Marius Grinbergas - iš Londono | 2012 m. rugpjučio 1 d. 19:41 |
![]() ![]() |
R. Navardauskas: "Aukščiau bambos neiššoksi"
Lietuvos dviratininkas Ramūnas Navardauskas trasoje aplenkė ir šių metų „Giro d‘Italia“ nugalėtoją, ir Londono grupinių lenktynių čempioną
![]() |
Ramūnas Navardauskas po finišo Londono olimpinių žaidynių dviračių asmeninėse lenktynėse braukė prakaitą nuo veido. „Labai pavargau“, - prisipažino 44 km distancijoje 55 min. 12,32 sek. sugaišęs dviratininkas. Jis aplenkė 16 varžovų užėmė 21-ąją vietą ir baigė pasirodymą olimpiadoje. Grupinėse lenktynėse šis dviratininkas buvo 46-tas.
Šiais metais dvi dienas legendinėse daugiadienėse lenktynėse „Giro d‘Italia“ pirmavęs ir taip Lietuvos dviračių sporto istoriją pakeitęs 24 metų R. Navardauskas Londone taip pat nebuvo žvaigždžių šešėlyje.
Už lietuvio nugaros liko ir jo komandos draugas „Garmin-Baraccuda“ klube, šiemet „Giro d‘Italia“ triumfavęs kanadietis Ryderis Hesjedalis (56 min. 6,18 sek.; 28-oji vieta) ir Londono olimpinėse žaidynėse grupines lenktynes laimėjęs Kazachstano atstovas Aleksandras Vinokurovas (55 min. 37,05 sek.).
Dešimtys tūkstančių žiūrovų, apgulusių trasą prie Hemptono rūmų – buvusios Anglijos karalių vasaros rezidencijos greta Londono – sulaukė to, ką sapnavo olimpiniuose sapnuose.
Asmeninių lenktynių nugalėtoju tapo šiemet labiausiai prestižines daugiadienes lenktynes “Tour de France” laimėjęs britas Bradley Wigginsas (50 min. 39,54 sek.), o bronzą iškovojo kitas olimpiados šeimininkų atstovas Christopheris Froome’as (51 min. 47,87 sek.). Sidabras įteiktas vokiečiui Tony Martinui (51 min. 21,54 sek.).
Kaip patiko trasa?, - po finišo paklausėme R. Navardausko.
Greita, nesudėtingi posūkiai, tik reikėjo gal juos greičiau įveikti. Vienus galima buvo įveikti net nepaleidžiant vairo ragų, o prie kitų teko pakelti galvą ir prisistabdyti.
Aš važiavau, kaip galėjau. Tik kažkaip ne taip kvėpavosi. Nieko neatsitiko. Būna taip – arba eina koja, arba ne. Šiandien norėjosi važiuoti greičiau. Jei būčiau patekęs į 20-tuką, būčiau sakęs, kad viskas gerai. Nes čia susirinkę geriausieji.
Aplenkiau „Giro d‘Italia“ nugalėtoją Ryderį Hesjedalį, nors per „Giro“ asmenines lenktynes buvau už jo. Vieną dieną vieniems geriau sekasi, kitą – kitiems. Ir aš šiandien - atrodo jau gerai važiuoji, kai staiga kažkas tarsi už pakarpos griebia ir atgal patraukia.
Prie trasos buvo tūkstančiai žiūrovų. Ar jie triukšmingai palaikė dviratininkus?
Beveik visą kelią negirdėjau lydinčios mašinos. Mačiau ir daug lietuvių, girdėjau jų palaikymo šūksnius.
Po kelių vėsokų dienų šiandien vėl įsišvietė saulė. Ar tau karštis trasoje netrukdo, ar geriau varžytis, kai šalčiau?
Pastaraisiais metais daug laiko praleidžiu Ispanijoje, todėl man - kuo šilčiau, tuo smagiau. Tad trasoje šiandien jaučiausi gerai. Tikrai geriau, negu jei būtų liję. Šiandien, kaip ir per grupines lenktynes, pasisekė su oru.
Grupinės lenktynės neišsunkė?
Turėjome nemažai laiko atsigauti. Trys dienos – tikrai daug. Man net būtų buvę geriau, jei būtume vakar startavę. Buvo vėsus, lietingas oras, sąlygų nebuvo treniruotis – gali važiuoti tik vieną atkarpą, kur eismas mažesnis. Daugiau nelabai žinai, kur treniruotis.
Kaip bendrai vertini savo pasirodymą olimpinėse žaidynėse?
Visada norisi geriau. Bet aukščiau bambos neiššoksi.
Kokios artimiausios varžybos laukia po olimpiados?
Jau kitą savaitę važiuosiu į daugiadienes lenktynes „Eneko Tour“ Belgijoje ir Olandijoje. Tad dabar truputį atsigausiu ir vėl į trasą.