Marius Grinbergas | 2012 m. birželio 21 d. 11:06 |
![]() ![]() |
Tikslas - medaliai ir bilietai į Londoną
Lietuvos dviračių sporto čempionate Šiauliuose papildomą intrigą kels ir kova dėl vietų olimpinėje rinktinėje
![]() |
Lietuvos dviračių sporto sostine artimiausią savaitgalį bus galima vadinti Šiaulius – čia nuo penktadienio vyks šalies dviračių plento čempionatas.
Būtent po šių varžybų Lietuvos vyrų rinktinės vyriausiasis treneris Artūras Kasputis paskelbs du dviratininkus, kurie atstovaus mūsų šaliai Londono olimpinėse žaidynėse.
Nors anksčiau skelbta, kad olimpinėse plento lenktynėse startuos net trys mūsų šalies sportininkės, painiuose atrankos sistemos labirintuose Lietuva išbarstė dvi vietas ir Londone turės tik vieną dviratininkę, startuosiančią asmeninėse ir grupinėse lenktynėse plente.
Jau beveik aišku, kad šią vietą užims pastarųjų metų Lietuvos rinktinės, treniruojamos Gedimino Kastanausko, lyderė Rasa Leleivytė.
Lietuvos čempionatas Šiauliuose prasidės penktadienį asmeninėmis lenktynėmis. Sekmadienį, birželio 24 d., vyks grupinės lenktynės.
Asmeninių lenktynių čempionų titulą gins Aušrinė Trebaitė ir Gediminas Bagdonas, grupinių lenktynių - R.Leleivytė ir Ramūnas Navardauskas.
Kokia bus trasa – lygi ar kalvota?, - paklausėme Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinio sekretoriaus Vaclovo Šiugždinio.
Didelių kalnų Lietuvoje nėra. Šiaulių krašte - irgi nieko ypatinga. Bet nebūtinai kalnai lemia, kad subyrėtų grupė. Tai gali lemti ir šoninis vėjas, ir kitos aplinkybės. Nebūtinai bus grupinis finišas.
Kodėl čempionatui pasirinkote Šiaulius?
Mums labai sudėtinga rasti kelius trasai, kur galėtume visiškai nutraukti kitą transporto eismą. Pernai tai pavyko padaryti Utenoje. Anksčiau tokių dalykų nebūdavo – neleisdavo visiškai sustabdyti eismo, o mums tai netinka. Todėl antrus metus randame vietą, kur dviratininkai lenktyniauja vieni, pravažiuojantis transportas nedaro jokios įtakos, negali susidaryti išskirtinės sąlygos.
Šiauliai anksčiau garsėjo kaip dviračių miestas. Ar ir dabar taip galima sakyti žvelgiant į čempionato dalyvių sąrašus?
Ne. Anksčiau plento dviratininkų Šiauliuose buvo daugiau. Dabar dalis važinėja su BMX dviračiais, nes Šiauliuose įrengta speciali trasa. O su jaunaisiais dviratininkais dirba tik vienas treneris „Dubysos“ sporto mokykloje.
Tai kurie miestai yra lyderiai?
Suagusiųjų varžybose tai labai sunku pasakyti, nes dauguma sportininkų atstovauja užsienio klubams. Panevėžys turi daugiausia moterų. Bet yra kelios labai stiprios vilnietės. Svarbu ne kiekybė, o kokybė. Tarp moterų yra aiški lyderė – R.Leleivytė. Tarp vyrų daugiau favoritų – Ramūnas Navardauskas, Aidis Kruopis, Gediminas Bagdonas, Ignatas Konovalovas, Evaldas Šiškevičius, Edidijus Juodvalkis. Visi jie dalyvaus čempionate.
Kova bus įdomi ir asmeninėse, ir grupinėse lenktynėse. Rinktinės treneriui Artūrui Kaspučiui tikrai bus nelengva atrinkti du žmones, kurie dalyvaus vyrų plento varžybose Londono olimpiadoje.
O kiek moterų dalyvaus olimpinėse žaidynėse? Nes buvo kalbėta, kad Lietuva turės tris vietas.
Buvo labai sudėtinga atrankos sistema. Ir galiausiai paaiškėjo, jog gavome tik vieną vietą.
Ar jau aišku, kad tą vietą užims būtent R. Leleivytė?
Pagal jau anksčiau patvirtintą atrankos sistemą tvirta lyderė yra R. Leleivytė. Bet jei nutiktų kažkas nenumatyta – liga ar trauma, ją pakeistų Inga Čilvinaitė. Jei ir ji negalėtų startuotim žiūrėtume, kas trečia rikiuotėje. Todėl negalime sakyti, kad čempionatas moterims nieko nelems.
Dviračių sportą pastaraisiais metais paliko nemažai veteranų. Ypač moterų. Ar galima sakyti jaunėja Lietuvos čempionato dalyviai?
Yra tokia tendencija – daugiau jaunesnių dalyvių. Yra stipri vyrų karta iki 26 metų amžiaus. Jiems dar sportuot ir sportuot.
Didžiausia bėda – užauginti pamainą dabartiniams lyderiams, kad nenutiktų taip, kaip su moterimis. Turėjome žvaigždyną, Lietuva buvo elito viršūnėje. Tačiau dabar trūksta tokio lygio sportininkių.
Jaunų dviratininkų yra labai gerų. Bet išaugus iš jaunių amžiau, jiems nebėra kur pasukti. Lietuvoje neturime aukšto lygio komandų. Vienintelis variantas – įtaisyti savo sportininkus į užsienio klubus, kad jaunimas nepražūtų. O čia viskas atsiremia į pinigus.
Gal į šių metų čempionatą atvažiuos Raimondas Rumšas, Italijoje tebedalyvaujantis mėgėjų lenktynėse?
Šiemet lyg ir neplanavo. Pernai pavyko pasikviesti R. Rumšą į Baltijos šalių daugiadienes lenktynes. Tačiau šiemet jų kategorija bus kita, tad Raimondas Rumšas jau nebegalės atvykti, nes neturi tinkamos licencijos. Tikrai būtume pakvietę, nes jis – neelinis žmogus.
Lietuvos čempionato tvarkaraštis:
Birželio 22 d.
Asmeninės lenktynės laikui (trasa: J. Jablonskio g. - Tilžės g. - Karaliaučiaus g. - Lieporių g. - Bubių gyv. - senas Kelmės kelias 2106 iki Zapelių km.)
Startas 16.00 val. prie Šiaulių Universalios Arenos J.Jablonskio g. 16.
Jaunės ir veteranai 14 km (iki Aukštelkės gyv. ir atgal)
Moterų elitas 25 km (iki Bubių gyv. ir atgal)
Vyrų elitas 35 km (iki Zapelių km. ir atgal)
Birželio 24 d.
Grupinės lenktynės. Rato ilgis 13,01 km (trasa: Tilžės g. - Ginkūnai - Aušros g. - posūkis į dešinę kelias 213 - posūkis į dešinę A9 - V. Matulionio g. - Vilniaus g. - Ežero g. - Trakų g.- Vasario 16-osios g. - Aušros al. - Tilžės g.)
Startas/finišas Trakų g. prie savivaldybės
Startas 10.00 val.
Jaunės ir moterų elitas
Jaunės važiuoja 6 ratus
Moterų elitas važiuoja 8 ratus
Startas 13.00 val.
Vyrų elitas važiuoja 13 ratų.
Startas 13.05 val.
Veteranai važiuoja 4 ratus.