Marytė Marcinkevičiūtė | 2012 m. vasario 22 d. 10:36 |
![]() ![]() |
Suvažiavimas ramus – dirbta gerai
Vilniaus „Karolinos“ viešbutyje vasario 21 d. įvyko Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) ataskaitos suvažiavimas, per kurį aptarta 2011 metų veikla
![]() |
Suvažiavimas prasidėjo LSFS prezidento Rimanto Kveselaičio įžanginiu žodžiu. Jis pirmiausiai pristatė renginio svečius – Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininką Joną Liesį, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinį direktorių Klemensą Rimšelį, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto vadovus Artūrą Poviliūną ir Vytautą Zubernį, asociacijos „Penki žiedai“ prezidentę Danutę Ivašauskienę. LSFS vadovas jiems padėkojo už praėjusius metus. „ Kūno kultūros ir sporto departamentas bei Lietuvos tautinis olimpinis komitetas – mūsų partneriai, jų vadovai – žodžio žmonės. Jeigu pažada, - visada padeda. KKSD generalinis direktorius Klemensas Rimšelis, ką mums pažadėjo, tą ištesėjo“, - kalbėjo R. Kveselaitis.
Buvo pristatyti nauji sporto federacijų prezidentai, generaliniai sekretoriais, direktoriai, su jais buvo galima iš arčiau susipažinti.
Klemensas Rimšelis: „Pinigų užteks ...“
„Lietuvos sporto federacijų sąjunga vienija daugiau kaip 70 sporto federacijų, jos veikloje neteko girdėti nusiskundimų – nei dėl finansinės veiklos, nei dėl sporto renginių organizavimo. Federacijų sąjungai tenka ir tam tikri uždaviniai, susiję su sporto įvykiais Lietuvoje. Džiaugiuosi, kad kartu su KKSD vėl buvo atnaujintos Lietuvos jaunių sporto žaidynės, tokie renginiai iš Kūno kultūros ir sporto ėmimo fondo bus finansuojami ir šiemet“, - suvažiavimo dalyviams kalbėjo K. Rimšelis.
KKSD vadovas teigė, kad Lietuvos sporto federacijų sąjungai bus patikėta organizacinė funkcija, susijusi su IX Pasaulio lietuvių sporto žaidynių organizavimu Klaipėdoje 2013 metais. Tai – ir tam tikra patirtis, ir 2013 m. strateginio plano numatomos lėšos šiam renginiui.
Lietuvos sporto vadovas kalbėjo ir apie 2012 m. sporto federacijų finansavimą. Jis akcentavo, kad šių metų bendras krepšelis visų sporto šakų federacijoms išlaikytas ir yra identiškas 2011 metams.
„2010 metų pabaigoje, kada buvo pasirašyta sutartis dėl pinigų skyrimo rengti Europos vyrų krepšinio čempionatą Lietuvoje, nežinodamas, ar tas čempionatas bus sėkmingas ir pelningas, įrašiau vieną papildomą punktą, kuris skambėjo taip: krepšinio čempionato pelno atveju jis bus įvertintas ir atsižvelgta į 2012 m. federacijos finansavimą. Šioje sutartyje atsirado savotiškos prielaidos pasidalinti nenušautą mešką.
Su Krepšinio federacija buvo sutarta, kad ji negaus finansavimo 2012 m., o ta suma, kuri preliminariai turėjo tekti LKF, bus išdalinta visoms sporto šakoms. Taip pat noriu atkreipti dėmesį į tai, kad olimpinės atrankos vyrų krepšinio turnyras, kuriame dalyvaus Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, iš valstybės biudžeto nebus finansuojamas“, - kalbėjo K. Rimšelis.
Krepšinio federacijos dėka finansavimas kai kurioms federacijoms padidėjo 50-100 ir daugiau tūks. Lt. KKSD vadovas pabaigoje patikino, kad su 2012 metais bus viskas gerai - pinigų užteks. Kaip sakoma, duok Dieve ...
Seimo komisijos primininkas stebisi
Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas J. Liesys stebėjosi ir džiaugėsi, matydamas. kad po LSFS sparnais dirba tiek daug sporto žmonių, federacijos yra aktyvios, jų akylos akys įžvelgia daug talentų.
„Šiandieną esame pripažinti pasaulyje, pas mus vyksta daug pasaulinio lygio renginių, kurie tikrai garsina Lietuvą, 2012 metai irgi bus ne išimtis. O kodėl mums nesurengti ir populiariausių sporto šakų pasaulio čempionatų? Turime gerų pavyzdžių. Noriu jums padėkoti už tai, kad esate aktyvūs ir vertingi, kalbantis su jaunimu, kuris žino Lietuvos sporto žvaigždes, kad jaunimą vedate doros keliu, jis blogam laisvalaikiui praleisti neturi laiko“, - kalbėjo J. Liesys.
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas, tiktai tą pirmadienio naktį grįžo iš Londono, kur vyko pasaulio nacionalinių olimpinių komitetų komisijos posėdis, bet atskubėjo į LSFS suvažiavimą.
„Šiandieną iki Londono olimpinių žaidynių liko 157 dienos, turime padaryti viską, kad iš žaidynių į namus galėtume grįžti pakelta galva, kad galėtume pradžiuginti Lietuvą“, - kalbėjo A. Poviliūnas, kuris akcentavo, kad, kai dirbama ranka rankon, petis petin, tai ir rezultatai geri.
Sėkmingiausias projektas - mobiliųjų mainų programa
Lietuvos sporto federacijų sąjungos ataskaitą už 2011 metus skaitė LSFS prezidentas R. Kveselaitis. Jis akcentavo, kad federacijos jau priprato prie to, jog valstybė sporto nelepina pinigais, tačiau sporto organizatoriai sugeba išradingai organizuoti darbą, randa rezervų įgyvendinti užsibrėžtus tikslus.
„Puikiai suprantame, kad laimėjimai iškovojami ne per vienus metus, kad medaliai, pelnyti praėjusiais metais, - tai pastarųjų ketverių šešerių metų įtempto darbo vaisius“, - kalbėjo R. Kveselaitis ir pristatė svarbiausius darbus, kurie buvo nuveikti 2011-aisiais.
Bene pats sėkmingiausias projektas, veikiantis jau šeštus metus, – Švietimo mobiliųjų mainų programa, kurią remia Leonardo da Vinci fondas.
Praėjusiais metais gauta 147 tūkst. Lt., kurių pagalba užsienio partnerių klubuose, federacijose turėjo galimybę stažuotis 6 sporto šakų (šaudymo – 4 treneriai Anglijoje, alpinizmo – 5 treneriai Prancūzijoje, jojimo – 3 treneriai Lenkijoje, fechtavimo – 6 treneriai Vokietijoje, motociklų sporto – 5 treneriai Italijoje ir Suomijoje, rankinio - 11 trenerių Vokietijoje ir Čekijoje) atstovai. Iš viso stažuotėse ES šalyse dalyvavo 34 treneriai.
„Visose mainų programose buvo numatyti kasdieniniai praktiniai užsiėmimai, teorinės paskaitos ir treniruotės leido Lietuvos treneriams patobulinti savo darbą. Tai leis jiems praplėsti savo profesinę kompetenciją, užmegzti naujus bendradarbiavimo kontaktus. Noriu pasidžiaugti, kad šiemet federacijos galų gale suprato šio projekto svarbą ir sureagavo pateikti prašymą.
Gavome rekordinį – net 19 sporto šakų federacijų paraiškas dalyvauti šiame projekte, kai tuo tarpu praėjusiais metais – vos šešias. Beveik visos jos susirado partnerius Europos Sąjungos šalyse ir, padedant mūsų specialistams, Europos socialiniam fondui pateikė užpildytas paraiškas. Kadangi iki šiol mūsų projektai agentūroje būdavo vertinami tik gerai, agentūra padidino šiam projektui skiriamų lėšų kiekį dvigubai, todėl tikimės išsiųsti stažuotis dvigubai daugiau trenerių“, - kalbėjo R. Kveselaitis.
Visi, pabuvoję stažuotėje, parašė tiktai teigiamus atsiliepimus ir pareiškė norą šiame projekte dalyvauti dar kartą. Per penkerius metus stažavosi 21 sporto šakos atstovai. Kaip teigė pranešėjas, praėjusiais metais buvo baigtas kitas projektas – „Sporto vadybininkų gebėjimo bei kompetencijos tobulinimas Lietuvos sporto sektoriuje“.
„Įvairūs sociologiniai tyrimai rodė, kad Lietuvos sportas susiduria ne tik su didelio meistriškumo trenerių, bet ir vadybininkų problema. LKKA sporto vadybos studijas baigia nedaug studentų, o pagal specialybę dirba dar mažiau, todėl dirbantiems treneriams, sporto organizatoriams būtinai reikia tobulinti vadybos žinias. Per visą projekto įgyvendinimo laikotarpį buvo surengti 208 mokymai sporto vadybininkams ir 8 sporto organizacijų vadovams, tobulinosi 1037 specialistai“, - kalbėjo LSFS vadovas.
Praėjusiais metasi baigtas projektas „Lietuvos nacionalinių rinktinių ekipiravimas“. Būtų gerai, kad gražią reprezentacinę aprangą turėtų ir Lietuvos jaunimo bei jaunių rinktinės, tačiau tai stabdo finansavimo trūkumas. 2011 m. reprezentacinę aprangą gavo 35 sporto šakų nacionalinės rinktinės. Pirmumo teisė buvo suteikta strateginių sporto šakų atstovams, išvykstantiems į pasaulio ir Europos čempionatus.
Tiesa, ne visi buvo patenkinti aprangos kokybe, tačiau buvo atsižvelgta į pinigus, kurie buvo skirti sportinei aprangai įsigyti.
Ataskaitiniais metais LSFS buvo patikėta rengti Lietuvos jaunių sporto žaidynes, kurios per 20 metų buvo nutrūkusios tiktai vieną kartą. Šiais metais vyks Lietuvos jaunučių sporto žaidynės, kurių finalinis etapas bei iškilmingas uždarymas rugsėjo 14-16 d. bus surengtos Klaipėdoje. Jėgas bandys 21 sporto šakos atstovai.
Buvo perskaitytas revizijos komisijos pranešimas, su 2012 m. veiklos programa supažindino LSFS generalinis sekretorius Valentina Paketūras. Programa susideda iš penkių veiklų: organizacinės ir sportinės, kūno kultūros ir sporto propagavimo, švietimo, informacijos ir leidybos, tarptautinių ryšių bei ūkinės ir finansinės veiklų.
Pageidavimas – praplėsti Lietuvos jaunių žaidynių programą
Diskusijose kalbėję Lietuvos žolės riedulio federacijos prezidentas Leonardas Čaikauskas kalbėjo apie mažą sporto žaidimų finansavimą, Lietuvos orientavimosi sporto federacijos prezidentas Donatas Kazlauskas ir Tradicinio karatė federacijos atstovas Viktoras Golovačas, LFSF viceprezidentas Romas Vitkauskas apie tai, kad turėtų būti išplėsta Lietuvos jaunių sporto žaidynių programa.
Suvažiavimas patvirtino ataskaitą už 2011 m. ir 2012 veiklos programą, 2011 m. LEFS biudžeto apyskaitą ir 2012 m. biudžetą.
Suvažiavimas vienbalsiai priėmė naują LSFS narį – Lietuvos kuraš federaciją (prezidentas Sigitas Lukavičius).
Sporto žurnalistų dešimtukas
Pagal tradiciją LSFS apdovanojo konkurso „10 geriausių Lietuvos sporto žurnalistų 2011“, rašančių apie šalies sporto federacijų veiklą.
Devintus metus iš eilės konkurso nugalėtoja tapo Marytė Marcinkevičiūtė („Sportas), antras dešimtuke – Saulenis Pociūnas (LRT), trečias – Vytaras Radzevičius (LRT), ketvirtas – Modestas Krukauskas (“Lietuvos rytas“), penkta – Laima Janušonytė (laisvoji žurnalistė), šeštas – Julius Bliūdžius („15 min.“), septintas – Gintaras Nenartavičius („Lietuvos rytas“), aštuntas – Mindaugas Augustis („Delfi“), devintas – Artūras Gimžauskas („Sportas“), dešimtas – Marius Grinbergas („Sportas“).
Buvo pasiūlytos 69 žurnalistų pavardės, geriausių sporto žurnalistų rinkimuose dalyvavo 33 sporto federacijos. Žurnalistai buvo apdovanoti piniginiais prizais, atminimo dovanomis, gėlėmis.