LKKA informacija 2012 m. vasario 27 d. 10:37 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Mėlynės - Vilmos Rimšaitės kasdienybė

"Tėtis - mano mechanikas,vairuotojas, mano komandos vyriausiasis vadovas ir vadybininkas," - sako vienintelė Lietuvos BMX dviratininkė

Vilma Rimšaitė nuo vaikystės turi nedaug laisvalaikio
Vilma Rimšaitė nuo vaikystės turi nedaug laisvalaikio
   
Prieš  tapdama mažųjų dviračių (BMX) sportininke, ji ne kartą  dalyvavo „Dainų dainelės“  konkurse ir net tapo jo laureate. Vėliau sceną iškeitė į dviračių trasą. Dėl jų paaukojo ne tik laisvalaikį, vasaros atostogas, bet ir mokyklos išleistuves. LKKA Turizmo ir sporto vadybos magistrantūros pirmakursė Vilma Rimšaitė nesigaili nė minutės, praleistos treniruotėse, skina laurus svarbiausiose Europos bei pasaulio varžybose ir užtikrintai eina link savo tikslo – 2012 metų Londono olimpinių žaidynių.  

Kada ir kaip susidomėjai mažųjų dviračių  sportu? Ši sporto šaka Lietuvoje yra mažai žinoma...

Tai įvyko prieš 22 metus. Mano tėtis Albertas Rimša buvo šio sporto pradininkas Lietuvoje, tad brolis ir aš tapome pirmaisiais „bandomaisiais triušiais“. Aš sportuoju iki šiol, o brolis nepasiekė gerų rezultatų ir nusprendė, kad šis sportas ne jam. Tai vienintelė šaka, kurią rimtai sportuoju visą gyvenimą, o mokykloje išmėginau viską: krepšinį, kvadratą, net futbolą su vaikinais palošdavau, buvau imli sportui.

Tėtis iki šiol yra tavo treneris. Ar nesudėtinga sportuoti, kai tave treniruoja artimas žmogus?

Gana sudėtinga, būna visko. Tėtis senų pažiūrų, be to, jis šio sporto nesportavo (jis – plento dviračių atstovas), tad, kai žvelgia į mane važiuojančią „iš šono“, jam daug kas atrodo visai kitaip. Ne visada jo žinių pakanka. Kad ir kaip būtų, aš jam be galo dėkinga, nes tėtis važiuoja su manimi į varžybas, atlieka daug vaidmenų. Jis – ir mechanikas, ir vairuotojas, reiškia protestus varžybų metu, jei jų reikia. Jis taip pat komandos vyriausiasis vadovas ir mano vadybininkas.

Sakoma, sportuoti profesionaliai – tai neturėti vaikystės... Ar Tavo atveju tai tiesa?

Iš dalies tiesa. Vaikystėje visas vasaras praleisdavau trasoje. Kai bendraamžiai važiuodavo į vasaros stovyklas ar eidavo į diskotekas, aš treniruodavausi. Net mokyklos išleistuves dėl sporto teko praleisti. Bet aš dėl to nesigailiu.

Kokių  savybių reikia BMX dviratininkui?


Turi būti visapusiškas. Neužtenka būti vien stipriausiu ar galingiausiu. Jei būsi stiprus, bet nemokėsi važiuoti per kalniukus ar blogai startuosi – nieko neišeis. Be to, mūsų važiuojama trasa gana trumpa – iki 400 m, vienas ratas trunka apie 40 sekundžių, tad per tą trumpą laiką turi padaryti viską idealiai. Sportuojant šią sporto šaką, turi „juodai“ dirbti, reikia mylėti šį sportą, mėgautis juo, būti imliu, nuteikti save, o kartais net reikia save prisiversti…

Ar Tave aplanko tos „juodos“ akimirkos, kai reikia save priversti eiti į trasą?


Kartais taip. Sunkiausia, kad esu vienintelė profesionali šio sporto atstovė Lietuvoje, treniruojuosi viena. Pavyzdžiui, prancūzai, amerikiečiai ar olandai – visi šalies atstovai treniruojasi kartu, geriausi sportininkai gali varžytis tarpusavyje, o aš neturiu su kuo, todėl man norint pasiekti jų lygį reikia treniruotis tris—keturis kartus daugiau. Kai žmogus treniruojasi varžydamasis, jis tobulėja daug greičiau.

Ar dažnai šiame sporte patiriamos traumos?


Taip. Trasos darosi vis sudėtingesnės ir pavojingesnės. Taip yra todėl, kad trasos statomos tobuloms oro sąlygoms, bet jei pučia šoninis vėjas, sportininkai griūva, patiria traumas. Šiemet olimpiniame centre  Olandijoje vyko varžybos, per kurias po pirmos treniruotės 40 sportininkų pasitraukė iš varžybų, nes patyrė traumas.

O tau ar pavyksta jų išvengti?


Rimtų  taip, bet būna, jog pargriūnu. Na, o mėlynės man – kasdienis dalykas, kojos visos jomis nusėtos. Prisipažinsiu, kad traumų bijau – jei važiuodama matau, kad sudėtinga situacija, pristabdau, nerizikuoju. Geriau prarasiu vieną ar kitą poziciją, bet liksiu sveika ir išsaugosiu galimybę atsigriebti per kitas varžybas. Aš pažįstu keletą mūsų sporto šakos atstovų, kurie dėl patirtų traumų šiandien sėdi invalido vežimėlyje. Aš to nenoriu, negalėčiau susitaikyti su tokia trauma. Todėl ir pagalvoju, kas svarbiau – ar rizika sėdėti visą gyvenimą invalido vežimėlyje, ar praleisti vieną kitą varžovą, bet turėti kitą galimybę atsigriebti.



Dažniausiai treniruojiesi ne Lietuvoje. Kodėl?

Pirmiausia dėl to, kad Lietuvoje žiemą nėra tinkamų sąlygų. Šiuo metu treniruojuosi Prancūzijoje, nes čia labai geros trasos, stiprūs sportininkai, puikios oro sąlygos. Pavyzdžiui, važinėjame dėvėdami marškinėlius trumpomis rankovėmis, gruodį čia dažniausiai būna 15—18 laipsnių šilumos, beveik visada šviečia saulė. Prancūzijoje treniruojuosi pastaruosius 5—6 metus, anksčiau yra tekę tai daryti JAV, taip pat vasarą vykstame į stovyklas Latvijoje, nes ten yra geros trasos, labai aukštas sportininkų lygis. Lietuvoje mažųjų dviračių sportas nėra pakankamai žinomas ir populiarus, nes tai yra sportas, kuriam reikia specialios infrastruktūros. Trasą pastatyti kainuoja nemažai pinigų. Tiesa, Lietuvoje norinčiųjų treniruotis ir tai darančių yra nemažai, tačiau neaišku, kaip bus ateityje. Būna taip, kad kol esi vaikas, sekasi, o pereinant į kitas amžiaus grupes, nebesivysto gabumai ar trūksta tam tikrų savybių. Šiame sporte išlikti aukšto lygio sportininku daug metų iš eilės yra sudėtinga.

Koks laimėjimas per tavo karjerą Tau svarbiausias?

Man labai svarbus ir įsimintinas buvo 2011 metais iškovota šeštoji vieta pasaulio čempionate, nes dešimt metų stengiausi patekt į finalą – patekdavau į pusfinalį, bet vis kažkas nutikdavo, ar pargriūdavau, ar supanikuodavau ir per milimetrą prarasdavau vietą į finalą. Šešta vieta – labai didelis pasiekimas, nes visos šalys turi labai profesionalias komandas, didelį personalą, atvažiuoja ir psichologai, ir mechanikai, ir masažistai, o aš – tik su tėčiu... Iškovoti tokią aukštą vietą, vien patekti į finalą pasaulio čempionate tarp tokių stiprių varžovų – tai geriausias įvertinimas.

Ar olimpiada – didžiausias Tavo tikslas?

Mažųjų  dviračių sporte į olimpiadą patenka tik šešiolika sportininkių iš viso pasaulio. Tai labai mažas skaičius. Tad patekimas į olimpiadą – savotiška loterija ir sėkmės dalykas. Man tai be galo svarbu, ypač kai esu viena šio sporto atstovė Lietuvoje.

Kokios būna paskutinės minutės prieš startą?

Tai labai sunkus psichologinis momentas, reikia save nuteikti, kuo labiau atsipalaiduoti, nors tai labai sunku, ypač kai žinai, kad tai labai rimtos ir svarbios varžybos. Dažniausiai mėginu į varžybas žvelgti kaip į žaidimą. Jei būsi susikaustęs, mūsų sporte nieko nepasieksi – jei per daug nervinsies, pavėluosi startuoti, nesiseks važiuoti. Turi būti pasiruošęs lenktyniauti, bet išvengti stresinės būsenos.

Kokie Tavo artimiausi tikslai ir planai?

Tiesą  sakant, nemėgstu gyventi planuodama. Nesuprantu, kaip žmonės viską gyvenime susiplanuoja, man tokie planai neegzistuoja.  Šiemet labai svarbu kuo geriau pasiruošti kitam sezonui ir sėkmingai sudalyvauti pasaulio čempionate, nes vienintelis šansas patekti į olimpiadą – gerai jame pasirodyti. Čempionatas vyks Birmingame, Anglijoje, gegužės pabaigoje. Svarbiausias mano tikslas dabar – patekti į olimpiadą.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas