šypsenos – po varginančios 20 km sportinio ėjimo distancijos kiek atsikvėpusios Kristina Saltanovič, Brigita Virbalytė-Dimšienė ir Neringa Aidietytė paprasčiausiai pokštavo.
 

Tačiau pro šypsenas prasimušė ir nusivylimas – visos Lietuvos ėjikės pripažino, kad olimpinėse žaidynėse tikėjosi geresnių rezultatų.
 

Greičiausiai iš mūsų šalies sportininkių dešimt ratų po du kilometrus Londono širdyje prie Bekingemo rūmų įveikė jau ketvirtose olimpinėse žaidynėse dalyvaujanti 37 metų K. Saltanovič.

Pasiekusi šio sezono geriausią asmeninį rezultatą (1 val. 31 min. 4 sek.) ji užėmė 21-ąją vietą.
 

Žaidynių debiutantė 27 metų B. Virbalytė-Dimšienė (1 val. 31 min. 58 sek.) finišavo 26-ta, o 29-erių Neringa Aidietytė (1 val. 34 min. 1 sek.) – 39-ta.

Čempione tapo pasaulio rekordą pasiekusi rusė Jelena Lašmanova (1 val. 25 min. 2 sek.), distancijos pabaigoje aplenkusi savo tėvynainę Olgą Kaniskiną (1 val. 25 min. 9 sek.). Bronzą iškovojo kinė Shenjie Qieyang (1 val. 25 min. 16 sek.).
 

Iš 61 startavusios ėjikės dvi nebaigė 20 km distancijos, o keturios buvo diskvalifikuotos.
 

Kristina Saltanovič: „Nuo tilto nešoksiu“

Už portugalo ėjimo trenerio Luiso Diaso ištekėjusi ir su juo penkerių metų dukterį Eriką auginanti K. Saltanovič 2000 m. Sidnėjaus olimpiadoje ji buvo 16-ta, 2004 m. Atėnuose ir 2008 m. Pekine – 19-ta.
 

Ar kvapą jau atgavote? – žurnalistai po finišo paklausė K. Saltanovič.
Kad nelabai buvau jį praradusi. Tiesiog kojos nenešė greičiau. Buvo lengva iki 15 kilometro, o paskui prasidėjo „malonumai“.  Vieta nesu labai patenkinta, tikrai tikėjausi geresnio rezultato, nes pastarieji metai man sėkmingi buvo ir su daug prastesniu rezultatu aukščiau pakildavau.
 

Ar įmanoma buvo Londone pakilti aukščiau?
Olimpinės žaidynės man kaip užkeiktos. Čia labai greitai reikia eiti, kad patektum į šešioliktuką. Atidaviau viską, ką turėjau ir ko neturėjau. Galbūt galėjau dar daugiau traukti, bet prasidėjo skrandžio problemos, tiesiog ėjau ir galvojau – kas bus tas bus.
 

Olimpiniu rezultatu esate patenkinta?
Neverksiu, nemesiu sportuoti ir nuo tilto nešoksiu. Pirmoji dalis buvo gana greita ir tikėjau, kad galiu pagerinti Lietuvos rekordą, bet paskutinė atkarpa sugadino.
 

Labai greita ir smagi trasa buvo, gerbėjai iš Lietuvos – fantastiški, gerai palaikė. Ties įkalne sunku buvo, bet kai lietuviai užrėkdavo, tai nuimdavo visą nuovargį. Labai smagu.
 

Sportuosiu toliau, gal pasaulio čempionatas kitais metais laimingesnis bus – visos dabar išvargusios, gal gimdys, ilsėsis. O aš galėsiu ramiai Maskvoje praeiti palei Maskvos upę.
 

Kur dabar jūsų vyras ir dukra?
Namuose Porugalijoje, žiūri per televizorių. Pergyvena, jaudinasi. Na, dukrai nesvarbu, nors ir paskutinė ateičiau. Sakė, kad tik greičiau grįžčiau ir važiuotume į Lietuvą atostogų. Močiutės pasiilgo. Aš pailsėsiu, startuosiu Druskininkuose, toliau būsiu namų šeimininkė, mama, skalbėja, virėja ir taip toliau.
 

Kelinta pačiai buvo olimpiada?
Ketvirtoji. Baigėsi dar vienas ciklas. Norėčiau dar vienoje sudalyvauti. Galbūt Rio de Žaneire bus karščiau, tai ten gal man bus greitesnis ėjimas, o kitos neis taip greitai. Smagu vien dėl to, kad Brazilijoje portugališkai galima susikalbėti, gal karnavale vasario mėnesį sudalyvauti reikėtų, o paskui ir olimpinėse žaidynėse.
 

Po finišo visada žegnojatės?
Gal čia spontaniškai. Visi juokiasi, bet ir paprastose varžybose taip padėkoju už viską. Tik po finišo. Prieš startą nereikia dėkoti.

***
 

Brigita Virbalytė: „Gerai jaučiausi, tik pabaigoje kiek pritrūko jėgų“

Lietuvos televizijos naujienų tarnybos žurnalistė B. Virbalytė-Dimšienė šįkart po finišo ne uždavinėjo klausimus sportininkams, o pati atsakinėjo.
 

Brigita, ko pati savęs paklaustumėt po finišo kaip žurnalistė?

Gal nieko neklausčiau, nes padariau ne viską, ką galėjau geriausiai, nors ir neblogai. Pasiekiau antrą rezultatą per savo karjerą. Jautėsi olimpinių žaidynių spaudimas. Treneris sakydavo, kad svarbiausiose varžybose – Europos, pasaulio čempionatuose – perdegu. Sekiau save pastarąjį mėnesį, klausiau savęs – ar aš bijau, ar degu? Buvo sunku. O dabar kaip akmuo nuo širdies nukrito. Viską padariau, finišavau.
 

Pirmus šešis kilometrus atrodė, kad nesupratau, kur atsidūriau. Ta visa minia – nuostabi, bet kartu ir spaudimas. Šaukia „Lietuva!“ Atrodo nori tiek daug padaryti, bet kažkas neleidžia. Po šešių kilometrų tarsi siena atsivėrė. Gerai jaučiausi, pabaigoje tik kiek pritrūko jėgų. Reikia dar pasitreniruoti.

Debiutu esu patenkinta. Norėjosi asmeninio rekordo. Nedaug trūko. Jei ne tie paskutiniai kilometrai.
 

Aš esu olimpinėse žaidynėse kaip sportininkė, jokia žurnalistė.
 

Ar žiūrovų palaikymas padėjo?

Labai palaikė. Bet aš truputį skystalas, kai mane taip palaiko savi, graudinuosi. Tai net savo šeimai sakiau – nevažiuokite, nepalaikykite. Bet šiaip – puiku, toks palaikymas tarsi suteikia sparnus. Net keista, kad ėjikes palaikė tiek žmonių.

***
 

Neringa Aidietytė: „Kojos tarsi ne mano buvo“

N. Aidietytė Londono olimpinėje trasoje galėjo jaustis kaip namie. Nes jau trejus metus Anglijos sostinė yra Lietuvos ėjikės namai. Čia ji dirba sportinės aprangos ir inventoriaus parduotuvėje, o po darbo treniruojasi.
 

Kaip vertinate savo pasirodymą?
Rezultatas lygiai toks pat, kaip ir pernai šioje trasoje. Kadangi gyvenu Londone, tai praėjusiais metais išbandžiau trasą. Galvoju – pernai nei kalnuoe stovykloje buvau, nei tiek dirbau, o praėjau taip pat. Tikėjausi bent jau asmeninį rekordą pasigerinti. Ir oras nekarštas. Nežinau. Nusivyliau. Kojos tarsi ne mano buvo. Palaikymas buvo labai geras. Kai mano vardą rėkia, atrodo net pagreitėju.
 

Gal greičiau eiti trukdė olimpinis jaudulys?

Ne. Net pagavau save galvojančią, kad čia – eilinės varžybos, pavyzdžiui, Europos taurė. Tikrai neprislėgė olimpiada.
 

Kaip Londono gyventoja pasakykite – ar olimpinės žaidynės labai pakeitė miestą?

Kai prieš trejus metus atvažiavau čia, jie jau rengėsi žaidynėms. Labai pakeitė Stratfordo rajoną (čia įsikūręs olimpinis parkas. – aut. past.). Neatpažįstamai.  Dabar tikriausiai čia bus brangiausias rajonas, butai bus neįperkami.
 

O kur jūs gyvenate Londone?

Aš gyvenu už dviejų metro stotelių nuo olimpinio kaimelio. Ir treniruojuosi tame pačiame parke, kuriame ir kiti olimpiados dalyviai ateidavo treniruotis. Net kažkoks savininkiškumo jausmas atsirasdavo. Olimpiada – lyg namie. Į kaimelį persikėliau tik vakar, visąlaik buvau savo namuose.
 

Tai nespėjote pajusti olimpinės dvasios?

Pajutau. Dalyvavau ir žaidynių atidaryme.
 

Jaučiuosi net truputį perdegusi. Buvau pasirengusi pasirodyti geriau. Prieš savaitę ar pusantros tikrai būčiau geriau praėjusi. Per ilgai reikėjo laukti. Tas laukimas išvargino. Labai nustūmė mus į žaidynių pabaigą, anksčiau moterys anksčiau startuodavo.
 

Kada reikės grįžti į darbą?

Jau antradienį. Mano bendradarbiai šiandien atėjo manęs palaikyti, reikės padėkoti.


 

Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas