Marius Grinbergas - iš Londono | 2012 m. rugpjučio 6 d. 15:50 |
![]() ![]() |
V. Alekna: „Finale rezultatas bus geresnis“
Virgilijui Aleknai su nerimu teko laukti varžovų pasirodymo, o Sonata Tamošaitytė nebėgo taip, kaip gali ir liko už pusfinalio borto
Paskutinėje karjeros olimpiadoje dalyvaujantis dukart olimpinis čempionas Virgilijus Alekna po atrankos A grupės varžybų neslėpė: „Man visada sunku varžytis ryte.“ Tai, kad snaudulys dar neišvaikytas, parodė ir rezultatas.
Geriausiu, antruoju bandymu, 40-metis veteranas diską nuskraidino 63 m 88 cm. Pirmojo bandymo rezultatas – 62 m 32 cm. o trečiuoju metimu lietuvis supurtė apsauginį sektoriaus tinklą.
Iškart į finalą iš A grupės pateko tik du sportininkai, įvykdę kvalifikacinį normatyvą - 65 m. Tai - indas Vikas Gowda (65 m 20 cm) ir iranietis Ehsanas Hadadi (65 m 19 cm). Ketvirtąją vietą grupėje tarp 20 atletų užėmusį V. Alekną dar aplenkė lenkas Piotras Malachowskis (64 m 65 cm).
Iš B grupės į rytdienos varžybas pateko: Gerdas Kanteris (Estija; 66 m 39 cm, Robertas Hartingas (Vokietija; 66 m 22 cm), Jorge Fernandezas (Kuba; 65 m 34 cm. Lawrence'as Okoye (Didžioji Britanija) 65 m 28 cm, Martinas Wierigas (Vokietija; 64 m 13 cm), Bennas Harradine'as (Australija; 64 m), Frankas Casanas (Ispanija; 63 m 76 cm), Erikas Cadee (Olandija; 63 m 55 cm).
„Žinoma, jaudulys yra, nes normatyvo neįvykdžiau. Tad yra tikimybė, kad nepateksiu. Bet šio rezultato turėtų užtekti“, - kalbėjo V. Alekna po A grupės varžybų.
Patyręs sportininkas neslėpė – jam visada sunku varžytis ryte: „Visi įpratę treniruotis antroje dienos pusėje, todėl tikrai pegerės rezultatas.“
Virgilijaus, ar vėjas olimpiniame stadione buvo palankus?, - žurnalistai paklausė V.Aleknos.
Čia sunku suprasti. Stadionas didžiulis, tad ratais sukasi, sūkurinis vėjas. Manau, kad nei padeda, nei trukdo.
Jūsų grupėje diską toliausiai metė indas, kurio geriausias pasiekimas – septintoji vieta pasaulio čempionate. Ar galima jį vadinti dar vienu rimtu konkurentu?
Taip. Visi varžovai pajėgūs. Dauguma iš čia dalyvaujančių gali numesti 65-66 metrus, gal net 67 metrus. Konkurentų daug.
Pamatėte stadioną, sąlygas. Koks čia galėtų būti jūsų rezultatas?
Rytoj pasakysiu tiksliai, kai teisėjai išmatuos (šypsosi). Šiandien nespėliosiu.
Trečiuoju bandymu pasiuntėte diską į tinklą.
Et, norėjau toliau numesti. Bet savo disko neturiu, o čia nei su vienu kol kas nesusidraugavau. Dar susidraugausiu.
Kaip ruošitės finalui?
Ruoštis jau nėra kaip. Tik gerai pailsėti ir dalyvauti.
O jei dabar pakvies į dopingo kontrolę, kaip Austrą Skujytę dar nesibaigus septynkovės varžyboms?
Jokio skirtumo. Aš visada pasiruošęs.
Ar tai, kad čia – paskutinės jūsų žaidynės, uždeda papildomą svorį?
Šiandien apie tai net nepagalvojau. Iš ryto didesnė problema, kaip nubusti. Varžybos kaip varžybos. Tik kad iš ryto.
Po pokalbio su žurnalistais V. Alekna pasiteiravo: „Kaip sekėsi Sonatai Tamošaitytei?“ Išgirdęs atsakymą, disko metikas tik užjaučiamai kraipė galvą.
S. Tamošaitytei olimpinės žaidynės baigėsi vos prasidėjusios.Lietuvė 100 metrų barjerinio bėgimo distancijoje savo atrankos bėgime liko 5-ta ir į pusfinalį nepateko. Galutinėje įskaitoje jai atiteko 34-oji vietą.
Mūsų šalies sportininkės distanciją įveikė per 13,59 sek. Geriausias šio sezono S. Tomašaitytės rezultatas buvo 13,17 sek, jei bėgikė būtų jį pakartojusi, savo bėgime būtų antra ir į pusfinalį būtų patekusi.
„Pasirodžiau blogai. Bet nežinau, kodėl. Visų rezultatai labai blogi, net lyderių. Toli nuo asmeninių rekordų. Danga gera, ora geras, gerai jaučiuosi. Realu buvo patekti į pusfinalį. Su asmeniniu rekordu būčiau patekusi. Labai nemalonu, kad taip trumpai teko sudalyvauti olimpiadoje. Esu pasirengusi gerai, nors buvo traumų, jas išsigydžiau. Tikėjausi tikrai geresnio pasirodymo. Dabr Londone ilsėsiuosi, eisiu žiūrėti kitų sportininkų startų. Tikiuosi, kad V. Alekna iškovos medalį“, - po varžybų kalbėjo 25 metų bėgikė.